Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért szültök, ha nem szeretitek a saját gyerekeiteket? fórum

Miért szültök, ha nem szeretitek a saját gyerekeiteket? (beszélgetős fórum)

1 2 3
36. 66ad2ccf4b (válaszként erre: 29. - 438047860c)
2018. jún. 2. 13:21

.


Ezt a "szőlő tartásra kötelezhetik" részt nem pontosan értem.


Szülőtartásra minden nagykorú és önálló jövedelemmel rendelkező gyermek kötelezhető, és kötelezhető volt eddig is, ha a szülő anyagi helyzete és életkörülményei ezt indokolttá teszik.


Azaz, a szülő bírósághoz fordulhat a szülőtartás érdekében, és amennyiben a bíróság ezt indokoltnak tartja, akkor ilyen jellegű határozatot hoz, ami jogi úton kikényszeríthető.


.

35. buci07
2018. jún. 2. 13:14

Vannak akik ebbe a kategóriába tartoznak,bár sose értettem hogy tudnak sokan így bánni a saját gyerekükkel.

Nyilvánosan alázzák meg,rángatják,felpofozzák,kiabálnak,bele se merek gondolni a 4 fal között mi zajlik.

2018. jún. 2. 12:51

szerintm minden anya később ösztönösen megszereti a gyerekét. ( nehony már az állatok különbe4n legyenek, mint a nők ) Én pld nem akartam gyereket, a fiam nem családtervezés eredménye, de amióta megláttam, a világon lgjobban őt szeretem. Születése óta nem volt olyan pillanat, hogy idegenkedtem volna tőle.l

( pedig az idegen gyerekek alapból idegesitenek )

33. 9f9aa0ac88 (válaszként erre: 25. - PöttyösPanka)
2018. jún. 2. 12:44
Telitalálat.Képmutaás magasiskolája.Mindig a négy fal közt dől el minden és nem csak a gyermeknevelés hanem a házasélet is.
32. 9f9aa0ac88 (válaszként erre: 7. - Mezei Virág)
2018. jún. 2. 12:43
Igen.Mindig is azt mondtam :Gyereket nevelni a világ legnehezebb feladata.
31. 9f9aa0ac88 (válaszként erre: 13. - Noozimanoo)
2018. jún. 2. 12:41
Igazad van.Sok anya kintre mást mutat ,mint ami a négy fal közt zajlik.
30. 9f9aa0ac88 (válaszként erre: 17. - 6360f9a5a8)
2018. jún. 2. 12:39
A sok éves tapasztalatom azt mutatja ,hogy ahol sok gyerek van ott ált.a nagyobbak felügyelik ,sőt gyakran ők gondoskodnak a kisebbekről.Csak körül kell nézni.Régen is igy volt és ma sincs másként.
29. 438047860c (válaszként erre: 28. - 9f9aa0ac88)
2018. jún. 2. 12:38
És a gyerek mikor azért se? Bántalmazza a szülőjét? Azt is lehet jelenteni vagy meg kell várni amíg szülőtartásra kötelezhetik?
2018. jún. 2. 12:37
Kemény kérdés és milyen igaz.
27. 438047860c (válaszként erre: 25. - PöttyösPanka)
2018. jún. 2. 12:34
Mi számít bántalmazásnak? Jogilag. 2005 óta nem lehet megütni gyereket szülőnek sem...
26. noozimanoo (válaszként erre: 25. - PöttyösPanka)
2018. jún. 2. 12:07
No igen... Ennek fordítottja ezzel az erővel mért lenne lehetetlen...
25. PöttyösPanka (válaszként erre: 23. - Noozimanoo)
2018. jún. 2. 11:56
Hányszor derül ki kívülről kedves, rendes emberekről, hogy otthon, zárt ajtók mögött bántalmazzák a gyerekeiket. Aztán csak megy a hitetlenkedés, mert amikor mások látták, mindig olyan szépen bánt a gyerekekkel.
2018. jún. 2. 09:47

Mi környezetünkben nyilvánvaló,hogy carul áll a gyerekhez..se normálisan öltöztetni nem tudjs,se etetni se semmi pedig 10 éves a gyerek.

Pár hónapja szült még egy gyereket,akit 1 hónapos korától heti 3-4x másra bíz,mert idegileg ki van készülve és ki kell kapcsolódjon...na az ilyen minek szül😱

23. noozimanoo (válaszként erre: 20. - 6360f9a5a8)
2018. jún. 2. 08:57

Számomra még mindig ugyanaz a kérdés:

Honnan tudható, hogy mindig így bánik velük?

Mert ugye ha nem hangoskodik velük, senkinek nem is tünik fel...

22. Channa* (válaszként erre: 19. - Flóra76)
2018. jún. 2. 08:54

Nem tudom mennyi az átlagtól eltérő....

Van egy unokaöcsém, akinek 5 gyereke van, és ha a terveik szerint haladnak, akkor jövőre meg lesz a 6. is. Ők így tervezték és van türelmük a gyerekekhez, el is tudják simán tartani őket, stb. 3 évente születnek a gyerekek:D

Ja, 6 gyereket terveztek....

21. noozimanoo (válaszként erre: 17. - 6360f9a5a8)
2018. jún. 2. 08:53

Én pedig, mint óvónő, azt mondom, próbálj meg csak 3-4 gyerekkel utcán sétálni!

Majd rájössz, nem is olyan egyszerű!

Az, hogy az utcán ki mit lát, mért általános jellemzője annak az anyának? Sosem tudhatod, milyen szeretettel veszi őket körbe otthon. Mint ahogy azt sem, mért van ennyi gyermeke. Had legyen már az ő dolga!

20. 6360f9a5a8 (válaszként erre: 13. - Noozimanoo)
2018. jún. 2. 08:45
Sajnos ezt sokszor látni. Nem egymás után potyogtatni a gyerekeket ha nincs türelem pláne ne ennyit. És ráncigálni se kéne meg lehülyézni. Milyen felnott lesz belőlük ha az anyjuk így bánik velük?
19. Flóra76 (válaszként erre: 1. - *eperhab27*)
2018. jún. 2. 08:45
Az emgem is mindig érdekelt, hogy akinek az átlagtól eltérően, sok gyermeke van, az vajon tudatosan tervezett gyermekvállalás volt, mind, vagy csak így alakult az élete...?
18. noozimanoo (válaszként erre: 12. - Andi.Bobi)
2018. jún. 2. 08:45

Kötél?

DRÓTkötél!

:D

Nyugi, kell az majd a 6éveshez is! ;)

17. 6360f9a5a8 (válaszként erre: 12. - Andi.Bobi)
2018. jún. 2. 08:43

Oké de ha ennyi kicsi koru gyereke van akkor igenis legyenek kötélből azok az idegek! Ő szülte sorba egymás után akkor nehogymár még ő legyen a mártír!

Nem először látom őket így és már többen is mondták egyáltalán nincs türelme a gyerekhez. Ha szépen mennek mellette akkor is kiabál mert épp olyat mond valamelyik ami neki nem tetszik. Szépen nem lehet.

Szóval lényeg : ha nem bírom idegekkel nem szülők ennyit plane ilyen kicsi korkulonbseggel

16. noozimanoo (válaszként erre: 15. - PöttyösPanka)
2018. jún. 2. 08:43

Bizony, elárulhatná!

Örülnék, ha én is képes lennék rá. :)

15. PöttyösPanka (válaszként erre: 13. - Noozimanoo)
2018. jún. 2. 08:34
Ebben sok igazság van. Főleg az, hogy kívülről könnyű elítélni a másikat. De ha a topikindító képes mindig minden körülmény közt ideális anya maradni, elárulhatná a titkát.
14. Andi.Bobi (válaszként erre: 13. - Noozimanoo)
2018. jún. 2. 08:30
Ugyanezt írtam én is csak kicsit máshogy.. teljesen egyet értek.
2018. jún. 2. 05:40

Atya ég!

Láttok egy jelenetet egy család életéből, ami nem a legszebb képet mutatja róluk, és máris el kell ítélni őket?

Nálatok mindig minden békés, a gyerek(ek) mindig pontosan azt, akkor, és úgy teszi(K), ahogy és amikor kéritek?

És ha mégsem, akkor buksijukat mehsimítva még meg is dícséritek?

Hagyjuk már! Ezt ki hiszi el?

Ilyen nincs!

Lehet magunkat fényezni, ámítani, de ez csak hazugság.

Az élet nem ilyen. Az anyáknak is vannak gondjaik, problémáik, Istenments - igényeik!

Ja, nem. Ők 0-24 robotok, akik csak bájosan vigyorognak akkor is, ha a 3 sétáló apróság közül az egyik az ugató kutyát akarja megszeretgetni, miközben a másik az autókat látná menet közben túl közelről.

De aztán rájuk ne szóljon, mert kiderül, nem is szereti őket!

Anyám! Borogass!

Ja, tudom, minek szülte, ha nem csak csupavigyor az élete mellettük...

Gratulálok!

12. Andi.Bobi (válaszként erre: 4. - 6360f9a5a8)
2018. jún. 1. 22:01
8 gyerek😱. Szerintem az túl sok egy anyának ellátni. Tudom a régi világban nem volt ritka 10 sem. De akkor generációk éltek együtt. Volt segítség. Nekem egy kisfiam van,két éves,pont abban a korban van,hogy nehéz vele bírni ha épp olyan napja van. Ha nyűgös,hisztis valami miatt. Ha valamit nem szabad egyből balhé van. Most elképzeltem amit leírtál,hogy három ilyen korú kisgyerekkel plusz egy babakocsissal egyedül elmenni valahová. Hát nem egyszerű. Felelősség is,minden.A dackorszakban lévő gyerekekhez meg néha kötél idegek kellenek...
11. Channa* (válaszként erre: 10. - PöttyösPanka)
2018. jún. 1. 21:58

Igen, van ilyen, de sokszor arra is ráfogják, akinek csak fontosabb egy kicsit neteznie, minthogy a gyerekével foglalkozzon.

Erre gondoltam, hogy kifogásnak/mentségnek használják fel ezt a betegséget, holott annak sokkal erőteljesebb tünetei vannak...

10. PöttyösPanka (válaszként erre: 9. - Channa*)
2018. jún. 1. 21:07
A szülés utáni depresszió nem újkeletű. Nagymamám ápolónő volt, és mesélt olyan eseteket, hogy borzasztó. Volt, aki a csecsemőjével együtt akart kiugrani az ablakon. Pedig nem is hallott még depresszióról.
2018. jún. 1. 20:04

Érdekes amit írtok! Szerencsére még nem láttam ilyet, de láttam már olyat, aki türelmetlen, ideges, de nem jutott eszembe, hogy nem szeretik a gyereküket, de lehet, hogy így van.


Nem tudom miért szül az ilyen.


A szülés utáni depresszió elég új keletű, és nem kellene kifogásként/mentségként felhozni.....

8. f8db0709b8 (válaszként erre: 7. - Mezei Virág)
2018. jún. 1. 13:34
Anyának születni kell...sajnos valóban vannak olyan anyák,akiknek nem adnék a kezébe gyereket..én sem ok nélkül nem bízom anyósomra az enyéimet.
2018. jún. 1. 12:25

Sokaknak fogalma sincs arról, mivel is jár a gyerek.

Felelősség, 24 órás szolgálat, sok-sok átvirrasztott éjszaka, minimális szabadidő.


Te jelentkeznél a világ legkeményebb állására?


[link]

A világ legnehezebb munkája - Felirattal

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook