Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért megy nehezen a nyelvtanulás? fórum

Miért megy nehezen a nyelvtanulás? (beszélgetős fórum)


1 2
8. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Sole08)
2016. márc. 3. 13:59
Jaj, te vagy az?:) Azért használni is kell, lehet, hogy nem használod eleget, félsz beszélni, stb. Az egy dolog, hogy tényleg a tévéből lehet megtanulni sok szófordulatot, amik a használatban vannak, de az alapot az a napi tanulgatás adja meg. A rajzfilmek, reklámok, hírek azért jó mert egyszerre van kép-hang, segít rávezetni dolgokra akkor is, ha nem értetted az egészet, meg a már meglévő szavakból a szófordulatokat jobban eltanulod a tévéből, vagy az életből. Viszont muszáj használni is.
7. sole08 (válaszként erre: 4. - Rőzse)
2016. márc. 3. 13:36
Nekem sem megy, sőt rádióból sem!
2016. márc. 3. 13:35

Úgy hallottam, hogy a német az nehéz!

Kitartást neked is!

5. sole08 (válaszként erre: 2. - 74eb6f8385)
2016. márc. 3. 13:33
Igen tanultam angolt, 2x voltam nyelvvizsgazni és nem sikerült. Utána fel is adtam!
2016. márc. 3. 13:27
Én azt szoktam mondani, hogy én nagyon jól meg tudom magamat értetni a németekkel, nekik vannak gondjaik és nem tudják megértetni magukat velem:( A német nyelv pl. olyan messze van az általunk tanultaktól, mint Makó...:( Már eleve azt megszokni, hogy bizonyos betűket nem is úgy ejtenek, meg ahogy lerövidítik... A tv. nem tudom, másnak hogy tudott segíteni, mikor ott hadarnak igazán!
3. vikucka (válaszként erre: 1. - Sole08)
2016. márc. 3. 13:10

En a masik veglet vagyok, nagyon gyorsan es konnyen tanulok nyelvet, viszont, ha nem hasnzalom, akkor elfelejtem.

Nekem ami segitett Esztorszagban az eszt nyelvvel, hogy jartam magantanarhoz heti 1x, illetve sokat neztem tevet, hallgattam radiot, es olvasgattam.

3,5 ev utan szinte folyekonyan, de nem hibatlanul beszelek. Jo eros kozepszint.

2016. márc. 3. 12:58
Ez sok mindentől függ. Tanultál már nyelvet? Mikor tanultál utoljára? Hány évesen kezded el a tanulást?
2016. márc. 3. 12:52

Más is így van ezzel?

Én kint élek Olaszországban, a párom olasz, de mégis annyira gyengén tudok beszélni!

Olyan sok mindenkitől hallom, hogy tv-t nézett vagy rádiót hallgatott és onnan sajátította el az adott ország nyelvét, hát nekem így sem megy!!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook