Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért utálja a fiatalság az idősebb korosztályt? fórum

Miért utálja a fiatalság az idősebb korosztályt? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
193. Barát1 (válaszként erre: 185. - A0c1361e44)
2010. szept. 12. 18:20
:)
192. Barát1 (válaszként erre: 184. - Spinneli)
2010. szept. 12. 18:18
Igen, ez szerintem is így van.:)
191. goodall
2010. szept. 12. 18:16
És a másik: nekem is szokott rossz kedvem lenni, fájnak a lábaim, felbosszantott valaki a munkahelyemen, de ettől még nincs jogom hazafelé bunkónak lenni, vagy egyáltalán másokon levezetni a bennem felgyűlt feszültséget. És senkitől nem vagyok köteles ezt eltűrni sem.
190. goodall (válaszként erre: 188. - 16b5d6ae34)
2010. szept. 12. 18:13

Anyu sem szokott ok nélkül összeveszni senkivel. Tőle azt tanultam és ezt is adom tovább, hogy ne bántsak senkit, de ha engem bántanak, azt ne hagyjam.


Van egy kedves mondás: Isten a bárányokat szereti és nem a birkákat.

189. goodall (válaszként erre: 188. - 16b5d6ae34)
2010. szept. 12. 18:10

Ott és akkor én sem mondtam neki semmi durvát, csak körbemutattam a villamoskocsiban az üres helyekre, és megkértem, hogy válasszon magának.

De kortól függetlenül, szerinted tolerálható ez a viselkedés egy férfitól egy nővel szemben?

A magánvéleményem az, hogy ez a pasi egy agresszív vén marha. Gondolom a rokonai és a szomszédai is nagyon szerethetik őt, mert nem hinném, hogy egyedül én vagyok annyira fontos személy, hogy ekkora figyelemmel tüntessen ki.

188. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 152. - Goodall)
2010. szept. 12. 18:06

Nem tudom, hogy mit tettem volna a helyedben, mert ugyancsak kinőttem már a fiatalkorból, de még soha nem jártam úgy, mint Te.

Igaz, 73 éves sem vagyok, mint Édesanyád, de nem is vénmarháztam le még senkit, se fiatalabbat, se idősebbet.

Abban biztos vagyok, hogy a viselkedés-forma "ágról-ágra" száll és az én gyerekemnek nem jutna eszébe beszólni egyetlen idős embernek sem.

Tolerancia is van a világon, bár sok embernek nehezére esik betartani az egymás mellett élés szabályait.


Kár vitatkozni, mert úgysem lesz soha egyetértés

a generációk között. Finomítani azért kellene rajta, mert rosszfelé mennek ezek a dolgok is.

187. spinneli (válaszként erre: 186. - Talian35)
2010. szept. 12. 18:02

Az én nagymamám is ilyen, de szerintem ez inkább pozitív tulajdonság.

:)

186. Talian35 (válaszként erre: 175. - Barát1)
2010. szept. 12. 17:59
Én se :-)) Úgyhogy belőlem biztosan rémes öreg lesz :-D
185. a0c1361e44 (válaszként erre: 180. - Barát1)
2010. szept. 12. 17:38

Én nem is vagyok ilyen ember, de a mondatom csak egy részét másoltad ide, amit leforditok, mert lehet nem volt egyértelmű: Tulajdonképpen nem átkot szórtam, hanem leirtam egy lehetséges végkimenetelt. Akik háborognak/utálkoznak pusztán azért, mert valaki idősebb azok visszafogják kapni, és általában attól, akitől nem várják (saját gyerekük, unokájuk).

Van egy mese, amelyet még alsós korunkban olvasás órán olvastunk. A mese tartalma: van egy család, ahol, anya, apa, gyerek és nagyapa él együtt. A nagyapa már öreg, remeg a keze, igy leejt mindent. Összetöri a tányért, a poharat, stb., amitől az anyuka nagyon ki van borulva, és szóvá is teszi. A gyerek mindig jelen van. A gyerek egyszer megkéri az anyukáját, hogy vegyen a játék családjához fatányérokat és fapoharakat, mert azt játsza, hogy ő már felnőtt és a szülei vendégségbe jöttek hozzá, és nem akarja, hogy összetörjék az étkészletét. A mese tanulsága pont az volt, amit én szerettem volna mondani.

184. spinneli (válaszként erre: 183. - Cel)
2010. szept. 12. 17:15

:)


Egyébként én azt tapasztaltam, hogy korral automatikusan járó tiszteletet pont azok szajkózzák és követelik, akik semmilyen más formában nem tudták ezt kivívni az életükkel és cselekedeteikkel.

183. cel (válaszként erre: 181. - Spinneli)
2010. szept. 12. 17:06
Ott a pont!
182. geranna7 (válaszként erre: 162. - Pusztiju)
2010. szept. 12. 16:56

"Ami még ledöbbentett az a anyád."

Nos aki így ír valakinek az anyujáról,hogy "az anyád"

Hát ...kissé elgondolkodom...

Az éveimet ne nézd....56 vagyok...sok helyen írtam már...szóval egyidősek vagyunk?

A szem a lélek tükre...

Ez is igaz..de mi van azzal aki nem jól lát??

Ne látja a másik szemében a csillogást..Hmmm

2010. szept. 12. 16:47

Szerintem nem utálják egymást a korosztályok, csak nem értik egymást.

A hülyeség pedig nincs korhoz kötve, ugyanúgy lehet 70 éves barmokkal találkozni, mint tizenévesekkel.

A tisztelet nem korral jár, ki kéne érdemelni ha van mivel.

180. Barát1 (válaszként erre: 179. - A0c1361e44)
2010. szept. 12. 16:41
Nem vettem magamra, csak nem tetszett a mondatod, te szerintem nem ilyen ember vagy. Ha valaki hozzászólásával gondod van neki írjál, de senkinek se kívánj ilyet.
179. a0c1361e44 (válaszként erre: 177. - Barát1)
2010. szept. 12. 16:36

Miért veszed magadra?

Nem figyelem, hogy ki mit ir, mert a hozzászólásaimat megpróbálom általánosan irni, hiszen elképzelhető, hogy egy másik témában nagy egyetértés lesz köztünk.

Nem neked kivántam személy szerint, hanem azoknak, akik a gonoszságot egy bizonyos életkorhoz kötik, az öregséghez.

Akinek nem inge, ne vegye magára.

Volt valaki itt a fórumon, akinek személy szerint irtam, de ő nagyon gusztustalanul irt....

178. Binky (válaszként erre: 161. - Pusztiju)
2010. szept. 12. 16:18

Szerintem te meg ott hibázol, hogy nagyon de nagyon dobozolsz, mintha az idősek egy másik emberfajta lenne.

Vannak olyan emberek, akik valóban gonosz dolgokat cselkedtek, és ha nem kerülnek börtönbe, vagy nem haltak meg, bizony belőlük nem épp jóságos bácsika lesz.

Ez is olyan mint mikor a gyerekekre azt mondják, hogy szeretik őket...szerintem vannak olyan gyerekek, akik annyira nem szerethetőek, és vannak mások, akik jobban. Mindannyian emberek vagyunk, változó korban, fiatalok és idősek közül egyaránt kerülhetnek ki udvariatlan és megsavanyodott személyek.

Ami 'rosszat' el lehet mondani az idősekről, az mind életkori sajátosság, nem pedig egyfajta ítélet. Nincs senkinek az öregekkel gondja, csak egyes emberekkel, akiknek a kora csak még jobban kihozta egyes taszítóbb tulajdonságaikat.

Én egy rossz gyerekhez is ugyanúgy viszonyulok, mint egy 'rossz' nénihez.

177. Barát1 (válaszként erre: 156. - A0c1361e44)
2010. szept. 12. 16:10

Miért lenne rosszindulatú az aki egy vele megtörtént dolgot itt leír, szerintem senki sem általánosított itt, hanem akik durvák, fellöknek....azokról mond véleményt.

Ez a mondatod különösen tetszik


-Remélem átélik majd azt a fájdalmat, fáradtságot,-


benned aztán van jóindulat bőven, ilyeneket kívánni itt a fórumozóknak, köszi ez igazán jólesik, tudod ezért vagyunk itt, hogy ilyeneket kívánjanak nekünk.

Legyen szép napod!

176. Barát1 (válaszként erre: 144. - 16b5d6ae34)
2010. szept. 12. 16:02
Az a baj, hogy közben igaz és elég gyakran előfordul.
175. Barát1 (válaszként erre: 134. - Talian35)
2010. szept. 12. 15:56
Ha nagyon akarunk találunk benne logikát, mert ők még úgy nőttek fel, hogy először a munka és utána a pihenés. Van olyan idős ismerősöm aki nem tud le se ülni addig amíg a dolgát el nem végezte.
174. Barát1 (válaszként erre: 132. - A0c1361e44)
2010. szept. 12. 15:54

Igen ebben is igazad van, de a sztorim lényege nem a vidéki volt hanem, hogy átadtam a helyem és nem, hogy megköszönte volna, hanem még be is szólt.

Bennem nincs előítélet sem a Pesti és vidéki sem más tekintetben. Azt viszont nem hinném, hogy a vidéken lakók ne tudnák, hogy mi a számítógép, mert már akkor is megvették amikor nagyon drága volt, igaz van aki csak azért, hogy elmondhassa a faluba, hogy neki van. :))

173. goodall (válaszként erre: 171. - Pusztiju)
2010. szept. 12. 15:49
Megtettem és talán nem egyedül. Te még mindig nem.
172. Barát1 (válaszként erre: 131. - A0c1361e44)
2010. szept. 12. 15:48

Ezt tőlük kellene megkérdezni, nálunk is van sok 50 feletti aki rendszeresen jár ilyen, olyan indokkal és legtöbbször semmi problémát nem találnak náluk. :)

Neked, nekem kellemetlen, neki pedig nem.:))

171. pusztiju (válaszként erre: 169. - Goodall)
2010. szept. 12. 15:48
A saját hozzászólásaim valóban engem minősítenek, viszont a hozzászólásaid saját énedet minősítik. én úgy érzem hogy a kettő között ég és föld a különbség. Nyugodtan vissza lehet olvasni mind a kettőt.
170. goodall
2010. szept. 12. 15:32
te=ne
169. goodall (válaszként erre: 167. - Pusztiju)
2010. szept. 12. 15:32

Jogos: valóban azt írtad rossz.

De engedd már meg nekem, hogy ezt az általad idemásolt két mondatodat - anyám nevében is - kikérjem magamnak. Konkrétan rólam és édesanyámról írtad, nem általában a hozzászólásokról.

Azt hiszem, ez az egész vita - főleg a hangvétele - nem engem minősít, hanem személyesen Téged.


Azért azt kívánom neked, soha te tapasztald meg azokat a dolgokat, amiket én, bár akkor talán nem gerjesztenéd itt a feszültséget, nem támadnál neki olyan embereknek, akik nem bántottak Téged, nem minősítgetnéd senkinek az édesanyját.


Mert Te kezdtél anyázni, nem én.

2010. szept. 12. 15:24

:) na ide se nézek be többet.. habár még mindig jobb, ha csak szócsatákat vívnak egymással a 'kulturált' emberek, mintha furkós botokkal ütnék egymást, vagy késsel, baltával, járóbottal vívnák ki vélt vagy valós igazukat - habár lassan ott tartunk, hogy ez válik dicsővé a társadalom szemében, na persze ha az az atrocitás csak 'másokat' érint :)) (elnézést a túlzásomért)


(emellett még a fiatal nemzedéket is próbálják jóra nevelni - példaértékű magatartásukkal leginkább :))

2010. szept. 12. 15:20

Ez igaz, engem nem illettél rossz szóval viszont az idős embereket annál inkább s nem egyedüli eset vagy... . Nem akarok a szavakon lovagolni, nem gonoszt írtam! Rosszat! Két különböző fogalom. Íme az utolsó mondat amit leírtam: "Nekem is volt (anyámra gondoltam), de soha nem hallottam sem tőle sem a nagyimtól hogy bárkit illetlen szavakkal méltatott volna. Lehet hogy családon belül adjátok tovább a rosszat?" Hol találsz ebben gonosz szót? Mert én nem látom.

Ahogy Ti leírtátok véleményeteket az idősekről én is leírtam összefoglaló véleményem hozzászólásaitokról, de úgy látom ez már nem tetszik, amit nagyon sajnálok.

Amit igazán sajnálok, hogy saját korosztályom nem igen szólt hozzá a témához, pedig megvagyok győződve hogy háttérben hajuk az égnek áll amit itt olvasnak!

166. goodall (válaszként erre: 164. - Pusztiju)
2010. szept. 12. 15:11

Pont ezért vagyok mélységesen felháborodva! Nem az öregekkel van bajom, hanem a te esetedben azzal, hogy szándékosan félremagyarázod, amiket írtam. Konkrét esetről beszéltem, ami velem történt meg.

Olvass vissza, de előtte higgadj le, és arra figyelj, amit írtam! KÉRLEK!!!!

165. goodall
2010. szept. 12. 15:09

Téged eddig egyetlen rossz szóval nem illettelek, erre te legonoszozod az édesanyámat és engem is.


Most akkor hogy is van ez??

164. pusztiju (válaszként erre: 163. - Goodall)
2010. szept. 12. 15:08
Hát, jó! Ugyan ezt javaslom neked is, olvasd el figyelmesen azt amit leírtam, talán felfogod a lényegét!
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook