Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi lesz ennek a nagy kivándorlásnak a vége? fórum

Mi lesz ennek a nagy kivándorlásnak a vége? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
294. Cilumiluci (válaszként erre: 292. - 9b10f3d7ff)
2014. szept. 1. 13:52
Nem élek csillámporos ködben :) Csak Te nem érted az érveimet,de mindegy.
293. michelle.r (válaszként erre: 290. - 9b10f3d7ff)
2014. szept. 1. 12:43

"Attól, hogy valaki marad semmivel sem jobb, mint aki elmegy, vagy fordítva.A lényeg, maradjon toleráns, becsületes ember, akár itthon, akár külföldön."


Yessssss :))

292. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 291. - Cilumiluci)
2014. szept. 1. 12:41
Úgy érzem nem érted a lényeget, de mindegy. Őszintén kívánom, hogy ne keljen a csillámporos ködből felébredned!
291. Cilumiluci (válaszként erre: 290. - 9b10f3d7ff)
2014. szept. 1. 12:32
Így van,az utolsó mondatod a lényeg.Van munkám,mert teremtettem magamnak.
290. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 289. - Cilumiluci)
2014. szept. 1. 12:14

Ott a lényeg, hogy van munkád.

Van akinek nincs, és megy, hogy boldoguljon. Nem lesz rosszabb, sőt, ha belegondolsz, jobb, hiszen nem az adófizetők pénzéből veszi el a segélyt.

Senki nem mondhatja, hogy SOHA.......hiszen mondták már páran, és mégis megélhetés nélkül maradtak. Magas lóról lehet nagyobbat esni. Nem kívánom, hogy bárki megtapasztalja a bőrén.

Amikor rossz passzban voltam, én is majdnem nekivágtam a világnak, a problémám sikerült megoldani maradtam, de sose merném ebben a képlékeny világban kijelenteni, hogy ez 1000 % így lesz 10 év múlva is, vagy akár 2 hónap múlva.

Attól, hogy valaki marad semmivel sem jobb, mint aki elmegy, vagy fordítva. A lényeg, maradjon toleráns, becsületes ember, akár itthon, akár külföldön.

2014. szept. 1. 12:02

Nem élek középszerűen.Szeretem a munkámat és van jövőképem! Nem mindenki hülye aki itt marad.Sokat dolgozunk az igaz,de mivel szorgalmas emberek vagyunk,ez nem zavar,így nőttem fel,ezt láttam a szüleimtől és ennek eredményeképp szép családi házban élünk ,megvan mindenünk!

Tenni kell érte,hogy haladjunk.Én itt akarok boldogulni és kész!Soha,sehol nem érezném jól magam,csakis a hazámban,lehet nem vagyok divatos,de akkor is így érzem.Ennyi.

288. michelle.r (válaszként erre: 286. - Kilimcs)
2014. szept. 1. 12:01

Szerintem teljesen rendben van az álláspontod, és az övé is.


Én azt gondolom, az élet nem a szenvedésről és a nélkülözésről szól, és mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy itt vagy máshol. Aki elmegy, annak ódiumait vállalja, aki marad, annak abból kell a legjobbat kihoznia. Teljesen felesleges a másikat választókat sarazni, az elmenőket lehazaárulózni - ahogy jó néhányan megteszik :(


Nagyon sokan mennek ki minden előkészület, pénz, nyelvtudás nélkül, aztán csodálkoznak, hogy nem becsüli meg őket, a legvacakabb munkára osztják be. Nahát, melyik főnök nem tenné ugyanezt? Nyilván jobban bánik azza, aki legalább megérti, hogy mit akar tőle. Nekem ezzel sincs bajom, ezt vállalta, ha elég agilis, idővel változik.


De nagyon sokan mennek ki úgy, hogy tartalékot visznek, megtanulják a nyelvet, ott is keresett szakmájuk van. Nem hiszem, ők valaha is lenézett bevándorlók lesznek.


A világ számos részén megfordultam, Európa több országában éltem is, az én tapasztalatom az, hogy a bevándorló és a telelepedő között az a különbség, hogy mit teszel hozzá az új hazádhoz.

287. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 284. - Muraja)
2014. szept. 1. 11:54

Nem hiszem, hogy ismeretlen volt a maszk, maximum ciki volt használni.

A tanulás már csak ilyen, van aki belerokkan, van aki könnyen veszi az akadályokat. Mások a képességeink. Az orvosi egyetemeinken rengeteg külföldi tanult, és tanul manapság is, ha olyan borzalmas lenne, akkor a kutya nem iratkozna be.

286. Kilimcs (válaszként erre: 278. - Zebracsikó)
2014. szept. 1. 11:48

??? miért elégedne meg az a középszerűséggel aki itthon maradt?? :o :O most sértegeted az itthon boldogulókat akik szeretnek itt lakni, vagy elszaladt az elméleti filozófiai ló veled? ??


nézd. mi pl a hzra gyúrunk épp. a megbecsült meló, meg a gyerekeknek a lehetőség megadása megvan.


a könnyedén élés, csak bizonyos anyagi szint alatt lehetetlen. van egy fordulópont ahonnan mentalits kérdése. ugyanis akrmennyi pénzed lesz, olyan nincs, hogy nincs gond. az midnig van, a kérdés megoldod e, avgy nyavajogsz ;)


ezt az itthon marad és vágyakozik ezt nem tudom miből gondolod.. Én pl szoktam mondaniu, mi meg a bartaink a nemlétező középréteg vagyunk. :) brmerre mennénk, ugyanúgy ugyanezt dolgoznnk, emrt mindenki szereti is a melójt, akkor meg miért dobnnk fel a bartokat, csaldot, a loklpatriotizmust, stb?


egy csomó midnen hozzálls kérdése. és vltoztatni csak mi tudunk a környezetünkön ha cselekszünk. Ki itt ki ott. ki otthon, ki mshol. egyik se hülye vagy nemhülye. aki vrja a sültgalambot, na az hülye.

285. Mezei Virág (válaszként erre: 215. - Derya)
2014. szept. 1. 11:37

Ezért nem is lesz vége még sokáig a kivándorlásnak.


[link]

A minimálbér bőven a létminimum alatt

...A bruttó minimálbér jelenleg 101 ezer 500 forint, de ez nettóban mindössze 66 ezer 483 forintot jelent, vagyis még az idei nettó minimálbér is messze alatta marad a KSH által meghatározott egy főre jutó tavalyi létminimum-összegnek.

284. Muraja (válaszként erre: 282. - 9b10f3d7ff)
2014. szept. 1. 11:34

Senki sem köpködi az orszagod , hidd el !

Parom barhol is tudta volna megszereni a diplomajat es könnyebben is mivelt mind alatorvos nem kellet volna " magolnia " az akkori Marxista öruleteket es a többi felesleges anyagot amit tömtek ezrevel.

Utana pedig vissza vizette a legdragab kamattal , egeszsegevel . Olyan körulmenyek köszt vegeszte munkajat ami az embertelen hatart surolta. Ismeretlen volt a szajvedö szurö , por , amoniak etc. Kesöbb a munka csere alkalmabol a lovaknal kötött ki de ott forditva , ott a lovakal valo banasmodra figyelt fel . Mert ugye nem egyszeru egylovat oly engedelmesse tenni hogy a lovasa lefektettve megugralja . Lonak ugyanis van ami sok embernek hianyzik az ugy nevezett meltosag tudata es az a modszer inkab a megalazast kepviseli . No itt mar a paromnak az eletere akartak törni. Egyedul lakott messze kint egy maganyos helyen nem volt egyszeru igen azert mert ö diplomajahoz volt hu.

283. Mezei Virág (válaszként erre: 154. - 8180667fb6)
2014. szept. 1. 11:23

Kanadában is sok magyar van. Nem annyira egyszerű ott letelepedni.

Feltételekhez kötik rendesen. Az én ismerőseim szeretik. Nem jönnek többé vissza. Sok a jó lehetőség minden szempontból.

282. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 280. - Muraja)
2014. szept. 1. 11:19
Természetesen vannak, a világban és itthon is, DE oda kevesen kerülhetnek be. Ha lehet, azért ne köpködd megint Magyarországot, hiszen a magyar párod is diplomát szerzett itt.
281. Mezei Virág (válaszként erre: 89. - Trapiti)
2014. szept. 1. 11:04

"Soha nem fogja ugyanazt megkapni Magyarországon. Sem megbecsülést, sem normális munkakörülményeket, sem normális életkilátásokat a gyerekének vagy saját magának a második 40-re..."


Az erre való törekvést sem látom sehol :( Sőt! Seholabb!

280. Muraja (válaszként erre: 271. - 9b10f3d7ff)
2014. szept. 1. 11:01

Vannak tanitasi modszerek hol nem csak " fizetö " korupt rendsszerek muködnek.

Gyerekeim ano a Celesti Frene pedagokin alapozo modszert szerint " tanultak " a jelszo az volt ; jatszva tanulni es tanulva jatszani ( bocs ha rossz a forditas ) de igy valahogy mert francia nyelvröl forditottam.

Sajnos mai franciaorszagban mar nincs sok Frenne iskola de kint mas orszagokban nagyon is megbecsult.

279. Mezei Virág (válaszként erre: 277. - 9b10f3d7ff)
2014. szept. 1. 11:00

Igen, ez így van!


Még azt hozzáteszem, a kivándorlókkal csak egyet tudok érteni. Aki a gyerekének jobbat akar, az viszi. Oda kell menni, ahol van a megélhetésre, jobb életre lehetőség.

A magyarokat pedig szerencsére tényleg sok helyen szeretik. Sok a dolgos, szorgalmas okos ember köztük.

278. zebracsikó (válaszként erre: 273. - Kilimcs)
2014. szept. 1. 10:50

Nem mindenki elégszik itt meg a középszerűséggel vagy a közepes szinten eléldegéléssel.


Vannak, akiknek ennél több az igényük, akik szeretnének biztos hátteret teremteni, kényelmes házban, élhető körülmények között, jó és megbecsült munkával élni, x évente autót cserélni, a gyerekeknek jó lehetőségeket adni, rendszeresen nyaralni járni. Könnyeden élni.


És van, aki itthon marad és teszi a dolgát, de vágyálom marad neki az új bútor, az új autó, a nyelviskola, sorolhatnám....aztán néhány év alatt el is felejtik sokan a vágyaikat és marad a taposómalom.


Emberfüggő, személyiségfüggő, ki mennyire mobil, bátor, elszánt, igyekvő.


Akik mennek, jól teszik.


Itt most a legtöbb embernek igazán pocsék az élete, jövőkép nélküli, egyik napról a másikra.

277. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 276. - Mezei Virág)
2014. szept. 1. 10:48

A soraidhoz csatlakozom, egyik rokonomat, ismerősömet sem nézik le sehol, kedvesek a szomszédaik, az eladók, orvosok, munkáltatók, munkatársak, sorolhatnám.

A tisztességes, szorgalmas embereket mindenhol elfogadják, ha valakit kinéznek, ott valami más gond lehet.

276. Mezei Virág (válaszként erre: 54. - C12d5dcd66)
2014. szept. 1. 10:42

"Viszont nincs olyan hely a világban, ahol a kivándorló magyarok (és minden más náció) meg lennének becsülve, ők örökre csak vendégmunkások maradnak. Lehet, hogy két évente új kocsit vesznek maguknak, de lenézik őket a szomszédok, a boltosok, a munkaadójuk, mindenki.

És örökké csak a hazájukba vágynak vissza ..."

Pusszedli! Ez szerintem nagy marhaság! Az én ismerőseim - több országban is vannak - és megbecsülik őket és nem nézik le egyáltalán. Az egyik haza sem látogat, a másik még néha igen, de a gyerekeik már nem magyarok. Vannak, akiknek a gyerekei már nem is tudnak magyarul, pedig itt születtek.

A jót könnyű megszokni, minek is lenne sokuknak honvágya?

Munkahelyeket egyáltalán nem is akarnak teremteni, csak exportálni. Sajnos éppen manapság lehet ezt legjobban megérezni.

(pl.Nyakunkon marad a sok alma, mert még feldolgozni sincs hol és mivel,a sort lehet bőven folytatni)

275. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 274. - 9b10f3d7ff)
2014. szept. 1. 10:37
Amíg valakinek van munkája nehéz beleélni magát annak a bőrébe, akinek nincs, vagy éppen annyi a fizetése, hogy nem hal éhen, de félretenni nem tud, tehát vegetál.
274. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 273. - Kilimcs)
2014. szept. 1. 10:35
Én, és gondolom többen is megértenek biztos Téged, de fogadd el, hogy vannak akik NEM TUDNAK MEGÉLNI ITTHON, bármennyire is szeretnének maradni, s muszáj menniük, ha nincs hátszél aki tudná támogatni őket, amíg nem találnak munkát. Sokan vannak, akiket nemhogy támogatni nem tudnak, de még az itthon maradottakat is ők támogatják, hogy megéljenek, hogy esetleg a testvér betudja fejezni az iskolát stb.
273. Kilimcs (válaszként erre: 253. - Alfoldi13)
2014. szept. 1. 10:30
Ez így nem igaz. Elég sokfaktoros a mész vagy maradsz. Azért van aki itthon is elvan. Én pl ugygondolom itthon alakitanam a világöt. Nem megyek sehova. Szeretek itt. Vanami nem ok, de iinkább teszem amit tudok hogy valtozzzon
272. Cilumiluci (válaszként erre: 270. - 16b5d6ae34)
2014. szept. 1. 10:21
Nekünk is ,bár nem itthon,hanem a telken :)
271. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 268. - Trapiti)
2014. szept. 1. 10:20

Ezzel a cikkel nem értek teljesen egyet.

A világon mindenhol vannak jobb és rosszabb iskolák. Sajnos ott sem mindig a tényleg jó tanulók jutnak be, hanem aki többet tud fizetni.

Én a belvárosban élek, nem kell az egész szünetet a szülőknek vállalni, két hét az ovi szünet, a többi időre egy másik óvodába lehet vinni a gyereket. Az iskolásokat felviszik a Szabadság hegyre, jó levegőn vannak, úszhatnak, játszhatnak, pedagógusok vigyáznak rájuk. Angliában élő ismerőseim gyerekeinél tapasztalom tényleg júliusig tanulnak, DE év közben van több szünet szét osztva, ergo, nekik szétszabdalva vannak a szünetek, de nem kevesebb, hogy felügyeletet keljen keresni a csemeték számára. Németországi ismerősöm szintén így van, egész nyárra valami megoldást kell, hogy találjon.

Sehol nincs kolbászból a kerítés, csupán a jó munkát , jobban megfizetik, elismerik. Persze ez nagyon jó dolog, csak most az iskolára akartam célozni, hogy bizony egy jobb iskolába jutás mindenhol pénzkérdés is, amit nem tud minden szülő megfizetni, és nem mindenki zseni, hogy kiemeljék hivatalból a gyereket a jobb iskolába.

270. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 250. - Forrest2010)
2014. szept. 1. 10:03
Nekünk is van komposztálónk... a fűre, meg a virágokra szórjuk ki mikor már jó:)
2014. szept. 1. 09:58
Hát igen.Megértem én aki elmegy azt is.Ha itt nem megy semmire,hát próbálkozzon.
268. trapiti
2014. szept. 1. 09:54

Érdemes elolvasni, ez is az okok között szerepel, nemcsak a pénz:

[link]

267. Cilumiluci (válaszként erre: 265. - Trapiti)
2014. szept. 1. 09:50
Elég baj az.
266. Cilumiluci (válaszként erre: 259. - Mazsinka)
2014. szept. 1. 09:50
Igazad van.
265. trapiti (válaszként erre: 264. - Cilumiluci)
2014. szept. 1. 09:50
AZ sem véletlen, egyre több magyar gyerek születik meg külföldön...
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook