Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi lesz ennek a nagy kivándorlásnak a vége? fórum

Mi lesz ennek a nagy kivándorlásnak a vége? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
444. kristo_f (válaszként erre: 443. - Kilimcs)
2014. szept. 3. 11:55
Jóvanna, tudtam hogy váltott a kiosztás de nem hagyhattam ki :)
443. Kilimcs (válaszként erre: 441. - Kristo_f)
2014. szept. 3. 11:51
az vagy... csak nem tudok gépelni, plusz haldoklik a billentyűzetem, és nem ütődnek le betűk... (vennem kell újat... csak még nem vlasztottam milyet..)
442. Kilimcs (válaszként erre: 440. - Csgybzs)
2014. szept. 3. 11:50
igen, mindenhol kinyílt az olló... És nem csak budapesten van munka, nem él mindenki ott.
441. kristo_f (válaszként erre: 436. - Kilimcs)
2014. szept. 3. 11:43

észrevettem hogy itthon gay"


Jó-jó, de ezt mé' itt kell kinyilvánítani?

:)

440. csgybzs (válaszként erre: 421. - Kilimcs)
2014. szept. 3. 11:40

Az nem biztos. Ha az illető mucsaröcsögén lakik, akol munka semmi, akkor valószínűleg kénytelen lesz elköltözni valahova, ahol van munka. Nem csak Budapesten élnek emberek....

A vidéki fizetésekről pedig ne is beszéljünk. Ha pedig az átlag pályakezdő 80-120 ezres fizukról beszélünk, kb. esély nulla.... bármire.


És sajnos nem lehet mindenki informatikus, mérnök, vagy egyéb nagyon jól fizetett szellemi munkás vagy szakmunkás.

Rengeteg ember, aki a mindennapjaidat teszi gördülékennyé (összes kereskedelmi állás, posta, stb. minimálbéren tengődik).


Az olló nagyon kinyílt, az a baj...

439. Kilimcs
2014. szept. 3. 11:35
trapiti velde ugyanazt írjuk csak a msik oldalról közelítve. de ugyanazt.
438. Kilimcs (válaszként erre: 431. - Trapiti)
2014. szept. 3. 11:17
ilyet nem is írtam sehol, sőt nem is tualtam rá. nem tudom ezt hogy olvastad ki az egészből.
437. trapiti (válaszként erre: 432. - Kilimcs)
2014. szept. 3. 11:16
De, értjük hogy vannak akik nem mennek. Csak azt nem értjük, miért köpködnek sokan arra aki igen.
436. Kilimcs (válaszként erre: 430. - 9b10f3d7ff)
2014. szept. 3. 11:16
észrevettem hogy itthon gay. csak annyit merészerűltem megjegyezni, hogy nem mindenkinek rossz az élete. És nem azért mert örökölt, vagy nyert a lottón.
435. trapiti (válaszként erre: 428. - Unom)
2014. szept. 3. 11:14
Igen, az oktatás kulcsfontosságú volt a mi döntésünkben is. Semmiképpen nem akartam hogy a gyerekem a magyar állami oktatásban vegyen részt. Otthoni jövedelem mellett magániskolára nem futotta volna, így maradt a költözés. Ha semmi másért nem, már ezért megérte.
434. Kilimcs (válaszként erre: 431. - Trapiti)
2014. szept. 3. 11:14

basszus, az egész írsom elolvastad???


gyakorlatilag ugyanazt írod mint én, mégis kikéred magadnak...

433. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 431. - Trapiti)
2014. szept. 3. 11:13
Feleslegesen írod le, nem fogja fel a lényeget.
432. Kilimcs (válaszként erre: 427. - 9b10f3d7ff)
2014. szept. 3. 11:11

én tudom,h ogy ezért jönnek vissza, de nem értitek, hogy valaki ki se megy??


mondjuk én a mi generciónkban egyltaln nem számítok nyugdíjra. Külföldön se számítanék.. globlisan gz van a nyugdíjjal mindenhol, nemc sak nálunk. Nlunk max ltvnyosabban borult a bili.


de a nyugdíj az nem olyan régóta van a vilgban, előtte is boldogult már pár generció.

431. trapiti (válaszként erre: 425. - Kilimcs)
2014. szept. 3. 11:11

Mert a többiek meg csak ülnek a seggükön, ugye? És csak azért nem szalad a szekér mert lusták? Így gondolod?

Orvosként ha nem akartam a betegeket fejni közalkalmazotti bérért volt alkalmam betegre dolgozni magamat. Belátom, az én hiábám, rossz szakmát választottam. Meg az iparban dolgozó mérnök féjrem is, akinek munkája ugyan volt, csak a cégek voltak fizetésképtelenek, főleg hogy a mutyiharcban ő is alulmaradt, nemcsak én...

430. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 425. - Kilimcs)
2014. szept. 3. 11:10

Annyit sem vettél észre, hogy én itthon vagyok, annyira csak a magadét fújod.


Na, megbeszélni dolgokat is csak azzal lehet, aki nem elvakult,Te viszont nem fogod fel miről beszélek.

429. Kilimcs (válaszként erre: 423. - 9b10f3d7ff)
2014. szept. 3. 11:07

mi ebben az ellentmondás?? minden orszgban van rabszolgamunka. mindegyikben. csak jrj nyitott szemmel!!


nem értem hol az ellentmonds abban, ha leírom a valósgot???

428. unom (válaszként erre: 421. - Kilimcs)
2014. szept. 3. 11:06

Miért ne jönne vissza? Megteheti. A kinti nyugdíjából jól megél, ha anno nem ment volna ki lehet, csak vegetálna.

Hasonló körülmények közt itthon is megélne, a különbség, hogy külföldön félre is tud tenni.

Ahogy nézem az oktatás lesz az újabb ok, ami miatt sokan el fognak menni.

427. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 421. - Kilimcs)
2014. szept. 3. 11:06

Nem csak azért jönnek vissza, hanem az eü ellátás nálunk MÉG klasszisokkal jobb, mint az USa-ban, vagy Angliában. Az ottani nyugdíjukkal itt kiskirályok.

Sógornőm szülei ketten 3 millió forintot kapnak Amerikából.

426. Kilimcs (válaszként erre: 424. - Trapiti)
2014. szept. 3. 11:06

Én ezt értem. pont ezt mondom, ki mit ad fel miért. én ha kimennék érezném pl azt, hogy feladom a kapcsoaltaim. nem lenne ami most, hogy közel lakunk egymáshpoz (igen, szándékosan)És szétesne az életünk. És lehet mondjuk többet tudék utazni mint most, de az egész nem éri ameg a hétköznapi biztos bzist amit felépítettünk magunk körül eddigi életünkben.


szóval mindenféle van. egyik se rosszabb vagy jobb döntés. mert egyéni kinek mit jelent a komfort.

425. Kilimcs (válaszként erre: 417. - 9b10f3d7ff)
2014. szept. 3. 11:02

te tényleg nem érted, hogy vagyunk akik nem csak ülünk a seggünkön???


bocs, te vagy a csőltású.... mert nem fogod fel, hogy attól mert nem üvöltözik indenki, még sokan teesznek is a dolgokért. tudod különben nem működne az orszg egyltaln... na hagyjuk.


És nem mrtirkodni maradunk itthon, hanem mert szeretünk. ennyi. dolgozni mindenhol kéne:) akkor miért dobjuk fel az egész életünk? Én imdok utazni, de bzisnak itthon vagyok itthon.

424. trapiti (válaszként erre: 419. - Kilimcs)
2014. szept. 3. 10:58

Nem is feltétlenül a nyomorgókról van szó, ők sokszor elmenni sem tudnak. A külföldre kötlözés jó esetben befektetés, az embernek van valamennyi tőkéje, abból fedezi a költözést, lakhatást stb. az elején.


Persze, nekem is meg a férjemnek is van "piacképes" tudásunk, amivel volt Magyarországon is állásunk mindkettőnknek. Ha úgy veszem haladtunk is, 70 éves koromra le is fog járni a hitel ami nélkül nem tudtunk volna laksást venni, és 14 év alatt eljutottunk oda hogy volt két 16 éves autónk. Vaó igaz, nem nyomorogtunk soha Magyarországon sem, hiszen dolgoztunk keményen és szerencsések vagyunk mert a szakmánkban otthon is volt állás. Viszont baromira nem mindegy, hogy a napi megélhetés, hiteltörlesztés kifizetése, a gyerek kezeltetése stb. kedvéért havi 300 órákat dolgozunk mindketten, úgy hogy tartalékolni lényegében nem tudtunk. Otthagytuk mert a tudásunk itt is kell, és itt ér annyit hogy kényelmes életünk van a munka mellett is. Nagy különbség. Én vállalom, hogy ha tehetem akkor a jobb, kényelmesebb életet választom a mártírság helyett. Ha eladhatom a tudásomat havi 200 óra munka mellett 1.000.000Ft-ért, akkor hülye leszek kihajtani a belemet, feláldozni családot, egészséget, mindent a töredékéért. És a legtöbben ezt teszik akik tudják, mert ezt diktálja a józan ész.

Arról már nem is beszélve, hogy nem kell agógdnom a gyerekem jövőjéért, és nem kell végignéznem ahogy a magyar iskola megnyomorítja.

423. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 419. - Kilimcs)
2014. szept. 3. 10:58

Annyira ellentmondásos vagy.

Egyszer azt írod, aki akar itthon is megél, másik mondatodban azt, vannak rabszolga munkák. Egyszer nem néz körül, aki elmegy, máskor ne nézzük hülyének, ha elmegy.

Szomszédom az EÜ-ben dolgozik, Édesanyja az USA.-ban élt, már elhunyt. Kérte a lányát menjen oda dolgozni. A lány világmegváltó akart lenni, Ő az aki a kiszolgáltatott betegtől sosem fogadna el pénzt. Főiskolát végzett, beiratkozott az egyetemre munka mellett, most írja a diploma munkáját, 3 műszakban dolgozik 15 éve, és kézhez kap 130 ezer forintot. Lakást kell törleszteni, rezsit, közös költséget, jegyzeteket, könyveket kell fizetni neki. Megesett, hogy "romantikus"gyertyafényben tanult, mert kikapcsolták az áramot nála, most ezerrel tanul svédül, mert hiába volt a lelkesedése, az álmait a sutba vágta, megy Svédországba. De van kint mérnök, közgazdász és szakmunkás ismerősöm is.

Annyira nem fejlődik az ipar, hogy minden mérnöknek jusson állás.

Én elhiszem, hogy pont olyan közegben élsz, ahol szerencse széria van, de én viszont látom a túloldalt is.

A lényeg, mindenki találja meg a számítását, a világnézetem szerinti egy életében, mindenki hagyja a másikat előítéletek nélkül élni, én is, Te is, és a többiek is.

422. Kilimcs (válaszként erre: 420. - Unom)
2014. szept. 3. 10:58

nézd. direkt írtam, hogy van amivel mész van amivel maradsz. a piacképes az mindenhol mást jelent.


segítő szakmkban itthon lehetetlen a heéyzet. de maguk a segítő szakmkban dolgozók se becsülik emg a többi segítőt... ebben a fejekben kéne vltoztatni.


mondom, alkalmazottként itthon nehezebb, sokkal. ez vitathatatlan.

421. Kilimcs (válaszként erre: 418. - Csgybzs)
2014. szept. 3. 10:55

tudod az igazsg az, hogy az egyedül élés az mindenhol a vilgon a gazdagok kivltsga.


nem értem miért így számol mindenki. Vedd at,h ogy a fiatal nem is egyedül lakik, egyből feleződik az albi meg a rezsiköltség fűtésrésze minimum. De ha ügyesek a kaja is olcsóbb.


Persze lehet lomvilgban élni, csak nem érdemes. a vicces hogy aztn külföldre kimennek, és ott hirtelen jó a mosogats, a pizzakihords, meg a többen lakunk együtt évekig, és spórolunk...


hmm... érdekes... sokan ha azt megtennék itthon amit kinnt, akkor itthon is haladnnak. ez az igazsg.


Ennek ellenére mondom, én is van orszg ahol élnék azért, és jólérezném magam. csak minek? ott is ugyanezt csinlnm, ert szeretem a munkm, ott is igyekeznék hasonló életstílust kialakítani. De a bartok? miért dobja el az ember a kapcsolatait? sokaknak ez is fontos. ha lebetegszem a pénzem nem ugrik be segíteni, azt a csald és a barátok fognak. a pénzem nem visz el ha eltörik a lbam a kórhzba gipszelni, vagy utna a tornkra, azt a bartok fognak... sorolhatnm.


á, hagyjuk. nem hülye brki brmit vlaszt, ő vlasztja úhgy szeretné. De aki kiment, mert ő itt kiltstalannak élkte meg, attól még belegondolhat, más meg kinnt élné meg annak. mert midnenkinek msa priorits, meg ms a hinyzó az életéhez.


Az pedig tény, hogy iszonyú sok régen kiment ember,, bizony nyugdíjasnak hazajön, ahogy írták. akkor hirtelen mindennél fontosabbak lesznek a régi csald, vagy ismerősök...

420. unom (válaszként erre: 419. - Kilimcs)
2014. szept. 3. 10:49

Piacképes tudásnál nem csak mérnökökre gondoltam. Ápolónő, lakatos, hegesztő, villanyszerelő, mind simán megél külföldön, itthon messze az "átlag" alatt kerestek.

Egyik sem bánta meg, hogy kiement, bár nem könnyű kint sem, de legalább van előbbrejutási lehetőségük.

419. Kilimcs (válaszként erre: 403. - Unom)
2014. szept. 3. 10:44

ha olyan szakmja tudsa van ami keresett, itthon is tud albérletezni.


Egyszerűen csak azt mondjuk pran, hogy az nagyon komoly hazugsg, hogy itthon csak nyomor, és kilátstalanség van. Mert észre kéne venni, hogy ez nem igaz!


Nekem nagyon nagyon sok ismerősömnek eszében sincs elmenni, pedig se politikai ismerettségük, se kőgazdag felmenők. De van piacképes tudsuk, és boldogulnak. És minek menjen el? amikor itthon is halad.


Pl a legtöbb mérnöki diplomával, vagy műszaki tudssal, lehet előre haladni és boldogulni itthon. Ha valaki nekill földekkel bíbelődni, az is kinőheti magt simán.


Az igazsg az, hogy a szaktuds a fejlődés, és a szorgalom itt is visz előre.


az is igaz, hogy egy csomó területen alkalmazottként csak rabszolga lehet itthon valaki. Nemvéletlen van az, hogy szakmnként nagyon ms az elvndorlsi arány.


Egyet kéne megérteni az se hülye aki amrad, az se aki megy. minden eset egyedi. ezt kéne megérteni. És nem anyázni azt aki marad vagy megy.


Én ezt nem értem. hogy akik elmennek, miért nem értik, hogy nem csak ez az opció van mindnekinek. És miért nem néznek körbe, hogy egyltaln nem nyomorog mindenki. igen nagyon sokan nyomorognak sajnos. De az usában is, angliban is, szinte mindenhol sajnos ez jelműlemző a híres nyugati kultúrára. hogy nagyon leszakadnak rétegek.


Aki meg aztmondja nem működik a magadnak termetesz munkahelyet, dehogynem, ez az egyetlen ami az egész vilgon működik, az önállóság. sajnos az alkalmazottsg nem nagyon működik itthon. Mert ahol működne, azellen megy a kampány..

418. csgybzs (válaszként erre: 397. - 16b5d6ae34)
2014. szept. 3. 08:48

Oké, akkor most vegyél egy fiatalt. Huszonegy-két évesen, kikerülve közép/főiskoláról szeretné elkezdeni az életét. Szeretne saját otthont, családot, gyerekeket, biztonságot.

Elhelyezkedik valahol, megkeresi akár (nagyon jó esetben) a magyar átlagbért, legyen mondjuk 140.000 Ft. (A pályakezdők 85%-a évekig nem keres ennyit, de nagyon jó fej vagyok, legyen így). Ha nem akar a szüleivel lakni két lehetősége van.

1. kivesz egy albérletet

2. lakást vesz


1., A bérleti díjak 40-70 ezer Ft között mozognak (jó fej vagyok, legyen rezsistől), marad 70.000 Ft-ja. Eszik, iszik, szórakozik (hiszen fiatal), ruházkodik. Mennyi marad vajon neki?


2. A vásárláshoz min. 20% önerő és papíron létező megfelelő jövedelem kell. Ergó esély 0%.


Mivel az 1. pont alapján nem tud félretenni, így bérleményben élve a saját lakásra való esély szintén 0%.


De mivel a pályakezdő fiatalok, néhány nagyon fullos szakmát leszámítva sok 10 év múlva sem keresnek ennyit nettóban, marad a családdal élés, egyik napról a másikra vegetálás.


Segítenél, hogy szerinted mit kéne tenni a világmegváltó fiataloknak, hogy életük nagy vágyát, egy otthont, családot tudjanak teremteni és normálisan élni?

Őszintén kíváncsi vagyok, hogy mit tudnál ajánlani...

2014. szept. 3. 08:27

Én komolyan nem értem ezeket a gyűlölködő embereket, hogy lenézik azokat akik, nem segélyen szeretnének élni, hanem kezükbe veszik a sorsukat, és mernek a nyomor helyett minőségi életet élni.

Baccus, aki nyugdíjas az, az átkosban már megteremtette a lakhatását, most van nyugdíja, kinek kevesebb, kinek több, de megél. Viszont itt vannak a fiatalok, akik szintén szeretnének lakást és élhető életet, miért gond ez másnak???

Egy történet: Fiatal házasok két gyerekkel útra keltek. Édesapa dolgozott, egy panel béreltek 1/2 évig. A fiatalember nem a szakmájában dolgozott, hanem segédmunkás lett egy gyárban, DE 1/2 év alatt tudtak egy kertes lakást bérelni 3 szoba hall, bebútorozták a lakást és vettek két db 3 éves kocsit. Itthon évekbe került volna mindez. Az édesapa mára már nem segédmunkás, édesanya egyetemen tanul, gyerekek kitűnően beilleszkedtek.

Hogy fáj-e nekik, hogy ott tudnak boldogulni ahol, és nem az országukban, igen fáj,mert erős kötődésük van az itthoni családjukhoz,de szülők, és a gyermekeik jobbulásáért megtesznek mindent.

És van egy régi magyar dalocska, már abban is van. (ODA MEGYÜNK LAKNI, AHOL TEJET KAPNI)

Gonosz, vagy fásult szívű emberek, akik bántják azokat az embereket, akik mernek egy jobb élet megteremtéséhez lépni, és nem itthon sírva-ríva, kezet tördelve várni, hogy majdcsak történik valami csoda.

Békésen itt nem fog semmi történni, és engedtessék meg, hogy ne keljen mártírnak lenni, aki élni szeretne, túl rövid az élet ahhoz, hogy vegetálva éljék le azok, akik esetleg még tudnak boldogulni máshol, merik élni az életüket, a hazafiak nemtetszése ellenére is. De aki itthon pampog, hogy itthon kellene maradni és változtatni, ül a kis foteljében, várja a számlájára a nyugdíját és el van, mint a befőtt a polcon. Esetleg csőlátású fiatal, akinek malaca van, hogy neki van most éppen még jól fizető vállalkozása, esetleg munkája. Csak vigyázat, jó lenne, ha nyitott szemmel, füllel járnának és némi empátiával beleélnétek magatokat, hogy milyen az, amikor nem adatik meg másnak, mert borítékolom lesz közöttetek is olyan, aki megtapasztalja, milyen pofára esni, bár nem kívánom senkinek.

Egymást kellene segíteni, bátorítani bármiben, és nem bántani, akinek nincs és tesz ellene, hogy legyen, és nem irigykedni arra akinek van, hanem örülni mások sikerének is. Fel kellene nőni hozzá végre!!!

416. unom (válaszként erre: 414. - Forrest2010)
2014. szept. 3. 08:12

Úgy gondolom, hogy azoknak, akik most kimentek, a gyerekei még beszélnek majd magyarul, az unokák már nem, legalábbis többségében.

De ez természetes folyamat.

415. unom (válaszként erre: 411. - 16b5d6ae34)
2014. szept. 3. 08:10

Talán kezdd magaddal. Csak rád lehet irigykedni szerinted?

Mielőtt másokat próbálsz rendre utasítani jó lenne, ha magadba néznél.

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook