Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hát ez jó! Hamburger-adó! fórum

Hát ez jó! Hamburger-adó! (beszélgetős fórum)


1 2
51. Titánia83 (válaszként erre: 48. - 9b10f3d7ff)
2010. szept. 30. 13:37
Tehát igaz. Akkor abba darálják le az elevitet, amit nem vesznek meg? :o tudom, hülye kérdés, de ez akkora szemétség!!!
50. Titánia83 (válaszként erre: 47. - Kamillka)
2010. szept. 30. 13:36

Akkor végre egy dohányos, aki szimpatikus nekem. :) De tudod, hogy nem rád céloztam, hanem azokra, akik eldobálják.


Igazad van. A kétszintű felsőoktatás egy kalap sz... És tényleg túlképzés van, és nulla munkahelyteremtés.


Sok mindenen kellene változtatni.


Tecskóból nem szabad semmit vásárolni. Mi is csak a macskalamot vettük onnan... eddig, mert marhára felemelték az árát. Kenjék a hajukra. :D

49. Gummy (válaszként erre: 44. - 9b10f3d7ff)
2010. szept. 30. 11:44

Enissa!


Ez milyen műsorban volt, szívesen megnézném én is.

48. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 46. - Titánia83)
2010. szept. 30. 10:18
Ez igaz.
47. Kamillka (válaszként erre: 41. - Titánia83)
2010. szept. 30. 10:07

Egyezzünk meg abban, hogy vannak itt dolgok, amiken sokkal több pénzt lehetne spórolni. Legyen drágább a cigi, egyél egészségesen, de miből? Ugyanakkor minek kell állami pénzen a milliomodik tanárt, vagy kommunikációs szakembert stb. kiképezni, aki a büdös életben nem fog nagy valószínűség szerint a szakmájában elhelyezkedni? (senkit nem akarok megbántani, akinek ez a végzettsége). Ez csak egy példa, hogy vannak sokkal fontosabb dolgok, ahol rendet kellene tenni, mielőtt gátat szeretnének szegni a chips fogyasztásnak mondjuk. Mondjuk itthon mindig felkapnak valamit nyugati mintára, csak átformálják egy kicsit és már mindjárt egy viszonylag jól működő dologból lesz egy kupac kaki.(lsd kétszintű felső oktatás, csak hogy maradjunk a példánál) Nincs pénze az államnak semmire és valamiből pedig gyorsan varázsolni kell és ezek az új adók hagzatosak, közben meg tisztában van vele mindenki, hogy a bevételért és nem az emberek egészségéért teszik. Hiszen t.scos 200Ft/kg-os paradicsom meg ki tudja mivel van kezelve és még sorolhatnám.


Amúgy nem törvényszerű, hogy minden dohányos eldobja a csikket. Én pl akkor sem, ha nincs kuka a környéken. Betekerem 1 zsepibe és ha kuka mellett megyek el kidobom. Továbbá más (még dohányzó ember arcába sem szokásom belefújni a füstöt.

46. Titánia83 (válaszként erre: 44. - 9b10f3d7ff)
2010. szept. 30. 09:48
Hallod, én mindezt elhiszem. Olyat is hallottam, hogy a lisztbe meg magzatvédő vitamint kevernek. Na az se semmi, ha igaz! :o
45. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 9. - 2104cc91e8)
2010. szept. 30. 09:18

Ennyi erővel diszkriminálhatnánk a kövér, a dohányzó, az alkoholista embereket is, mert ők is magasabb kockázatot jelentenek, mint az egészségre törekvők. S ha ki akarom sarkítani, tevőlegesen hozzájárulnak az állapotuk romlásához, s az ő orvosi ellátását is a közösből kell finanszírozni.


Ha ezt elkezdjük, nem lesz vége ;)

Másrészt, ha megnézed a statisztikákat, pl. autóversenyzés közben is lényegesen kevesebben halnak meg, vagy rokkannak meg mint az autópályákon.

44. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 43. - Titánia83)
2010. szept. 30. 09:09

:DDDD Most néztem az általam nagyon kedvelt csatornát. Orvosok, professzorok és élelmiszergyártók vitája volt. Ledöbbentem mit etetnek meg velünk. Kimutatták az annyira egészségesnek kikiáltott szója mennyire káros az egészségre pajzsmirigy alul,felul működést okozhat a többségnél. A csecsemő tápszerekben pedig olyan, mintha a babákkal fogamzásgátlót itatnának. És miért, mert az üzlet az üzlet :S

A sok E betűs igaz külön-külön nem okoz problémát, de több együtt már érdekes vegyületeket tud képezni.

most ne vitatkozzatok velem, mert nem az én kútfőmből pattant ki, ehhez nagy klinikák, komoly orvosai adták a nevüket. Sajnos ezeket a műsorokat nem sűrűn adják le, mert még becsődőlne az a bizonyos ipar.

43. Titánia83 (válaszként erre: 42. - 9b10f3d7ff)
2010. szept. 30. 09:00
Jaj... pedig tegnap majdnem beugrottunk egy börgerbe. :( Már nagyon régen voltunk. Asszem inkább az indiai kajáldát választjuk legközelebb, ha nagyon akarunk enni... Bár ki tudja ők is honnan veszik a húst. Szerintem áttérek a pránára!
42. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 39. - Titánia83)
2010. szept. 30. 08:57
Abba beledarálták :DDDDD , bocs nem tudtam kihagyni. Sajnos hidd el bárhol előfordulhat.
41. Titánia83 (válaszként erre: 29. - Kamillka)
2010. szept. 30. 08:57

Nem! A fizetésekben is.

De mivel te dohányzol, nem értesz vele egyet.

A nemdohányzóknak meg nem kell cigi, se füst, se eldobott csikk. És fontos az egészségük.


Bocs az offolásért.

40. a0c1361e44 (válaszként erre: 36. - Gummy)
2010. szept. 30. 08:55
Ez igaz, de azért vegyek drágább cigit, mert valaki nem tudja fizetni a hitelét? Én szeretem magamnak beosztani a pénzem. Én cigit veszek, mást hitelt törleszt, van aki piát vesz, van aki hamburgert...
39. Titánia83 (válaszként erre: 34. - Gummy)
2010. szept. 30. 08:54

Nekem a salátájukban volt fagyott kukac :D

Mikor visszavittem, majdnem adtak egy másikat. De nem akartam még egy kukacot. Így kértem egy shéket. :D

2010. szept. 30. 08:52
Chips-adóról van konkrétan szó, és az egészségügyet próbálják vele "támogatni..??" , ebbe a körbe beletartozik a cigareta is.
37. Ministry (válaszként erre: 35. - *Mévi84*)
2010. szept. 30. 08:43

A sok szerencsétlen munkanélküliről nem is beszélve, aki menne dolgozni, csak nincs hova.

Jó, itt is van olyan, aki nem is akar, de őket inkább hagyjuk...

36. Gummy (válaszként erre: 35. - *Mévi84*)
2010. szept. 30. 08:42

Csak az a baj, hogy nem mi válogatjuk meg, hogy kit segítünk az adóból.

A devizások tényleg bajban vannak, mert sokan kétszer annyi törlesztő részletet fizetnek, mint az elején.

35. *Mévi84* (válaszként erre: 18. - Gummy)
2010. szept. 30. 08:37

Erre csak annyit mondanék, hogy inkább a bajba jutott devizásakat segítsék az adómból, mint a börtöntöltelékeket!

Azok is a mi adónkból zabálnak, és még a seggük is kivan nyalva!

Inkább ezt kéne megszüntetni!

34. Gummy (válaszként erre: 32. - Ministry)
2010. szept. 30. 08:34
Persze, vannak helyek, ahol valami vackot adnak, a Mekiben is volt már, hogy visszavittem a hambit, mert állati büdös volt a hús. Ott tényleg szaga van a hambihúsnak.
2010. szept. 30. 08:29
Imádom a szalonnát, és a rántotthúst:)
32. Ministry (válaszként erre: 28. - Gummy)
2010. szept. 30. 08:29
Mert a gyorséttermek minden maszatot beleraknak.
31. Gummy (válaszként erre: 27. - Ministry)
2010. szept. 30. 08:27
Persze, van ahol ocska húst raknak bele, de a jó hamburgerest is büntetik ezzel.
30. a0c1361e44 (válaszként erre: 16. - Kiss Mária)
2010. szept. 30. 08:27

Hát igen igazad van.

Én dohányzom, ezért nem értek egyet a cigi adójának emelésével, de hamburgert nem eszek, tehát nyugodtan adóztassák meg.

És nem beszélve az általad írtról....

29. Kamillka (válaszként erre: 3. - Titánia83)
2010. szept. 30. 08:26
Csak ott nem ennyi az átlag kereset mint itt. Ha itthon is megkeresnék heti 80e-t, ki is fizetném egy doboz cigiért a 3000-t. Vagy csak az árak színvonalában kellene majmolni a nyugatot??
28. Gummy (válaszként erre: 25. - Ministry)
2010. szept. 30. 08:25
Azért is nem értem, hogy miért mondják egészségtelenebbnek a hambit. Nálunk is van egy hamburgeres, és tele rakja zöldségekkel is. És a husija sem rossz.
27. Ministry (válaszként erre: 24. - Gummy)
2010. szept. 30. 08:24

Nem. A szalonnán lévő bőr nem ugyanaz, mint amit a húspogiba beleraknak.

És a zsír sem az.

26. Gummy (válaszként erre: 23. - Ministry)
2010. szept. 30. 08:24
Legfeljebb kevesebb lesz az alkoholista, mert hamarabb elfogy a piára szánt pénz.
25. Ministry (válaszként erre: 18. - Gummy)
2010. szept. 30. 08:23

Egyébként vannak tök jó hamburgeres helyek is, ahol tényleg húsból készül a pogi, és a zsemle nem akkora, mint a fél tenyered :)

Igaz, drágább is, és nem olyan menő.

24. Gummy (válaszként erre: 20. - Ministry)
2010. szept. 30. 08:22

A leesett maradék a bőrke és a zsír. Amit a szalonnán eleve rajtahagynak, és megesznek.

A hurkába is beletömnek mindent. Na mindegy.

23. Ministry (válaszként erre: 6. - Gummy)
2010. szept. 30. 08:21

De ha emelik, akkor mindet emelik.

Az hülyén nézne ki ha ezt és azt a márkát emelnék, a többit nem.

Egyébként aki inni akar, az akkor is inni fog, ha 10-szer drágább lesz.

Legfeljebb majd még egészségtelenebb dolgokat vesznek, vagy megindul a csempészés.

Rosszabb esetben nő a rablások, és a betörések száma.

22. Kiss Mária (válaszként erre: 18. - Gummy)
2010. szept. 30. 08:20
Elég érdekes amiket írsz rólam. Ismersz? Nem hiszem. Ha ismernél tudnád, hogy velem nem nagyon találkozol össze egy gyorsétteremben sem. Tökéletes test? Közel sem vagyok hozzá. De legalább van agyam és használom is, próbálok nem bunkó lenni és ostobaságot továbbra sem írni. Sok sikert Neked a további fórumokhoz, nem vagyunk egy súlycsoportban, hogy stílusos maradjak, így nem kívánok többet veled értekezni, most örülsz?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook