Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért akar a barátnőm elköltözni tőlem? fórum

Miért akar a barátnőm elköltözni tőlem? (beszélgetős fórum)


1 2 3
40. Amaunet (válaszként erre: 37. - Michelle.r)
2023. okt. 21. 09:57
És szerintem itt az sem mellékes, hogy ez a lakás egy rokoné. Tele beszélték a fejét ennek az embernek, hogy olcsóbban adják majd. Lehet, hogy a lakáspiacon csak hosszú idő után tudnák értékesíteni. De ott van ez a jóember, majd eladják neki.
39. michelle.r (válaszként erre: 38. - Timycat)
2023. okt. 21. 09:56

Igen, néhányszor. Egyszer aludtam is ott egy-két éjszakát, ebből kifolyólag néhány étteremben, üzletben is voltam 😛

Többnyire csak átutazom rajta, de egyáltalán nem vonz az energiája.

És mondom, több oda született ismerősöm is elpályázott/zik, ahogy lehetséges.

38. timycat (válaszként erre: 35. - Michelle.r)
2023. okt. 21. 09:53

Jártál már Szolnokon?


Nekem kisvárosból sem vonzó. Évekig ingáztam oda napi sok-sok km-t vezetve. Volt lehetőségem oda is költözni rommá fizetett állásba, de köszöntem nem, mondván nem tudtok annyi pénzt adni.

37. michelle.r (válaszként erre: 31. - Szendmen)
2023. okt. 21. 09:46

Messze nem erről szól ez. Arról, hogy a valamivel olcsóbban megvehető lakás miatt ki akarja ragadni a megszökött életéből, környezetéből. A barátnője ezt teljesen érthetően nem akarja. Nem hiszem, hogy más lenne a helyzet, ha Szombathelyről, Debrecenről, vagy Kisujjszállásról lenne szó.


Egy 30 éves nyilván nem arra vágyik, hogy napi 3 órát utazzon, egy spontán programon ne tudjon részt venni, mert megy a vonat. Még akkor se, ha oda történetesen óránként megy. Azon a vonalon utaztam már néhányszor, IC-vel, elvileg egy óra az út, de az elmúlt két évben volt, hogy a dupljára, triplája. És ez szerintem csak rosszabb lesz.

36. Channa* (válaszként erre: 31. - Szendmen)
2023. okt. 21. 09:39

Ez így nem igaz.

Én észak Pesten élek, nekem a 23. kerület is világvégének számít, Szolnok pedig már Isten hátamögöttnek:DDD

35. michelle.r (válaszként erre: 24. - Timycat)
2023. okt. 21. 09:39

Meg Párizsban, Bécsben, Madridban. 🙃

Fogalmam nincs, miért de tényleg így van, ahogy írod. Nem mellesleg az összes ismerősöm, aki szolnoki vagy már elköltözött, vagy épp tervezni.

2023. okt. 21. 09:38
Nem értem, mi a probléma, hisz mindketten Pesten dolgoztok, mindkettőtöknek jobb lenne közelebb lenni a munkahelyetekhez. Több időt tudnátok együtt tölteni, tartalmasabban el tudnátok tölteni a szabadidőtöket. Fiatalok vagyok, ilyenkor kell élni, szórakozni, bulizni. Mire fogtok visszaemlékezni nyolcvan évesen? Arra, hogy milyen jót spóroltunk a lakásra? Én mondjuk a HÉV-vonalán néznék albérletet, Pesten valóban elszálltak az árak. Aztán majd kialakul.....
33. michelle.r (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 21. 09:38

Nem gondolom, hogy a 30 éves barátnőd ilyen kis butuska lenne. Mutasd meg neki, hogy miket írsz róla, aztán segíts neki csomagolni, mert szerintem gyorsabban fog elhagyni, mint hogy a kávédat meginnád. 🫣


Mi nem világos azon, hogy nem szeretne Szolnokon élni, csak azért, mert ott egy kicsivel olcsóbban tudnátok ingatlant venni?

32. michelle.r (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 21. 09:32

A barátnőd ne szeretne Szolnokon élni. A szolnoki lakást nem fogod tudni annyiért bérbeadni, amennyiért Budapesten tudsz bérelni. Ráadásul elég sok macera van azzal, hogy 100 km-rel arrébb van egy lakásod, amikor elromlik ott valami, és neked kell javíttatnod.


Nagyon úgy néz ki, hogy lemondasz a szolnoki életről/ingatlanról, vagy valaki mással fogsz ott élni.


Túl nagy áldozatot vársz.

2023. okt. 21. 09:31
Ebben a topicban lett nyilvánvaló a számomra hogy a világvégét egyesek Szolnoknak gondolják! közöm semmi hozzá de pölö azok a sokat emlegetett barátok is fel-fel emelhetnék a seggüket és irány Szolnok! ott is tutira van olyan hely ahol összeröffenhetnek,vagy gondolom a kecóbol sincsen kitiltva...
2023. okt. 21. 09:22
Én a férjemet hagytam hátra és csak 20 km-ről beszélek. Menni akartam és nem érdekelt semmi. Mi is jelképes összegért laktunk, most meg fizetem egyedül a 3xosát.... van h eljön az a szitu h menni kell és nem tudsz tenni semmit, valami hajt belülről.... 🤷‍♀️
29. liliom10 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 21. 09:06

Ha a szolnoki lakást vennéd meg, vagy ilyen messze Bp-től másikat, szerintem nem fogtok együtt maradni. Ebbe én se mennék bele a barátnőd helyében. Miért kéne neki Szolnokon lakni, amikor semmi nem köti oda ???

A világ elején és végén mindenhol fizetni kéne a lakhatásért az albérletben ! Piaci ár alatt lehet venni felújítandó lakást is .

28. Channa* (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 21. 09:03

Aha, akkor te akarod neki azt meghatározni, hogy meddig legyenek barátok.

És azt is, hogy hol akarjon élni.


Teljesen megértem a barátnődet!

Én is elköltöznék tőled.


A barátnőm örökre a barátnőm marad, ahogy a többi barátom is. Az, hogy férjhez mentem 35 évvel ezelőtt, nem jelenti azt, hogy nem volt előtte életem.

Annak idején, a még nem férjemnek is megmondtam, hogy miatta, senkivel nem fogom megszakítani a kapcsolatomat, ahogy a barátaim kedvéért sem a férjemmel;)


Tolerancia, közös célok. Nálatok egyik sincs.

Nem közösek a lakhatási céljaitok, te pedig nem vagy toleráns ezzel kapcsolatban sem.

Így nem sok jövőt jósolok nektek, ha csak nem tolod le valahogy a barátnőd torkán az elképzelésedet. De ez ronda dolog lenne. Csak neki kellene áldozat hoznia, te meg henyélnél abban, hogy mindig az van, amit te akarsz.

27. Ágio8405 (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 21. 09:01
Lehet ő erre vágyik és nem családra még. Lehet meg fog változni a baráti köre de meg fogja találni ehhez is a társaságot. Uljetek le őszintén beszélgetni ki mire vágyik. Nekem úgy tűnik ő nem erre amire te. Ő még nem akar fészket rakni.
26. Charlize (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 21. 09:00
Nem illetek össze. Sajnálom!
25. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 21. 08:59

Nyisd ki a szemed végre!


A barátnőd nem akar Szolnokon élni! Ha ott akarsz venni lakást, vége lesz a kapcsolatotoknak hamar. Bp-en dolgoztok, ott a jövőtök. Nem is értem, miért gondolkodsz Szolnokban???

24. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 21. 08:55

Hát nem csodálom 😂 Bp-iként leköltözni Szolnokra.... hát nooormális???


Eg bp-i tök jól eléldegél Győrben, Székesfehérváron, Pécsett, Szegeden, Kecskeméten, de nem Szolnokon.

2023. okt. 21. 08:45

Fontos a szociális háló, de 30 évesen jövőbelátónak kéne lenni, és egy egzisztencia alapjait le kéne rakni. Nem lehetünk 40 éves korunkig albérletben lakó nincstelenek, főleg,hogy családcentrikusak vagyunk mind a ketten.


Vannak prioritások. Azok a pesti barátok is házasodnak,gyereket szülnek már... a barátnőm azt hiszi minden nap kávézással fog telni velük,meg a Margit-szigeten való meditálással.

22. andi6020 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 21. 08:23
1-1 az állás.
21. Channa* (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 21. 08:14

Na, ezt végképp felejtsd el!

Ha nem akar ott élni, akkor ez is érdekeljen, ha vele képzeled el a jövődet.


Ha számít, hogy érzi magát, milyen tervei vannak, akkor ne akard azt megvenni!


Miért akarod mindenkitől elszigetelni?

Lehet, hogy a barátnőd aki jól gondolkodik!

2023. okt. 21. 08:13
Gondom azért akár Budapestre költözni, mert számára ez így nem élet.
19. Channa* (válaszként erre: 16. - Liliom10)
2023. okt. 21. 08:13

Persze, éltem olyan kerületben, ahonnan hosszú és körülményes volt a bejutásom a munkahelyemre, de utáltam is ott lakni, el is költöztünk.


Én már Budapesten belül is válogatok a kerületekbe és ez nem függ a munkahelyemtől, hanem inkább attól, hogy mennyire körülményes onnan találkozni a családommal vagy barátaimmal, akik észak Pesten élnek.


Egy vidéki lakás ezért sem játszik nálam.


Nem, nem elég x időnként másfél órás utazás után találkozni a barátnőmmel. Én azt szeretem, ha kell, akkor néhány perc alatt elérjem, összefuthassak vele, stb.

10 perc sétára lakunk a barátaimtól és a tesómhoz, unokaöcséimhez. Ha bármi van átugrunk egymáshoz és nem kell "szabit" kivenni, hogy találkozzunk;)


A vidéki nénikém 139 km-re él tőlünk, kb. 1,5 óra alatt érünk hozzá autóval. Na, ezt évente 3-4 alkalommal tesszük, a barátaimmal viszont havonta többször is találkozunk. Ha ők élnének ilyen messze, akkor velük sem tudnék ennyit találkozni, azaz valóban megindulhatna a lemorzsolódás...

2023. okt. 21. 08:12
A szolnoki lakásról lenne szó. Piaci ár alatt tudnánk megvenni, és úgy érzem nem kéne kihagyni. Utána tőlem a világ végére is mehetnénk.
2023. okt. 21. 08:06
Én nem olvastam olyat, hogy a szolnoki lakást vennék meg, hanem amíg ott élnek tudnak gyűjtögetni önerőre, amihez hitelt felvéve tudnak venni lakást. A helyet nem írta, hogy hol!
16. liliom10 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 21. 08:03
Ha elbeszélgettek a jövőről, és a lakásvásárlásról,akkor szerintem Budapesten vegyetek, vagy ha közel lenne a munkahely az agglomerációhoz, akkor ott, ahonnan nem kell sokat utazni. ( Bár a munkahely változhat, és Bp-en is sokan utaznak napi 2X1 vagy másfél órát.)
15. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 21. 08:00

Úgy látom, ő még nem áll készen fészekrakásra. Ha szeretitek egymást, várj még kicsit. Baráti köre lassan átalakul, ők is családot alapítanak, gyerek, költözés, lemorzsolódás. 30 evesen nem késtek le semmiről.

Közös barátokról nem írtál, vannak?

14. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 21. 07:55

Eléggé kategorikus kijelentés. Elhatároztad, hogy nem mégy, és elvárod tőle, hogy ő változtassa meg az álláspontját.


Amit te szeretnél, hogy Szolnokon lakni, élni, mert ott lenne a lakás, az gyakorlatilag egy életre szóló döntés!!

Úgy gondolom, ő nem neked mond ellent, hanem annak a vidéki életmódnak, amit a te elképzelésed hosszú évtizedekre, szinte egy egész életre meghatározza a jövőjét, a jövődet. Nem vidéken képzeli el az életét.

Ezen egy kicsit neked is el kellene gondolkodnod, talán mégis tudnál az elképzeléseiden változtatni.

13. Amaunet (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 21. 07:53
Miért akarod azt a lakást megvenni és végleg odakötni a barátnődet, mikor láthatóan ő Bp-en képzeli el a jövőjét?
11. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 21. 07:45

Azt nem értem, hogy miért akarod néhány év (!) múlva lakáshitellel (!) megvásárolni azt a vidéki lakást, amiből a párod már most menekül. A jelen szituációban ez nem lehet cél..

Ha mindketten Budapesten dolgoztok, a párodat odaköti minden más is, akkor nem az a logikus, ha tényleg felköltöztök, és mindezt az erőfeszítést egy ottani közös otthonért teszitek meg?

Sosem fogtok Szolnokon dolgozni és tartósan ott élni, esetleg családot alapítani (legalábbis én így látom).

Ahogy előttem is leírták, tényleg üljetek le nyugalomban és változtatásra nyitottan megbeszélni ezt a helyzetet, és a hosszútávú hatásait is. Remélem, megtaláljátok azt a kompromisszumot, ami mindkettőtöknek elfogadható.

2023. okt. 21. 07:45

Én se mondanék le a barátaimról, én se élnék vidéken, én se utaznék 1,5 órát, hogy beérjek dolgozni vagy találkozhassak a barátaimmal.


A barátnőd igényei, nem azt jelentik, hogy nem szeret eléggé, bár ha ezt te rá akarod erőszakolni és így elszakítani mindenkitől, akkor könnyen meg lehet, hogy igen.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook