Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért ébred fel egyre gyakrabban a fél éves babánk éjszaka? fórum

Miért ébred fel egyre gyakrabban a fél éves babánk éjszaka? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
62. 56e930fc2a (válaszként erre: 60. - Bbrenda)
2008. okt. 13. 15:51
Végülis az jó,mármit az 1 óra alvás.Most megrendeltem egy borostyán nyakláncot.Hátha segít.Most éjjel rájöttem hogy a foga fáj,mert semmit nem adtam neki csak simogattam az ágyban és visszaaludt.Meg hirtelen felsír éjszaka.Pedig mindig beszélgetve kel,ezért gondolom hogy a foga.Regi is jókat alszik napközben,a nagy alvása általában 2-4 ig van.
61. Bbrenda (válaszként erre: 59. - 56e930fc2a)
2008. okt. 13. 14:10
Ha a hátán van ő is forgolódik, kiderült, hogy sokáig nem tud aludni a hasán.
60. Bbrenda (válaszként erre: 58. - 56e930fc2a)
2008. okt. 13. 14:09
Háromszor fél-egy órát alszik napközben
59. 56e930fc2a (válaszként erre: 57. - Csgal)
2008. okt. 12. 17:10
Nálunk is így van.Sokszor keresztbe találom reggel az ágyában:))))))
58. 56e930fc2a (válaszként erre: 56. - Bbrenda)
2008. okt. 12. 17:09
És nappal mennyit alszik?Akkor is felébred?
57. csgal (válaszként erre: 55. - Bbrenda)
2008. okt. 11. 12:34
Álmában nem fordul ide-oda? Az én fiam van, hogy reggel totál fordítva fekszik az ágyában, vagyis a feje helyén van a lába. Olyankor egy hang nélkül alszik reggelig.
56. Bbrenda (válaszként erre: 54. - 56e930fc2a)
2008. okt. 11. 11:35
Az a baj csak, hogy rövidek az alvásciklusai, és egy-másfél óránként megébred, cumival általában (mostanában) visszaalszik, ha nem akkor csak a szopi segít, egyébként 7 hónapos.
55. Bbrenda (válaszként erre: 54. - 56e930fc2a)
2008. okt. 11. 11:33
Szia, tudom, hogy hibáztam, de az vesse rám az első követ, aki nem követ el hibákat a gyermekgondozásban. Nyilván én is azt szeretném, hogy szépen aludjon. Egyébként a mai este már egész jó volt, az ágyában aludt, először hason, aztán meg kellett fordítani, egyszer szopizott, de visszaaludt az ágyában, reggel 7-kor újra szopi. Egyébként a teáztatáshoz ugyanúgy fel kel kelni mint a szopihoz.
54. 56e930fc2a (válaszként erre: 44. - Bbrenda)
2008. okt. 10. 22:27
Szia.Ne haragudj hogy ezt írom,de ez a hinta dolog,tényleg hülyeség volt.Nekem eszembe se jutott az hogy máshol altassam este a gyereket,csakis a saját ágyában!Szerencsére ott szeret a legjobban aludi,meg napközben is.Nekem azt mondták,hogy a a babánkat Mi szoktatjuk rá arra hogy Ők mit csináljanak,és ha megszoknak valamit akkor nagyon nehéz leszoktatni utána.Nekem is nehéz,mert néha felkel és Én adok neki teát,mert ugy megnyugszik,pedig nem szabadna.De ez nálunk azért nem mindennapos.Neked mennyi idős a babád?
53. 56e930fc2a (válaszként erre: 52. - Mandula71)
2008. okt. 10. 22:19

Akkor hatnak ugy is ha lenyeli?Nem olvad el a szájában.

Amúgy tutira a foga miatt kelt fel,mert mióta kenem azóta jól van.Nem nyűgös stb...

52. Mandula71 (válaszként erre: 36. - 56e930fc2a)
2008. okt. 10. 18:23
Bocsi, hgy belebeszélek, de ilyen pici babáknál azt szokták javasolni, hogy egy korty vízben (teában, anyatejben, bármiben) fel kell oldani a golyócskát és úgy megitatni a babával. A legjobb hatás eléréséhez az lenne az ideális, ha se előtte, se utána fél-fél óráig nem kapna semmit se inni, se enni. Nálunk ez utóbbi valahogy nem kivitelezhető, a bogyók mégis hatnak:)
51. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 47. - Bbrenda)
2008. okt. 10. 17:19
Miből láttad hajnalban, hogy éhes?
50. csgal
2008. okt. 10. 17:02
Azt hiszem, nagyon kemény meló lesz leszoktatni, mennyi idős a tesó? Lehet, hogy mérlegelned kell, hogy melyik a fontosabb, a nagyobb tesó, apa pihenése, vagy a saját ágyban alvás.
2008. okt. 10. 15:06
Hát mostanában hajnalban igen, tudom hogy ez az elrontáshoz vezető út, de így legalább nem ébreszti fel annyira a tesót, apját, szomszédot. Le akartam szoktatni a hintáról a gerince miatt, az esti elalvás még ment a saját ágyában, de hajnalban mihelyst visszateszem szopi után (pedig mély álomban van) már felébred, és ma hajnalban másfél óra kinlódás után megadtam magam, újra az ágyamban kötött ki.
48. csgal (válaszként erre: 47. - Bbrenda)
2008. okt. 10. 14:43
Sokszor alszik az ágyatokban?
47. Bbrenda (válaszként erre: 46. - Csgal)
2008. okt. 10. 09:45
Én is hozzátáplálom, de nekem valahogy nem jön össze ez a megnyugtatás. A mostani este jól indult, lefektettem hasra, és aludt is úgy fél kettőig (ez már nálunk jó!), aztán nyügi lett, azt hittem szopizni akar, de csak magam mellé raktam a hátára és aludt 4-ig (ez is jó!), aztán éhes lett így megszoptattam, el is aludt, de mivel szerettem volna már kényelmesen aludni, átraktam az ágyába. Na innét kezdődött a műsor, fél 6-ig nyugtatgattam mindenféle pozicíóban, de nem akart aludni, nem bőgött, egyszerűen nem tudott elaludni. Fél 6-kor megelégeltem, újra cici, és persze aludt, most kelt fel fél 10-kor.
46. csgal (válaszként erre: 45. - Bbrenda)
2008. okt. 10. 08:55
Nem szopizott reggelig, már hozzátápláltam, nem volt éhes. 5-10 perc volt eleinte, aztán egyre kevesebb, aztán már ki sem kellett venni.
45. Bbrenda (válaszként erre: 43. - Csgal)
2008. okt. 9. 22:43
Úgy gondoltam a kérdést, hogy meddig tartott, hogy amikor felvetted mert sírt, akkor meddig tartott megnyugtatni, egyáltalán nem is szopiztattál reggelig?
44. Bbrenda (válaszként erre: 42. - 56e930fc2a)
2008. okt. 9. 22:41
Sajna igen, az a legrosszabb, ha egy-másfél óránként fennt van, még úgyis ha mellettem alszik. Nem akarok állandóan szoptatni, ilyenkor szokott jönni az elektromos hinta. (sajna ezel már pici korában elrontottam, mert nem volt hajlandó az ágyában aludni, csak ebben a hintában, mert az egy kicsit körül ölelte, védettebb volt, nem az a rideg nagy ágy) Most viszont már szeretném erről leszoktatni, biztos a gerincének sem tettem vele jót. Ma az első, hogy megpróbálom hason altatni (eddig nem mertem a bölcsőhalál kockázata miatt). Érdekes a nagyobbik lányom hat hetes kora óta átaludta az éjszakát, hason aludt.
43. csgal (válaszként erre: 41. - Bbrenda)
2008. okt. 9. 19:16
Kb. két hét, plussz pár nap, mert pont egy kicsit náthás lett és felébredt éjszaka a köhögésre, tüsszögésre, meg szívni kellett a nóziját.
2008. okt. 9. 15:20

Sziasztok.

Látom sokan vagyunk akik ezzel a problémával küszködnek.Brenda neked minden éjszaka felébred a babád?

41. Bbrenda (válaszként erre: 40. - Csgal)
2008. okt. 9. 14:05
És neked meddig tartott a nyugtatás? Próbáltam már én is felvenni, de annyira behergeli magát, hogy nem a cicit kapja, hogy az egész ház szomszédostul felébred.
40. csgal (válaszként erre: 38. - Bbrenda)
2008. okt. 9. 10:52
A suttogó módszernek az a lényege az alvás tekintetében, hogy felsír, felveszed, megnyugtatod, visszateszed. Ha megint sír, megint felveszed, megnyugtatod, visszateszed. Addig csinálod, míg el nem alszik. Pár nap alatt ki lehet alakítani a felvesz-letesz módszerrel az egyedül alvást. Jóóóó nagy adag türelem kell hozzá, de megéri.
39. csgal (válaszként erre: 38. - Bbrenda)
2008. okt. 9. 10:47
Amikor éjszaka felsírt, átmentem, felvettem, nyugtatgattam, de no cici. Ez ment pár éjszaka, aztán már nem is kellett kivennem, elég volt simogatni, paskolgatni a fenekét. Ez is ment pár napig, aztán reggel felébredtem és rájöttem, hogy nem kellett felkelnem. :-) Néha hallom, hogy felébred éjszaka, dumál kicsit, de visszaalszik magától. Ha véletlen felsír, akkor az azért van, mert "beszorul" valahová az ágy egyik sarkában.
2008. okt. 9. 10:34
Sziasztok! Nekem is hasonló a problémám, 3-4 hónaposan szépen átaludta az éjszakát úgy, hogy egyszer szopizott, aztán 5-6 hónapos kora óta óránként /másfél óránként felébred, ilyen sűrűn biztos nem kell szoptatnom. Valaki leírná röviden mi az a Suttogó könyv féle módszer? CSGAL! Te hogyan szoktattad le róla?
37. csgal (válaszként erre: 36. - 56e930fc2a)
2008. okt. 9. 09:54
Sajna még nincs személyes tapasztalatom. :-)
36. 56e930fc2a (válaszként erre: 35. - Csgal)
2008. okt. 9. 09:41
Akkor megéri rendelni?Lehet kipróbálom én is.A hom.bogyók érnek valamit?Az én kislányom lenyeli őket,nem szopogatja el.
35. csgal (válaszként erre: 34. - 56e930fc2a)
2008. okt. 9. 09:22
Mi még nem próbáltuk, nem volt rá szükség, de én csak jót hallottam róla, aki használja, annak bejött. Fura mód nem akarják leszedni a kicsik a nyakukból.
2008. okt. 9. 09:17

Sziasztok.

Most éjjel is jól aludtunk.Nem adtam semmit csak bekentem az inyét,meg persze eszi a hom.bogyókat is 3x naponta.Nem tudom ennek köszönhető e.Én bízok benne.Ti mit hallottatok a borostyán nyakláncról?

33. csgal
2008. okt. 8. 15:19

Az én fiam is átaludta az éjszakát 4 és fél hónapos koráig, amikor kapott két oltást egyszerre (egyik a rota). Pár napra rá iszonyú nyűgös lett, éjszakánként is felkelt kétszer. Onnantól kezdve mindig felkelt kétszer, mert én megszoptattam éjszaka is. Két hónap múlva már zombi voltam. Teljesen hozzászokott, én meg kétségbe voltam esve, hogy biztos csak a tejemmel van baj (6 hóig csak szopott). Mikor már mást is evett, tudtam, hogy nem lehet éhes éjszaka, így fokozatosan leszoktattam róla. Most 8 hónapos, három hete megint átaludja az éjszakát, este 8-tól reggel 7-fél 8-ig.

A fogára is gondoltunk, bár azóta sincs egy szál foga sem.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook