Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért egy gyerek? fórum

Miért egy gyerek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
19. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 16. - Sanyinak)
2017. dec. 23. 16:31

Mert azt hiszik, hogy igy "mindent meg tudnak adni"... :(

Azt hiszik, tudják ezzel-azzal pótolni a hiányt :(

Hat nem! A jo testver megfizethetetlen, semmivel nem potolhato. A tobbire ott van a mastercard.

Aztan papa-mama elmegy, rokonok elmennek, az egyke meg ott van egyedul :( A vilag egyik legrosszabb erzese!

18. 31bc25d879 (válaszként erre: 17. - Globus)
2017. dec. 23. 16:23

Szülőként, szülőnek is más. Nem jobb. Nem rosszabb...csak más.

Most már így 52 évesen látom, megélem az unokáimnál/unokáimmal. Jó ha mindketten itt vannak, de teljesen más ha külön-külön jönnek. Mindkettő határtalan élmény mindannyiunk számára, csak máshogy. Ha egyedül vannak itt akkor csak Ő létezik, mindketten a férjemmel lessük az óhaját, kívánságát, ha ketten jönnek, akkor ez megoszlik.

Ismétlem így is, úgy is felemelő és jó.

17. globus (válaszként erre: 9. - Naplemente.)
2017. dec. 23. 16:11
Nálunk éppen ezért lett egy. Hárman voltunk testvérek, és azt tudtam, hogy mi az, amit az én gyerekemnek nem szeretnék. Azt, hogy osztozni kelljen havi 1 zacskó cukron, egymás levetett ruháját hordani és nem menni osztálykirándulásra, mert a másik gyerekével egyidőben nem tudják finanszírozni. Stb. stb.
16. sanyinak (válaszként erre: 9. - Naplemente.)
2017. dec. 23. 15:47
Miért boldogabbak az egy gyermekes szülők?
15. sanyinak (válaszként erre: 14. - Milup2)
2017. dec. 23. 15:44
Az pocsék lehet, amikor sajnálkoznak az ember körül és folyamatosan emlékeztetik egy olyan hiányosságára, ami ellen igazán nem tehet semmit sem. Talán ha lenne bennük empátia, akkor nem tennék. De szerintem bele sem gondolnak, miként esik ez a másiknak.
14. Milup2
2017. dec. 23. 08:15

Szerintem a mai világban hálásnak kell lenni, ha legalább 1 gyermekünk van..Hányan vannak, akiknek 1 sem jön/jött össze, akármilyen okból is...Sokan vannak az ismerőseim között így...Sajnos..


Igazából én is mindig 1 gyermeket akartam. Aztán "kipakoltak", tehát már nem is lehetne több, így nem is kérdés már a több gyerek. Amit nem szeretek, mikor rokonságban, évről évre sajnálkoznak rajtam, mondják nekem, de kár, hogy nem lehet több gyerekem...Ettől a falra tudnék mászni...És ez mindig karikor van, rokonlátogatások alkalmával, tehát valszeg idén sem úszom meg. Miért kell engem sajnálni???? Van egy fiam, és hálás, boldog vagyok minden egyes együtt töltött időért...

Másrészt akik nem tudják, hogy nem lehet, vagy elfelejtik, azok meg minden évben azzal szekálnak, hogy mikor jön a 2...Na, ettől is agybajt kapok..És nem magyarázkodok, hanem annyit mondok, mert nem akarjuk..Néznek nagyot (és tényleg, ez évente újra ismétlődik ezeknél az egyéneknél), és makognak hozzá vmit...


Jó, ha van testvér, örömmel nézem a többgyermekes családokat is...De mi így vagyunk boldogok. Fiam érdekes módom soha nem mondja, hogy legyen tesó, bár én el is magyaráztam neki kiskorában, hogy mi a szitu...És soha nem mondja, hogy de jó lenne egy tesó...

13. rinike (válaszként erre: 1. - Spinneli)
2017. dec. 23. 04:49
Nekem kétszer van egy gyerekem (20 év van a két gyerek között), és hogy tudatosan vagyok-e (kétszer) egy gyerekes, arra azt mondom, volt közte kb. 15 év, amikor tudatos volt, ugyanis az első gyermekemnek arab az apukája, és bár a házasság hamar megromlott, amíg meg nem nő a fiam, nem akartam új életet kezdeni. Én is egyke vagyok egyébként, és mivel soha nem neveltem két gyereket egyszerre, így nem tudott megdőlni az a félelmem, hogy talán nem is bírok el egyszerre két vagy több gyerekkel, mert "kiidegelnének" a vitáikkal. A kétszer egy azonban nekem nagyon bevált, de annyira sok örömöt okoznak a gyermekeim, hogy én szoktam arra gondolni, hogy lehetett volna több. Tény, hogy egy gyerekkel rengeteget van lehetőség foglalkozni, és teszem is, sok helyre is hordtam a nagyot is, és most az 5 évesemet is (úszás, angol, tánc, színház, kézműveskedés, gyerekprogramok stb.), de azt látom, hogy két és több gyerekkel is megoldja, aki ilyen beállítottságú, és futja rá anyagilag. Erről jut eszembe, hogy elmesélem, hogy megyeszékhely városunkban több helyen is voltunk ingyenes, magas színvonalú adventi kézműveskedős vagy gyerekműsoros programokon. Hihetetlen, de volt, hogy a 13 órakor kezdődő programra fél kettőkor elsőnek érkeztünk, de egyébként is csak 6-10 család volt a jellemző. Azon gondolkodtam, hogy miért nincs érdeklődés az ingyenes ám magas színvonalú programokra, miközben a 3000,-Ft/fő jegyáras - szerintem időnként gagyi - művelődési házak között vándorló színházi és bábszínházi programokon teltház van.
2017. dec. 23. 03:04

1.) 32 éves távlatból úgy szültem, ahogy a nagykönyvben meg van írva, akkor még is azt mondtam: "soha a büdös életben többet nem". Betartottam.

2.) ezt az egyet elindítottuk, ahogy akartuk. Nem a nulláról kezdte.

3.) a lányom sem akart soha testvért.


Hogy megbántam-e? Nem. De néha eljátszom a gondolattal. Mindenesetre van két unokám:)

11. megi04
2017. dec. 23. 02:29
Gyerekkoromban,mindig azt irigyeltem,akinek testvére van.Az én nővérem,,már nem élt velünk amikor születtem. Az első szülésem után azt mondtam:Soha többet.Aztán emlékeztem magamra,és elgondoltam,hogy talán jó volna egy testvér...Végül 4en lettek,de soha nem bántam meg.
2017. dec. 23. 00:59

Egyke vagyok, mindig hiányzott a testvér. Felnőve 3 vagy 4 gyereket akartam, jó lett volna nagy család, tetszik az élet, a zsivaly. A lányom is boldogabb, ha olyan programon vagyunk, ahol más gyerekekkel bandázhat.


Egy van. 3 éve nem jön a második. Lombikkal sem. Lassan úgy érzem megőrülök, azt érzem, sem a jelen helyzettel megbékèlni sem továbbküzdeni nem tudok....


Tudom, nem ez volt a kérdés, de jólesett leírnom.


Mellesleg úgy gondolom, mindebkinél megvan hány gyerekkel boldog. Azt kell követni, amiről érzi, hogy neki jó.

2017. dec. 23. 00:41

Egyke vagyok és több egyke is van a családban.

Szerintem nagyon rossz egykének lenni.

Ezért vállaltam 3 gyereket. Több okból nagyon nehéz volt, nem részletezem.

De azt látom a tágabb környezetemben, hogy általában az egy gyerekes szülők a legboldogabbak. Hogy a gyereknek mennyire jó egykének lenni, az más kérdés.

8. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Spinneli)
2017. dec. 23. 00:01
A kormosomnek irto rossz szulese volt,"asohatobbet" kategoria. De, hgy sajat tapasztalatbol irjam... sokaig nem is akartam gyerkocot, most pedig jo lenne,ha jonne 3.:) Mindezek mellett azt is ertem,akinek nincs es azokat is,akik sokat vallalnak. Nagyon sok mindentol fugg!
7. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 1. - Spinneli)
2017. dec. 22. 23:03
Én kettőt vagy hármat szerettem volna mindig (és valahogy lányokat, meg sem fordult a fejemben, hogy fiú legyen.) Egy kisfiam lett, több már sajnos nem lehet. Rajta látom nagyon, hogy imádná, ha lenne testvére.
2017. dec. 22. 22:49
Én megbántam. Ma már másként döntenék.
2017. dec. 22. 22:16

Nehezen kihordott terhesség végén, bár könnyű szűlés volt, a férjem mondta, ne menjünk neki még egy ilyennek, mert még az orvos is mondta, a férjemet is kezelni kellett volna, olyan ideges volt végig. Mondjuk más egészségügyi okból, de kórházban feküdtem a negyedik hónaptól.

Én szültem volna, és egyébként is, három gyereket akartunk nekifutásból.

Mindig nagyon sajnáltam, hogy egyke lett a fiunk, de nála aranyosabb, kedvesebb, szeretetreméltóbb gyereket nem kívánok senkinek. Kicsit önfejű, ez igaz :D

2017. dec. 22. 22:00
A szülès nem volt egy leányálom, ez is elrettent a második babától, de nem ez az elsődleges. Egyedül vagyunk messze a családtól, 0 segítsèggel. Tisztában vagyok a korlátaimmal.
2017. dec. 22. 21:38
Hasonlo okok mint az elozo hozzaszolonak, plusz egy nehez terhesseg es nekem a csaszar sem volt setagalopp
2017. dec. 22. 21:28
7 és fél éves a manóm :) bármi történik egyedül is fel tudom nevelni (váltam) minden figyelmem és időm az övé.
2017. dec. 22. 20:51

Érdekel azoknak a véleménye,tapasztalata, akik úgy döntöttek, hogy tudatosan egy gyermeket vállalnak.

(Nekem is tudatosan van egy gyermekem.)

Milyen okból döntöttek így, benne van-e a pakliban, hogy mégis máshogyan döntenek, megbánték, nem bánták minden ami egy gyerekes témához kapcsolódik.

:)


A fórumot NEM vitafórumnak szánom,vagy adok-kapoknak- hanem tapasztalatcserének, azoknak akik szeretnék megosztani.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook