Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi történik, ha akinek autóra van hitele, nem tudja fizetni? Ezért elvehetik? fórum

Mi történik, ha akinek autóra van hitele, nem tudja fizetni? Ezért elvehetik? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5
12. nyta
2009. febr. 12. 07:41
némelyik ember nagyon modortalan.akkor mit keres itt?
2009. febr. 11. 18:27
Gondolom jól esett új autóval villogni, amikor nem is volt rá pénzetek. Most itt az ideje kifizetni. Felelősséget vállalni büdös?
10. supin (válaszként erre: 8. - 53e9630651)
2009. febr. 11. 18:16
Már biztos nem ér annyít. A külömbözetet ki kell fizetni..
2009. febr. 11. 18:00
Aki csóró, az ne autózgasson.
2009. febr. 11. 17:23

Szia!

Ha nincs fizetve, akkor felhív egy végrehajtó, hogy elvisz, lefoglalja az autót. Ha nem akkor kiadják a körözést. Most történt egy barátunkkal. Sajnos.

De mindenképpen elviszik az autót. Hisz az a fedezet. Viszont azt nem tudom, hogy ha már nem ér annyit az autó, mint a hitel, akkor mi van.

7. Icus (válaszként erre: 6. - Kiscsirke)
2008. dec. 9. 20:10
Munkabérből tiltják le:( Az a legjobb, ha nincs a neveden semmi!! De, arra figyelj, hogy van társ-adós!! Akinek a szerződésen ott szerepel még a neve, na ahhoz mennek, ha nálad semmire sem jutnak:(
6. kiscsirke (válaszként erre: 5. - 7130b15964)
2008. dec. 9. 18:24
Igen, de hogy hajtják be? Úgy értem, ha nincs a neveden semmi. Se lakás, se semmi?
5. 7130b15964 (válaszként erre: 2. - Kiscsirke)
2008. dec. 9. 18:12
Az van, amit Szilvi mondott, vagyis vagy fizeted vagy elárverezik valamennyiért és a fennmaradó összeget behajtják rajtad vagy eladod és kifizeted az adósságodat.
2008. dec. 9. 18:04

Nekem van/volt 2 hiteles autóm, próbáltunk utána járni,hogy lehetne megszabadulni az 1. autótól, de sajnos, nagyon macerás. Nekünk több hitelünk van, mint az autó értéke.

Kérdeztük a bankot, hogy mit tegyünk, ha úgy érezzük, hogy nem tudjuk fizetni az autót, gondultuk "visszaadnánk"-Azt mondták, próbáljuk eladni, ők vissza nem veszik, mert ők hitelt adtak, nem autót. Az autókereskedő eladja neked, de fizetni kell közvetítést.

Ha nem fizetünk, akkor egyszercsak érte jönnek az autóért, de akkor BAR listára kerülünk, és a különbséget is felszámolják(hitel-autóértéke), gondolom letiltással behajtják.

Szóval csak ráfizetni, autón nyerni nem lehet.

A nálunk szóbanforgó autóra, kifizettük a hitelt 1.500.000 Ft-ot + 3 évig fizettem 28740 ft-al+casco+felelősségbiztosítás, és most hirdetem az autót 1.000.000 Ft-ért, de még így sem kell senkinek.

A másik autóval ugyanez a helyzet, csak azt nem akarjuk eladni, így fizetek mint a katonatiszt.

A gyakorlatot sajna nem tudom, nem mertük nem fizetni, mert a 2. autónk is ugyanonnan van, aztán attól féltünk, nehogy azt is lefoglalják,

2008. dec. 9. 17:47
Vagy bárki, akinek az ismerősének az ismerőse így járt, stb...
2008. dec. 9. 17:42

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor mi van? Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

2008. dec. 9. 17:41
Van itt valaki, akinek autóra volt hitele, de nem tudta fizetni, ezért elvették?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook