Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi lehet ez a fogammal, mit tegyek? fórum

Mi lehet ez a fogammal, mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2
22. c95c921ae7 (válaszként erre: 19. - Lexi018)
2009. dec. 17. 17:47
Mivel nem volt fedőtömésed, lehet, hogy megsérült a gyökértömés és belement vmi. Szerintem ha van most pénzed menj el holnap. Ezzel jobb nem várni. Pláne, hogy van , hogy először csak gyógyszert adnak, hogy a gyulladás megszűnjön. Jövő héten ha még csak akkor kezdik kezelni, már belecsúszhat az ünnepekbe és úgy maradsz.
21. bared (válaszként erre: 16. - Yágo)
2009. dec. 17. 17:44
na, én a kisujjam eltörésével jártam így anno...((
20. c95c921ae7 (válaszként erre: 17. - Lexi018)
2009. dec. 17. 17:43
Nem biztos , hogy kihúzzák. Ha meg lehet menteni, akkor nem. Lehet hogy kapsz antibiotikumot, kitisztítja, fertőtleníti, lehet több alkalommal is mire betömi.
2009. dec. 17. 17:40

jajj nagyon félek...itt pesten már semmiképp nem tudok elmenni,utána meg hétvége.

Talán hétfőn vagy kedden elmegyek otthon.De nem húzzák ki,ugye?

és belül a tömésnek ahol kellene lennie,ott miért van?az is gennyzacskó?

az érzékeny hidegre-melegre,de nem fáj,és az piros.

18. Yágo (válaszként erre: 17. - Lexi018)
2009. dec. 17. 17:36
nekem gennyzacskó nem volt csak begyullatd, fenyitották, lekezelték a gyökerét, visszatették a koronát, ennek kb 6 éve és azóta minden OK
2009. dec. 17. 17:34

és akkor mit csinálnak vele???kihuzzák?

Mert milyen veszélyesi vannak?

16. Yágo (válaszként erre: 6. - Bared)
2009. dec. 17. 17:32
velem előfordult, h egy 14 éve gyökérkezelt, majd sok év után lecsiszolt és koronával ellátott fogam egyszer csak megfájdult, de rendesen ahogy kell... pont külföldön voltam és a biztosításom lejárt már épp, így sok százezret fizettem az ottani fogdokinak magánba, de nem volt más választásom...
15. noysee
2009. dec. 17. 17:32
DOKIIII!!!!
14. bared (válaszként erre: 11. - Lexi018)
2009. dec. 17. 17:31
csak visszahúzódik, de mihelyst olyat eszel, még ennél csúnyábbra is megnő, ki egész a fogad alá, olyan lesz mint a felakadt húsdarab,pedig a feldagadt így(((( orvos...nincs más választásod...
13. 9c8432d068 (válaszként erre: 2. - Lexi018)
2009. dec. 17. 17:30

Osztom Tikka véleményét,biztos,hogy gennyzacskó alakult ki nálad,ami eléggé veszélyes dolog,sőt fájdalmassá válhat.

Próbálj ügyeletre menni,vagy magánorvoshoz,ha nem fogadnak a fogászaton.

Fogászaton magánrendelést is szoktak csinálni.

12. bared (válaszként erre: 10. - Yágo)
2009. dec. 17. 17:30
ráadásul tanul, kötelezően kell lennie iskolaorvosnak!!!
2009. dec. 17. 17:29

mert akkor már le volt törve,amikor ygyökérkezelte egyik oldalon.És akkor mondta,hogy akkor erre most nincs ideje,hogy ezt igy betömje,hagyjuk igy,aztán majd menjek vissza egyszer.

Semmi gond nem volt vele eddig,gőzöm sincs,mi lehet ez.Ráadásul most kb 1órája vettem észre,reggel és tegnap sem volt még semmi.

Van Corsodyl szájfertőtlenítőm,ha azzal öblögetem,szerintetek elmúlik?

10. Yágo (válaszként erre: 2. - Lexi018)
2009. dec. 17. 17:27

sztem tök mindegy hol laksz, fogadniuk kell... én egyszer a szememmel jártam úgy h szemorvoshoz kellett rohannom (az sem sürgősségi volt, csak én ijedtem meg, h mi lehet az), de nem a saját körzetembe mentem, mert nem oda voltam bejelentve ahol laktam, senki nem kérdezte mért oda mentem... sem a regisztrációnál, sem a doki... elláttak... és ingyen...

én a helyedben azért mindenképp megpróbálnám

9. noysee (válaszként erre: 6. - Bared)
2009. dec. 17. 17:26
igen...nekem is eltört a gyök.kezelt fogam...és már csak huzni lehet:S mert félbe tört és az ínyem már elkezdett hozzánöni és nemtud tömést rakni mert a fognyaknál az ínyre nem tömhet és ki kell huzni -.- csak rákell magam venni:S:S
8. bared (válaszként erre: 7. - Noysee)
2009. dec. 17. 17:26
én sme értem..nekem is, csak az kiesett, lett az a hólyagszerű, és utána letört oldalt((
2009. dec. 17. 17:25
hát az nem igazán jo..de nem értem hogy fedőtömést miért nem tettek rá??? mert nekem ugy volt...h gyök.tömés + fedötömés
6. bared (válaszként erre: 2. - Lexi018)
2009. dec. 17. 17:24
ugyanez volt egy hónapja..elrohadt a fogad közepe, és észrevétlen elporladt...nagyon gyorsan menj dokihoz, hátha még meg tudja menteni, de ha letörik valahol körben, már csak a húzás marad!
2009. dec. 17. 17:23
de hát a gyökere le van tömve,elvileg nem fájhat...nem értem hogy került oda.Remélem majd kipukkan,vagy valami,de a fogam belül sokat vérzik is amugy...
2009. dec. 17. 17:21
de magán doki biztos, hogy fogad...igaz van ára..:S...de ezzel mindenképp fogdokihoz kell menni..nincs mit tenni..mert attól hogy megtudod mi a gond nem fog elmúlni...szerintem mindenképp nézesd meg:) és elvileg fogadniuk kell az ottani rendelőkben is csak magán páciensként kezelnek majd.
2009. dec. 17. 17:20
Elképzelhető,hogy egy gennyzacskó lett a fogadnál,ill.belül is...Azt hiszem nem fogod megúszni a fogorvost.Persze próbálkozhatsz a kivárással,de ha pont Karácsonykor belobban,akkor rácseszel.Szedd össze Magad és keress egy fogdokit,aki fogad! Én is voltam hasonlóan...sz*r volt!Olyan nincs,hogy az állandó lakáscímednél nem fogadnak!
2009. dec. 17. 17:15

Van egy gyökérkezelt fogam,ami a fogínyig le is van tömve,de aztán onnantól nem fejezték be.Sosem fájt,csak mindig kellemetlen volt,hogy belement minden.

Most meg a nyelvemmel éreztem,hogy ott annál afogamnál az inyem be van dagadva,vagyis olyan,mintha "vizhólyag" lenne ott,és a fogamba is ahogy belelátok,ott is olyan pukli van.

Mi lehet ez?vagy most mit csináljak?

Fogorvoshoz nincs időm menni,máshol tanulok mint ahol lakom és igy nem fogadnak sehol,mivel nincs itteni lakcím kártyám.

2009. dec. 17. 17:13
Mi lehet ez, mit tegyek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook