Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi lehet a hónapok óta tartó gyomorfájásom oka? fórum

Mi lehet a hónapok óta tartó gyomorfájásom oka? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
33. d29a6eeda9 (válaszként erre: 31. - Channa*)
2018. okt. 29. 20:34
November 8.-án
32. d29a6eeda9 (válaszként erre: 30. - Globus)
2018. okt. 29. 20:33

Volt egy röntgen, vér és vizelet vizsgálat.

Utánna meg fájdalom csillapítás infúzión

Ennél több nem tőrtént

31. Channa* (válaszként erre: 29. - D29a6eeda9)
2018. okt. 29. 20:27
És az mikor is lesz?
30. globus (válaszként erre: 15. - D29a6eeda9)
2018. okt. 29. 20:26

16 napon át nem készült értelmes, értékelhető vizsgálat a kórházban? :o

Hasi ultrahang? Gyomortükrözés? CT? Bélvizsgálat, széklet vér vizsgálat?

2018. okt. 29. 20:24

Ma voltam háziorvosnál aki azt monda várjam meg a belgyógyász véleményét mert ez valóban nem egészséges...

Mondom tudom, hogy nem az nem is vagyok jól.

Ma megmértek -5kg megint.

Ennék de nem tudok, és ahogy az előbb írták a víz sem mindíg marad meg bennem.

Meg kell várnom a belgyógyász véleményét nagyon remélem ott már tudni fogják mi a baj.

28. Shadow Angel (válaszként erre: 26. - Channa*)
2018. okt. 28. 21:26

Megteszik.


Rém egyszerű a magyarázat is, amit előadnak, és sokan el is hiszik, hiszen az orvos mondja.


“A sok sav jön fel, ami kimarja a nyelőcsövet, ettől véres...”

27. Nyamitörp (válaszként erre: 25. - Shadow Angel)
2018. okt. 28. 20:58

Ez, az. Meg az is baj, hogy a legtöbb emésztési problémára az a válasz, hogy reflux. Csakhogy a reflux általában nem önálló betegség, inkább tünet. Tovább kéne vizsgálni, hogy mi okozza a refluxot és nem elintézni annyival, hogy felírják a savlekötőket.

Fórumindítónak: ha teheted, akkor tényleg másik városban keress orvost.

Nem értem amúgy, ha már egyszer kórházba is kerültél ezzel a problémával, akkor ott miért nem vizsgáltak ki alaposan. Az a baj, hogy onnan hazaengedtek valamivel és a többi orvos szerintem az ott megállapítottak szerint kezel.

26. Channa* (válaszként erre: 25. - Shadow Angel)
2018. okt. 28. 20:56
Egy orvos erre nem húzhatja rá. A gyomor égéstől nem vérzik a gyomor...
25. Shadow Angel (válaszként erre: 24. - Channa*)
2018. okt. 28. 20:52
Az a baj, hogy azok az orvosok, akik a hónapok óta tartó fájdalmat azzal magyarázzák, hogy sok a sav, az utolsó mondatában említett vért is ráhúzzák ugyanarra a sablonra: kimarta a nyelőcsövét...
24. Channa* (válaszként erre: 20. - D29a6eeda9)
2018. okt. 28. 20:45

Igen, az utolsó mondat elég rémisztő!


ORVOS!


Akár gyomor vagy nyombélfekély is lehet, amibe szintén bele lehet halni!


Na hagyd magad elhajtani!!!!

2018. okt. 28. 20:41

Ha kell, menj el másik városba, de semmiképp ne állj meg addig, míg ki nem derítik mi a baj.

A családomban három embernek fájt a gyomra eszméletlen módon, hosszabb ideig. Mindhárman fogytak is, elég sokat.

Három különböző ok miatt.


Édesapámnak pylorus szűkülete volt, 50 kg-ot fogyott 2 hónap alatt, a végén már a víz se maradt meg benne. Műtötték, négy év múlva megint. Azóta viszonylagosan jól van, túl fűszeres ételt nem ehet.


Nagymamámnak gyomordaganata volt.


Édesanyámnak elzáródott az epevezetéke.


Ne hagyd, hogy a refluxra és a sok savra fogják, pláne ha nem használ a savlekötő. (Amúgy az a legegyszerűbb az orvosoknak, ráfogni arra...)

22. kvazir (válaszként erre: 20. - D29a6eeda9)
2018. okt. 28. 15:18
21. apeeng (válaszként erre: 20. - D29a6eeda9)
2018. okt. 28. 14:58

az utolsó mondatod alapján igencsak baj lehet..


itt sajnos nem távbelgyógyászok vannak, csak együttérző emberek.

20. d29a6eeda9 (válaszként erre: 17. - Channa*)
2018. okt. 28. 14:48

A röntgen nem mutatot ki semmit.

Azt mondták soka savam, reflux.

Állandóan erős gyomorfájás (úgy tudnám leírni minta valaki gyomorba vágna állandóan). Fel is szoktam puffadni.

Rendszeresen hányok, legtöbbször véres is.

19. d29a6eeda9 (válaszként erre: 16. - Katus3)
2018. okt. 28. 14:43
Nem sajnos. Azt mondták várjam a belgyógyász véleményét.
18. apeeng (válaszként erre: 13. - D29a6eeda9)
2018. okt. 28. 14:43

Azt a fizetős dokit messzire kerüld el, aki azt mondta, nem is baj ha fogysz..

Ha elviselhetetlen a fájdalom, akkor bizony a szervezeted jelez...a doki nem érzi a fájdalmad, neki mindegy..mit is mondhatna bármelyik, ha lövése sincs, mi lehet a hasikáddal..


Próbálj rákeresni arra a cégre, amit írtam, aztán a neten meglátod mit ajánlanak.


ne húzd az időt, ezzel nem lehet viccelni...

17. Channa* (válaszként erre: 15. - D29a6eeda9)
2018. okt. 28. 14:42

A röntgen nem mutatott ki semmit?

Mit mondtak a dokik? Mire gondolnak?

Simán refluxra?


Milyen fájdalmaid vannak?

16. katus3
2018. okt. 28. 14:35
4 dokiból egy sem javasolt még tükrözést?
15. d29a6eeda9 (válaszként erre: 14. - Channa*)
2018. okt. 28. 12:46

Voltam röntgenen, 16napig pedig kórházban ahol a fájdalom csillapítót kaptam infúzión és ennyi...

4 orvosnál voltam eddig.

Maradt még egy doki akihez megyek ő benne még bízok talán kiderít valamit vagy elküld valahova.

14. Channa* (válaszként erre: 13. - D29a6eeda9)
2018. okt. 28. 12:39
És volt már hasi UH-d?
2018. okt. 28. 12:38

Egy kisvárosban élek a környékünk szinte összes orvosánál jártam. Pont a fizetős doki mondta nem baj ha fogyok, nem is lenne baj csak elviselhetetlen a fájdalom.

Megvárom a belgyógyász véleményét hátha ott majd kiderül valami... De már 4 hónapja járok orvostól orvosig de senki nem mond semmit.

2018. okt. 28. 12:26

Azokkal vagyok, akik nem azt írták le, hogy nekik ettől fájt.


ORVOS!


Hasi UH, hasi rtg, vérvétel.

Én a helyedbe elmennék a sürgősségire és ott elmondanám, hogy elviselhetetlen fájdalmaim vannak. Ott majd elvégzik a hasi UH-t, stb.



Hasonló történt velem múlt évben. Hónapokig reflux-al kezeltek. Én nem fogytam, de amikor minden naposak lettek a fájdalmaim elmentem a Honvéd kórházba a sürgősségire és ott megállapították, hogy epekövem van, kicsit több mint 1 hónap múlva, múlt év novemberében már meg is műtöttek.

11. fincsi5 (válaszként erre: 1. - D29a6eeda9)
2018. okt. 28. 12:13

Olyan dundi voltál, hogy doki örült a -30kg.-nak?

Helicobacter?

10. jooeva (válaszként erre: 8. - D29a6eeda9)
2018. okt. 28. 11:59
Ahogy írta Apeeng, menj magánúton, ha a jó öreg magyar egészségügy nem tud segíteni.....komoly dolog ez, nem szabad ráhagyni, addig kell menni, míg ki nem derül a baj oka! Jobbulást addig is!
9. apeeng (válaszként erre: 1. - D29a6eeda9)
2018. okt. 28. 11:53

Ennek fele sem tréfa..a Nagyenyed utcában van egy svájci orvoscsapat, oda ballagj be, előadod, amit itt leírtál, aztán majd ők átnéznek. Tapasztalatból tudom.


Ja, fizetős, de az egészséged mindennél többet ér. Tajszámot kérnek, de felesleges megadni, mert fizetsz.

8. d29a6eeda9 (válaszként erre: 6. - Jooeva)
2018. okt. 28. 11:46

Allergiás nem vagyok (vagyis eddig nem derült ki).

Laktóz mentesen étkezünk itthol mert a fiaim laktóz érzékenyek.

Igazából alig eszem már valamit, szinte csak a pépes híg dolgok mennek le az se mindíg...

7. Amaunet (válaszként erre: 1. - D29a6eeda9)
2018. okt. 28. 11:33

Azt mondom, hogy addig járj az orvosok nyakára, míg rendesen ki nem vizsgálnak!


Az itt kapott tanácsokat pedig felejtsd el!

Mindenkinek másért fáj a hasa, másért kell kezelni.

6. jooeva (válaszként erre: 5. - D29a6eeda9)
2018. okt. 28. 11:30

Örülök, hogy segíthettem, hátha.....szerintem a háziorvos vagy a belgyógyász tud erre beutalót adni, ha megemlíted nekik.

Ételallergia nem állhat a háttérben? Tej vagy glutén? Párom is úgy járt, hogy évtizedeken át mindig fél liter tej vagy kakaó és kifli volt a reggelije.....egyszercsak gyomorfájása lett, rossz közérzet, puffadás.....kiderült, hogy allergiás lett a laktózra közel 50 évesen.

5. d29a6eeda9 (válaszként erre: 4. - Jooeva)
2018. okt. 28. 11:19

A munkám miatt nem ér stressz saját magam "főnöke" vagyok magam osztom be az időm.


Eről a tesztről nem is hallottam még, köszönöm utánna nézek.

4. jooeva (válaszként erre: 1. - D29a6eeda9)
2018. okt. 28. 11:13

Érdemes lenne egy heliobakter pylori tesztet csináltatni, az egy gyomorgyulladást okozó baci. Anno nekem is volt, lehet kezelni. Nekem ott csinálták, ahol a vérvétel volt, most nem tudom, hogy működik.

[link]

A másik dolog pedig a stressz.....én is fogytam rossz melóhely miatt, mert hiába ettem, állandóan gyomoridegem volt.....no meg étvágyam sem volt rendesen.....

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook