Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért gond a diploma? fórum

Miért gond a diploma? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. jún. 26. 20:29

Nem tudom, még nem gondolkodtam ezen. Egy biztos, ha középfokú végzettséget igénylő munkát akarsz vállalni diplomásként, akkor túlképzett vagy.. Akkor van szerencséd, ha olyan szakmád van, amire van itthon kereslet. Ha olyan, mint nekem (szociális jellegű), akkor hiába keresel :(

Letagadni sosem fogom magam, hiszen szégyennek nem szégyen. A szégyen az, hogy nagyon sokan nem jutnak olyan munkához, ami megfelel a végzettségének, mert ha meg is hirdetik, azt vagy előre lezsírozzák ismerősöknek, vagy nem tudják megfizetni az embert, és ezért embert sem vesznek fel. Bár, ez nem csak a diplomásokra igaz, hanem lassan bárki másra is.

8. 06718ca650 (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2012. jún. 26. 20:26
néha én csak azért nem említem, mert szégyellem. pedig ez nem az én szégyenem hanem a világé amelyben élek.
2012. jún. 26. 20:26
Általában azért, mert nem tudják, vagy nem akarják megfizetni. Ennek van egy bérvonzata. A szakmaféltés másodlagos...
2012. jún. 26. 20:25
Mert a diplomásnak magasabb a minimálbére.
5. 06718ca650 (válaszként erre: 1. - Makkacic)
2012. jún. 26. 20:25
mert abszurdisztánban élsz. nem fáj nekik, csak van ezekre a melókra alacsonyabban kvalifikált ember is. én úgy látom egyébként hogy sok helyre indokolatlanul várják el a papírhalmot.
4. Marjann (válaszként erre: 1. - Makkacic)
2012. jún. 26. 20:24
Talán mert más a diplomás minimálbér?
2012. jún. 26. 20:23
Gondolom attól fél a munkáltató, hogy a nála adott esetben okosabb alkalmazott esetleg a fejére nő..
2. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Makkacic)
2012. jún. 26. 20:23
Néha nem árt - adott esetben - letagadni...
2012. jún. 26. 20:22

Mióta szégyen az, ha valaki tanult? Miért kell letagadni a diplomát? Miért fáj a munkáltatóknak, ha a minibálbérért meghirdetett betanított munkás- "pozícióra" egy általuk agyoniskolázottnak tartott, dolgozni akaró és tudó ember jelentkezik?

Egyfolytában keresem a választ a fenti kérdésekre, de bárhogy töröm a kobakom, nem jutok dűlőre.

Tudna nekem segíteni valaki?

Előre is köszönöm!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook