Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért nem találok normális pasit? fórum

Miért nem találok normális pasit? (beszélgetős fórum)


114. unom (válaszként erre: 111. - Csikil4ny)
2015. dec. 13. 18:12

Hú, de ismerős :)

Vedd úgy, hogy ez egy lehetőség új barátokat találni, saját kedved szerint építeni az életedet. Tojd le őket, ők veszítenek többet.

113. 76c87e32e1 (válaszként erre: 100. - Csikil4ny)
2015. dec. 13. 18:10
Nyilván azt hiszik, ez egy jó terep, mert sok nő van és kevés férfi. Biztos le is akasztanak néha egy-egy nőt, de szerintem olyanok is lehetnek, ha ide kényszerülnek csajozni. :)
112. 76c87e32e1 (válaszként erre: 101. - C3daddf13e)
2015. dec. 13. 18:09
Éppen ezért nem értem, miért lenne azonos ez a két fogalom. Valahol meg azok a hagyományos nemi szerepek, hogy a nő több férjet tart. :)))
111. csikil4ny (válaszként erre: 110. - Unom)
2015. dec. 13. 18:07

Irigylik?


Amióta elváltam, nem vagyok normális tagja a környezetemnek. A házasok kerülnek, mert úgy gondolják fertőző.

110. unom (válaszként erre: 109. - Csikil4ny)
2015. dec. 13. 18:04

Igen, de a nők részéről is. Ebben nem csak a férfiak a hibásak.

Ha egy nő nem felel meg ezeknek a szerepeknek először a nőtársak ekézik. Fene tudja miért.

109. csikil4ny (válaszként erre: 107. - C3daddf13e)
2015. dec. 13. 18:03
Ehhez előbb mentalitás váltásra van szükség.
108. unom (válaszként erre: 107. - C3daddf13e)
2015. dec. 13. 18:03
Szerintem az otthoni munkából mindenkinek ki kellene vennie a részét, aki ott él. Ennek felosztása páronként más és más, ahogy nekik jó.
107. c3daddf13e (válaszként erre: 106. - Unom)
2015. dec. 13. 18:00

Igen. A helyes szóhasználat az lenne, hogy


a) A nő otthon DOLGOZIK (és nem csak akkor mondjuk, hogy dolgozik, ha munkahelyre jár dolgozni).


b) A férfi nem segít, hanem kiveszi a részét a háztartási munkákból és a gyereknevelésből.


:)

106. unom (válaszként erre: 104. - C3daddf13e)
2015. dec. 13. 17:55
Pontosan, de a legtöbb családban a nő kevesebbet keres. Ellenben a házimunka és a gyerekek gondozása nagyrészt az ő dolga. ha az apa is részt vesz benne, az segítség, nem egyértelmű feladata neki is.
2015. dec. 13. 17:52
Ide tartozik az is, hogy Magyarországon a bíróságok automatikusan a nőknek ítélik a gyerekeket válás esetén. Semmiképp nem tartom jónak a gyerekek egymástól elválasztást ("osztozzunk meg a gyerekeken"), de vajon miért nyilvánvaló, hogy a nő kapja meg a gyerekeket?
104. c3daddf13e (válaszként erre: 102. - Unom)
2015. dec. 13. 17:49
A legtöb családban a nő keresete ugyanúgy kell, mint a férfié. Egyszerűen nem élnének meg a nő keresete nélkül.
103. c3daddf13e (válaszként erre: 99. - 76c87e32e1)
2015. dec. 13. 17:47

"Szerintem a hagyományos nemi szerepek itt és ma azt jelentené, jelenti, hogy a férfi a családfenntartó, a nő marad otthon a gyerekekkSzerintem a hagyományos nemi szerepek itt és ma azt jelentené, jelenti, hogy a férfi a családfenntartó, a nő marad otthon a gyerekekkel, ő veszi ki nagyobb részét a háztartási feladatoknak, a férfi irányítja a családot, a nő az otthont. :) Meg ami ezzel még jár a szerepek szerint. Valószínűleg a legtöbb átlagos családban ez is zajlik, kevesebb az, ahol egyenrangú félként megosztják a feladatokat és a felelősséget mindenben. el, ő veszi ki nagyobb részét a háztartási feladatoknak, a férfi irányítja a családot, a nő az otthont. :) Meg ami ezzel még jár a szerepek szerint. Valószínűleg a legtöbb átlagos családban ez is zajlik, kevesebb az, ahol egyenrangú félként megosztják a feladatokat és a felelősséget mindenben."


Ez akkor lehetséges, ha a férfi havi 1 milliót keres.

102. unom (válaszként erre: 99. - 76c87e32e1)
2015. dec. 13. 17:27

Épp ez hozza hátrányos helyzetbe a nőt, hogy a férfi a "családfenntartó". Vagyis a nő keres kevesebbet, mert jóval több időt tölt a családi feladatokkal.

Bármilyen válság esetén hátrányban van, legyen az válás, vagy ha a férfit baleset éri.

101. c3daddf13e (válaszként erre: 97. - Unom)
2015. dec. 13. 17:26

"A hagyományos nemi szerepek miért egyenlő a hímsovinizmussal?"


"hímsoviniszta


a nőkkel szemben előítéletekkel rendelkező, a nőket lenéző"

100. csikil4ny (válaszként erre: 93. - 76c87e32e1)
2015. dec. 13. 17:24
Hű, ezt én is megtapasztaltam itt nemrég. Egy férfinek tetszettek a hozzászólásaim, rámírt priviben. Bevallása szerint unatkozott és beszélgetni akart - női portálon, csak úgy, nem fontos a nem?! - visszaírogattam. Szó szót követett, aztán csak rákérdeztem, hogy mégis mit akar tőlem. S ott bújt ki a szög a zsákból: barátnőt. Persze rögtön tisztáztam, hogy én nem azért vagyok itt, nem keresek senkit, stb. Két napi lelkizés után "szakított velem". Aztán másnap rámírt, hogy igen, igazam volt, az elején is barátnőt keresett, én meg (elkövettem azt a hibát, hogy) "meghallgattam", amit ő egészen másként értelmezett...
99. 76c87e32e1 (válaszként erre: 97. - Unom)
2015. dec. 13. 17:21

Szerintem a hagyományos nemi szerepek itt és ma azt jelentené, jelenti, hogy a férfi a családfenntartó, a nő marad otthon a gyerekekkel, ő veszi ki nagyobb részét a háztartási feladatoknak, a férfi irányítja a családot, a nő az otthont. :) Meg ami ezzel még jár a szerepek szerint. Valószínűleg a legtöbb átlagos családban ez is zajlik, kevesebb az, ahol egyenrangú félként megosztják a feladatokat és a felelősséget mindenben.


Régen persze más volt a hagyományos nemi szerep, és sok országban most is egészen másmilyen.

98. c3daddf13e (válaszként erre: 73. - Mosolyka1111)
2015. dec. 13. 17:13
Így van!
97. unom (válaszként erre: 96. - C3daddf13e)
2015. dec. 13. 17:12

Mert a nőt kiszolgáltatott helyzetbe sodorja.

Ettől még működhet hosszú távon, ha a férfi nem él vissza a fölényével soha. de ez rajta múlik, nincs biztosíték rá.

96. c3daddf13e (válaszként erre: 88. - Mutáns Jane)
2015. dec. 13. 17:10
Én szeretnék rá választ kapni, ha lehet.
95. 76c87e32e1 (válaszként erre: 94. - Mutáns Jane)
2015. dec. 13. 16:34

Túl szigorú vagy. Ezzel az erővel a fórumozás is a nyomik műfaja, miért nem a barátaikkal beszélgetnek szemtől szembe. :)


De én komolyan úgy gondolom, hogy ilyen apróságokon múlik, hogy valaki felteszi a kérdést, miért nem talál normális pasit. Ha valaki nem tetszik neki, rögtön megmondja, hogy bocsánat, de nem vagy az esetem, sok szerencsét, aztán tovább lép, akkor nem lesz benne rossz érzés. Ha ennek ellenére tovább beszélget egy ilyen férfival, aki próbálkozik, aztán megunja és bunkóskodik, akkor a rossz érzés marad meg benne, hogy már megint. Pedig eleve ő nem akart attól a pasitól semmit.

94. Mutáns Jane (válaszként erre: 93. - 76c87e32e1)
2015. dec. 13. 16:21
Ki beszélt itt társkeresőzésről? Az a nyomik műfaja. Akinek egy csöpp esze van, a közelébe sem megy, ha mégis, ne csodálkozzon.
93. 76c87e32e1 (válaszként erre: 92. - Mutáns Jane)
2015. dec. 13. 16:02

Ez nem árnyalat, hanem téma kérdése. Ha valakivel ismerkedek egy társkeresőben, és nem jön be nekem, de továbbra is beszélgetek vele, akkor ne csodálkozzak, ha megsértődik rám a végén. Gondolom, ezek olyan férfiak, akikkel nem nagyon állnak le beszélgetni a nők, ezért ha valaki mégis, belekapaszkodnak. Felesleges időt szánni rá.


Egy társkeresős tapasztalatnak mi köze van ahhoz, hogy te a fórumban írogatsz, és valaki rosszul reagálja le a hozzászólásaidat? :)

92. Mutáns Jane (válaszként erre: 91. - 76c87e32e1)
2015. dec. 13. 15:53

Nem, valóban baromira nem akarnék összejönni vele.

Ne haragudj, de az összes hozzászólásodból az jön le, hogy te nem nagyon tudsz árnyalatokban gondolkodni, sorok között olvasni meg még annyira sem. Most már értem, hogy miért olyan fontosak neked a nemi szerepek.

91. 76c87e32e1 (válaszként erre: 89. - Mutáns Jane)
2015. dec. 13. 15:48
Milyen mindkét oldalát? :) Gondolom te nem összejönni akarsz vele, és nem privátban beszélgetsz párkapcsolati témában vele, nem? Ha fel akarna szedni, és nem tetszene neked, akkor megmondanád és nem állnál le vele abban a témában.
90. 76c87e32e1 (válaszként erre: 88. - Mutáns Jane)
2015. dec. 13. 15:47
Igazából ebben a fórumban nincs jelentősége. :) Mindenkinek más lehet a "normális" pasi, olyan, aki illik hozzá. Senki nem tökéletes, mindenki mást tolerálhat a másikban, ami az egyiknek belefér, a másiknak nem.
89. Mutáns Jane (válaszként erre: 87. - 76c87e32e1)
2015. dec. 13. 15:46
Ugyan ezt nem nekem írtad, de én a másik oldalról világítanám meg a dolgot. Pl. én MentsVár-ral szemben itt a fórumon teljesen nyílt vagyok és őszinte. Na most, ő ezt szóbeli agressziónak veszi. Velem ellentétben viszont sok olyan nő van, aki fél attól, ha agresszívnak tartják, és úgy érzi, hogy ha ezzel vádolják, akkor ő a felelős érte. Ezt nem meri megkockáztatni. Így aztán konfliktuskerülő magatartást folytat. Szóval nem ártana az érem mindkét oldalát szemügyre venni.
88. Mutáns Jane (válaszként erre: 86. - 76c87e32e1)
2015. dec. 13. 15:44
Vagyis választ vársz rá?
87. 76c87e32e1 (válaszként erre: 85. - MZsanett)
2015. dec. 13. 15:32

Lehet magyarázkodni, de attól még ugyanaz a helyzet. De, te tehetsz arról, hogy ha nem tetszik valaki, nem akarsz tőle semmit, akkor továbbra is beszélgetsz vele. Minek? Egy idegen. Biztatásnak veszi, hogy foglalkozol vele.


Hát kíváncsi lennék arra az okra, ami egy szintén tökidegen férfi mellé kényszerített, hogy te elviseld a durvaságát, bunkóságát, bántását sok hónapig.

86. 76c87e32e1 (válaszként erre: 83. - Mutáns Jane)
2015. dec. 13. 15:30

Nem költői, de ezek szerint nem vagy tisztában a jelentésükkel. :) A hagyományos nemi szerepekben nem hímsoviniszták és elnyomott nők vannak. Nyilván a hagyományos nemi szerepek koronként és térségenként is teljesen különbözőek. És biztos, hogy van sok olyan nő, aki a hagyományos szerepek szerint él, ezt szereti, ezt tudja. Miért nem passzolhatna egy ugyanilyen igényű férfihoz?


Attól még, mert te nem fogadnád el, másnak ez tökéletes lehet, nem szabad ezt általánosan ráhúzni, hogy lapát. A nők sem egyformák, valaki meg sem állna egyedül a saját lábán, más meg semmiféle gondoskodást nem bír.

85. MZsanett (válaszként erre: 80. - 76c87e32e1)
2015. dec. 13. 15:28

Általában már az elején közlöm, ha nem tetszik az illető, arról nem tehetek, hogy nem veszi komolyan és csak azért is tovább próbálkozik, a végén meg ő van legjobban megsértődve.


A problémák ennél összetettebbek. Nem jókedvemben maradtam azzal a sráccal annyi ideig, habár az elején tényleg jól éreztem vele magam.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook