Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért telefonálgat egy családos embernek egy nő? fórum

Miért telefonálgat egy családos embernek egy nő? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
313. gribedli*** (válaszként erre: 310. - Mókuska_57)
2013. szept. 25. 08:37
Oszintenek tunt...latszolag hittem neki...ha anyagilag megerolteto a 3 gyerek, te miert nem vallalsz el valamilyen munkat? Akar otthon vegezhetot, bedolgozast, gyerekek mellett is lehet csinalni
312. gribedli*** (válaszként erre: 308. - F3ce852bda)
2013. szept. 25. 08:34

Ez igaz, a valas gazdasagi szempontbol nagyon leszivja az embereket, de en megis azt gondolom, hogy hiaba az a logikus, hogy akkor valunk "amikor megengedhetjuk magunknak", ennek az ellenkezoje is igaz: aki anyagilag egyensulyt tud teremteni, ott ez a hazassagra is kihat, mert ha 10 veszekedesbol 6x a penzen veszekszenek, akkor ha anyagilag minden oke, csak 4x veszekszenek 10 helyett es mindenki nyugodtabb, szoval megis kevesbe fognak elvalni:)


Mai allas szerint nem a megcsalas vezet a valasok okakent de nem is a szemelyisegek inkompatibilitasa, hanem elso helyen a penz, illetve a penz hianya, vagy adossagok az oka a valasoknak.

311. gribedli*** (válaszként erre: 304. - Fa6fa96681)
2013. szept. 25. 08:28

Nincs csaladom, es ugyanannyi gyerekem van, mint a foruminditonak. Azert mielott 3 gyereket csinaltam, megneztem, hogy megis mire fol, milyen hatter, mit csinalnek utana?


Mar elotte emlitettem, ha valaki megozvegyul, akkor is egyedul kell tovabbvinnie mindent, szova a B-terv nem feltetlenul arra vonatkozik, hogy na, ezek a mocsok ferfiak bla bla. Arra is. De leginkabb barmi esetre. De ezek nem lehetetlen dolgok, szakmaja mindenkinek legyen, ha munkaja is van a gyerekek mellett, akkor meg kevesbe erzi az atallast. Egy bizonyos kor utan legyen azert egy lakhely, vagy tudja ezt garantalni, maga a munka meg nem garancia, hogy el tudja magat tartani, ezert fokozatosan mar elotte is gondolnia kell ra.


Nem tudom miert, de a noknek a sajat penz, dugi penz sokszor negativ toltesu, mintha csak annak lehetne dugipenze aki le akar lepni a szeretojevel. Hat nem. De a ferfiak is igy kezelik a dugipenz fogalmat, ezert sok no nem mer sajat penzzel rendelkezni, vagy sajat ingatlannal, es anyagilag kiszolgaltatott lesz. En erre is ertettem a B-tervet, nincs atlagon feluli fizetesem, de azert van hatterem. Ez nem kivaltsag, hanem prioritas legyen az eletben.

310. Mókuska_57 (válaszként erre: 307. - Nyamitörp)
2013. szept. 25. 07:04

Beszélgetünk sokat, nem panaszkodik, hogy valami baja lenne, vagy változtatni akarna. Beletörődtünk hogy egyenlőre nem futja luxus dolgokra, beosztjuk ami van és kész. Soha nem problémázott azon, hogy itt a 3 gyerek és neki most többet kell dolgozni, mint egy 1-2 gyerekesnek. Inkább az a baja néha, hogy kevesebbet tud itthon lenni.

Kérdeztem a nőről tegnap is, hogy hívta-e. Azt mondta nem, nézzem meg nyugodtan a telefonját. Mondtam persze, mert már kitörölted. Rám nézett és azt mondta: azt sem tudom hogy kell kitörölni. A szemembe mondta és őszintének tűnt. Látszólag hittem neki.

309. Mókuska_57 (válaszként erre: 294. - Júliusi)
2013. szept. 25. 06:54
15 éve vagyunk együtt,3 gyerek van, eddig még nem volt ilyen probléma. Régebben hívogatta egy nő, de az annyira csúnya volt, hogy nem foglalkoztam vele. Néha éreztem már, hogy nem teljesen őszinte hozzám, de az inkább anyagi jellegű dolog volt.
308. f3ce852bda (válaszként erre: 303. - Timycat)
2013. szept. 25. 06:19

Más cipőben jársz, fiatal vagy és mégsincs anyagi gondod, így most ebben nem értek egyet veled, mert ezt nem tudod reálisan megítélni. Úgy kellene lennie, ahogy írtad, a valóság azonban mégsem ez.

A mai fiatalok (sok esetben a középkorosztály is) nem áll olyan anyagi szinten, hogy tudjon több tízezres zseppénze lenni a férjnek is és a feleségnek is. A jövedelmek legalább 90 %-a előre betáblázva, és mindíg jön kiadás. Hitelek , magas rezsi, gyerekek iskolai kiadásai... szóval szerintem a szép is lenne, jó is lenne, de nem kivitelezhető nagyon sok házasságban.

A véleményem pedig az, hogyha egy házasság nem bír ki nehezebb időszakot és a pénz miatt tekinget kifelé valamelyik fél, akkor tényleg jobb is, ha vége. Nem ez a jellemző, hogy ilyenkor lépnek le, hanem az, mikor már anyagilag stabilizálódott a család, nagyobbak a gyerekek , jobban megengedhet magának mindent a férj és már úgy gondolja: ezt is megengedhetem magamnak.

307. Nyamitörp (válaszként erre: 291. - Mókuska_57)
2013. szept. 24. 23:12
Szerintem ne a jeleket figyeld. Beszéld meg a férjeddel, hogy szeretnéd tudni, hogy van-e valami amin változtatna a közös életetekben és szeretné-e, hogy javítsatok a kapcsolatotokon vagy inkább menne másfelé. Ne a hibákat és a hibást keressétek, hanem a megoldásokat, feltéve, ha mindketten akarjátok. Ja és persze te is mondd el, hogy te min változtatnál. Csak ne vádaskodjatok, hanem beszélgessetek.
306. Nyamitörp (válaszként erre: 303. - Timycat)
2013. szept. 24. 23:08

És te annyira idiótának nézed a férfit, hogy nem tud szólni, hogy ha nem tetszik neki ez a rendszer? Vagy változtatni rajta?

Nekem sem szimpatikus, hogy akár férfinél, akár nőnél ne legyen pár ezer forint, de ők így alakították ki az életüket. Ez nem mentség még a legcsekélyebb mértékben sem arra, hogy megcsalja a feleségét.

2013. szept. 24. 23:00
Gondolom a szüleihez meg nem szívesen megy az anyja lánya...
304. fa6fa96681 (válaszként erre: 295. - Gribedli***)
2013. szept. 24. 22:58

Ez mind szép és jó amit leírtál,de a nők 80 %-nál szerintem nincs B terv.Azért mert nincs a háta mögött senki és semmi...Esetleg a szülei...Nincs tartalék,és vége lenne a relative jó életnek.

És ezt nehezen adják fel....a saját környezetemben is rengeteg ilyent láttam sajnos.Inkább elnézi,megbocsájt,tűr,és elhiszi hogy nem fordul elő több félrelépés.

Ez van.Nem tudom Te milyen könnyedén mondanád ki az adieu-t,főleg ennyi gyerekkel.....Bár ha átlagon felüli a fizetésed..:)

Ha megy

303. timycat (válaszként erre: 299. - F3ce852bda)
2013. szept. 24. 22:52

"És mi van, ha ad nekik, csak az első egy-két hétben elköltik???"


mármint ugye arra gondolsz amit ő keresett meg... szóval megkeresni joga van, költeni -akármilyen kis összeget is- nincs.


Azt a "férfit" aki ezt elviseli


"Vagy mi van, ha annyi a kiadásuk, hogy otthon sem marad több a családnak háromszáz forintnál?"


a helyzet hasonló csak itt annyira idiótának nézzük a férfit, hogy a pénzkeresésre ugyan jó, de arra már nem terjed ki az észbeli képessége hogy felmérje "carban van a haza" és ne költekezzen ok nélkül.


Most komolyan csodálkoztok ha ilyen szituban az a csöpp tesztoszteron amit még nem szipolyoztak ki belőle igaz nagyon amatőren kivitelezve, de arra hajtja hogy más nő felé is érdeklődjön, aki mint férfi tekint rá.

302. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 299. - F3ce852bda)
2013. szept. 24. 22:37
Nem ítélem el, ilyet nem mondtam. De milyen "férfi" az, akit a kutya se hugyoz oldalba, mert nincs nála egy fillér se... Nemááá:) Kasztráljátok a pasikat, utána meg milyen meglepő, hogy nem érzi jól magát otthon.
2013. szept. 24. 19:02

Nekem fel sem tűnne...mert még a saját telefonomba sem nézek bele, nemhogy a máséba.

Ja! És legyen kicsit több önbizalmatok. Az sosem árt.

300. bd55e3f068 (válaszként erre: 297. - E49241a632)
2013. szept. 24. 18:35
Ha ancitól bármikor bármire kapna, nyilván nem vörösödne, hanem azt mondaná: épp nincs nálam, holnap adom.
299. f3ce852bda (válaszként erre: 298. - Ee1dc9ba06)
2013. szept. 24. 17:41
És mi van, ha ad nekik, csak az első egy-két hétben elköltik??? Vagy mi van, ha annyi a kiadásuk, hogy otthon sem marad több a családnak háromszáz forintnál? Hagyjuk már ezt a témát, nem látsz bele mások gazdálkodásába, akkor ne is ítéld el őket!
298. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 297. - E49241a632)
2013. szept. 24. 17:00
Nem is azt írtam. Az említett személyeknek szintén nem ad a feleségük pénzt, és egy fillér nélkül vannak egész nap. Biztos van - otthon, anyunál.
297. e49241a632 (válaszként erre: 235. - Ee1dc9ba06)
2013. szept. 24. 16:55
Az, hogy valakinél nincs 300 Ft, nem azt jelenti, hogy nincs 300 Ft-ja:)
296. Noarashi (válaszként erre: 295. - Gribedli***)
2013. szept. 24. 16:12
Ez nagyon jó! Több ilyen öntudatos nő kellene! Igyekszem megfogadni, amiket írtál!
295. gribedli*** (válaszként erre: 292. - Noarashi)
2013. szept. 24. 15:59

"sok éves házasságoknak két fajtája van: ahol tényleg nincs ilyen félreizélés és ahol úgy tesznek mintha nem lenne félreizélés."


:DDD ezt nagyon jól megfogtad!


De hol kezdődik egy sokéves házasság, mitől számít sok évesnek? Mert mi is majdnem annyi ideje együtt vagyunk mint a fórumindító, és én ennyit nem pöcsölnék az egésszel.


Sztem a legfontosabb nem az, hogy legyél résen, hanem legyen első és legfontosabb az, hogy legyen egy B-terv. Aztán tök mindegy, bármikor boríthatsz, amikor úgy érzed, valahol gáz van, mert ez a lényeg. Az nem mer cselekedni, akinek nincs a háta mögött semmi, nem tud mire alapozni. De az ellenkezője is igaz: amikor ezt a prioritást kielégítetted, hogy bármi történjék, anyagilag, munkaügyileg, bárhogy ellennél a másik nélkül is, akkor egyszerűen nyugodtabb leszel minden téren, szóval már kevesebbet fog érdekelni ez a legyél résen dolog is.


Mert nincs mit veszítened rajta, de garantálom. Eleve a megcsalás miatt annyira megutálhatod mint embert, hogy mint társ, már nem kell, a háttered meg, hogy találj egy másikat, megvan, és ez olyan lesz, akit MÉG nem utáltál meg, mert MÉG nem csalt meg, tehát nem kell ez a résen légy érzés. Mondom, ez azoké, akiknek nincs egyedül is megvalósítható életük. Hozzá kell szokni a gondolathoz, ott kell kezdeni, hogy mit tennél, ha megözvegyülnél? Hasonló, akkor is egyedül kellene mindent megtenni, akkor is találhatsz egy másikat vagy sem:)


Speciel nálam ilyen teló lebacás már az a stádium lenne, hogy tudnám, úgyis volt köztük valami, szóval minek csikicsukizni, adieu. Fac nyomozgat, mire ilyet ki lehet nyomozni, ők már százszor lejátszották, teljesen mindegy lenne...

294. júliusi (válaszként erre: 291. - Mókuska_57)
2013. szept. 24. 14:48
Lehet,hogy írtad már,de megkérdem, hány éves házasok vagytok, van e már gyerek,és hogy a férjed adott emár okot arra, hogy ne higyj neki.
293. júliusi (válaszként erre: 292. - Noarashi)
2013. szept. 24. 14:46

Nem tudom, itt kinek hány éves kapcsolata ,házassága van.Nyilván, ha már az első években megtörténik, nagyobb gáz van,és pár éves kapcsolatokban még szép,hogy nem bukkan fel a 3.

De van azért ilyen is.


Én nem voltam Addig résen,mert mint a többieknek ,meg se fordult a fejemben,hogy ilyesmi megtörténhet...


Nálunk " nem tettünk úgy,mintha nem történt volna meg." Sőt.

Nagyon is ,hiszen válni akartam, és lám, átrágtuk magunkat a problémákon, megbeszéltük,változtattunk,és az élet igazolta, hogy amit meg lehet javítani, nem kell eldobni rögtön...

292. Noarashi (válaszként erre: 289. - Júliusi)
2013. szept. 24. 14:23

Persze értem én.

Csak annyira elkeserítő, hogy az egész életünk csupa :Légy résen, mert becsapnak.

És lassan az életünk minden területén ez van. Szóval az ember joggal várná el, hogy otthon a társa mellett nyugi legyen.

Nem tudom, mi ilyenkor a helyes megoldás, felhívni a nőcskét, vagy kiverni a hepajt a férjnél...sajnos én is úgy látom, van itt jócskán vaj a pasi füle mögött. Kérdés, hogy az igazsággal majd mit kezd az ember.

Szerintem a sok éves házasságoknak két fajtája van: ahol tényleg nincs ilyen félreizélés és ahol úgy tesznek mintha nem lenne félreizélés.

291. Mókuska_57 (válaszként erre: 289. - Júliusi)
2013. szept. 24. 14:17
Jobbat nem tudok egyenlőre, mint figyelni a jeleket.
290. Noarashi (válaszként erre: 288. - Júliusi)
2013. szept. 24. 14:14
Szerintem is, ha valaki tudja hogy egy nős vagy férjezett emberrel kezd, akkor nagyon is hibás.
289. júliusi (válaszként erre: 286. - Noarashi)
2013. szept. 24. 14:14

Igen, ez igaz.

De inkább írjam akkor azt neki, hogy hagyd a fenébe,ne foglalkozz vele,hogy hívogatja egy nő a férjedet,majd abbahagyja előbb utóbb?

288. júliusi (válaszként erre: 284. - Tücsimücsi)
2013. szept. 24. 14:12

Jaj,hagyjuk már ezt!

Közhely,hogy csak oda tud belépni a 3,ahol rés van.

Mi van a notórius félrelépőkkel,akiknél minden stimmel,mégis???


Ebben a mi esetünkben meg még inkább közhely, mert írtam is, hogy mélyponton voltunk.

Tudod, a 23,azóta már 26 éves házasságokban előfordulnak mélypontok, sőt,kapuzárási pánik is bejöhet a képbe...



A másik.A nő nem hibás????


Persze, a nő ártatlan bárányka,főleg amit azután tett,és hazudozott, miután a férjem engem választott...

De nem is megyek ebbe bele, mert nem akarom,hogy ezta 3 évvel ezelőtti esetet boncolgassátok,és csámcsogjatok rajta.Már bánom, hogy felhoztam ezt is.De mókuskának akartam felnyitni a szemét...az én példámmal...kár volt...


Persze,kömnnyen mondod ezt,hgogy a nő nem hibás,mert állításod,és tudomásod szerint téged még nem csalt meg a férjed.Örülök neki.Most légy nagyon büszke, hogy téged még nem csaltak meg...

Maradjon is így.

287. nemmegmondtam (válaszként erre: 264. - Mókuska_57)
2013. szept. 24. 13:33
Ezen olyan jót nevettem. Ne haragudj. Mégis mit mondana: bocs anyukám félredugok és még élvezem nincs kedvem abbahagyni, de válni se? MINDEN férj ezt mondja...
2013. szept. 24. 13:23

Mit ér az hogy légy résen? Rettenetes az az élet, ahol állandóan résen kell lenni. Legalább otthon ne kelljen mindig figyelni, aggódni, résen lenni.

Megette a fene az egészet, ha már félrenézeget.

285. textilbaba (válaszként erre: 233. - Bd55e3f068)
2013. szept. 24. 13:19

ezen jót nevettem :-)

Az én férjemnek nem jutna eszébe hogy a gyereknek harisnya kell. :-)

284. tücsimücsi (válaszként erre: 283. - Júliusi)
2013. szept. 24. 12:52

Ebben sem a nő volt a hibás. Csak abba a házasságba tud beférkőzni valaki ahol már rés van.


Az én férjemre is vetettek már szemet jópáran, mégse tudták befűzni. Lenyúlni meg főleg nem.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook