Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik a H1N1 tünetei? fórum

Mik a H1N1 tünetei? (tudásbázis kérdés)


1 2
27. Dócy
2009. szept. 11. 20:36
Ki tudja, h mennyi a lefolyási ideje a H1N1-nek?
2009. szept. 11. 13:33
Nekem gyenge az immunrendszerem, de ez öröklött. Szedek vitaminokat, tartok kasvirágtea kúrát, mindent megteszek, hogy ne legyek beteg, mégis beleesek mindig az őszi és tavaszi szezonba. Most is beteg vagyok éppen...valami vírus, de nem a H1N1, mert nincs sem lázam, se nem hányok. Csak a torkom fáj és folyik az orrom, na meg a "drága, jó" rossz közérzet. Csak emiatt nem adathatom be a leghamarabb, hiszen a beteg szervezetemet egy-kettőre leteperné mind a kettő, de ha még tart a szezon és meggyógyulok, akkor lehetséges, hogy beadatom. Bár az is lehet, hogy a normális vírust legyőzve, már immunis leszek a H1N1-re is...
2009. szept. 11. 12:03

Én nem adattam be semmit magamnak sem és a családnak sem.

40 év alatt mivel egyszer sem voltam influenzás, és amúgy sem beteg(talán nátha 1-1 alk)

ezért minek.

És mivel a gyerekek sem betegesek, kicsinek az orvos is csak a tanácsadáskor látta őket,pedig járt mindkettő mindenhova,így nem látom értelmét.

A gyenge immunrendszerű betegségre hajlamos ember adassa be ha akarja, de inkább előtte tényleg gondolja át,hogy mitől gyenge a szervezete a betegségekkel szemben, és csak aztán jöjjön az oltás.

2009. szept. 11. 11:52

én tavaly a simát beadattam, és egyáltalán nem bántam meg, mert nem betegedtem meg, pedig körülöttem szinte mindenki "döglődött" az influenzától, többen olyan betegek voltak, hogy hetekig nem tudtak dolgozni.

szóval, én be fogom adatni idén is, mert fontos, hogy ne legyek beteg.

2009. szept. 11. 11:40

Vannak olyan súlyos betegségek, amiket ha lehet érdemes megelőzni.

Szerintem az influenzát erős immunrendszerrel lehet kivédeni.

Mindenhol körülvesznek minket a vírusok, baktériumok sőt bennünk is rengeteg él. A szervezetünk egészségét kell megőrizni és megerősíteni. Ez mindennél többet ér szerintem.

22. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 20. - 6d7bb5d08f)
2009. szept. 11. 11:32

az lehet de egyetlen nem kötelező védőoltás sem ad száz százalékos védelmet.Semmi garancia sincs rá hogy ha beoltanak, nem kapod el ugyanúgy.

Ha a szervezeted erős és nem vagy beteges, ugyanolyan kicsi az esélye arra hogy elkapd ezt mint ahogy a normál influenzánál

2009. szept. 11. 11:22
Szerintem érdemesebb megelőzni, mint szenvedni benne.
2009. szept. 11. 11:22
De megelőzésképpen jó...mármint én most 11.-es vagyok és még egy hetet sem szeretnék kihagyni a suliból, mert nagyon fontos év az idei, meg a jövő évi is.
2009. szept. 11. 09:54

Szerintem ugyanazok mint a hagyományos influenzánál.

Én sem adnék be oltást.Felesleges .Anélkül is ki lehet gyógyulni belőle, mint ahogyan azok a magyar emberek is kigyógyultak,akik eddig elkapták.

18. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 16. - Cand Ida)
2009. szept. 11. 07:25
Egyébként antibiotikumot is lehet szedni? Azt hittem, hogy az csak a bacikat öli meg, nem a vírusokat.
17. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 16. - Cand Ida)
2009. szept. 11. 07:24
Miért nem?
2009. szept. 10. 20:52
Gyengeség, fej,-torok,-hátfájás, magas láz. Mindenkinél különböző mértékben jön elő. Mi már a második kört kapjuk, így már durvább, antibiotikum és rengeteg C-vitamin. Oltást nem adatnék be a családtagjaimnak!!!
2009. szept. 10. 08:04

Nézzetek ide be! A kapcsolódó cikkeket is érdemes elolvasni.

[link]

Az oltóanyag is jó üzlet szerintem is.

Eddig minden halálos áldozatról kiderült, hogy egyáltalán nem voltak egészségesek.

2009. szept. 10. 07:31
Állítólag Magyarországon elég, ha csak 4 millió kereső ember marad :S Szép jövő az idős, illetve a szegény munkanélküli emberekre! De a gyerekek?
13. Rozália (válaszként erre: 8. - Skar)
2009. szept. 10. 05:12
Legalább is elhitetik velünk, hogy enyhébben érintett ország vagyunk. És akkor jön a csepeli középiskola....
12. Rozália (válaszként erre: 7. - C42aaaac41)
2009. szept. 10. 05:10
Legalább a rep.-téren otthagyhatták volna a hőkamerát...
2009. szept. 9. 18:19
magas láz, levertség, erős ízületi-és végtagfájdalmak
2009. szept. 9. 18:18
Hát az, hogy már világjárványnak nyílvánították, nem szem elől tévesztendő. Lehet, hogy csak én vagyok naív, de most nem a politika teszi ki ennek az ügynek a nagy részét.
9. Skar (válaszként erre: 4. - Kriszti71)
2009. szept. 9. 17:44

"Aggodalomra adhat okot, hogy a halálos áldozatok többsége fiatal, életerős felnőtt, miközben a normális influenza általában a legyengült, idős embereknél és a fiatal gyerekeknél jelent komoly veszélyt."


Ez szépen rávilágít a modern orvoslás hiányosságára: amint valami újjal találja szemben magát, tehetetlen.

8. Skar (válaszként erre: 5. - Rozália)
2009. szept. 9. 17:41

Nem hinném,különösen mivel Magyarország a legenyhébben érintett országok egyike.

Inkább túl nagy a felhajtás, hiszen az oltás nagy üzletnek ígérkezik.

Aki kíváncsi a dolog körüli visszásságokra, olvassa Keszthelyi Gyula dr. blogját:

[link]

7. c42aaaac41 (válaszként erre: 5. - Rozália)
2009. szept. 9. 17:36
miért,mit kéne tenniük?
2009. szept. 9. 17:35
Hát igen:(((((
5. Rozália (válaszként erre: 4. - Kriszti71)
2009. szept. 9. 17:34
Ehhez képest - sőt Ny-Európához képest is - nálunk erősen elbagatellizálják a dolgot:((
2009. szept. 9. 17:32
Az embereket megfertőző sertésinfluenzának a hagyományos emberi influenzához hasonló tünetei vannak. A betegség lázzal, köhögéssel, torokfájással, orrfolyással, ízületi és izomfájdalmakkal, kimerültséggel jár, az amerikai beszámolók szerint néhány esetben hasmenést és hányingert is okoz. A világ legtöbb pontjáról jelentett esetekben a betegség enyhe lefolyású, Mexikóban azonban már száznál is többen haltak bele a fertőzésbe. Aggodalomra adhat okot, hogy a halálos áldozatok többsége fiatal, életerős felnőtt, miközben a normális influenza általában a legyengült, idős embereknél és a fiatal gyerekeknél jelent komoly veszélyt. A betegségnek ez a tulajdonsága a korábbi nagy járványokra emlékeztet, mint az 1918-as spanyolnáthajárvány
3. terek (válaszként erre: 2. - 69dc39df19)
2009. szept. 9. 17:29
Igen, és a magas lázat emelték ki
2009. szept. 9. 17:26
Mintha tegnap az lett volna a híradóba, hogy a tünetek ugyanolyanok mint a többi influenzának, és a kezelése is ugyanaz.
2009. szept. 9. 17:24
Mik az új influenza tünetei?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook