Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért nem kedvesek egymással az emberek? fórum

Miért nem kedvesek egymással az emberek? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2015. nov. 5. 08:05
Én az vagyok.
2015. nov. 5. 07:59
Ezt a kérdést akkor szoktam feltenni magamnak, amikor valamit el kell intézném, és az íróasztal mögül valami bunkó p'csa néz vissza rám (jó esetben), mint a véres rongyra, akinek a köszönés is megerőltető.
323. Barát.Á. (válaszként erre: 321. - MiaPanna)
2015. nov. 5. 07:45
A munka sokszor más, de az élet többi területén legtöbbször azt kapja sokszor vissza amit kisugározz. Én például, nem öndicséret vidám, mosolygós vagyok. No nem mint egy butuska ugri-bugri kiskamasz. De két bunkózás, után a sorra kerülve, velem a középkorú nő is kedves.
2015. nov. 4. 20:07
Nem hinnem hogy ezt otthon latnak, sokszor a sajat sanyaru sorsukat probaljak masokra vetiteni, legalabb is itt ez a tapasztalat.
2015. nov. 4. 20:06
Sziasztok. Neha en is elcsodalkozom az embereken, hogy milyen kulturalatlanok. Mindegy hogy tanult vagy tanulatlan, egyszeruen nem kedvesek ( sok esetben bunkok ) En a gasztronomiaban dolgozom kulfoldon es sokszor csak kapkodom a fejemet! ( bocs az ekezetlenseger, nem tudom atalitani a billentyuzetet:))
320. Barát.Á. (válaszként erre: 313. - Mutáns Jane)
2015. nov. 4. 19:45
Pestre a többség ment, úgy hogy ott se kutyája, se macskája nem, hogy rokonsága.
2015. nov. 4. 19:43

Alapkérdésre mert nem ezt tanulták otthon a családban?

És otthon nagy az egymásnak uszítás a média és politika részéről.

318. 388b941089 (válaszként erre: 317. - EtelkaPóni)
2015. nov. 4. 19:39
Aranyos a neved:)))
2015. nov. 4. 16:24

Szerintem mióta a média azt sugározza, hogy TE vagy a legjobb, TE lehetsz a legszebb, TE lehetsz a legsikeresebb, csak Neked ezt meg ezt ajánljuk, azóta az emberek hajlamosak elfelejteni, hogy

vannak mások is a világon.Talán mindenki másban riválist látnak, csak meg kell nézni egy élelmiszerüzlet akciós napját.konkrétan felszólítják az emebereket, hogy tapossanak át a másikon.

2015. nov. 4. 15:50
Talán azért, mert a legtöbben csak rohannak, és nincs idejük a másikra. Persze kedves emberek is akadnak szép számmal. :)
2015. nov. 4. 15:47
Vannak még azért kedves, barátságos emberek.:)
2015. júl. 4. 11:59
rossz helyen elsz!menj el egy szegeny orszagban ott mindenki kedves/tapasztalat/.eltem 2 szegeny orszagban.
2015. júl. 3. 23:19
Szerintem ez még Magyarországon belül is teljesen lakóhelyfüggő. Én 8 és fél évig éltem Pesten, és egyszerűen nem tudtam megszokni a mindennapi közlekedés során tapasztalható elképesztő kulturálatlanságot. Ha te nem térsz ki, simán neked mennek. Persze ez biztos a nagy népsűrűség miatt is alakulhatott így, ami egyébként engem szintén iszonyatosan zavart. De most már megint a régi, szeretett helyemen lakom, és itt számomra minden OK.
312. _Lucia_
2015. júl. 3. 22:27
En sem tudom hogy mashol hogy van, de hogy itt nincs meg az is biztos. Szinte mar utalok emberek koze menni. Szinte fogcsikorgatva varom a hetveget hogy legalabb tudjak egy olyan napot tartani hogy itthon maradjak es ne kelljen emberek koze menni. Mar az is sokat elarul ahogy neznek a masikra, sokszor meg megszolalniuk sem kell. Elmegy toluk az ember eletkedve. Sokszor elgondolkozom hogy lehet hogy velem van-e a baj hogy igy erzek.
2014. máj. 9. 13:47

Nem is a kedvesség hiánya a baj, hanem az elemi udvariasság hiánya.

Nap mint nap ezzel lehet találkozni, szerintem.

Testvérem külföldön él, és Európa szinte minden országában járt már, hol továbbképzésen, hol tárgyalni a munkája miatt, az óceán másik felén is élt már, de ő pl. azt mondja, hogy mindenhol azt tapasztalja, hogy van egy alap udvariasság, ami úgy "jár" a másik embernek. Egyedül ez Magyarországon nincs meg szerinte.

(Én nem tudom, máshol hogy van, csak itt éltem még.)

2014. máj. 9. 13:34
én csak azokkal vagyok kedves akik velem is azok. nyílvánvaló hogy bunkókkal, flegmákkal nem fogok normális lenni.
2014. máj. 9. 12:49
Inkább az alapvető, alanyi udvariasságot hiányolom, mint a kedvességet.
308. Pipi57
2014. máj. 9. 12:48

Én alapból/mások szerint is/ kedves,mosolygós nő vagyok.Az általános tapasztalatom nekem az hogy ,ha én kedves vagyok én hozzám is kedvesek .Persze ezzel nem azt mondom, hogy velem nem történt meg az ellenkezője, ami nagyon is rosszul tudott esni.

Sajnos én hajlamos vagyok rágódni is rajta ,hogy miért/ beszélt mondjuk velem/történik ez igy.Ettől már csak az a rosszabb amikor mind ehhez még alpári stílus is társul.

2014. máj. 9. 12:37

Mert azt hiszik,hogy egy mosoly vagy egy kedves szó már túl közvetlen egy idegennel szemben.

Szerintem.

306. 099c0bed40 (válaszként erre: 302. - Fdóri)
2014. máj. 9. 12:27

Igen, ezt én is meg tudom erősíteni.

SOHA nem mosolyognak vissza, ellenben elkezdenek gyanúsan méregetni hogy normális vagyok-e vagy netán milyen hátsó szándékom van velük amiért mosolygok Rájuk vagy kedvesen szólok hozzájuk.

Sajnos az emberekből lassan de biztosan kiveszett minden érzés, és ennek megvan az oka is.

2014. máj. 9. 07:54
mert sok gondjuk,problemajuk van,s idegessek.
2009. jan. 13. 23:15

Mert manapság ez kihalóban van sajnos

én azok közé tartozom akik próbálnak kedvesek lenni a másikhoz viszont nem mindig kapok pozitív visszajelzést ezzel én nem foglalkozok

303. szabot.88 (válaszként erre: 300. - Szabot.88)
2008. dec. 31. 08:04

Bocsi a mondat így szól!

Milyen kivételes ajándék a mosoly!

A 4. sorban is : jó szívvel meg nem ajándékoznak vele.

Bocsi de az iwiwemről másoltam és ott jelek vannak, azokt nem hozta át!

302. fdóri (válaszként erre: 300. - Szabot.88)
2008. dec. 31. 08:03
Sokszor próbáltam. Én egy mosolygós ember vagyok, de többször fordult elő hogy furcsán néztek rám, mint hogy visszamosolyogtak volna. Sőt, sosem mosolyogtak még vissza.
2008. dec. 31. 07:59
Mert a legtöbben bunkók, vagy csak egyszerűen képtelenek beleképzelni magukat más helyzetébe.
2008. dec. 31. 07:59

Igen. Próbáljátok ki! Mosolyogjatok rá egy idegenre akár! Ragadós. Vagy akár egy eladóra, egy hivatalnokra, rögtön másként foglalkozik veled.

Milyen kivételes a mosoly! Hiszen nem kerül semmibe, de szívmelengető. Csak egy pillanatig él, de az emléke megmarad. Örömet szerez, és táplálja a jóindulatot. Kiváló ellenméreg irigység és rosszindulat ellen. Biztatást ad a csüggedőnek, erőt önt belé. Nem lehet megvenni, kölcsönkérni, ellopni, nem jelent földi javakat senkinek mindaddig, amíg önként és jó szívvel meg nem oznak vele. Ha valaki túl fáradt ahhoz, hogy rád mosolyogjon, nézz rá derűsen, mert senkinek sincs nagyobb szüksége a mosolyra, mint annak, aki már nem tud mosolyogni.

2008. dec. 30. 19:00
Mert az emberekből kihűlt a szeretet.
2008. nov. 22. 21:14
Mert önzőek.
297. survivor3 (válaszként erre: 294. - 099c0bed40)
2008. nov. 22. 21:13

Renben, igaz.

Az emberek élete születéssel kezdődik és halállal ér véget. A kettő közti időtartamot élettel töltjük ki és ennek a minőségét a másokkal kialakított kapcsolatokkal, viselkedéssel, szokásokkal stb. tesszük olyanná, amilyen.

Az emberek többsége úgy gondolja, hogy ez az időtartam bőségesen elegendő arra, hogy - érezvén az elhidegülést az emberi kapcsolatokban - változtassanak rajta. Hiszen senki nem érzi magát jól úgy, ha másokat bánt. Ezért a kedvességet csak ritkán gyakorolják. Legtöbben talán csak Karácsonykor és akkor is csak a családra fókuszálnak.

296. 099c0bed40 (válaszként erre: 291. - C4f059c04b)
2008. nov. 22. 21:03
Tehát eszerint ha megdobnak kővel, végy egy tonna kalácsot és mézet, és mindig azzal dobálózzál visszafele????????? :)))))))
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook