Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi lehet az oka fórum

Mi lehet az oka (beszélgetős fórum)


5. Csillagszem38 (válaszként erre: 4. - Ágio8405)
2022. aug. 24. 08:15

Nem írtam H alulműködés gyanús és.azt sem, H nem lett teljesen kivizsgálva :)


Minden lehetséges vizsgálatot megcsinálták neki, teljes PM labor van mindig, volt ultrahangos izotóp mintavétel is. Ez is csak amiatt volt, mert maniam a PM, engem műtöttek, neki tünete nincs, de akartam, H vizsgálják ki, mert genetikailag örökletes lehet.


Minden rendben vele, de van hogy a 0.5os érték alatt van a tshja 0.4999, ezért szokták pár hónapon belül ismételni a teljes labort. ;) Minden többi értéke jó, kóros elváltozás nincs a gobokben sem. De ha kell jó doki, szólok!

4. Ágio8405 (válaszként erre: 2. - Csillagszem38)
2022. aug. 24. 07:53
Menjetek el tényleg hozzáértő endokrinologushoz mert ha csak a ref határt nézi az nem elég😞 20 évesen meg végképp nem mindegy miket művel a háttérben egy nem megfelelően kezelt alulmüködés.
3. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 24. 07:51
Igen, anyósom is így volt. Hozzá nem értő endokrinológus el is küldte. Aztán elment egy tényleg jóhoz aki azzal kezdte hogy két hónapig ne legyen plusz jód bevitel. Se jódozott só, se jód tartalmú vitamin. 2 hónap után a 0,6-os tsh 3 fölött volt. Mennyi az a jó tsh? Elavult sajnos a ref határ. Termékeny korú nőnek 0,5-1 között a tökéletes max 1,5-ig. Klimax után 2,5-ig. T3, t4 mennyi? Azok a maximumhoz közel jók. Na meg fontosak a tünetek. Ismerek olyat akinek tényleg jó volt a labor mégis tele volt tünettel és hormon pótlás hatására javult, úgyhogy mégis volt gond.
2022. aug. 24. 07:23

Szia,

20 éves lányomnak két gobje van, a tshja pont a határon van vagy éppen jó, így évente kétszer csináltatunk teljes PM labort.


Keress fel egy jó endokrinológust, nézzek meg a.tobbi hormont is, csináljanak uh-t és izotópos vizsgálatot! Évente kontroll!

2022. aug. 24. 07:21
Van itt valaki rajtam kívül akinek göbös a pajzsmirigye, de jó a tsh - ja? Két éve derült ki akkor 2 gobbel kezdtem mostanra már 6 van benne izotóp vizsgálaton még nem voltam.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook