Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért van az, hogy a dohányosok olyan természetes mozdulattal hajítják el a csikket az utcán? fórum

Miért van az, hogy a dohányosok olyan természetes mozdulattal hajítják el a csikket az utcán? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
53. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 52. - 9a2354601b)
2007. ápr. 20. 19:53

Ne rohogtess, amugy is most dolgom van, nincs idom ilyen hulyesegekre, amiket nyomsz ezen az oldalon.

Addig is szanakozz jo latvanyosan, attol tok rossz lesz nekem. :D

2007. ápr. 20. 19:50

Gyermeteg az a viselkedés, amikor egy gyereket rossztevésen csípnek fülön, és azzal védekezik, hogy másik gyerek rosszasságát hozza fel.

Gyereknél ezért meg kell feddni, felnőttnél pedig szánalmas.

51. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 50. - 9a2354601b)
2007. ápr. 20. 19:50
"itt is szinte többségben vannak azok a pofátlan alakok, akik még meg is "magyarázzák" a disznóságukat"- no comment. Ajanlok figyelmedbe egy tukrot kezbe venni es megtanulni nem szemelyeskedni, majd azt kovetoen azt elvarni masoktol.
50. 9a2354601b (válaszként erre: 48. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 20. 19:48
Következő: én a véleményem mondom, nem személyeskedek, mint Te. nem minősítettem a Te véleményed. nem árt megtanulnos, hogy vitában illik a másik véleményét tisztelni és tartózkodni a személyeskedéstől.
49. 9a2354601b (válaszként erre: 48. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 20. 19:46

Tipikus elterelés. Amikor a téma az, hogy valaki csikket dobál, akkor nem azzal kell foglalkozni, hogy a másik mit csinál.

Aki csikket dobál az bunkó. Akkor is, ha más másért bunkó.

Ha vannak tömeggyilkosok, akkor is bunkó az, aki csikket dobál.

48. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 47. - 9a2354601b)
2007. ápr. 20. 19:44

Kicsit karcsu a velemenyed. Szerintem te is sunyitanal, ha arrol faggatnanak, vajon mennyi vegyszert ontesz le a lefolyodon, es ez csak egy dolog a sok kozul, amiben szerintem okod lenne hallgatni. A csikkeket takaritjak az utcakrol, a vegyszereidet nem tudja utanad senki takaritani.

Majd a gyerekeid fognak azon felnoni, meg annak a gyerekei is, akik vigyaztak es tisztan probaltak elni.

Hagyjuk a pofatlansagot, jo lenne ettol fontosabb dolgokban vegre jeleskedni, nem a dohanyosok szapulasaban.

2007. ápr. 20. 19:33

Csak most olvastam végig az előző bejegyzéseket és rájöttem: itt is szinte többségben vannak azok a pofátlan alakok, akik még meg is "magyarázzák" a disznóságukat.

Ha ezek sunyítanának, akkor szégyen volna eldobni a mocskot, amit összenyaltak. Egyenlőre inkább büszkeség.

2007. ápr. 20. 19:30

Ez csak az emberek szokásos trehányságának és arroganciájának a megnyílvánulása.

Érdekes, hogy Szingapúrban le tudtak erről szokni, amióta megbüntetnek mindenkit, aki szemetet dob el az utcán.

2007. ápr. 2. 01:20
ha volna rendesen,megfelelő helyen szemetes ,nem hajitanák el,és másként a szemét sepregetők is meg kell éljenek valamiből,ha mi nem szemetelnénk,ők hol dolgoznának?:))
44. Ramcsi
2007. ápr. 1. 23:33
és hányan dobálják el pont olyan természetesen a szemetet is, mindegy hogy dohányoznak vagy nem!
43. cicumaci (válaszként erre: 41. - KIRA7)
2007. márc. 30. 23:04
és még hol vannak a vegyszerek,gyogyszerek,mosóporok,és még sok sok minden,ami a vizbe kerül:(((
42. kandi
2007. márc. 29. 15:00
Engem elszomorítanak ezek a dolgok épp ezért én megpróbálok úgy élni, hogy a lehető legkevesebb szennyezést "kövessem el". A tisztító, takarítószereket is ez alapján választom meg amennyiben lehetséges. Gyakran használom pl. az ecetet, a citromlevet stb. Az eldobható pelenka miatt van lelkiismeretfurdalásom, de valahogy nem bírtam rábeszélni magam, hogy a mosható jobb.
41. KIRA7
2007. márc. 29. 14:38

Én azt hallottam,hogy a vízbe 75%emberi ürülék található.Ebbe belegondolni...!

Ebből iszol,eszel,ebbe fürdesz,és teljesen elégedett vagy vele.

2007. márc. 29. 14:13

Ha lenne eleg szemetes, szerintem tobben hajigalnak abba. Mellesleg az utcakat takaritjak. A kornyezetbaratsag manapsag nem itt kezdodik, hanem mondjuk nezzetek magatokba, mennyi vegyszert ontotok a klotyiba es a felmoso vizbe, amit aztan lezseren lehuztok a semmibe, gondolja az emberek nagy resze.

Szerintem ez sokkal aggasztobb, mint par csikk, ami lebomlik. Mennyit szennyez es piszkit az ember?

Nem aggodtok, hogy a viz, amit visszkaptok a csapbol, ugyanaz, amit leengedtek, csak eppen par anyagot sikerul belole elvalasztaniuk? Hangsulyozom parat. Ez hatalmas problema, a csikkezes csak valami falsh alarm ehhez kepest.

2007. márc. 29. 03:17
na, megyek aludni,már nagyon gyatra a helyesirásom: SzingapurbaN a szóismétlésekre meg pls ne is figyeljetek ;-)
2007. márc. 29. 03:15
Tök jó olvasni hogy ilyen sok környezetbarát, szemétre odafigyelö ember van! Tök jó érzés olvasni a cigisdoboz a zsebben meg az egyéb ilyeneket. Már azt hittem, h én vagyok az utolsó ember a Földön aki tudatosan szemetel ha szemetel, kukába, szelektiven. Néha még mostanában is rágyújtok, de annak ellenére h tudom, a csikk elöbb bomlik fel mint a rágó, azért még ha nincs szemetes a környéken, még akkor se dobom a földre..Amugy pl Szingapurba nem szabad rágót bevinni, pont azért h megelözzék a frissen kövezett utak pöttyös/foltos rágós "megbetegedését", és amúgy szerintem is durvább a rágó eldobás. Szóval ha lehet választani, akkor rágót semmiképp se dobjatok el...de azért csikket se...
37. kandi
2007. márc. 26. 17:50
Természetesen a rágógumi sem jobb semmivel, mint a cigi és nem jobb a sörösdoboz, csokipapír stb. stb. Itt inkább arról van szó, hogy nem elég, hogy ezzel a "szokással" nemcsak magadat károsítod, hanem a gyerekedet is, a környezetedet is és a legjobb az ha mikor épp eldobni készülsz azt a csikket arra gondolsz, hogy ezt elvileg valaki később kénytelen lesz feltakarítani vagy azért mert ezért kapja a fizetését, vagy azért mert egyszerűen bántja a szemét.
2007. márc. 26. 15:18

Engem meg az bosszant, hogy a cigiseket mindenhol b.szogatják. Ez is egy szokás és kész. Rágógumiba lépni bárhol, undorítóbb, mintha csikkre lépsz. És van annyi eldobott rágó, mint csikk, ha nem több...

Ha meg már ott tartunk, hogy mennyire büdös a cigi meg a csikk, akkor abba is bele lehet gondolni mélyebben, hogy a rágó meg ki tudja kinek a szájában őrlődött egész álló nap...


Ha van a közelemben kuka, akkor oda dobom a csikket. Ha meg nincs, akkor eldobom. Hova tenném máshová?:S

35. Venes
2007. márc. 25. 09:48

Jó a kérdés, talán azért, amiért dohányoznak is, a megszokás.

Még dohányoztam nem a függőség miatt tettem, hanem a mgeszokás miatt. Aztok a rituális mozdulatsorok, talán ezek miatt csiáltam ezen káros szenvedélyem.

Már egy csikk eldobása is lehet, hogy rituálévá, megszokássá vált bennük és fel sem tűnik nekik.

34. kandi (válaszként erre: 32. - Ffc9d89fcb)
2007. márc. 23. 19:17
Én is bőszen válogatom a szemetet és a két éves lányomnak már most elkezdtem mutatni, magyarázni a dolgot, hogy neki ez legyen a természetes.
33. kandi (válaszként erre: 30. - Daroki)
2007. márc. 23. 19:15
Na a mi házunknál ez a kutyás dolog is elő szokott fordulni. Sarokház tehát a drága ebek általában úgy gondolják meg kell jelölni a sarkot egy laza pisivel. Sokszor megfordult már a fejemben, hogy fogom a rottweilerünket elmegyünk utánuk és a lépcsőházban a bejárati ajtajuknál megállok míg a kutyámnak kedve szottyan egyet jelölni náluk. Szerintem megérdemelnék a gazdik mert, ha a kutya ösztönből teszi is amit tesz azért a gazdájának még nem feltétlenül kéne hagyni!
2007. márc. 21. 10:19
Régen én is hajlamos voltam a kissebb szemetek eldobálására, de a férjem rávilágított, hogy ez milyen gusztustalan dolog.Ma már szelektíven gyűjtöm a hulladékot,és nagyon odafigyelek a környezetvédelemre.Szerintem egy kicsit rajtunk is múlik, hogy az embereket, egy egy ismerősünket meggyőzzük arról, hogy figyeljünk a környezetünk tisztaságára, védelmére.
2007. márc. 19. 19:40
Engem szinten irital ez, de mindenfajta szemeteles! En kepes vagyok a banan hejat cipelni magammal akarmeddig, mig egy kukat nem talalok, de igy vagyok a kisebb szemetekkel is. Ha ismeros dobja el, raszolok, de van, hogy nekem kell felvennem, es elvinni a kukaig. O meg nez, mintha azt mondtam volna "Kepzeld tegnap elraboltak a foldonkivuliek, es ma is el fognak..."
30. daroki
2007. márc. 19. 19:34

Ez a csikket elhajítani az utcán dolog szerintem kb.ugyanolyan rossz,mintha a kutyám odatojna a házad előtti fűbe és én letojván az egészet tovább mennék.De nem tennék ilyet,mert rendes kislány vagyok és összeszedném a kutyám után a maradványokat.

A csikkel kapcsolatban amúgy nekem az egyik ismerősöm elég erős dohányos.Viszont van nála egy üres cigis doboz arra az esetre,ha jönne a busz és nincs idő kukához rohanni.Ő pl.ebbe az üres cigis dobozba dobja a csikket,aztán később úgy mint egy hamutartót kiűrít.Ezzel senkinek sem tör borsót az orra alá:)

Nem akartam másik fórumot nyitni,de szerintem sem tartana senkinek sem jobban vigyáznia a környezetére.Ne dobáljuk el a csokipapírokat,az autókból ne dobáljuk ki az utcára ami már útban van a kocsiban,stb...Apró dolgok ezek,de több odafigyeléssel szerintem sokat lehetne javítani a környezetünk tisztaságáért.Én ilyen vagyok,erre tanítom a gyerköimet,nekik már annyira természetes,hogy egy kibontott rágógumis papír a kukába kerüljön,ne pedig éppen vhova ahová eldobja.Viszont tisztában vagyok vele,hogy élnek közöttünk olyanok is akik sz..nak bele mindenbe és szinte mindekire,így elég nehéz pozítiv változást elérnünk környezetünk tisztaságáért:(

29. c8abec8c04 (válaszként erre: 25. - Kandi)
2007. márc. 19. 19:30
szerintem tegyél ki egy hamutartóféleséget, fémkukát, nemtommit, és írd is rá, hogy ez miért van ott
2007. márc. 19. 19:30
A mi családunkban csak apósom+sógorom dohányzik,már tudják ha hozzánk jönnek nem eldobni a csikket kiraktam nekik egy régebbi virágkaspót abba dobják.Én nagyon alergiás vagyok rá ha valaki eldobja a csikket,legszívesebben a s...be dugnám,a szagától is írtózom.
2007. márc. 19. 19:26
talán lusták
2007. márc. 19. 19:20
Én is dohányzom, és amikor reggel műanyag kávés pohárral meg cigivel tipegek a buszomhoz, ha elég a cigim, beledobom a pohár alján maradt kis kávéba és a buszmegállóban kidobom. De ha nincs a láthatáron semmi én is eldobom, de lehetőleg nem fűbe, vagy virágok közé.
25. kandi (válaszként erre: 2. - 4912cc9864)
2007. márc. 19. 19:12
Bocs nem akartam senkit megbántani a kérdéssel, de nagyon bosszant ez a téma. Én egy sarki családi házban lakom ami annyit jelent, hogy sokan itt állnak meg beszélgetni a ház előtt és ... hát képzelhetitek, hogy néz ki a járda és az út közötti keskeny füves sáv - tele van cigarettacsikkel. Imádom összeszedni mert ugye ezt senki nem csinálja meg helyettem. Én is voltam úgy, hogy épp azon ügyködtem, hogy az összes csikket összeszedjem a járdáról és a füvesről mikor egy dohányos olyan lazán dobta le mellém a csikket, hogy kissé morcos lettem. Mikor megkértem szedje össze buta arccal rámnézett és sietősen továbbállt. Szóval szerintetek ha tennék ki valamilyen kukaféleséget a ház elé abba dobnák??? Csak attól tartok, hogy jönnének a közterületesek és közölnék, hogy semmit nem pakolhatok ki önkormányzati területre amit persze takarítani nekem kell.
2007. márc. 14. 09:18
Én nem dohányzom.Amit szintén nagyon gusztustalannak tartok,hogy amikor v.ki vár mondjuk a villamosra és közben dohányzik,az utolsó pillanatig kivár ,hogy még egy slukkot szívhasson,már jeleznek hogy záródik az ajtó,és miután maga mögé dobta a csikket felszáll és belefújja a füstöt a képedbe.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook