Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért gond a diploma? fórum

Miért gond a diploma? (beszélgetős fórum)


1 2 3
39. 06718ca650 (válaszként erre: 36. - 3fd432567f)
2012. jún. 26. 21:10
de nem lehet mindenki mérnök vagy közgazdász, hiába ezt akarják. egyszerűen nem szabadna így lennie, meg nem is alkalmas mindenki. engem a közgázzal ki lehet kergetni a világból, mégis olyan heléyen dolgozom. egyébként mérnöki végzettségem van, megfelelően amortizálódott, bár igyekszem fenntartani a tudást. angolul beszélek, a németem már passzív. nekem is azt mondták erre lesz kereslet, majd egyszer biztos lesz.
2012. jún. 26. 21:06
nem vesznek fel minket, de azért folyton azt hallom a csapból is hogy azért mert válogatunk. persze, mi, arról vagyunk híresek. szerencsére nekem van helyem most, irodában, szakmától messze, még van.
37. kricatto (válaszként erre: 9. - Sötét_hercegnő)
2012. jún. 26. 21:06
de az ismerősnek is kell hely... ezzel is csökken a munkanélküliek száma.
36. 3fd432567f (válaszként erre: 31. - 06718ca650)
2012. jún. 26. 21:05
A megszerzett képesítés is nagyon sokat számít. Egy angol-töri szakos tanárt sajnos akármilyen jól beszél nyelvet, nem fognak tudni elhelyezni pl. egy SSC központba, amik nagyrészt felveszik hazánkban a diplomás munkaerőt, mert nincs semmiféle közgazdász előképzettsége, az meg most már szinte mindenhol elengedhetetlen. Én abban látom a problémát, hogy a jelenlegi piacon diplomásként az alábbi lehetőségek vannak csak: informatikus/mérnök nyelvtudással, végzett közgazdász legalább 2 idegen nyelv ismeretével. Ezen kívül más ajánlatokat csak elvétve látok...HR területen dolgozom, úgyhogy eléggé rálátok a helyzetre. Ehhez képest a diákok még mindig olyan szakokat tanulnak, amik abszolút nem hasznosak (bár érdekesek), vagy túltelítettek.
35. 06718ca650 (válaszként erre: 33. - Arianne113)
2012. jún. 26. 21:05
van ilyen helyzet is, én akkor hallottam ilyenről mikor az illetőt nem iskolázták be mégsem, mert ezsükbe jutott hogy több esze van az ikletőnek mint nekik, így mi lesz ha föléjük lép...
34. kricatto (válaszként erre: 1. - Makkacic)
2012. jún. 26. 21:04

Egy diplomás jobban keres egy diplomát igénylő pozícióban. Tehát, ha egy diplomásnak minimálbér mellett lesz egy olyan ajánlata, ami diplomás bért fizet, mint a huzat fog elmenni az újabb munkahelyre.

Egy nem diplomás pedig kevésbé könnyen vált.

2012. jún. 26. 21:03
egyébként szerintem egy kis irigység is van általában az ilyesmiben, lehet hogy a főnök fél hogy a jó dolgozó egyszercsak a helyére lép?
32. makkacic (válaszként erre: 19. - SDitti)
2012. jún. 26. 21:02
Így már én is jártam... Sőt, a munkaügyi központban azt mondták, agyoniskolázott vagyok... Pedig nekem nem büdös a munka, elmennék takarítani is, ha azt fizetik...
31. 06718ca650 (válaszként erre: 29. - 3fd432567f)
2012. jún. 26. 21:01
nem mindenhová kell a nyelv, de ajánlatos az biztos. bár ezzel sem lettem kelendőbb.
30. makkacic (válaszként erre: 14. - F303be5590)
2012. jún. 26. 21:00
Meg nem is járok kocsmába... Én még akkor szereztem a diplomám, amikor volt értéke. Aztán bevezették a fizetős oktatást, hígult a szakma, nagy lett a kínálat...
2012. jún. 26. 21:00

Javítsatok ki, ha tévedek, de úgy tudom, hogy jogszabály szerint nem létezik olyan, hogy diplomás minimálbér, papíron, törvénybe vésve...és azért az elvárható egy diplomástól, hogy nyelvet/nyelveket beszéljen, hiszen különben hogy kapta volna meg a diplomáját? A nyelvvizsga minden diploma esetében kötelező már...

Korábban már elmondták, a motiváció a probléma, hogy egy végzettségének nem megfelelő munkát addig hajlandó csak az ember ellátni, míg nincs jobb, és folyamatosan, közben is keres, vélhetően, és dobbant az első adandó alkalommal.

28. 06718ca650 (válaszként erre: 27. - Makkacic)
2012. jún. 26. 20:59
az én szakmámban pályakezdőként labdába sem rúgok évek óta.
27. makkacic (válaszként erre: 12. - Csgybzs)
2012. jún. 26. 20:58
Mert, szerintük, túl sok a bruttóm? Mert a tanári pálya fullon van? Mert inkább pályakezdőt vesznek fel, mert annak kevesebbet kell fizetni?
26. makkacic (válaszként erre: 8. - 06718ca650)
2012. jún. 26. 20:56
Jól fogalmazol... Nem a mi szégyenünk...
25. 06718ca650 (válaszként erre: 22. - Csecsebecses)
2012. jún. 26. 20:55
hát igen, elvárás az van, de tudnak válogatni persze hogy megteszik.
2012. jún. 26. 20:55
Aki diplomás, azt meg is kell normálisan fizetni. valószínű ezért tagadtatják le a munkáltatók a diplomát a dolgozni akaró munkással. sajnálatos dolog, egy barátommal is megtörtént, kénytelen volt letagadni a diplomáját hogy munkához jusson.
23. makkacic (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2012. jún. 26. 20:55
De ha letagadom, akkor teljesen meg kell változtatnom az önéletrajzom is...
2012. jún. 26. 20:54
Ha megnézitek az állsáhirdető portálokat, akkor azt látni, hogy azért elég sok diplomásoknak szóló ajánlat van, csak általában speciális szakmai tapaszatalato(ka)t + felsőfokú angol és német / angol és francia nyelvtudást is megkövetelnek. Ha ezeket vki nem tudja felmutatni, akkor sajna tényleg nagyon szűkösek a lehetőségek, és kénytelen a középfokú végzettséggel is betölthető munkakörökre is jelentkezni - kérdés, milyen eredménnyel.
21. 06718ca650 (válaszként erre: 14. - F303be5590)
2012. jún. 26. 20:53
még a nevétől is rosszul vagyok. s*ggfej.
2012. jún. 26. 20:45
Ha olyan munkakört kíván valaki betölteni, amelyhez nem kell diploma, akkor a munkáltató tart attól, hogy rövid ideig tudja fenntartani a diplomás munkatárs motívációját, azaz amint lehet, a dolgozó odébbáll.
19. SDitti (válaszként erre: 1. - Makkacic)
2012. jún. 26. 20:44

Az eddigi válaszokban benne volt a lényeg.


Erről az eddigi irányítás is tehet. Annak ellenére, hogy a kilencvenes években, kinyílt a világ és piacgazdaság lett (ergo a munkavállalók akkora védettséget nem élveztek), gyárak mentek tönkre, nőtt a munkanélküliség, felemelték a felsőoktatásba felveendők számát.


Biztos volt a következmény: diplomás munkanélküliek tábora. Akik esetleg hiába tehetségesek, nem jutnak (megfelelő) munkához.


Miért "fél" a munkáltató egy diplomás munkavállalótól. Na, ezt egyszer szemtől-pofába megkaptam. Abban az adott helyzetben, attól félt, hogy mihelyst kilátásba helyeződik egy a végzettségemnek megfelelő állás, azonnal hátat fordítanék nekik.

Azóta már rosszabbá vált a helyzet a diplomás minimálbér miatt.

2012. jún. 26. 20:43

Ha olyan helyre jelentkezel, amihez túlképzett vagy, akkor a munkáltatód joggal aggódhat amiatt, hogy amint találsz egy a képzettségednek megfelelő munkahelyet, le fogsz lépni.

Tehát tudja, hogy hosszú távon nem számíthat rád, ami nem biztos, hogy neki jó.

2012. jún. 26. 20:41
Nem szégyen, de ha már hosszú hosszú ideje keres valaki munkát, akár diplomás akár nem, akkor sok mindent letagad ill sok mindent "kiszínez" az önéletrajzában, hogy álláshoz jusson. A pénztelenség nagyúr. Én diplomásként ill egyéb más OKJ képzés és nyelvizsga mellett olyan munkát végzek, amit általában 8 általánossal végzettséggel szoktak az emberek csinálni. Közbe meg keresem az újabb szakmát/lehetőségeket. Talán ezért se szeretik felvenni a túlképzetteket, mert ha van jobb lehetőség, akkor lelépnek.
16. f64f0d9a69 (válaszként erre: 12. - Csgybzs)
2012. jún. 26. 20:39

Lassan már elfogynak a munkahelyek.

Áll az ország gazdasága, vagy inkább süllyed...:((

2012. jún. 26. 20:38
(csakhogy mostan nincsen árvízszezon)
2012. jún. 26. 20:37
"A romkocsmák félhomályában merengő állástalan diplomásokkal Dunát lehet rekeszteni" (Orbán Viktor, 2012. június 25.)
13. Fisica
2012. jún. 26. 20:32

ha egy diplomás elfoglal egy alacsonyabb képesítessel is végezhető helyet, akkor akinek nincs diplomája milyen munkát végezzen? Ergo akinek diplomája van inkább a diplomás állások között válogasson.


Ha mégis letagadod hamarabb felvesznek mert kevesebbet kell fizetni, ha nincs diploma

2012. jún. 26. 20:31
Inkább az a kérdés, hogy a képzett, hiperokos munkavállalók miért nem találnak munkát, és miért kell egy számukra "szinten alulira" jelentkezniük....
11. fzsuzsi (válaszként erre: 1. - Makkacic)
2012. jún. 26. 20:30
1,5 évig kerestem állást diplomával. Vagy túl képzett voltam, vagy nem ilyen végzettséget kerestek. Végül felvettek 1 állami cég emberkereskedőjéhez, most alvállalkozós vagyok 3. éve. Mindent meg tudok csinálni az adott területen, sokaknál jobban, de soha nem leszek céges, mert-több kolléga szerint-a céges vezetők féltik a helyüket. Így meg bármikor egy telefonhívással kirúghatnak.
10. 06718ca650 (válaszként erre: 4. - Marjann)
2012. jún. 26. 20:29
na bumm, max nem adják meg.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook