Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért néznek rossz szemmel a fiatal kismamákra, anyukákra? fórum

Miért néznek rossz szemmel a fiatal kismamákra, anyukákra? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
92. 5e48d37001 (válaszként erre: 91. - 5e48d37001)
2010. márc. 9. 08:38

Ja még annyi,anyukám engem 37 évesen szült 32 évvel ezelőtt.A terheskönyvében ez áll:"idős várandós nő"Akkoriban ez volt az extrém és nem szokványos.Azokat a nőket szólták meg akik 35 felett vállaltak babákat.

Örök elégedetlenkedők mindig lesznek,ezeket csak úgy hívom:gyökér.Nem kell velük foglalkozni.

91. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Babszibobó)
2010. márc. 9. 08:33
Csak mostanában lett "divat",hogy idősebb korban vállalnak babákat a nők.35 év kor felett ajánlott a biokémiai szűrés ami elég veszélyes a magzatra nézve.Minél a fatalabb az anyuka annál nagyobb az esély egy problémamentes terhességre.Inkább ezt kéne elmagyaráznod azoknak akik okoskodnak és célzásokat tesznek a korodra.
2010. márc. 9. 00:44

Azert mert az az idiotasag van a koztudatban,hogy elobb eld ki magad csak utana vallalj gyereket!Ugy van beallitva a gyerektema,mintha az eletmegrontoja lenne.Pedig ez egy marhasag!Gyerekkel is lehet tartalmas programokat csinani,ami nem feltetlen a hetvegi lereszegedest es foldonfetrengest takarja...

Sokan meg mire odakerulnek,hogy gyereket vallalnanak,addigra meg nem lehet...


Mindenki maga erzi mikor jott el az ido az eleteben,hogy gyermeket valllajon.

2010. márc. 9. 00:05
Sziasztok!Én 18 évesen mentem férjhez,mindenki azt hitte jön a baba!Addíg kibuliztuk magunkat együtt,teljesen összeszoktunk!24 évesen jött az első de már 3 éves.Jelenleg 27 vagyok és jövő héten jön a kistesó!De a férjem is azt mondta hogyha tudta volna,hogy ilyen jó apának lenni,még eddíg se várt volna!A nővérem rövid udvarlás után hamar férjhez ment,most hamar jön a baba,mondván hogy minjárt harminc és nem akar lemaradni tőlem,de félek hogy fele olyan boldog sincs mint én,ráadásul nehezebben is viseli a terhességet!Ja és van egy 9-éves öcsém,amivel nem értettem egyet!De a szüleim bele sem gondolnak ha valami történne akkor a mi gondunk lenne.Aztán az egész család ellenem fordult hogy meggondolatlan vagyok,minek 18 évesen férjhez menni!
88. bnedora (válaszként erre: 26. - Tündi anya)
2010. márc. 8. 23:29
A férjem még 50 felett is beállt focizni a fiainkkal. Sőt kérték is, hogy ő védjen, mert jól csinálta. Sajnos egy gerincsérv miatt abba kellett hagynia. Szerencsére a fiaim nem jártak diszkóba, de bármilyen buliba szívesen elmentünk volna velük, ha nem lett volna ciki. Most az unokáim lovagolnak rajtunk, mi meg négykézláb visszük a hátunkon őket. Jobb fiatalon szülni, mert tovább élvezhetjük társaságukat, és főleg az unokákat.
87. babszibobó (válaszként erre: 85. - 8266bb7a79)
2010. márc. 8. 23:02
Jó éjszakát!
86. MMMaya (válaszként erre: 85. - 8266bb7a79)
2010. márc. 8. 23:02
Jó éjt!
2010. márc. 8. 23:00
én most jó éjt kívánok! nagyon jó volt beszélgetni veletek! :) puszi
84. babszibobó (válaszként erre: 81. - Napfenyreka)
2010. márc. 8. 22:59
Szülésnél a törvényes gondviselőmet,vagy mimet keresték, mint mondották én gyerek fejjel nem hozhatok döntést, én meg csak néztem nagyokat, miközben elúsztattam a szülőszobát!
83. 8266bb7a79 (válaszként erre: 82. - Babszibobó)
2010. márc. 8. 22:58
:)
2010. márc. 8. 22:56
Tulajdonképp dühöngök két sort és azokra szoktam gondolni akik szívesen kérnek tanácsot, vagy meghallgatni, mindenféle előítélet nélkül.Mindkét oldalt megértem, ki korán ki későn (mindkét esetben felelőséggel)Élettapasztalat, munka karrier.Minden kell. Én mégis így vagyok teljes, nem tudnék máshogy élni. Saját otthont teremtettem a férjemmel már évekkel ezelőtt, gyerek mellett tanultam (igaz éjszaka, hogy ne tőle vegyem el az időt, valamit valamiért elven).Egy percét sem bánom és mindent megteszek azért, hogy boldog család legyünk. És kívánom mindenkinek hogy ilyen boldog családja legyen,akár hány éves is!
2010. márc. 8. 22:52

Én sem bánom ...egyelőre:)) de nem is fogom...


Különben tényleg van pár olyan, aki bunkó a fiatal kismamikkal...a minap bele is futottam egybe, nagyon játszanak velem a hormonok néha, ájultam bevittek kórházba és hát az egyik "nővér" nem éppen volt kedves, és éreztette a véleményét (én is fiatalnak nézek ki eléggé...)

80. 8266bb7a79 (válaszként erre: 72. - Sajert)
2010. márc. 8. 22:51

:) hát igen, kinek hogy jön össze.. de én nem bánom hogy mire lesz babám addigra lesznek mögöttem baba nélküli évek is.. mégiscsak könnyebb így most még.. kell még a buli is, kell még, hogy lehessek komolytalan hülyegyerek.. kell még világot látnom egy kicsit legalább... és ez babával nehezen menne... nem akarom úgy érezni hogy áldozatot hozok érte.. nyilvánvalóan úgy lesz... de nem akarom, hogy neki legyen rossz azért mert úgy érzem.. őszintén szólva még szeretnék kettesben lenni a barátommal..

mondjuk a természettől tartok egy kicsit.. félelemnek nem nevezném, de az tény, hogy a petesejtjeim nem tudják, hogy XXI. század van és nekem előbb még meg kell combosodnom anyagilag.. :(

79. babszibobó (válaszként erre: 75. - Sajert)
2010. márc. 8. 22:48
ha belegondolok 50 évesen nagyi lehetek!:-o Mókás lesz.Remélem megérem a unokáimat!
78. Tina87 (válaszként erre: 69. - Babszibobó)
2010. márc. 8. 22:47

Hát sajálom, hogy enny bántás ért.Én tudod az a talpraeset típus vagyok, hogy ha megis mondják a magamét, simán visszaszólok bárkinek.Persze én is csak védekezem mint bárki más.Régen bezzeg normális volt 16-17 évesen is szülni ma meg...

Nincs még semmid, miből eteted a gyerekedet... stb kérdéseket én is megkaptam már.Én is a szüleimmel élek, párom sincs már,egyedül nevelem, anyukám persze sokat segít, de attól még olyan lesz a lányom mint én.Azokat a szokásokat fogja csinálni amit én ha jók ha rosszak.Úgyhogy kaptam már pár szart én is az élettől, de az a legjobb hogy a lányom velem van és nem érdekel ki mit gondol.

Lenézőek az emberek manapság, sajnos és ami nekik nem adatott meg korán, mint a szülés úgy gondolják másnak sem kéne.Tisztelet a kívételnek :)

Ennyi ;)

77. babszibobó (válaszként erre: 72. - Sajert)
2010. márc. 8. 22:46
Igen, látod, neked ez a látott tapasztalat, valószínű másoknak is, mármint a nagyszülős téma, ezért alakulhatott ki egy sajátos kép a fiatal anyukákról.
76. spinneli (válaszként erre: 70. - 8266bb7a79)
2010. márc. 8. 22:46

velem is utólag visszanézve sorsdöntő események történtek így.

:)

75. sajert
2010. márc. 8. 22:45
Nővérem 20 évesen, 22 évesen, 30 évesen szült. Az első gyerek már 30 éves :-DD. Nekem ötven éves koromban lesz egy kamasz gyerekem...
74. 8266bb7a79 (válaszként erre: 69. - Babszibobó)
2010. márc. 8. 22:45
nahát! ezen most ledöbbentem.. hogy mer bárki ilyet mondani?! neki kellett volna elsüllyednie, nem neked... egy az hogy semmi köze hozzá, de tényleg hogy merészeli?! valaki írta itt alább, és nagyon egyetértek vele, hogy "aki 30 évesen szül, az is először szül" ez így van basszus.. nem az évek száma számít! ez a legnagyobb hülyeség! amikor valaki először lesz anya, ugyanúgy bizonytalankodik bármennyi éves legyen is.. senkit semmiért nem szabad lenézni!
73. babszibobó (válaszként erre: 71. - MMMaya)
2010. márc. 8. 22:44
Dettó!
72. sajert (válaszként erre: 62. - 8266bb7a79)
2010. márc. 8. 22:42

Nekem is volt osztálytársam, aki levelezőn végezte az utolsó félévet, aztán a szóbeli után pár nappal ment szülni :-D-és ő volt a legfiatalabb az osztályban. Ma már három gyerekes Anyuka, és semmivel se él rosszabb körülmények között, mint én, sőőőt. Még mindig ugyanaz a párja (most már férje). Furcsa, hogy neki már van egy 15 éves lánya, míg engem a két évesem nyüstöl elég rendesen :-DD. Az azért tény, hogy piciként a babát a nagyszülők nevelték inkább (nem duhajkodott, de nem volt érett rá). A nagyszülők indították el az életben is a fiatalokat (lakást vettek).


Én 27 évesen szerettem volna szülni, a természet közbeszólt, és 32 lett belőle :-DD.

71. MMMaya
2010. márc. 8. 22:42

Én már úgy vagyok ezzel, ne törjön felettem senki pálcát, nem a szüleimnek, vagy a szüleim házába szültem, volt már akkor külön kis kuckónk, munkánk, és a terhességet és utána a 3 évet is végig dolgoztam még most is dolgoznék, de nem lehet. Bánt, ha lenéznek vagy megszólnak, de már nem annyira, mint előtte.

De az igaz, ha tanácsot adnék, nem érdekli az embereket, mintha gőzöm se lenne róla.

70. 8266bb7a79 (válaszként erre: 66. - Spinneli)
2010. márc. 8. 22:41

igen, ebben igazad van.. érzem egyébként magamon, hogy edződöm... több, mint egy éve dolgozom, és aki rögtön suli után vagy még suli közben vállal gyereket, az szerintem nagyon naivan megy neki az életnek... na nem azért mert én már akkora róka lennék, de lassan talán kialakul bennem valami kis önismeret, miközben megismerek más embereket..


nahát! vannak hasonlóságok az életünkben :) én is külföldön éltem érettségi (meg egy év bebukott egyetem) után.. nekem tök "véletlenül" jött az egész baba-dolog mmint a babysitterkedés.. pont a külföld miatt.. mert nem jutott jobb eszembe.. de odáig fajult a dolog, hogy mára az álommeló egy magánovi nyitásával valósulna meg..:) az ember tényleg sosem tudhatja.. minden formál..

69. babszibobó (válaszként erre: 68. - Tina87)
2010. márc. 8. 22:37

Igen, sokszor volt olyan érzésem, hogy a tanácsom nem számít.Pl:volt aki a szemembe mondta, hogy miért szólok bele, nem is én nevelem a gyerekem, hanem a szüleim.Én megkérdeztem, mégis hogy gondolja, majd kifejtett, olyan hangnemben hogy ott süllyedtem el.Igazából nem védtem meg magam,már nem volt hozzá erőm, miért is magyarázkodjak,nem ez volt az első eset.Szerencsére mások megvédtek, de ez tüske maradt!

Igen, tény, azon szerencsések közé tartozom, akinek a szülei segítenek, ha dolgom van stb.De az gyerekem én nevelem és belefáradtam a lenézésbe. Tulajdonképp innen a fórum kérdése.Rossz tapasztalataim vannak, pedig ahogy mondod, ugyanolyan szülő vagyok mint bárki más, ugyanazokkal az örömökkel és hétköznapi problémákkal!

Most egy kicsit dühöngtem, jól esett!;-)

68. Tina87 (válaszként erre: 63. - Babszibobó)
2010. márc. 8. 22:30

miért neked úgy jött le?

amúgy szerintem sokszor azt hiszik azért mert fiatal vagyok, nem is értek a gyerekneveléshez, pedig ez nem korfüggő.Aki 30 nehány évesen lesz anyuka ugyanúgy elöször csinálja mint a fiatalabbak.

67. babszibobó (válaszként erre: 62. - 8266bb7a79)
2010. márc. 8. 22:28
Most már nem lógok ki én sem, ha az osztálytársaimat, ill. alattam, felettem járókat veszem figyelembe, teljes a babadömping, dolgoztak, és inkább "kockáztatnak", nincs mire várniuk, és értem őket, azokat akik eddig nem értettek engem. Tavaly még furin nézték a pocim, most ők gömbölyödnek., Érdekes az élet!
66. spinneli (válaszként erre: 62. - 8266bb7a79)
2010. márc. 8. 22:27

szerintem egy jó meló, főiskola nemcsak az egzisztencia miatt fontos, ahogy írtam élettapasztalat, azt bárhova lyukadsz ki nem veszi el tőled senki.

Persze ez elsősorban nem a leendő gyermek miatt lehet fontos, de miatta is, hanem önmagadnak.


Én érettségi után külföldön dolgozam, aztán főiskolára mentem, a diploma után megint külföldön dolgoztam, mostmár lassan 4 éve itthon, de egyetlen momentumra sem mondanám, hogy a közeli és távlati céljaimhoz, illetve a személyiségem alakulásához nem volt fontos.

65. tündér74 (válaszként erre: 37. - Babszibobó)
2010. márc. 8. 22:26

Én 28 évesen éreztem, hogy anya szeretnék lenni. 34 évesen teljesült a vágyam. Ember tervez....


Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, éreznie, hogy mikor jött el az idő. Senki sem szólhat bele.

64. MMMaya (válaszként erre: 60. - Babszibobó)
2010. márc. 8. 22:23

Sose bántam, egy percig sem, szerintem nem is lehet, minden kis apró lépése boldoggá tesz.

Igen, úton a van a második is, köszi :)

63. babszibobó (válaszként erre: 59. - Tina87)
2010. márc. 8. 22:21
HA valakinek tanácsot adsz baba témában, nem úgy veszi mintha mondjuk egy "korosabb" anyuka mondja!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook