Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért nem kedvesek egymással az emberek? fórum

Miért nem kedvesek egymással az emberek? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
235. anita72 (válaszként erre: 234. - Eee466847e)
2006. dec. 15. 11:45

Amikor még lázadó kamasz voltam (múlt század) anyu mindig mondogatta:"majd megtudod, ha gyerekeid lesznek". Szerencsére megtudtam.

Amikor édesanyáméktól hazaindulunk fél órával az indulás előtt már hallom: "ráértek, lassan menj, tudod mennyi hülye autós van, csúszik az út, na és ha hazaértetek, hívj."

Anya csak egy van! Na meg a mamák!

234. eee466847e (válaszként erre: 228. - Anita72)
2006. dec. 15. 11:35
Ezzel én is így vagyok. A felnőtt fiaimat, menyemet,naponta féltem. Ők autóznak. Unokáimat pedig nem csak a közlekedéstől. Sok veszély fenyegeti őket a mai világban. 12 éves unokámat a nyáron, villamosan akarták kirabolni. Egy utas jóakaratán múlt, hogy visszakapta a mobiltelefonját és a napszemüvegét.
233. gpetra
2006. dec. 15. 10:24
Nem fogok, csak még nincs itt az ideje :)
232. anita72
2006. dec. 15. 10:18
Akkor hajrá, nehogy kimaradj a jóból!
231. gpetra
2006. dec. 15. 10:03
Nálunk még nincsenek gyerkőcök, de el tudom képzelni, hogy mennyire aggodalmaskodó leszek.
230. DODICA
2006. dec. 15. 09:55
Én átengedem a gyereket a túloldalra (zebra nincs az ovihoz!), csakis, mikor nem jön senki. Mégis ott fagyoskodok, míg nem látom eltűnni az ajtó mögé. Ugyanezt megteszem az isis fiamnál is, akit elvileg szabadjára is lehetne már engedni, de hiperaktív, azaz szétszórt, figyelmetlen. Rá még jobban kell vigyáznom.
229. gpetra
2006. dec. 15. 09:51
Engem anyukám nagyon sokáig nem engedett egyedül iskolába, mert volt egy gyalogos átkelő, amin mindenképpen át kellett kelni, mindkét irányból kanyarodik az út, tehát életveszély. A mai napig mindennap átmegyek rajta, de így felnőt fejjel is veszélyesnek tűnik.
228. anita72 (válaszként erre: 227. - Eee466847e)
2006. dec. 15. 09:34
Édesanyám először a fejét fogta, hogy hogy merem egyedül elengedni őket, de belátta, hogy ez is az önállóságra nevelés egyik állomása. Ugyhiszem inkább a féltés beszélt belőle, persze én is izgulok a mai napig, de hát anyák vagyunk.
227. eee466847e (válaszként erre: 226. - Anita72)
2006. dec. 15. 09:25

Okosan csináltad, mert nagyon fontos, hogy a gyerekekbe "beleverjük" a szabályokat és értsék meg, miért fontos azokat betartani. Az unokáim még alig beszéltek, már tudták a versikét, amit átkelésnél hangosan mondtunk nekik: Piros - Tilos!

Sárga - Várj még! Zöld - Szabad!

226. anita72
2006. dec. 15. 09:17

Az én gyerekeim egyedül mennek át a zebrán reggelente, a legnagyobb forgalomban. Pont egy éve lakunk ebben a városban és 2 hónapig gyakoroltuk (előtte kisebb városban laktunk, ott ritkán használtunk zebrát)a helyes közlekedést. Eleinte együtt mentünk, majd néhány méterre lemaradva mentem utánuk. Szerencsére nagyon fegyelezett, okos gyerekekek, de azért minden nap csak akkor nyugodok meg amikor a túloldalon vannak. Közvetlenül az iskola előtt van ez a zebra, szerencsére az autósok is meglepően udvariasak, körültekintőek. De sajnos bármikor jöhet egy "őrült".

Vigyázzunk egymásra, akár autósok vagyunk akár gyalogosok, na meg főleg biciklisek.

225. gpetra (válaszként erre: 224. - Eee466847e)
2006. dec. 15. 09:01
Nekem a kedvencem a zebrán ugyan, de piros lámpánál átrohanó gyalogos, aki direkt az ellenkező irányba néz, hátha attól halhatatlan lesz... Vigyázni kell nagyon, de ilyen helyzetben nem biztos, hogy meg tud állni az autós...
224. eee466847e (válaszként erre: 223. - Gpetra)
2006. dec. 14. 20:16
Nekem nincs autóm, megrögzött gyalogos vagyok. Látom testközelből milyen őrültek a gyalogosok. Az, hogy a fiatal átszökken a piroson az autók között mert siet elitélendő, de könnyebben megússza, mint a száz éves öreg, aki elindul úgy a piroson, hogy szándékosan szét se néz. Vigyázzon az autós! Szóltam neki, hogy ezt így nem kellene. Nem írom le mit kaptam a fejemre. Hát rosszat akartam eki?
223. gpetra (válaszként erre: 221. - Eee466847e)
2006. dec. 14. 13:54
Ez lenne a normális, hogy az erősebb vigyáz a gyengébbre... És mi van helyette? Nagy autó lenyomja kiseb autót, biciklistát és gyalogost, kis autó lenyomja biciklistát és gyalogost, biciklista lenyomja gyalogost... Marad a végén a gyalogos, aki sajnos időnként le akarja nyomni az összes többit, lesz is belőle szép baleset... Sajnos nagyon gyakran hibázik a gyalogos is, és akkor nem lehet elkerülni a sérülést :(
222. gpetra (válaszként erre: 220. - 'szti)
2006. dec. 14. 13:52

Ismerem a helyet... Ott aztán várakozatsz. Így már a szembejövő autón sem csodálkozom.A lényeg, hogy nem történt bajod :)

Néha az is elég, ha vidékre utazol, ott is előbb megállnak, mint Pesten. Bár egyre kevésbé.

221. eee466847e (válaszként erre: 220. - 'szti)
2006. dec. 13. 14:06
Rómában és Palermóban káosz van az autózás területén, de a gyalogosokra vigyáznak. Még akkor is, ha az autósnak van elsőbsége, netán a gyalogos szabálytalankodik. Sajna, igazad van.
220. 'szti (válaszként erre: 213. - Gpetra)
2006. dec. 13. 13:45

A Hűvösvölgyi úton.

Egyébként ez egy olyan zebra, ahol középen van egy járdasziget. Azt hiszem, ha az ember ott álldogál, akkor elég nyilvánvaló a szándéka, hogy át szeretne menni. De igen ritkán állnak meg az autósok, sőt dudálnak is a drágák.

Érdekes módon akár Hollandiában, akár Angliában ha a járda szélére értem abban a pillanatban megálltak, nem kellett ott szobrozni. Sajnos a közlekedési morálunk hagy némi kívánnivalót.

219. gpetra (válaszként erre: 218. - DODICA)
2006. dec. 13. 12:55
Anyuéknál lakik, családi kutya volt, azért hívom kutyámnak, mert 5 évig egy ingatlanon éltünk :)
218. DODICA (válaszként erre: 217. - Gpetra)
2006. dec. 13. 12:54

Még kutyád is van?? Nem is tudtam! :)))


Megoldás: vidd magaddal, akkor te is a másik oldalon állsz majd! :)))

Hátha megvédene...

217. gpetra (válaszként erre: 216. - Gota)
2006. dec. 13. 10:30

Ebben is van igazság, az én kutyám is szót fogad mindenféle körülmények között, de azt gondolom, hogy lehetnek olyan körülmények, amikor még a legszófogadóbb kutya sem fogad szót, és ezzel leginkább a saját gazdáját lepi meg. Engem minden esetre megnyugtat a pórázon tartott kutyák látványa.

Abban tökéletesen egyetértek, hogy nem félhetek életem végéig, próbálom is legyőzni, már egészen jó úton haladok :) Csak idő kell hozzá.

216. gota
2006. dec. 13. 10:23
Nem nagyon szeretnék vitatkozni, de nem értek veletek egyet. Alapvetően NEM A PÓRÁZ az, ami visszatartja a kutyát, hanem a gazda akarata. Az én kutyáim például póráz nélkül is 100 %-ig szótfogadnak. Nagyon sajnálom, ami veled történt, de nem szabad engedned, hogy ennyire elhatalmasodjon rajtad a félelem. Engem is támadott már meg kutya, kis híján letépte az ujjam. (Persze nem a saját kutyám.) De tudatosan figyeltem utána arra, hogy foglalkozzak továbbra is a kutyákkal. És valahogy így tettem túl magam rajta...
215. gpetra (válaszként erre: 214. - Darien)
2006. dec. 13. 08:36
Atyaég, most aztán megnyigtattál :) De az ilyen erős kutyák esetében a póráz sem ér semmit. Jól gondolom?
214. Darien (válaszként erre: 203. - Gpetra)
2006. dec. 13. 08:25

A szájkosár jó találmány, de két probléma van vele: ha szabadon kószál a kutya, és fémből készült szájkosár van rajta, akkor is fel tud dönteni - egy német dog esetében ez igen csúnya esés lehet - és attól még ugyanúgy neked tud esni az eb. Elég ha csak a fém szájkosárral befedett fejét beleveri párszor a bordáidba. Láttam már ilyen sérülést, nagyon csúnya.


A másik probléma, hogy ha nem fém szájkosár van rajta, hanem a bőrből készült, ami gyakorlatilag nem engedi őt lihegni, attól sok esetben a kutya még ingerültebb lesz, és ez meg sokszorozza az erejét. Mondom, elég ha egy kemény koponya a hasaba fejel.


Sajnos ennek az áldatlan állapotnak egyetlen megoldása van: ha felelősségteljesen viselkednek a kutyatartók.

213. gpetra (válaszként erre: 212. - 'szti)
2006. dec. 12. 15:27
Na ilyet még nem is hallottam. Szerencse, hogy nem történt baj :) Mindez hol történt?
212. 'szti
2006. dec. 12. 15:17
Engem akkor ütöttek el majdnem a zebrán, mikor balga mód azt feltételeztem, hogy a forgalommal szemben nem fog jönni autó. Hetedik érzék volt, hogy odakaptam a fejem, kb 100zal jött...
211. gpetra (válaszként erre: 209. - DODICA)
2006. dec. 12. 15:11
Ha rajta van, akkor természetesen számít, én arra gondoltam, hogy a felelőtlen gazdáknak nem számítanak a szabályok. Ha a pórázt nem teszi rá, akkor a szájkosarat sem.
210. gpetra (válaszként erre: 208. - DODICA)
2006. dec. 12. 15:10

Az biztos, hogy amikor én tanultam, kábé 10 éve, akkor a vizsgán sem kellett megállni, ha nem lépett le a gyalogos. Az életben egyébként megállok, akár lelép, akár nem.

De nagyon kell figyelni, az biztos.

209. DODICA (válaszként erre: 207. - Gpetra)
2006. dec. 12. 14:50
Dehogynem számít! Legalább a látvány nyugtatóbb! Bár én láttam már olyan esetet, hogy szájkosár ellenére harapott a dög. Szerencsére nem lett nagyon komoly, node akkor is! (Egy kisfiú járt ily szerencsétlenül.)
208. DODICA (válaszként erre: 206. - Gpetra)
2006. dec. 12. 14:49

Én másképp ismerem a KRESZt.:)) Szerintem nem csak akkor kell megállni, ha már lelépett a gyalogos, hanem akkor is, ha annak lelépő szándéka feltételezhető. Vagy legalábbis úgy emlékszem, valami ilyen kacifántos megfogalmazása volt a dolognak.

Lényeg a lényeg: jobb félni, mint megijedni! Pláne a mai közlekedési morálban!

Én igyekszem mindig minden szabályt betartani. Ilyenkor történik meg az, hogy autósként szidom a hülye gyalogost, gyalogosként meg a marha autósát. :)))

207. gpetra (válaszként erre: 205. - DODICA)
2006. dec. 12. 13:11
Szerintem a szájkosár nem kötelező. Bár meglehet, hogy az. Utána kéne járnom. Nem mintha számítana...
206. gpetra
2006. dec. 12. 13:10

Az a probléma, hogy sajnos a legtöbb gyalogos azt hiszi, hogy a zebrán páncél nő rájuk. Ez persze nem az ő hibájuk, végül is nekik van elsőbbségük, ennek ellenére én autós-gyalogosként azt mondom, hogy nagyon alaposan körül kell nézni, mielőtt az úttestre lépünk. Ráadásul nagyon sok gyalogos nem tudja, hogy az autósnak csak akkor kell megállnia, ha a gyalogos már lelépett a járdáról. Mondjuk ki mer lelépni? Én soha.

Szegény irodai takinéninket is elütötték, ment át a kétszer kétsávos úton, az egyik autó megállt, ő nem nézett ki mögüle, ment bátran, erre a másik sávban elütötték nyolcvannal! Szerencsére megúszta agyrázkódással, de csak azért, mert az átlagnál keményebb a koponyája.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook