Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért vállaltatok második..harmadik stb. babát? fórum

Miért vállaltatok második..harmadik stb. babát? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. ápr. 9. 11:06

Én azért vállaltam több gyerkőcöt, mert mi is 4-en voltunk, én vagyok a legkisebb :)

Nem tudnám elképzelni, hogy egy gyerekem legyen.

Szerintem a gyermekednek egy testvér a legnagyobb ajándék, ráadásul minnél kisebb korkülönbséggel.

Így örökre szoló barátot biztosítasz számukra, akire mindig számíthatnak, arról nem is beszélve mennyi mindent megtanulhatnak egymástól, és abból, hogy nem minden körülötte forog, hanem másokra is gondolnia kell, stb...

Nekem 3 fiam van :)

38. 6f731e9185 (válaszként erre: 37. - 2c2de63135)
2010. márc. 23. 21:32
:-D
37. 2c2de63135 (válaszként erre: 1. - 6f731e9185)
2010. márc. 23. 14:44

szia!

na ha csak etől félsz, akkor HAJRÁ!

én most várom a 4.babát...az összes babával iszonyat rosszul voltam, sorolhatnám mennyi bajom volt, és mindig irigyeltem azokat a nőket, akik azt tudták mondani, hogy a 9hónap életük legszebb időszaka volt. komolyan azt sem értettem miről beszélnek...nekem rémálom, jó erős túlzással, de hogy élvezni nem élveztem belőle semmit az tuti. De ahogy a kezembe vehettem őket, amikor megszülettek, az maga a csoda, és 2hét múlva már semmi bajom nem volt fizikailag, igen a szülés után még iszonyú fájdalmas volt a tejbelövellés, a méhösszehúzódások, de mindegyik babám 2hetes kora után , azt mondtam MEGÉRTE!!

és most a 4-nél is kétségbe voltam esve, én nem akarok terhes lenni, ezt nem lehet kibírni, és most is csak ebben reménykedem, hogy megéri!

szóval, ha anyagilag és úgy egyébként szeretnél, szeretnétek több babát, akkor ezeka dolgok ne tartsanak vissza! mi az a pár hónap ahhoz képest, amit utána adnak nekünk boldogságban???

(és én is rettegtem a szüléstől, és túléltem őket, az utolsó 2 olyan sebesen jött, hogy még fájdalomcsillapítót sem kaptam...)

2010. márc. 23. 13:41

1.gyermekem:mert nem tudtuk gyermek nélkül elképzelni az életünket

2:gyermek:mindig is egy kislányra vágytam(elsö fiu)

3:ő szerelem gyermekként fogant(majd elvesztettük őt 34órás korában

4:gyermeket azért szeretnénk,mert egyik részben 3%hiány potlásként, 97%ban viszont mert SZERETTÜNK VOLNA MINDIG IS NAGY CSALÁDOT

35. realbrigitte (válaszként erre: 1. - 6f731e9185)
2010. márc. 23. 12:00
szeretem a nagycsaládot...nekem 4 gyerekem van. nem bántam meg. nem kötelező mindenkinek 2,3,vagy többet szülni, ha nem érzi rá képesnek magát. ez nem szégyen.
34. 2cb29de033 (válaszként erre: 2. - 3a92f8d690)
2010. márc. 23. 11:34
Így van, adom. :)
2010. márc. 23. 11:27
Én csak azt szeretném írni a témához, hogy bár még nincs gyermekem, már nagyon szeretnék! Kettőt legalább. Tudom, hogy nagyon szeretném őket és mindent megtennék, hogy nagyon boldog családom legyen! Azért szeretnék kettőt,mert szeretném tudni/látni a párom egy kislánnyal és egy kisfiúval is. Csodálatos lehet. Ezen kívül van egy bátyám és egy nővérem, és iszonyúan örülök, hogy ezt megtapasztalhattam. Azt a sok szeretetet amit kaptam és a mai napig kapok tőlük, pedig a nővéremnek már van babája és a bátyám is 30 éves. Még mindig nagyon közel állunk egymáshoz. Én is úgy gondolom, hogy kellenek testvérek. Pedig én nagyon félek (már így előre is) a szüléstől. :D
32. 1aa92abc3d (válaszként erre: 26. - 6f731e9185)
2010. márc. 23. 10:53
neked van testvéred?
2010. márc. 23. 10:52

hogy őszinte legyek nem vagyok nagy kor külömbség párti, persze, ha úgy jön ki a lépés, különböző okok miatt, hát persze legyen, egy kis élet mindig csoda.

de ha elkerülhető, nem várnék sokat!apukám és tesója között 10 év van és bár szerették egymást, nem volt igazi testvér kapocs, felnőtt fejjel, amikor már mindkettőnek lett család és hasonlók akkor alakult ki igazán!

de ez csak az én véleményem!

egészségügyi probléma miatt, nekem 4 év van a gyerekek közt és sokallom, persze nekem most nagyon kényelmes, hogy nem két karon ülő babám van, és szerencsémre féltékenykedés sincs, mégsem fognak már nagyon együtt játszani!

30. 6f731e9185 (válaszként erre: 27. - Babszibobó)
2010. márc. 23. 10:49

Igen az anyukámék is 5-en vannak tesók és hát... azthiszem ketten vannak beszélőviszonyban...szinte mindenki mindenkivel haragban van...


pedig aki a legmesszebb lakik is 10 km-re van ...

Am nekem is van egy öcsém..vele nagyjából jó a kapcsolatunk...sokat tűrök neki...

Még kamasz...

29. macsusz77 (válaszként erre: 21. - 6f731e9185)
2010. márc. 23. 10:45

Nekem a második babám császárral született.Én nem voltam elesett utánna,sőt én segítettem a simán szült szobatársaimnak.

Szerencsére hamar regenerálódtam.

Persze én is inkább a sima szülést választanám ha lehetne,annak ellenére,hogy az első babámmal 36órát vajúdtam.


De te még nagyon fiatal vagy!Ha 10év múlva gondolod,hogy szeretnél kistestvért,akkor sem lesz késő.

28. kenzol
2010. márc. 23. 10:45
Én nagycsaládban nőttem fel,nem tartunk össze,nem olyan neveltetést kaptunk,a férjemék 4-en vannak,ott már nagyobb az összetartás.Nekünk 2 gyerekünk van,de totál káosz az egész,nagy a korkülönbség/9év/,és nincs testvéri szeretet.Nem tudok mit csinálni velük,az egyik kamaszodik,a másik meg hisztizik. A mai fejemmel kevesebb korkülönbséggel szültem volna,de az anyagiak nem engedték,és aki azt mondja,hogy ahol 1 gyerek elfér ott elfér a másik is,az szerintem nem tudja mit beszél.
27. babszibobó (válaszként erre: 21. - 6f731e9185)
2010. márc. 23. 10:43

még pici a babád és ilyenkor nehéz azon törpölni, hogyan tovább, hisz frissek a negatív és pozitív élmények és a pici manóval is most alakul a közös életetek!

tudni fogod, ha itt az ideje!


én egyke vagyok, szerettem egyke lenni!

férjemék öten tesók, nagyon rossz testvérek, ha lehet így fogalmazni!(bár sajnos a szülők hibája, de ezt te tudod is).

mégis sok gyereket szeretnénk!

26. 6f731e9185 (válaszként erre: 24. - 1aa92abc3d)
2010. márc. 23. 10:43

arra ott van az apja:)))

lógjon rajta:)

25. 39ff6fe670 (válaszként erre: 23. - Macsusz77)
2010. márc. 23. 10:42
:))))) ez érdekes
24. 1aa92abc3d (válaszként erre: 21. - 6f731e9185)
2010. márc. 23. 10:41
tudod milyen jó ha van tesója a gyereknek?milyen jó ha pl a gyerekek el tudnak játszani egymással,és nem a füled rágja hogy unatkozik.
2010. márc. 23. 10:41

Én akkor döntöttem el,hogy szeretnék második babát,amikor elvesztettem az édesanyámat.A testvérem nélkül nem bírtam volna ki.

Azonnal teherbe estem,mikor eldöntöttük,pontosan egy évre rá született,anyukám halála után.

Tudom,hogy jól döntöttem,és ha én egyszer már nem leszek,tudom,hogy itt lesznek egymásnak.

A terhességem nekem sem volt probléma mentes,de erre már ki emlékszik,mikor a kezében tartja a gyönyörű kisbabáját!!!

22. 39ff6fe670 (válaszként erre: 21. - 6f731e9185)
2010. márc. 23. 10:40
ezt az érzést nem kell erőltetni. :) MAjd úgyis jön. a jelenbe élj, élvezd a babázást.
2010. márc. 23. 10:36

egyébként a párom mondja mindíg h kell egy kisfiú is...

Persze én még gondolni sem tudnék erre...

De ki tudja , talán később úgy döntök, hogy mégis...

csak érdekel hogy ti , miért vágtatok bele egy újabb baba projektbe:)


Modjuk érdekes , mert ugy voltam vele h nekem nem lesz babám kb 30 éves koromig és lám itt vagyok 21 évesen anya lettem:)

És egyáltalán nem bántam meg...


A szülésem az szerintem könnyű volt... azt átélném mégegyszer.. De olyan sok rémtörténetet hallani...lehet a köv szülésem császár lenne..na attól meg teljesen be vagyok rezelve...láttam sok nőt a kórházban...estelenül...

bár ha első szülésnek kicsusszant majd 5 kilós bébi, akkor szerintem a második is simán meglenne...

hát nem tudom..ahogyan írta az egyik hszóló biztos ujra vagyni fogok egy picurkára:)

2010. márc. 23. 10:34
Nekem is 3 gyerekem van én csupán nem éreztem kereknek a családomat 2-vel. Pedig nagyon sokan elitélnek bennünket nagycsaládokat. Azt hiszik a pénzért és a kedvezményekért szülünk. És ez elkeserít néha és undorító is.
19. Kedveske (válaszként erre: 1. - 6f731e9185)
2010. márc. 23. 10:34

Lélekben soha, de ha egyszer újra terhes leszel el sem tudod képzelni, hogy máshogy legyen.

Én is pont így voltam, mint Te, holott nekem nem volt a terhességemmel semmi gond, de ez az állapot nem nekem való, úgyhogy megértem, ha nem vágysz rá.

Ennek ellnére bevállaltam a második gyerkőcőt, és ez volt életem legjobb döntése. Tündéri kis csomag! Akár szülnék belőle még kettőt is, de apa nem akarja, ennek ellenére lehet hogy lesz még egy, majd egyszer.

18. kiskesztyű (válaszként erre: 13. - 39ff6fe670)
2010. márc. 23. 10:33
igen,az én férjem is kifejezetten örül,hogy nincs tesója.nem is tudja,milyen a testvéri szeretet.Mikor mi segítjük egymást,harcolunk a másikért,szurkolunk neki,néha vannak beszólásai,de tudod elintézem annyival,ne szólj bele,te nem tudod,milyen az,ha a testvéredről van szó!
17. babszibobó (válaszként erre: 16. - 6f731e9185)
2010. márc. 23. 10:30
nekem tetszettél, Lakótárs!
16. 6f731e9185 (válaszként erre: 15. - Babszibobó)
2010. márc. 23. 10:29
:-DDDDDDD köszönöm:) a kórházban voltam a legszebb:)
15. babszibobó (válaszként erre: 1. - 6f731e9185)
2010. márc. 23. 10:28

Mint már talán egyszer meséltem, az első terhességem tele volt gonddal, bajjal és a szülés maga kiütött.

2 év volt mire azt mondtam jöhet a következő és még két év, hogy meg is született és mint tudod, most sem volt minden perce felüdülés, de maga a Csoda és megéri!

A legjobb dolog az életemben ez a két pici pasi, számomra így kerek a világ és ha az anyagiak is engedik, jöhet majd a harmadik!



Gyönyörű Kismama voltál!és talpraesett, bátor!

nem hiszem, hogy egy újabb terhesség nehezebb lenne, mint az első!

14. Dzsana
2010. márc. 23. 10:26
De bolond kérdés! Én inkább azt kérdezném, hogy aki egyet bevállalt, az miért nem vállalja be a másodikat, harmadikat? Az hülyeség, hogy a pénz miatt, ahol egyet el tudnak tartani, ott kettőt is. Itt fejben dől el a dolog. A topic indítónak meg mondanám, hogy nincs két egyforma terhesség, attól, hogy az elsőt rosszul viselte, a második egyáltalán nem biztos, hogy rossz lenne. Ez fordítva is igaz, hány nőnek van úgy, hogy az első terhességénél minden rendben volt, a második után meg meghibbant, depressziós lett, stb. Úgyhogy emiatt vágjon bele nyugodtan, fejben dől el minden.
13. 39ff6fe670 (válaszként erre: 5. - Kiskesztyű)
2010. márc. 23. 10:25

ez így azért erős, nem? szerintem ne a gyerek döntsön ebben, hanem a szülők. :)


Én nagycsalád párti vagyok.. legalább 3 gyereket tervezünk de ismerek több olyan embert aki csak egyet szeretne és biztos van ennek sok nyomós oka. Ez mindenkinek a saját dolga. És nem egy egyke gereket simerek aki kifejezetten örül, hogy nem volt tesója.. bár fura ez nekem, dehát ő tudja...

2010. márc. 23. 10:25
Mert nem egészséges testvér nélkül felnőni. Bocsi egykék! Sok élő példa van a környezetmben. Önzőség csak egyet vállalni, hacsak nincs valami nagyon nyomós oka. Ez az én nézetem, akinek nem tetszik, akár sértegethet is, már hozzászoktam itt a hoxán. :-)))
2010. márc. 23. 10:24
Az első gyerek után nem akartam másikat. De ez nem tartott sokáig.Szerintem ez olyan típus-kérdés. Ha nem lenne egy kis eszem, már tíz gyerekem lenne...így csak 4 van. A harmadik szülésnél majdnam ottmaradtam, de mégis elkapott újra a vágy egy baba után, igaz elég soká. Ezt mindenki maga érzi.
10. 1aa92abc3d (válaszként erre: 1. - 6f731e9185)
2010. márc. 23. 10:24

azért mert egyedüli gyerekként nem jó felnőni:)

kell a testvér, a nyüsti.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook