Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miert tudnak a ferfiak mindig mindent jobban? fórum

Miert tudnak a ferfiak mindig mindent jobban? (beszélgetős fórum)


45. kft
2007. jan. 6. 15:02
nélkülünk olyan elveszettek,hogy csak na!
2006. dec. 9. 17:28
Dehogy tudnak csak szeretnének!
2006. dec. 9. 17:04
Nem tudunk mindent jobban.
42. mese
2006. dec. 9. 16:55
szerintem semmit sem tudnak jobban.
41. Danica
2006. dec. 9. 16:55
Mert ők a teremtés koronái... (mondják ők)
40. agnes.b (válaszként erre: 29. - Icus)
2006. dec. 4. 13:12
Okosabb?Ez relatív. Nagyon okos ember is lehet a mindennapi életben esetlen,ügyetlen.Az én férjem sem buta,de nálunk itthon én viselem a nadrágot.Ez szerintem abból adódott,hogy ő mindig sokat dolgozott,így a családi dolgok szervezése rám maradt.Mindenkinek megvan a maga feladata,és a munkahelyén felelős vezetőként irányít,itthon ez a poszt jó értelemben rajtam ragadt.
39. eee466847e (válaszként erre: 35. - Kisgé)
2006. nov. 6. 10:20
Szerencsésnek tartom magam, ahogy olvasom a véleményeket a férfiakról. Az én férjem nagy szervező, mindenre érdeklődő. Ebből adódik az is, hogy én érzem, hogy "okosabb" nálam. Erre én büszke is vagyok, különösen társaságban. Minden témához hozzá tud szólni és lenyűgöző a humora és a szókincse. Na, ez nem azt jelenti, hogy pl. ezermester is. Kifejezetten elméleti ember. Nem beképzelt, tudja, hogy amit én csinálok a háztartásban (felelős beosztásom mellett) azt ő nem tudná megtenni. Ezeket viszont értékeli is. Elismeri, hogy "szívósabb" vagyok bizonyos dolgokban.
38. 4423e63349 (válaszként erre: 37. - Kisgé)
2006. nov. 6. 10:03
...hat,en sem igazan erre vagytam.A nö maradjon nö,a ferfi meg LEGYEN FERFI!!!Na,dehat az evek folyaman (4 es fel eve vagyunk együtt) lassan megszokom hogy bizony többet kell nekem a "kalapot viselnem":))))
37. kisgé (válaszként erre: 36. - 4423e63349)
2006. nov. 6. 09:49

:)))


Én annyira nem birom elviselni, ha ilyen a párom.....Én eléggé gyakorlatias vagyok, sőt....mindent kivennék a kezéből és én nem akarok ilyen lenni egy párkapcsolatban.:)))

36. 4423e63349 (válaszként erre: 35. - Kisgé)
2006. nov. 6. 09:48
Ezek köze tartozik az enyem is:)))
35. kisgé (válaszként erre: 22. - 4726e582cf)
2006. nov. 6. 09:28

Na igen!

De nem csak az ezermesterség, hanem a legtöbb dologban nem gyakorlatiasak. Nem tudnak megszervezni egy programot, nem tudják hova tenni magukat. valahogy olyan esetlenek néha! Persze nem általánosítok, de sok ilyen van!:)))

2006. nov. 6. 09:20
Miert?Jobban tudnak?Ez nekem uj.Nem azt mondom hogy egy mamlasz a ferjem,de sokszor tölem var valaszt,döntest bizonyos dolgokban,amiröl eddig azt hittem,hogy a ferfiak kivaltsaga.
33. eee466847e (válaszként erre: 31. - 7130b15964)
2006. nov. 6. 08:34
Szerintem is!
2006. nov. 5. 22:54
csak hiszik.
31. 7130b15964 (válaszként erre: 29. - Icus)
2006. nov. 1. 18:17

Szerintem egy párkapcsolatban pont az a lényeg, hogy mindkét fél megtalálja azt a pluszt, amit a másik hoz a kapcsolatba és tisztelje ezért.

Olyan nincs, hogy az egyik mindenben jobb a másiknál, az ritkán működik.

2006. nov. 1. 17:54
dehogy tudnak!!:-))ki mondta ezt a badarságot?!:-))))
29. Icus
2006. okt. 15. 14:49
Én még nem találkoztam olyan férfival, aki szereti és elviseli, ha a nő akivel együtt él az okosabb nála. Pedig álitólag van ilyen férfi, kétlem.
28. Icus
2006. okt. 15. 14:46
Nem tudtnak mindent mindig jobban! Csak mi nők tápláljuk bennük ezt az érzést, mert szükségük van rá, ettől érzik magukat igazán "macsónak".
27. 4726e582cf (válaszként erre: 25. - Cskata)
2006. okt. 6. 23:37
ezt priviben...
26. bazsu
2006. okt. 6. 22:49
Csak azt gondolják a pasik, hogy mindent jobban tudnak. Viszont mi nők TUDJUK, hogy ők azért nem tudnak olyan jól mindent. :D
25. cskata (válaszként erre: 24. - 4726e582cf)
2006. okt. 6. 11:37

:)))

a dilettantizmus vagy a "le sz*rom-hozzállás" (amiket a kollégáid példájaként leírtál) az élet egy adott dolgáról, a munkájukról szól jelen esetben.. én általánosságban, a hétköznapi életre gondolom, hogy a zömük gyakorlatias - de azt nem állítom, hogy mindegyik az!:))) és persze a nők között is vannak jó problémamegoldók! én is általánosan annak tartom magam (többször kerültem már kilátástalannak tűnő hétköznapi helyzetbe - általában az autóm miatt..:)), amit mindig pikk-pakk megoldottam nyivákolás helyett), de azokon a területeken, ahol már az érzelmek beleszólhatnak a döntésbe (pl. magánélet), na ott bele is kavarnak rendesen-nálam..! az általam ismert pasiknál viszont nem..

valójában nem is tudom, van-e értelme ezen filózgatni..?:)))) minden ember máshogy működik...


+egy kis OFF: hogyan oldottad meg a digitális kontra ofszet színproblémát? azért kérdezem, mert én egy grafikai stúdióban dolgozom egy nyomdánál és kis példányszámú melót mi is más (digitális géppel rendelkező) cégeknél nyomatunk.. de - tapasztalatom szerint - sosem lesz teljesen egyforma a színe a két eljárással készült anyagoknak, hiszen totál más technológiáról van szó... nem olyan látványos az eltérés, de azért van! elárulod a trükköt..?:))))) esetleg "eljátszottál" a színekkel és addig kísérletegettél velük, amíg olyan színű lett, mint az ofszet nyomaté..?? (a válasz jöhet priviben, hogy ne untassuk itt a többieket.:)))

24. 4726e582cf (válaszként erre: 23. - Cskata)
2006. okt. 6. 10:45

Látod lehet, de gyakorlatias gondolkodásúval is ritkán találkozni.

Ha csak a kollegáimból indulok ki, akkor azt veszem észre, hogy mígy elvan egy probléma megoldással 10-15 percig is, én megoldom két kattintással, rossz esetben 5-tel, nem terhelem meg a gépet és a végeredmény ugyanaz vagy jobb. Na ennyit a gyakorlatiasságról.

Vagy a másik, mikor azt kérdezem, hogyan is legyen? Akkor közli, hogy "nem tudom, oldd meg, holnap fővesztés mellett le kell adnom az anyagot!" - jelen esetben egy ofszet (nyomdai) névjegyről volt szó, amit éppen digitális technikával kellett megcsinálni és a szín sehogy nem egyezett. Ami törvényszerű, mert két különböző technikáról van szó. Nade az ember lánya azt várja el a főnökétől, ha még ráadásképpen pasi is, hogy ugyan már tudja a megoldást. Nah, a végkifejlet az lett, hogy az összes műszakis felhívtam, hogy adjon valami támpontot, hogy hogyan oldjam meg ezt a dolgot, és mind valaki máshoz irányított, a végpont meg közölte, hogy ezt nem lehet megcsinálni. Végül a női "gyakorlatiatlan" agyammal megoldottam... Na ennyit a férfiak gyakorlatiasabbságáról... Lehet én vagyok kivétel, de én így látom és nem bántani akartam senkitsenem, csak a meglátásomat írtam le.


Érzelmek-döntés. Akkor pasi vagyok :)...


Látom már, hihetetlen kutyulék vagyok :D...

23. cskata (válaszként erre: 22. - 4726e582cf)
2006. okt. 6. 10:24

sztem a gyakorlatiasságon Kfheni a gondolkodásukat értette, nem az ezermesterségüket..:))) az tényleg nem mindegyikre jellemző!!:)))

Nem lehet általánosítani, hiszen mindkét nem esetén ezerféle ember van, de gondolkodni szerintem is gyakorlatiasan gondolkodnak a pasik és gyorsan képesek döntéseket hozni - az intelligensebb kategóriáról beszélek!!!!

Ez éppen azzal lehet összefüggésben, hogy az érzelmeiket nem keverik bele a döntéseikbe és ezáltal hamarabb átlátják a helyeztek lényegét - míg a nőkben ezer és egy kérdés merül fel, a "de mi lesz, akkor ha..?"-tól kezdve egészen a "bárcsak úgy történne, hogy.."-ig:))) hiszen bennünket az érzelmeink - néha sajnos! - iszonyatosan befolyásolnak...

Viszont mi meg az lelki, érzelmi dolgokról, a beszélgetések fontosságáról és az empatikus készségről tarthatnánk nekik kiselőadást!!:))) sokuknak ott még van mit tanulni...:))))

22. 4726e582cf (válaszként erre: 21. - Kisgé)
2006. okt. 6. 09:33
Biztos McGuyverre gondolt... :) - amúgy ha apámból indulok ki, akkor nem lenne kicserélve egy lámpaégő sem, egy zár sem, nem lenne megpucolva a videó, a távirányító sem, vagy nem lennének a csaptelepek sem kicserélve... ennyit a férfiak gyakorlatiasságáról. Ha nem csinálom meg, akkor nincs megcsinálva, mert "én nem értek hozzá" címszóval nem csinálja meg és el is hiszem, hogy nem tudja. EGyszer ugrott neki egy konektornak, 2 órás kűzdelem után feladta, majd 10' alatt megcsináltam... nyah, én jártam csak technika órára? vagymi...
21. kisgé (válaszként erre: 3. - 18235c4fc5)
2006. okt. 6. 09:30
Gyakorlatiasabbak???? Úristen, ismersz ilyen férfit? Én nem nagyon!!!!:))
2006. okt. 1. 18:21
Nálunk én tudok mindet jobban. :)
19. veronitas (válaszként erre: 18. - Ekka)
2006. szept. 25. 14:40
pontosan
18. Ekka
2006. szept. 25. 14:35
Nem tudnak, csak azt hiszik:-)
17. Bettibaba (válaszként erre: 16. - 5ba9b2e282)
2006. szept. 25. 10:29
Ez nálunk is így működik.Ha valamit el akarok érni,akkor kénytelen vagyok ezt a praktikát bevetni,mert az én párom nem sokszor áll a realitás talaján.Ha meg lerángatom a felhőjéről,abból csak konfliktus születik.
2006. szept. 25. 07:39
A legtöbb férfit a nő irányítja a háttérből, csűri -csavarja a dolgokat, hogy a pasi azt gondolja, az ő ötlete volt az xy dolog, és még marha büszke is magára, hogy milyen okos, mi meg jót mosolygunk a háttérben! Ez az önzetlen egoápolás!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook