Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mik a leggyakrabban adott keresztnevek mostanában? fórum

Mik a leggyakrabban adott keresztnevek mostanában? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
44. zsu0427 (válaszként erre: 43. - Sly001)
2010. máj. 24. 12:45
Az jó, akkor nyugalom lesz most már köztetek :)
43. Sly001
2010. máj. 24. 12:42
Minden kedves hozzászólónak üzenem,hogy tényleg félreértettük egymást zsanci79-el,és rendeztük egymás között a nézeteltérést!
42. 00495ec28d (válaszként erre: 37. - Sookie.girl)
2010. máj. 24. 12:40
Az én kisfiam Adrián,a nagyobb Milán.:-))))))
41. 00495ec28d (válaszként erre: 39. - 10ee523fed)
2010. máj. 24. 12:40
A mi keresztgyerekünk is Zalán.Tényleg nem sűrű név.De szerintem nem csúnya név.:-)))))))))))
40. Sly001 (válaszként erre: 36. - Reno77)
2010. máj. 24. 12:38

[link]

Itt tájékozódhatsz,hogy nincs igazad!!!

39. 10ee523fed (válaszként erre: 28. - Mmacus)
2010. máj. 24. 11:19
Lehetséges, hogy 20-25 évvel ezelőtt divat volt a Zalán, aztán egy időre feledésbe merült, aztán megint divatba jött. Persze, területenként is változhat a név divat, de mondom, környékünkön nem ismertem Zalánt, azt sem tudom, hogy jutott eszünkbe, de tény, hogy azóta megszaporodtak... De akkor csak nem csúnya név?
2010. máj. 24. 11:02
Nekem tetszik a Noel,Marcell,Roland,Ráhel,Leila,Lilián és Málna.:)
2010. máj. 24. 00:15
Én még messze vagyok tőle :P (19 vagyok)...de ha lányom lenne Hanna és a Blanka név közül választanék...Ha fiú akkor meg Erik és a Patrik ill az Adrián nevek közül.. és még mennek is a barátom vezetéknevéhez :P (Takács) Jó persze semmi sem biztos még...lehet addigra más is meg fog tetszeni... :)
36. Reno77 (válaszként erre: 27. - Sly001)
2010. máj. 23. 23:55
Ismerősünk kisfia Zétény, most első osztályos, akkor ő is 2003-as lehet.
35. Binky
2010. máj. 23. 23:51
Szerintem tökéletesen és teljesen félreértették egymást... a szokásos hajcihő, mivel nem látjátok egymás mimikáját, nem érzitek egymás hangsúlyát...a metanyelvi eszközök hiánya sokszor eredményezi ezt, szerintem semelyikőtök nem akart semmi rosszat és nem kívánt gúnyos vagy provokatív lenni. Ez a harmadik szemszög.
34. Sly001 (válaszként erre: 33. - Zsanci79)
2010. máj. 23. 23:18
Továbbra is tény,hogy te kezdted...Azt sem tudtam,hogy a világon vagy,amíg nem írtad meg a rosszindulatú hozzászólásod.Ha nem szóltál volna,bölcs maradtál volna...
33. zsanci79 (válaszként erre: 27. - Sly001)
2010. máj. 23. 22:13
Amúgy meg ki mondott olyant, hogy nem méltó a nevére, könyörgöm????
32. zsanci79 (válaszként erre: 27. - Sly001)
2010. máj. 23. 22:11

Te nem vagy százas....hogy a te stílusoddal éljek.

A stílus maga az ember! Ha egy kívülálló elolvassa a hozzászólásokat, simán leveszi, hogy ki a kultúrálatlan. És akkor még finoman fogalmaztam. Azt az örömöt nem adom meg neked, hogy lesüllyedjek a te színvonaladra. Intelligencia? Miről beszélsz....

Többször elolvastam az ominózus hozzászólásomat, ami így begerjesztett téged, semmi kivetni valót nem találtam abban amit írtam, szemétkedést meg főleg nem. Véleményt mondtam a te írásodról, ami mögé tény, hogy nem láttam, de ezt ne is várd el, hisz véleményezni csak azt lehet, amit leírtak. Ugyanis én nem vagyok gondolatolvasó, te lehet az vagy.

Képzeld az én fiam is túlélt egy-két dolgot, de hogy jön ez most ide?

És a foggal körömmel ragaszkodásod ahhoz, hogy igenis a te fiad micsoda ritka nevet kapott akkoriban még, csak azt bizonyítja, hogy te tényleg sajnálod hogy más is adta ezt a nevet. De ez nem az én bajom szerencsére. Negatív kicsengése volt a lekoppintásnak, mint ahogy te is egy negatív ember vagy.

Bízom benne hogy csak idegen emberekkel süllyedsz ilyen alpári színvonalra. ez is csak a Te szegénységi bizonyítványod, nem az enyém.

Amúgy másold már be hogy melyik hsz-bol vetted azt le, hogy irígy és gonosz ember vagyok, és mások piszkálása boldogít, ha már ennyire kutakodtál utánam, hadd tudjam meg én is.

Komolyan kíváncsi lennék rá, mit tudnál idevarázsolni.

Egy a lényeg, olyannal nem vitatkozok tovább, aki egy hülye keresztnévből ekkora horderajű vitát gerjeszt......

2010. máj. 23. 21:58
A Fanni és a Petra gyakori mostanában???
30. Sly001
2010. máj. 23. 21:49
Nálunk Győr környékén a Hanna és Luca a leggyakoribb név a lányoknál,de már tényleg tömegnév lett az oviban is.
29. zsu0427 (válaszként erre: 28. - Mmacus)
2010. máj. 23. 21:42

Nálunk a lépcsőházban van egy Zalán nevű kisfiú, 2-3 éves forma.


Női névben a környékünkön nagyon elterjedt az utóbbi év óta a Hanna és a Zoé.

28. mmacus (válaszként erre: 2. - 10ee523fed)
2010. máj. 23. 21:37
A mi környékünkön 20-25 éves fiúk között van rengeteg Zalán. Itt úgy látszik, akkor volt "felkapott" név.
27. Sly001 (válaszként erre: 12. - Zsanci79)
2010. máj. 23. 21:32
Még te vagy felháborodva,amikor te kezdted a szemétkedést?Én írtam egy hozzászólást a fórumtémához,te meg ismeretlenül és ok nélkül aljas hátsó szándékkal reagáltál.Hát van bőr a pofádon rendesen,intelligencia-hányadosod egyenlő a nullával.Az én kisfiam egy igazi túlélő,aki 29 hétre született,és méltó a nevére.2003-ban egyetlen Zétény nevű gyermek sem született Magyarországon.2004 volt az az év,amikor elkezdett gyakoribbá válni,és ez tény.Egykét hozzászólásodból megállapítható,hogy irigy és gonosz ember vagy,akit mások piszkálása boldogít.Éld ki magad a fórumon nyugodtan,itt mindig találhatsz olyant,akibe bele lehet kötni,csak engem kerülj ki.Köszönettel!!!
2010. máj. 23. 19:42
Nekem meg a Gyopár nem tetszik
25. Reno77 (válaszként erre: 24. - Sorceress87)
2010. máj. 23. 19:40
A Begónia névről egy begyepesedett vénlány ugrik be, nem egy édes kislány...
24. sorceress87 (válaszként erre: 17. - Binky)
2010. máj. 23. 17:46
Szerintem nem rossz név a Begónia, egyáltalán nem kacifántos és kiejthetetlen, miért szívna a gyerek ezzel a névvel, ezt a nevet még csúfolni sem lehet, mert nem hangzik rosszabbul, mint pl. a Boglárka, és ez is egy virágnév. Jó, én se adnám ezt a nevet a gyerekemnek, de vannak ettől sokkal hülyébb nevek is. Egyébként van olyan, hogy Tulipán, az már tényleg idétlen egy kicsit. Azt meg már túlzásnak tartom, mint pl. a Napsugár és társai...
2010. máj. 22. 16:37
Mindenki eltűnt???
2010. máj. 22. 16:24

Sziasztok!

Mi újság erre felé??

Milyen nevek vannak mostanság porondon???

21. Binky (válaszként erre: 20. - 10ee523fed)
2010. máj. 22. 15:20
Nagyobb eséllyel fogad el majd egy olyan nevet, ami khmm...normálisabb és megszokott, és nem csak ő, hanem a környezete(ezen van a fő hangsúly). Valóban, csak találgathatunk, de kétlem, hogy Brünhilda jobban szeretné majd a nevét, mint pl egy Ágnes.
20. 10ee523fed (válaszként erre: 17. - Binky)
2010. máj. 22. 15:17
Látod-látod!! Ezek a nevek tényleg szépek, divatosak, de biztos, hogy felnőtt korában tetszeni fog neki? Azért gondolj abba is bele, hogy mikor megszületik egy gyerek, ő nem tudja megmondani, mit szeretne,azt a nevet kapja, amit Ti választotok neki, és azt ami tetszik.
2010. máj. 22. 09:01

Pont ma olvastam a helyi újságunkban, hogy született nálunk egy kislány (gondolom ez kislány név) most, akinek az a keresztneve hogy Minka.

Nekem az volt az első gondolatom, hogy őt úgy fogják csúfolni a gyerekek, főleg ha valaki majd pikkel is rá, hogy dinka!

Nem ezek az első gondolataim, de ez annyira beugrott, mert ugye milyenek a gyerekek....

18. Reno77
2010. máj. 21. 23:09

Arról nem is beszélve, hogyha szegény gyerekre egyáltalán nem fog illeni a név.

Mondjuk egy szemüveges, vékonyka kisfiú lesz Koppány, Zalán, Buda vagy Richárd.

Vagy egy kövér, csúnyácska kislány Kincső, Loretta, Vivien...

Rájuk valahogy nem illik.

Óvatosan kell nevet választani, hogy bármilyen is lesz a szemünk fénye hozzá illő legyen a név, ne csúfolják miatta és ne legyen "fura".

17. Binky
2010. máj. 21. 22:29

Attól, hogy egy név szép, még nem kell azt adnia gyereknek basszus...adjátok a kutyátoknak, de pl. minden épeszű felnőtt felakasztaná magát a Begónia névvel. Jó hogy nem Tulipán. És mert 'ősmagyar' egy-két név,se lesz jobb... vannak viselhető egyszerű és szép nevek. Lehet, hogy a szülők joga dönteni, de a gyerek fog szívni. Majd gondolkodik a névváltoztatáson késöbb, vagy becézteti magát...


Mindenesetre egy-két lista nagyon tetszik, nálam a Koppány a favorit. De tetszik a Tamara, Enikő, Laura is.

2010. máj. 21. 21:57
Különben kár vitatkozni ilyen név dolgokon. Mindenkinek más tetszik, de lehet, hogy éppen azért tetszik meg, meg, mert hallotta valahol. Lehet, hogy húsz év múlva újra az István, László, Károly és ezek jönnek divatba. Nem lehet tudni... Ne a néven veszekedjetek, örüljetek a kis tündérnek, akivel az Isten megajándékozott.
15. 10ee523fed (válaszként erre: 4. - Sly001)
2010. máj. 21. 21:50
Én örülök neki, hogy újból "divatot" teremtettünk a Zalán névvel, hiszen egy nagyon- nagyon régi elfeledett névről van szó, csak lehet, hogy nekünk jutott eszünkbe hamarabb, aztán másnak is megtetszett. Van ilyen! De kívánom, hogy sok-sok egészséges kis Zalán, vagy Dorinka, vagy bármi is legyen a neve, szülessen, és okozzon nagy-nagy örömöt a szüleinek.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook