Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért élvezik itt egyes emberek hogy másokat minősítsenek, amikor nem is ismerik? fórum

Miért élvezik itt egyes emberek hogy másokat minősítsenek, amikor nem is ismerik? (beszélgetős fórum)

1 2 3
36. 27c72ee00a (válaszként erre: 34. - Mazsinka)
2014. ápr. 2. 20:16

Nem!

Általánosságban tapasztaltam!

Hogy jön valaki a maga bajával (a fórumindító), arra számítva, hogy több szem többet lát alapon lehet róla beszélni, és akkor betoppan(nak) valaki(k), és ha az ő véleményükkel nem ért egyet a többi, akkor nem tudják azt mondani, hogy jééé, tényleg van abban valami, amit mondasz, hanem onnantól elkezdenek személyeskedve hülyézni.

Na, én ezt rühellem a legjobban.

35. globus (válaszként erre: 32. - Mazsinka)
2014. ápr. 2. 20:14
Pedig sok-sok probléma esetén bizonyítódott már, hogy a kívülállók látnak csak objektíven, tárgyilagosan. Kognitív disszonanciát él át az ember, ha szembesítik vele, hogy bizony egy ideje fordítva ül a lovon.
34. Mazsinka (válaszként erre: 33. - 27c72ee00a)
2014. ápr. 2. 20:11
Célozgatunk, célozgatunk? :D
33. 27c72ee00a (válaszként erre: 29. - Mazsinka)
2014. ápr. 2. 19:45

Tulajdonképpen nem is sokszor az hülyézi a másikat, aki az ilyen meg olyan problémáit felveti (és ezt tényleg ne minősítsük:)), hanem aki reagál valahogy, megmondja a tutit, a követendőt, az etalont, és ha ebben nincs egyetértés, akkor jön az, amiről a fórumcím szól.

Vagy félreértettem, nem tudom.

32. Mazsinka (válaszként erre: 30. - Gribedli***)
2014. ápr. 2. 19:42
Ja, és akkor bólogass, hogy nagyon oké, amit tesz, legjobb, ha elmegy az ötödik abortuszára, mert van már otthon három gyerek, jó esetben a férj az apa, aki egész nap melózik, míg az asszonyka otthon van a gyerekekkel, csalja apácskát és egyéb perpatvar. Ha beszólsz, akkor jön a "hogy jössz oda, hogy minősíts, nem is ismersz" jellegű történet. Épp elég részletet ismerek. Mert biztos minden abortusznál védekeztek, de hát a gumi, sem a tabletta nem száz százalékos, és a férj a hibás a megcsalásért is, hisz egész nap dolgozik. Ja, hogy emígy nincs mit enni? Kit érdekel... de hogy jössz oda, hogy beszólsz? Csak építő jellegű hozzászólások jöhetnek, vagyis: amit a fórumindító kiír, azzal erősen egyetérteni, nyalizni, a többi ember mind frusztrált kötsög, akinek romokban hever az élete. :)
2014. ápr. 2. 19:34
Kis=kie
30. gribedli*** (válaszként erre: 24. - 27c72ee00a)
2014. ápr. 2. 19:33
Bennem valahogy tobb empatiat szul egy kerdes, ahol sporolasrol ker segitseget valaki, mint az olyan, hogy vajon kis a gyerek (szereto, ferj), es most elvetesse-e
29. Mazsinka (válaszként erre: 24. - 27c72ee00a)
2014. ápr. 2. 19:32
Ja, én nem mondtam, hogy nem szoktam minősíteni. Minden ember azt teszi, ki így, ki úgy fejezi ki. Aki nem teszi, az hazudik, vagy nincs véleménye, önálló gondolatai. Más kérdés, hogyan tálaljuk. Engem speciel zavar az emberi butaság, ez van. A problémákat meg legtöbbször az ember saját magának idézi elő, mégis mástól várja a feloldozást. Ha pedig a hangulatának nem megfelelő választ kap, akkor fél hoxa hü.e, mindenki hibás, csak ő nem. Engem egyébként csak a legszélsőségesebb esetek szoktak frusztrálni, a többi meg nem érdekel.
28. gribedli*** (válaszként erre: 23. - Mazsinka)
2014. ápr. 2. 19:29
Muhaha:DDD
27. gribedli*** (válaszként erre: 20. - Boyocka)
2014. ápr. 2. 19:28
Forumnyitasert nem jar pont
26. gribedli*** (válaszként erre: 17. - 27c72ee00a)
2014. ápr. 2. 19:27
:D
2014. ápr. 2. 19:26

Szoltam hozzad?


Másik dolog, nem vagyunk baratnomnek es nem is voltunk, tehat nem okoztam semmilyen csalodast senkinek.

24. 27c72ee00a (válaszként erre: 23. - Mazsinka)
2014. ápr. 2. 19:20

Bocsáss meg, hogy ezt írom, de Te is most itt minősítgetsz.

Miért?

Ha nem tekintjük a trollokat (és ne tekintsük), akkor előfordulhat, hogy sokan vannak olyan élethelyzetben, hogy úgy érzik éppen akkor, hogy ki kell magukból írni azt, amit szeretnének, mert akkor és ott éppen az ő bajuk a legnagyobb, és szeretnék, ha valaki - bárki egyáltalán szólna hozzájuk, mert talán nincs más.

23. Mazsinka (válaszként erre: 21. - Guruljka)
2014. ápr. 2. 19:16
Kibővíteném a listát a "megcsaltam a férjem százszor, elmondjam-e neki, de nem én vagyok a rib.nc" jellegű topiccal, vagy a "17 évesen szültem öt gyereket a semmire, bevállaljam-e a hatodikat, munkám nincs és nem is lesz" címűekkel, de ide lehetne sorolni még néhányat, ami kiveri nálam a biztosítékot. S ha van olyan ..., hogy ország-világ elé tárja a butaságát akkor a minősítgetéssel is számoljon.
22. Mazsinka (válaszként erre: 20. - Boyocka)
2014. ápr. 2. 19:13
Pontszerzés... anyám, borogass!
21. Guruljka (válaszként erre: 18. - Mazsinka)
2014. ápr. 2. 19:11

Azon én is elcsodálkoztam, hogy fórumnyitással várt választ arra, hogy egy adott város adott megállójából adott irányba mikor indul a busz.

És sok hasonló kérdés van ám.


Még meg se kérdezhetem viccesen, hogy ugyan, van-e nete, mert még én leszek a rossz.

20. Boyocka (válaszként erre: 18. - Mazsinka)
2014. ápr. 2. 19:09
Kinek mi az apró-cseprő? Lehet nekem nagy gond, neked kicsi, ami neked nagy, az meg nekem nem lenne szóra sem érdemes... De egyébként igazat kell adnom neked.. Sokan csak pontszerzés gyanánt feltűnési viszketegség gyanánt nyitnak fórumot... Vagy mert annyira unatkoznak..
19. Flóra76 (válaszként erre: 18. - Mazsinka)
2014. ápr. 2. 19:07

Na,ez jó kérdés....


Na meg a sok kamu fórum...Mi értelme van?

2014. ápr. 2. 19:05
Miért élvezik egyes emberek, hogy apró-cseprő, gagyi, vagy épp banálisan nevetséges problémáikra olyan emberektől várnak választ, akiket nem is ismernek?
17. 27c72ee00a (válaszként erre: 12. - Gribedli***)
2014. ápr. 2. 19:05
Éééértelmeeeezniiii!!! :DDD
16. 27c72ee00a (válaszként erre: 11. - 5c9a13dd61)
2014. ápr. 2. 19:04
Pfff ... te szegény! :))))
15. Guruljka (válaszként erre: 13. - Gribedli***)
2014. ápr. 2. 18:58

AZ a baj, hogy sokaknak sikerül az ostobaságaikat terjeszteni.

Éppen az agresszivitásuk révén: a gondolkodó, az információkat szűrni képes, nyugodtabb vérmérsékletű betűhalmaz inkább kitér előle idővel.

14. Ageeca
2014. ápr. 2. 18:56

Arc nélkül internetes sok gerinctelen ember van... Személyesen úgyis csak az arcodba vigyorog és teszi a jót... Ezt el kell fogadni, ez az internet egyik hátránya...

Nem kell a rosszindulatu emberekkel foglalkozni. Akik másokat bántanak, magukat minősítik.

13. gribedli*** (válaszként erre: 1. - 5c9a13dd61)
2014. ápr. 2. 18:46

Szerintem nem akkora tragedia ha egy betuhalmaz beszol egy másik betuhalmaznak, ettol meg lehet aludni, nem kell nagy hangsulyt adni ezeknek a minositeseknek es kész.


Ugyis a valo elet mar mindenkit minosit valamilyen szinten es ez a donto:)

12. gribedli*** (válaszként erre: 2. - 27c72ee00a)
2014. ápr. 2. 18:43
Vagy az eletben nem lehettek tanarnenik ezert itt dirigalnak, hogy tanuljon meg olvasni az összes hoxas:DDDD
11. 5c9a13dd61 (válaszként erre: 10. - 27c72ee00a)
2014. ápr. 2. 18:39
Na igen..hmm..tudnék erről mesélni,de inkább egy diszkrét khm..8 éve vagyok egy csetes oldalon..
10. 27c72ee00a (válaszként erre: 9. - 5c9a13dd61)
2014. ápr. 2. 18:35

Kétélű a dolog, ha valaki nem tud józanul hozzá állni.

Mert az egyik rossz eset az, amit már említetteünk, a másik véglet pedig, mikor valaki a leírt szavaknak személyes ismeretség nélkül is akkora jelentőséget tud tulajdonítani, hogy még szerlembe is eshet:)

(Lásd: ilyen jellegű fórumok)

9. 5c9a13dd61 (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2014. ápr. 2. 18:30
Ez a netes világ egyik legnagyobb baja,hogy néha szinte személytelen.Tényleg betűk mögé lehet bújni..Nem könnyű kiszűrni,de lehetséges bizonyos fokon(bár ehhez nagyfokú emberismeret is kell),hogy milyen lelki és gondolat világa lehet,a monitor túlsó felén író embernek..
2014. ápr. 2. 18:27
Annyival még kiegészíteném az idézet írást, hogy mindezek után, az illető személy aki rámutatott a másik ember számára, gyűlölet, irigység, és féltékenység tárgyává válik,akit az ilyen emberek, akik a kritikát kapták megpróbálják elsöpörni, mert pontosan tudják, hogy a való életben, interneten kívül esélyük nincs jobb lenni az adott embernél.
2014. ápr. 2. 18:25

Ezt jstefan egyik fórumbéli írása, de szerintem tökéletesen megfelel a kérdésedre, ennél pontosabbat már régen nem olvastam fórumokon:



-Nagyon sok az idegbeteg, sérült ember akik a nekik nem tetsző vélemény íróját támadják nagyon durván, szinte idegsokkot kapnak a rideg valóság leírásától. A sokszínű, sok esetben negatív vélemény lehet a legjobban építő, segítő jellegű. Nagyon sokan az elrontott élethelyzetükre akarnak pozitív megerősítést,dicséretet kapni. Ha nem elismerést kapnak agresszívakká válnak a többi hasonló helyzetben lévő sorstársukkal együtt,és veszekedést generálnak amit hetekig képesek betegesen folytatni.-

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook