Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért nem bomlik le a McDonalds-os Happy Meal hamburger? fórum

Miért nem bomlik le a McDonalds-os Happy Meal hamburger? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
82. e57e061615 (válaszként erre: 81. - Remoni)
2012. máj. 22. 17:12
Az (mától) a folyékony vegyszer. :)
81. Remoni (válaszként erre: 80. - 8e9170fe09)
2012. máj. 22. 17:05
Persze, én csak valamelyik bionet szavát idéztem a káros "kemikálé"-val... mert ilyen szavunk ugye nincs.
80. 8e9170fe09 (válaszként erre: 78. - Remoni)
2012. máj. 22. 16:47
Minden kémia.
79. Betyárninja (válaszként erre: 72. - Eandi78)
2012. máj. 22. 16:29
A zsírt én nem tartom (önmagában!) egészségtelennek mert egészséghez az is kell. Inkább a nagy szénhidrát tartalmú dolgok a károsak
78. Remoni (válaszként erre: 77. - 8e9170fe09)
2012. máj. 22. 16:11
A végén majd kiderül, hogy ez is egy ártalmas "kemikálé" (sic!)
77. 8e9170fe09 (válaszként erre: 76. - 8e9170fe09)
2012. máj. 22. 16:04
A kémiai képlete: C6 H8 O6
76. 8e9170fe09 (válaszként erre: 71. - Bionet58)
2012. máj. 22. 16:03
Az aszkorbisav és a C-vitamin ugyanaz. Függetlenül attól hogy honnan jön.
75. Remoni (válaszként erre: 73. - E57e061615)
2012. máj. 22. 13:25

Minden egysíkú vagy szélsőséges táplálkozás egészségtelen. Az is ha csak uborkát eszik az ember. Előbb-utóbb hiánybetegségekhez vezet, pedig egy egészséges zöldség. Az is egészségtelen, ha valaki csak mekis kaját eszik. De ha néha becsúszik egy-egy, azzal semmi gond sincs, akkor sem ha tele van adalékanyagokkal. Egészséges ember mája megbírkózik vele, csak túlterhelni nem szabad.

Mondjuk a kövér ember zsírmája annyira nem veszi könnyen, de majd a genetika vagy a biotermékek megoldják azt is..

A mekis kajánál nagyobb gondnak látom az ismeretlen összetételű táplálék kiegészítőket, amit fel nem lelhető cégek forgalmaznak agymosáson átesett "tanácsadókkal". Ezek akár ölhetnek is, nem véletlenül tiltották be pl a Hoodiát is.

Szóval maradok az évi egy-két mekis hamburgernél.

74. Remoni (válaszként erre: 71. - Bionet58)
2012. máj. 22. 13:14
Ez semmire sem garancia. De hidd ezt...
73. e57e061615 (válaszként erre: 63. - Agis)
2012. máj. 22. 11:32
Arról nem is beszélve, hogy abban a filmben addig tömte magát az az idióta, amíg hányi nem kezdett.
72. eandi78 (válaszként erre: 69. - Mazsinka)
2012. máj. 22. 11:23

63. válaszra reagáltam, csak elfelejtettem a válasz gombra menni:( Biztos, hogy egészségesebb a pörkölt, ha nem túl zsíros. Nem rajongok magyaros ételekért, de azért elismerem, hogy még mindig egészségesebb a mekis kajánál.

Mekibe nem járó magyarok táplálkozása is elkeserítő, nem csoda, hogy ennyi az elhízott, magas vérnyomásos, cukor és szívbeteg:(

2012. máj. 22. 08:55

A felmenőim úgy anyai, mint apai oldalról, és az összes rokon jóval 80éves koruk felett haltak meg, és mindegyik tömör gyönyör volt. Egy kis reumatikus nyavaján kívül anyukámnak volt egyéb baja. Egy sem volt vékony. Ha ezek a kilátásaim, továbbra is boldogan vállalom a súlyom. Egyébként így ötvenen túl még reumatikus panaszaim sincsenek. Hál Istennek jelzett a szervezetem, amikor a Pizza Hutban dolgoztam, és gyorsan léptem.


Ami meg az aszkorbin savat illeti, az mesterségesen előállított, és nem természetes C vitamin.

2012. máj. 22. 08:49
Nem csak a happy meal nem bomlik le. Másik sem. Éljen a műanyagevés.
69. Mazsinka (válaszként erre: 64. - Eandi78)
2012. máj. 22. 08:21
Csak épp a marhapörköltben nincs semmilyen tartósítószer, x adalékanyag és egyéb sz.rok, attól függően, hogy az is kb. ugyanannyi kalória. Az egészséges táplálkozás nem ennél a felvetésnél kezdődik. Nem értem egyesek miért keverik össze a dolgokat. Attól, hogy egészséges, még lehet kalóriadús. Egy tányér marhahús (főleg, ha tudjuk, min neveledett), nagyon is egészséges, semmi kivetnivaló nincs benne.
2012. máj. 22. 07:48

Nagyon ritkán eszek mekis kaját, de szinte kivétel nélkül megfájdul tőle a gyomrom.


JA és azt Ti is észrevettétek, hogy a meki utáni nagyWC szaga majdnem ugyan olyan mint amikor megetted?

67. 6b006fc769 (válaszként erre: 65. - Remoni)
2012. máj. 22. 06:46

valami elvetemült vegyszer lehet ;)

:DD

66. megmondom a tutit (válaszként erre: 12. - Bionet58)
2012. máj. 21. 22:47
Teljesen jogos és igaz! Legalább próbáljunk meg egészséges gyerekeket nevelni. Nem kifejezetten a társadalomnak, hanem saját maguknak.
65. Remoni
2012. máj. 21. 22:32

Bionetnek nomen est omen. Igaz, hogy ezeknek az összetétele ki sem derül sehonnan sem. A mekis kajákét legalább lehet tudni....


Kedves bionet! Mi az az aszkorbinsav, ami a mekis zsemlében van?

2012. máj. 21. 22:12
Egy bigmac menü kólával kb. 1000 kcal. Egy tányér marhapörkölt se kevesebb. Bármit eszünk ebédre az közel 1000 kcal. Párolt húsos zöldségköretes ebédek vannak 500-600 kcal körül. Ha valaki vacsorára eszik mekis menüt, úgy hogy ebédelt is rendesen nem csoda, hogy hízik. És akkor még a reggeli sehol nincs.
63. agis (válaszként erre: 58. - 2545157c39)
2012. máj. 21. 21:56

Tok mindegy, hogy mekiben eszel meg napi 4000 kaloriat, vagy mindezt mas etel formajaban juttoatod be, valtozatosan...mindenkeppen meghizl.


Nincs ebben semmi csoda.

62. 91d4989ab9 (válaszként erre: 54. - Bionet58)
2012. máj. 21. 21:52
ne reklámozd már a mekit:D
61. 17edc27aec (válaszként erre: 54. - Bionet58)
2012. máj. 21. 21:45
Egyszer volt egy kísérlet, egy ember mennyit hízik 2 hónap után, ha csak mcdonalds ételeket eszik. 3 hét után le kellett állítani a kísérletet, mert a doki valamit észrevett, hogy a máj kezdett károsodni...
60. e57e061615 (válaszként erre: 1. - Bionet58)
2012. máj. 21. 21:32
Kicsit hatásvadásznak érzem ezt a megállapítást. Tegyen ki bárki az asztalra egy bio szendvicset! Száraz levegőn, ha nem retkes késsel szeletelték, jó eséllyel ki fog száradni. Ha meg kiszáradt, akkor kártevők híján nyilván nem tűnik el a semmibe.
2012. máj. 21. 20:27
Én ettem már a mekiben. Őszintén szólva nem mondhatnám, hogy olyan állapotban távozott, ahogy bement és azt sem hiszem, hogy valahol a májam és a vesém között kóvályog eredeti állapotban.
2012. máj. 21. 20:09
Mióta kijött a Supersize me cimű film sztem ezt már mindenki tudja, nagy port kavart, de akit érdekel a téma abban úgyis mindent megtalál :)
57. timycat (válaszként erre: 55. - Betyárninja)
2012. máj. 21. 20:05
Némileg kevesebb stressz (most ott is padlón a gazdaság, van min aggódniuk), meg az egészséges, helyben termett, halászott ételek
56. timycat (válaszként erre: 54. - Bionet58)
2012. máj. 21. 20:02

Ezért kár volt fórumot indítani, ezzel kb mindenki tisztában van. A fél év alatt el nem bomló sajtburger meg talán vagy 3-4 éve volt "szenzáció".


Aki szereti ezután is eszi, aki nem eztán sem fogja

55. Betyárninja (válaszként erre: 48. - 8e9170fe09)
2012. máj. 21. 19:56
Hát, ha nem is az étrend miatt de sztem a kevesebb stressz lehet az oka - :S
2012. máj. 21. 19:45

Itt van az, amit a McDonalds saját honlapján mutat a saját zsemléjükről:


Dúsított liszt (fehérített búzaliszt, maláta liszt, niacin, csökkentett mennyiségü vas, tiamin mononitrát, riboflavin, folsav, enzimek), víz, fruktóz- glükóz kukorica szirup, cukor, élesztő, szójabab olaj és / vagy részlegesen hidrogénezett szójabab olaj, tartalmaz 2 %-ot vagy kevesebbet a következők közül: só, kalcium-szulfát, kalcium-karbonát, búzasikér, ammónium-szulfát, ammónium-klorid, tészta kondicionálók (nátrium-sztearoil laktilát, datem, aszkorbinsav, azodikarbonamid, mono-és digliceridek, etoxilált monogliceridek, monokalcium foszfát, enzimek , guar gumi, kalcium-peroxid, szójaliszt), kalcium és nátrium-propionát (tartósítószer), szója lecitin.


Jó mi? Különösen szeretem emlegetni a benne lévő szirupot (ki akar cukorbetegséget?) és a részben hidrogénezett szójaolajat (szeretne bárki szívbeteg lenni?) A hosszú vegyi anyagok jegyzékét nézve, pl az ammónium-szulfátot vagy a nátrium proprionatot, igazán megjön az étvágya az embernek nem? Fincsi ugye?

Az igazán sokkoló része a történetnek az az, hogy megítélésem szerint azért nem eszi meg egyetlen állat sem a McDonalds hamburger zsemléjét (kivéve az ember) mert az egyszerüen nem élelmiszer!


Egyik normális állat sem érzékeli a McDonalds hamburger zsemléjét élelmiszernek, és mint kiderül, nem lesz a baktériumok vagy gombák tápláléka sem. Az ő érzékszerveiket sem lehet becsapni. Ez az oka annak, hogy ezek a bionikus burger zsemlék egyszerűen nem bomlanak le sohasem.


Mely elvezet az én végsõ kérdésemhez. Hogy van az, hogy csak egy faj van a Föld nevü bolygón, ami ill. aki, a McDonalds-os hamburgert is ételnek gondolja. Ez a faj szenved égbeszökő mértékü cukorbetegségtől, ráktól, szívbetegségtől, elhízástól és demenciától. Ez a faj azt állítja, hogy ő a legintelligensebb faj a bolygón, és mégis a saját gyermekeit és saját magát mérgező vegyi anyagokkal táplálja. Olyanokkal, amelyeket a gombák sem esznek meg (a gombák tehén trágyán nőnek, csak hamburgeren nem).


Ez az igazi történet itt. A McDonalds-os hamburger nem bomlik el, tény. Na de hogy lehet az, hogy az emberek ennyire elvesztették érzékszerveiket? Azonban gyanitom, hogy a CNN illetve bármely más hircsatorna a közeljövőben megint nem fog ezzel foglalkozni.

Forrás:

[link]

4


Nem is tudtam róla, hogy bármilyen terméket kínáltam, vagy reklámoztam volna.

Tisztelt minden fórumtémához kekeckedősen hozzászóló, titokzatosság homályába burkolodzó Szabadgondolkodó. Mily kevés ember aki meri vállalni önmagát, véleményestül, arccal, akár névvel is. Pedig az a becsületes.

53. 8e9170fe09 (válaszként erre: 52. - Timycat)
2012. máj. 21. 19:18

Ez az átlagos különbség. Én innen vettem:


[link]

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook