Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért oly nehéz vetélés után? Megnyugodhat valaha egy nő lelke? fórum

Miért oly nehéz vetélés után? Megnyugodhat valaha egy nő lelke? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. aug. 8. 13:50
Nekem a sógornőm (bátyám felesége) vetélt el 5 hetes terhesen múlt júniusban, tehát már több, mint 1 éve. (Szerencsére nem kellett kórházba mennie.) Utána januárban kiderült, hogy nálunk jön a baba, s ezt febr. végén elmondtuk tesóméknak. Azóta sógornőm nem áll szóba velem, kerül (megteheti, mert messze lakik), minden beszélgetéstől elzárkózik (de én nem erőltete..) s bár nem nekem, de ki is mondja, hogy azért van ez, mert ő nem bír terhes nőt látni, és beszélni vele, s így velem sem. Már a 8. hónap végefele járok, de semmi reakciója sincsen, feltételezem, hogy a babát sem fogja megnézni, csak a bátyám.....Azóta nem esett teherbe. Mit lehet ilyenkor tenni? Ez szerintetek mennyire normális reakció a részéről (én nem voltam szerencsére ilyen szituban)? Már több, mint egy éve küszködik, gyűlöli a kisbabákat és a terhes nőket. Ez így mennyire okés?
2009. júl. 31. 21:39
hát,én speciel épp most vetélek el, és hálás vagyok a sorsnak, hogy nem elvetetnem kellett... egy hete azon rettegtem, hogy terhes vagyok, és bele fogok dögleni, ha el kell vetetnem, és most ugyan pokolian fáj a hasam, de megkönnyebbült a lelkem...
26. HViki (válaszként erre: 25. - B9abed2df6)
2009. jún. 3. 10:26
Lehet, hogy tényleg fáradt. Azt még megpróbálhatod, hogy Te látogatod meg Őt (persze nem váratlanul). Talán úgy könnyebb lesz összeegyeztetni, ha neki nem kell kimozdulnia. Sokan viselik nehezen az első időszakot. Ez és a köztetek lévő feszültség simán lehet az oka, hogy nehezen szánja rá magát az elmenetelre, de otthon, pihengetve, már könnyebb.
2009. máj. 31. 11:09

Na,sokáig nem jutottam hozzá hogy irjak,de most van egy kis időm...

Nem találkoztunk azóta sem mert nincs ideje....meg ha van akkor is fáradt.....Nekem olyan mintha félne vagy mi nem is tudom de olyan fura lehet hogy most hülyeséget irok de úgy érzem mintha attól félne hogy elkapja mint valami megfázást ez jön le nekem...Úgyhogy most várok hogy majd kialakul...de nem tudom...

24. scurry (válaszként erre: 8. - B9abed2df6)
2009. máj. 25. 11:25

Szia!


Én is voltam hasonló helyzetben két éve. Az egyik legjobb barátnőmmel egyszerre lettünk terhesek. Én elvetéltem, ő pedig szült egy édes kislányt.


Mindennek megvan az oka és az értelme (még akkor is, ha úgy tűnik, mintha nem lenne... )


Egyik este leültünk, megbeszéltük a dolgainkat. Nem Ő tehet róla. Nem az Ő gyereke a hibás azért, ami velem történt. Ugyanúgy szeretem őket és a mai napig nincs bennem rossz érzés. Az én életem másként alakult, és bízom benne, hogy amit a sors az egyik kezével elvesz, azt a másikkal visszaadja.


Én sokat kérdezgettem, érdeklődtem a várandóssága alatt és úgy láttam, hogy ez fontos volt neki. És nekem is.


Beszéljétek meg, őszintén :-) Segíteni fog.

23. kkrisztina76 (válaszként erre: 18. - B9abed2df6)
2009. máj. 21. 21:41
Szia. Én is voltam hasonló helyzetben. Az én barátnőm nem mert jönni mert félt, hogy fájni fog ha a kicsit látom. Lehet hogy a te barátnődnél is ez van. CSak figyelmes akar lenni. Nagyon nehéz ez így tudom. Én az első kicsimet(egyetlen kisfiamat) 6 és fél hónapos terhesen veszítettem el. Annyit mozgott szegény hogy megfojtotta a köldökzsinór. 2 napba telt mire sikeresen kitágítottak és beindították a szülést. A barátnőm ezek után alig mert eljönni.
22. HViki (válaszként erre: 18. - B9abed2df6)
2009. máj. 21. 21:28
Xhajnalkax történt azóta valami?
2009. máj. 21. 16:22
Az idö minden sebet begyogyit. Nekem is a harmadik sajnos elment. 12 hetesen ugy mint egy igazi szülés ! Nagyon fájt a szivem. Ez már tiz éve történt.
20. dj.cica (válaszként erre: 19. - Sztrazsazsi)
2009. máj. 21. 16:15
átérzem,én is nemrég vesztettem el.gyászold el ugy könnyebb lesz majd idövel.
2009. máj. 19. 16:26

Sziasztok!

Én most vasárnap éjjel veszítettem el a picikémet, 6 hetes volt. Nagyon elkezdtem vérezni, nagyon fájt a hasam, tudtam hogy nagy a baj. Azóta egyfolytában sírok, nagyon nehéz nem rá gondolni.

2009. máj. 19. 07:57
Nem jött el :-( azt mondta nm jól érzi magát...pedig volt valami ismerősüknél mert azt meg mondta....olyan fura nem?
17. HViki
2009. máj. 16. 12:44

Jó munkát!

Jelentkezz még, és meséld el mire jutottatok!

16. b9abed2df6 (válaszként erre: 15. - HViki)
2009. máj. 16. 07:45
Igazad van és köszönöm megfogadom a tanácsod.Ma megyek dolgozni [grillezek egy kis étteremben]felhivom és sütök neki-k valami fincsit..
15. HViki
2009. máj. 16. 07:03

Most jutott eszembe, hogy ha nehéz szemtől-szembe, próbáld meg írásban. Akár úgy, hogy kiírod magadból a bánatodat, és az örömodet amit a barátnőd miatt érzel, de akár az is segíthet, ha leülteted a net elé és megmutatod neki ezt a fórumot. Lehet, hogy kezdő lökésnek egy jó sírós-nevetős-lelkizős kibeszéléshez ez is elég.

Nem ismerlek titeket, lehet, hogy nagy hülyeség, de lehet, hogy segít.

14. HViki (válaszként erre: 13. - B9abed2df6)
2009. máj. 16. 06:58

Tudom. Épp ezért mondtam, hogy beszéljetek róla, hiszen ha könnyű volna nem lenne köztetek feszült a viszony. Egy igaz barátságban (amilyennek a Tietek tűnik) ezt a nehéz helyzetet átvészelhetitek, de könnyebb volna mindkettőtöknek, ha kibeszélnétek magatokból. Már csak azért és, mert Neked is és neki is szüksége van (volna) arra a régi, meghitt kapcsolatra ami köztetek volt, és ami ilyen helyzetben még fontosabb. De ha így marad, akkor mindketten egyedül bírkóztok a gondjaitokkal, pedig tudnátok egymásnak segíteni.

Kívülről könnyű ilyenekt mondani, megtenni sokkal nehezebb, de ha rászánjátok magatokat az mindannyiótok számára megkönnyebbülést fog jelenteni.

13. b9abed2df6 (válaszként erre: 11. - HViki)
2009. máj. 15. 09:02
Én nem magam féltem hanem őt-őket mert tudom hogy forditott esetben ugyanigy érezném magam ő pedig épp olyan rosszul mint én...nehéz róla beszélni nagyon nehéz :-(
12. zumbi
2009. máj. 15. 08:53

A tesómnak ezelőtt öt évvel volt az első veszitése, utána egy évvel a második is elment:(

Nem témázunk róla, mert látom, hogy nem lehet, rettenetesen szenved.Látom rajta, hogy nem tudott belenyugodni, de nem is mer egy következő terhességre gondolni.Egyszerűen retteg, nem lenne képes elviselni még egy veszítést.

Igaz az egész családot megviselte, de titokban mindenki szeretné, ha meg merné még egyszer próbálni. De ezt csak ő tudja eldönteni, hogy valaha még lesz-e ereje, remélem igen. Bizom benne nagyon.

De egy dolog biztos, hogy mindenki másképp viseli, van aki könnyebben túl lesz rajta, van akinek évekbe telik, vagy talán soha nem tudja feldolgozni.

Nem könnyű ilyen esetben még tanácsot sem adni.:(

11. HViki (válaszként erre: 8. - B9abed2df6)
2009. máj. 15. 08:37
Nekem már volt 1 gyerkőcöm, mikor történt, így mindenképpen könnyebb volt elviselni. A barátnődnek és neked, ez most duplán nehéz helyzet. Beszélj vele. Mond el neki, hogy mennyire örülsz neki és a kicsijének. Ne tagadd, hogy rossz érzés ami vele történt, de biztosítsd róla, hogy rá nem haragszol. Tudod, ilyenkor az emberben egy kis bűntudat van. (Mert ilyenkor az ember szíve fáj, a barátnőjéért és közben megkönnyebbül, hogy nem vele történt. Ezért viszont bűntudata van.) Ha ez egy fontos kapcsolat, ne hagyjátok, hogy a fájdalmatok közétek álljon.
10. dj.cica (válaszként erre: 8. - B9abed2df6)
2009. máj. 15. 08:14
ne add fel lehet pár hónap és követed öt:)
2009. máj. 15. 08:13

elfelejteni sosem fogod,de idövel könnyebb lesz,az a lényeg adj idöt magadnak elgyászolni,és utána sokkal könnyebb.

én nemrég estem át egy spontán vetélésen,eleinte nem volt könnyü.de elgyászoltam ,már most azon a ponton vagyok ha eszembe jut ,hogy nem facsarodik össze a szívem,ugy fogadtam el ha nem lett volna egészséges jobb is így.

2009. máj. 15. 08:12
8év várakozás után különösen nehéz...főleg akkor ha a legjobb barátnőmmel eggyütt vártuk volna.Most olyan a szitu hogy feszült egy picit a kapcsolatunk,pedig nagyon örülök neki hogy Ők legalább jól vannak de úgy érzem hogy olyan más felé megy a barátságunk neki is nehéz mert gondolja hogy nekem milyen rossz lehet.Őszintén rossz is...de jó is...nehéz leirni mit érzek mikor ránézek a pocijára.
2009. máj. 15. 07:51
Én is egy évig nagyon szenvedtem, most picit jobb, de elfelejteni sosem fogom.
2009. máj. 15. 07:50
Nekem ikreim lettek volna, de nem lettek. Én arra gondoltam, hogy azért mentek el, mert nem lettek volna egészségesek. Azt soha nem kivántam volna a gyermekemnek, hogy betegen kelljen élnie. Viszont az is biztos, hogy ha később derül ki, hogy beteg én nem tudtam volna nem megtartani, hiszen attól még az enyém. Így ők eldöntötték helyettem, hogy jobb. Igen, még mindig gondolok rá, de szerencsére van 2 egészséges gyerkőcöm és ők azért gondoskodnak róla, hogy ne legyen időm szomorú gondolatokra. Sőt, semmire!
2009. máj. 15. 07:48

Elfelejteni nem fogod.Az idő enyhülést hoz.

Nyugodj meg kedves ☺

2009. máj. 15. 07:47
Nagyon sokszor emlékezni gogsz azokra a percekre. Elfeledni nem tudod, de az én lelkem egy idő után megnyugodott. Volt spontán vetélésem is, és volt vetélés indukcióm is. Több is. Először ha egy babakocsit megléttam, akkor is sírnom kellett:(
3. danama (válaszként erre: 1. - B9abed2df6)
2009. máj. 15. 07:45

majd amikor már lesz babád valamennyire megnyugszik, de mindig emlékszem majd arra akit elvesztettél.


Most fáj, sírd ki magadból,

2009. máj. 15. 07:44

...DE NEM LETT...



Ezek a gondolatok a legfeleslegesebb ,legrombolóbb gondolatok,bármilyen témában.

2009. máj. 15. 07:42
Szerintem soha...egy életen át a gondolatodban marad hogy mi lenne vagy lett volna HA...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook