Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért nem félnek az iskolai szekálók, hogy leszúrják vagy lelövi őket az általuk szekált gyerek? fórum

Miért nem félnek az iskolai szekálók, hogy leszúrják vagy lelövi őket az általuk szekált gyerek? (beszélgetős fórum)


22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Horex)
2023. márc. 20. 22:03
Ilyen most volt Mo-n ősszel, valami késelés
2023. márc. 20. 22:02
Köszönöm az eddigi válaszokat :)
2023. márc. 20. 22:02

De most tényleg, nincs meg bennük a para, hogy bármikor bemehet fegyverrel vagy késsel?

Bennem tuti lenne

19. b9e097a9f6 (válaszként erre: 14. - Sirga)
2023. febr. 15. 13:48
Bárkit kikezdhetnek, de akin látják, hogy nem zavarja, azt nem fogják sokáig piszkálni, mert nincs sikerélmény. A bántalmazóknak egyfajta sikerélményt, szórakozást ad ha látják, hogy ez bántja az áldozatukat. Ezáltal ők nyeregben érzik magukat.
2023. febr. 15. 07:53
Az egyik tanár folyamatosan cikizett, zaklatott egy értelmileg kicsit visszamaradott srácot. Amúgy nagyon nyugodt volt a fiú, de egyszer elszakadt nála a cérna, aztán leütötte.
17. 3272f5ad6f (válaszként erre: 15. - Horex)
2023. febr. 15. 07:44
Nem csak a filmekben. Szemtanúja voltam egy-két verekedésnek.
2023. febr. 14. 22:42
Azért mert Clint Eastwood mással van elfoglalava.
15. horex
2023. febr. 14. 22:39

A cimre utalva

A zaklatott csak a filmekben vág/lő vissza. Aztán van sirás rivás amikor elszakad a cérna a zaklatottnál. Ha hasonló zaklatott lenék hosszú ideje, én is hasonlóan cselekednék...utánam a vízözön

14. Sirga (válaszként erre: 13. - B9e097a9f6)
2023. febr. 14. 16:33
Aki olyan beállítottságú, bárkin fogást talál. Biztos ismered a viccet: Ha van rajta sapka, azért, ha nincs, akkor meg azért ...:(
13. b9e097a9f6 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 14. 13:40

Általában azt szekálják, akit lehet, akin fogást találnak. Ezeknek a gyerekeknek nincs mersze megvédeni magukat, ezért a szekálások is egyre durvábbak, gyakoribbak lesznek.

A másik az, hogy a zaklatók sokszor otthonról hozzák a példát, vagy otthon ők vannak a zaklatott szerepében, ahol pont megtapasztalhatják azt, hogy a zaklatott mennyire kiszolgáltatott helyzetbe kerül.

2023. febr. 14. 08:41
Bántanak az osztálytársaid? Segítségre lenne szükséged?
11. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 14. 06:33

Ezen már én is elgondolkodtam. (Nem ennyire durva, de nagyon megrázó és hasonló témájú Jodi Picoult könyve, a Tizenkilenc perc.)

Azt hiszem, a szekálók nem találkoznak ilyen filmekkel/könyvekkel - vagy ha netán mégis, eszükbe sem jut a lehetséges párhuzam. Sőt, abban sem vagyok biztos, hogy ők világosan látják: zaklatják, bántják a másikat. Nem ártana kijózanodniuk.

2023. febr. 13. 21:54

Jo esetben otthon nem azt tanuljak, hogyha piszkalnak, szurd le a masikat. Es a suliban sem. Okos enged.

Sokaig voltam kapafogu seggdugasz, amiert piszkalnak a suliban, de felul tudtam emelkedni. Otthon is volt butazas, verekedes, Amit jellemzoen a noverem kezdemenyezett. Nem mondom, hogy mindig jol kezeltek ezt a szuleim, de arra probaltak tanitani, hogy veget kell vetni neki, es tovabblepni.

9. Soufflet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 13. 21:47
Hogy lehet ilyet kerdezni? :O Orulnel, M.o.-on ez nem atlag eset.
8. globus (válaszként erre: 5. - Bichi)
2023. febr. 13. 21:01
Pedig lehet ilyen. Hányszor halljuk, hogy "pedig milyen rendes, tisztességtudó gyerek volt, előre köszönt az utcán".
2023. febr. 13. 20:25
Mert elhitetik velük, hogy semmit se érnek. Így a szekált gyerek nem bosszút forral, hanem magát tünteti el.
6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 13. 20:10
Nem az az általános, hogy leszúrják vagy lelövi őket az általuk szekált gyerek. Főleg a lelövés nem gyakori nálunk.
5. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 13. 19:57
Jellemzően a gyengét szekálják, legyek az a gyengeség fizikai vagy lelki. Soha nem a nagypofájú, erős egyéniség kerül a szekált pozícióba. Éppen ezért ritka ez az eset, amit írsz...
2023. febr. 13. 19:51
Hülyék.
3. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 13. 19:48

Iskolai szekálások mindig voltak,vannak,lesznek.

Azèrt a pèldád nem mindennapi.

Kirìvó eset,ami egyébként semmin nem változtat.

Ha a csapból is ez folyik max egy hónapig nyugi van aztán folyt.köv.

2. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 13. 19:48

Nem ismerem ezt a filmet, sőt egyáltalán nem láttam ezen kívül sem olyan filmet, amiben a „szekált” gyereknél olyan értelemben pattant volna el a húr, hogy ő lőtte volna le a zaklatóját.

Persze nyilván van ilyen film, mint írod. Ilyen téren hiányosak az ismereteim.


Viszont annál inkább hallottam már pont az ellenkezőjét: amikor a zaklatott gyerek öngyilkosságba „menekült”, mert nem tudta feldolgozni az állandó zaklatást.

Borzasztó, de én ilyen esetekről hallottam, sajnos többről is.

2023. febr. 13. 19:34
Sok filmben ez van, pl Az osztály c. filmben. Hogyhogy nincs bennük a félelem hogy a szekált gyereknek elpattan egyszer a húr?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook