Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi is valójában a pénz? fórum

Mi is valójában a pénz? (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mi is valójában a pénz?

1 2 3 4 5
49. pirinyóka66 (válaszként erre: 46. - 07016ed7ac)
2011. júl. 19. 12:55

Állj! A cikkírónak semmi köze az itt zajló támadás-nem támadás vitához, ő nem jelezte, hogy bármi problémája is lenne a cikkével egyet nem értő hozzászólásokkal.

Most valóban a saját tapasztalásodat, érzésedet írtad le, magadból kiindulva, viszont a legelsőben nem.

48. Tótágas (válaszként erre: 43. - Spinneli)
2011. júl. 19. 12:50

Így igaz.A fórumokat azért nyitják, azért írnak cikkeket,mert kíváncsiak mások véleményére,ha nem így lenne megtartanák maguknak.

Kritizálni, véleményezni lehet,nem vagyunk egyformák és nézőpont kérdése minden.Én csak a rosszindulatot,a beszólogatást,a kivetítést, a fikázást nem bírom,és ennek általában hangot is adok,bár már eleget éltem ahhoz,hogy ne tegyem,de már nem változom erre a kis időre :-))

47. pirinyóka66 (válaszként erre: 43. - Spinneli)
2011. júl. 19. 12:50
A lexikonok és definíciók olvasgatását meghagyom másnak, én maradok a "saját paraszti" benyomásaimnál, érzéseimnél és azokra hagyatkozom.
46. 07016ed7ac (válaszként erre: 41. - Pirinyóka66)
2011. júl. 19. 12:47

Nézőpont váltás? Mire fel?


Az az édes,hogy támadásnak kell titulálni egyből,ha valakinek nem veszi be a gyomra ,amit a másik ír.


Nem azt mondtam,hogy nagy a füle,vagy hogy ő rossz ember,hanem egész egyszerűen nem értek egyet,azzal,amit ír,mert az én élettapasztalatom mást diktál.

Ha erre ő nem kíváncsi,ne írjon olyan cikket,amit bárki elolvashat.

Naívnak tartom,ennyi az egész. Ha ez támadás,hát,akkor egyesekre ráférne egy értelmező szótár.

Azt sem értem,ha ő személyes tapasztalatból írt egy cikket,én miért ne reagálhatnék rá szintén személyes tapasztalatból.

45. pirinyóka66 (válaszként erre: 44. - Tótágas)
2011. júl. 19. 12:46
Erről van szó: "Kinek nem inge, nem veszi magára." :)
44. Tótágas (válaszként erre: 42. - Pirinyóka66)
2011. júl. 19. 12:43

egyszerűbb lenne,ha leírnád kire gondolsz,ki támadta a cikkírót?Nem veszem magamra,

mert, hogy én éppen inkább mellé álltam.....

43. spinneli (válaszként erre: 42. - Pirinyóka66)
2011. júl. 19. 12:42

Te pedig nézd meg a kritika és a támadás definícióját és vond le a megfelelő következtetéseket.


Megjelent egy cikk, a tartalmával van aki egyet ért, van aki nem, utóbbi kinyíilvánítása nem támadásnak minősül, hanem vélenménynek,kritikának.

Ha a kettő között valaki nem tud különbséget tenni, nem érdemes fórumoznia, mert csak értelmetlen sértődés lesz a vége.

2011. júl. 19. 12:39
Akkor most aki azt írta, hogy nem támadott, annak javaslom, hogy olvassa át újra amit írt, mert bizony rajtam kívül más-más embernél is megjelent más-más embertől az említett támadás.
41. pirinyóka66 (válaszként erre: 30. - 07016ed7ac)
2011. júl. 19. 12:36

Az ellenség, a közellenség nem Te vagy, hanem mindenkinek saját maga, kivel nem szívesen néz szembe, ezért találunk meg másokat.

És valójában nincs is ellenség, csak ahogy Tótágas is írta különböző nézőpontok. Olykor egyetlen hasznos tettünk a nézőpont váltás tud lenni.

40. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 27. - Agnik1)
2011. júl. 19. 12:36

nincs gyerekem, de voltam gyerek, ezért írtam, hogy ez nem új keletű jelenség, az emberek nem sokat változnak évtizedek alatt, csak a tárgyak újulnak, változnak meg.

engem sem vettek be a gazdagabb gyerekek, mert sosem volt pénzünk, és mégis felnőttem valahogy, és különösebben nem is aggódtam soha emiatt, nem tudom, ez téged miért frusztrál? nem kell vele foglalkozni:)Látod, a te fiadnak van adidas cucca, ez jó! Én pl annak ellenére, hogy simán megtehetném, a kínaiban meg a Józsefvárosi piacon vásárolok (még parfümöt is:))) mert nem érdekel a pénz ezen "előnye".(hülyén hangzik, de nem tudom jobban megfogalmazni)

engem a pénz sosem azért érdekelt, hogy minél több dolgot, tárgyat vegyek belőle, hanem azért, hogy hogyan tudok még többet "csinálni". a hangsúly a hogyan-on van:)))most is panelban élek, pedig nem kéne hitelt felvennem két három ház megvásárlásához...csak ez engem nem érdekel:)

39. ujlany (válaszként erre: 34. - Pirinyóka66)
2011. júl. 19. 12:36

szerintem nem tamadott senki senkit, de ha egy "kis-nagylány" (miota kellene "tamadni" eletkor szerint???) publikal egy cikket, akkor vallalja az osszes negativ es pozitiv hozzaszolast vele.

(en termeszetesen veled sem ertettem egyet0

38. Tótágas (válaszként erre: 35. - Bettike2007)
2011. júl. 19. 12:35
(Egyszer pár éve én is megkérdeztem egy hajléktalant, hogy miért italt vesz a pénzen és nem ételt?Azt mondta,az étel csak a gyomromat nyugtatja meg,de az italtól egy-két órára elfeledem ki és hol vagyok,álmokat hoz,hogy ki és mi lehetnék.)
37. spinneli (válaszként erre: 34. - Pirinyóka66)
2011. júl. 19. 12:34
Nem támadja senki a cikkírót.
36. Tótágas (válaszként erre: 34. - Pirinyóka66)
2011. júl. 19. 12:31
Én nem támadom,sőt ellenkezőleg
2011. júl. 19. 12:28

Van amiben igazat adok van amiben nem.Én vettem már hajléktalannak zsömlét és elfogadta de szívesebben látott volna egy üveg bort,mert rohant ha lett pár ft-ja üveges borért,és nem egy esetről beszélek sokról,múltkor is be akartak csapni hogy nem tud hazamenni,nincs pénze szélhámosoknak áll a világ:(


Én szeretem a természetet,az egyszerű dolgokat hisz a fizetésünk 90%-a a törlesztőkre megy el,egy egyszerű séta is boldoggá tesz,nem megyünk nyaralni,nem veszek új ruhákat,mégis próbálok a jókat nézni a világban.A pénz boldogít,hisz ha arra gondolok milyen jó lett volna a rota vírus elleni,vagy bárányhimlő elleni oltást megkapja a lányom,de sajnos sokba volt/van.És ez boldogított volna ha megkapja,bizony boldoggá nem tesz,de boldogabbá igen!

2011. júl. 19. 12:28

Miért nem engem támadtok, miért a kis-nagylányt?

Én is leírtam, nem szó szerint ugyan, hogy egyetértek a cikkében leírtakkal, sőt még azt is, hogy mindenkinek kellene nincstelenné lennie.

Egy valamit nem tettem: nem emlegettem a pénzt, mire a többség ugrik, akár van neki, akár nincs.

Ez a gyermek a legelevenebb fájó-bántó pontjára tapintott rá a felnőttek világának, mely persze az ő világa is.

Ne bántsátok se őt, se mást, se egymást, hisz közös a terhünk: az élet, melyet ki így él meg, ki úgy.

33. Agnik1 (válaszként erre: 28. - Tótágas)
2011. júl. 19. 12:22

Pontosan.


Természetesen régebben is megvolt az hogy xyz-nek volt pl. mobiltelefonja 16évesen mikor nekem nem. De az azért már kicsit durva, hogy egy 3éves mobillal jár óvodába. Ez enyhén szólva is túlzás.... És nem egy ilyen kisgyereket ismerek...


Ez nem irigység, egész egyszerűen ésszel fel nem foghatom minek egy 3évesnek mobiltelefon???????

32. spinneli (válaszként erre: 30. - 07016ed7ac)
2011. júl. 19. 12:22

Nem vagy közellenség egyátalán, de a hsz.-ed csupán az elkeseredettségről szólt, amit rávetítettél személyeskedve a cikkíróra.

Én ennyit láttam,és ennek tényleg nincs sok értelme.


Egyébként általánosan értem a szempontjaidat.

31. spinneli (válaszként erre: 29. - Agnik1)
2011. júl. 19. 12:20

Értem.

Remélem minél előbb munkahelyet tud váltani.

30. 07016ed7ac (válaszként erre: 24. - Spinneli)
2011. júl. 19. 12:19

Egyáltalán nem vagyok irigy a cikkíróra,sőt.

A személyes példát-bár már nagyon bánom,h felhoztam-azért éreztem szükségesnek,hogy rávilágítsak,a pénz nem csak "menőzésre" való,hanem alapvető szükséglet a mai világban.

Valószínűleg nem kellett volna egyes szám első személyben írnom,csak általánosságban,akkor nem ugrotok a torkomnak.


A cikk címe,hogy "mi is valójában a pénz",nos arra a válasz,hogy az,amiből ételt veszel,hogy élhess.

Amiről a cikk szól,talán inkább a "Milyen káros következményei lehetnek a túl sok pénznek,főleg a gyerekekre" címet kaphatná.

De mindegy is,értem,hogy én vagyok a közellenség....

29. Agnik1 (válaszként erre: 26. - Spinneli)
2011. júl. 19. 12:19
Nem kéne többet keresnie, épp ez az hogy a nettó 16ezer is benne van a fizetésében ami a nyelvvizsga pótlékként jár. Ha az nem lenne, még ennyit sem kapna.
28. Tótágas (válaszként erre: 21. - 6c4fb2f974)
2011. júl. 19. 12:19

Az a baj,sajna,hogy az idézetbe tett dolgok és a következtetéseid IS IGAZAK!Nézőpont kérdése.

MIT LÁT EGY FIATAL?

A gyorsan szárnyra(és pénzre) kapott bulvár celebek,"modellek"tizedrangú de felkapott sztárocskák kifordulnak magukból(megörülnek?)És ők lennének a követendő példa a mai ifjúságnak?

Sajnos nagyon is igaz, hogy a fiatalok anyagi okokból egyre későbben vállalnak gyereket.Nem kell ehhez statisztika,csak körül kell nézni a környezetünkben!PL Mindkét gyermekem 33 év fölött vállalkozott csak gyerekre és nem biztos, hogy lesz tesó.

Sajna az óvodában, általánosban de leginkább a középiskolákban"lenézik" azt a gyereket aki nem a legmenőbb cuccokban jár és nincs pénze velük menni bulizni,vagy úramatyám nincsenek a legmodernebb kütyüjei.

Mivel lehet magyarázni a mostanság egyre gyakoribb gyerek(fiatal)öngyilkosságokat?Kiváncsi lenneék a hátterekre.

És igen is van szegénység,látjuk,látod úton-útfélen.Ezt ne tagadjuk.

És nagyon sok kapcsolat,család megy tönkre a pénztelenségen,ki tudja ez a kislány nem-e egy ilyen családban nőtt fel?

Úgy érzem mindkét félnek igaza van.

27. Agnik1 (válaszként erre: 21. - 6c4fb2f974)
2011. júl. 19. 12:17

Ne haragudj, van gyereked???


Nekem van, és igen is lenézték a játszótéren mert nem SCAMP, George, Next, adidas, és még sorolhatnám milyen márkás ruhában vittem a játszótérre...


Már egészen kicsi 1-2éves gyerekek is adidas szabadidőben homokoznak, és te meg a gyereked a lúzer ha a te gyereked nem abban van...


Menj le egy játszótérre és nézelődj kicsit... Meg fogsz döbbenni..


Az más kérdés, hogy az én fiamnak is van adidas cucca, de akkor sem fogom abban homokozni vinni...

26. spinneli (válaszként erre: 23. - Agnik1)
2011. júl. 19. 12:17

Egyébként az középfokú nyelvvizsga ma már teljesen alap, már bocsánat, nem nagyon értem erre miért kéne többet keresnie.

Olyan mint az érettségi.

25. spinneli (válaszként erre: 23. - Agnik1)
2011. júl. 19. 12:15
Ennyire nincs lehetőség a környéketeken, hogy a párod munkahelyet váltson?
24. spinneli (válaszként erre: 14. - Tótágas)
2011. júl. 19. 12:11
Igen...az már az elkeseredett, irígykedő rész.
23. Agnik1 (válaszként erre: 8. - 07016ed7ac)
2011. júl. 19. 12:08

Szerintem a cikk írója nem magából indult ki, hanem amit a mai világban lát.


Legyünk őszinték, nem egyszerű a mai világban élni. Vegyük csak a rengeteg devizahitelest, akinek bedőlt a hitele. Igen lehet vagdalózni, hogy maguknak köszönhetik, ők vették fel, most "egyék meg amit főztek", de ez így kicsit durva. Igen, ők vették fel a hitelt, de miért? Hogy legyen otthonuk, hogy ne egy albérletre kelljen kiadni havi x ezer forintot, mikor annyiért már a sajátjukat is fizethetnék. A mai világban csak akkor lesz saját lakásod ha hitelt veszel fel, vagy ha örökölsz. Amúgy nem. Szerintem nagyon kevesen tehetik azt meg, hogy x millióval a zsebükben rohangálnak és lakást vesznek, ha épp olyanjuk van. A mai világ a túlélésről szól. Persze nem mindenkinek. A híradóban is beszámoltak arról hogy Magyarország lakossága két csoportra oszlik. A gazdagokéra és a szegényekére. Kezd eltűnni a középosztály... Ez a mai világ.


A cikk íróját nem kell bántani, leírta amit lát/látott, az érzéseit, és igen is megbecsülendő hogy egy ilyen fiatal lány, mint ő tud így gondolkozni. Legyünk őszinték, a mai fiatalok körében ez is igen ritka.


És téged sem kell bántani, láttam a netre bizony futja, amikor kakaóra nem hozzászólást. Csak az tudja milyen nehéz pici gyerekkel együtt élni akinek van! Nekünk van!!!! Van hogy sokszor én sem tudom hogyan is kivitelezem a dolgokat, de inkább nem eszem, hogy a kisfiam ehessen. Ez nem az emberek szégyene hanem Magyarországé. A férjem állami cégnél dolgozik, 7éve, és 95ezer fizetést hoz haza úgy hogy középfokú államilag elismert nyelvvizsgája is van... Én GYES-en vagyok mert bölcsődei hely nincs, sőt, továbbmegyek, óvodába is legelőbb jövő szeptember 1-től veszik fel, ha felveszik egyáltalán, mert az óvodák is telítettek. Mindezt úgy, hogy jövő április 30.-án fogja a kisfiam betölteni a 3. életévét. Innentől nem lesz se ellátásom, Balázzsal az oldalamon munkát sem tudok keresni(ugyanis a szülésem után 2hónappal megszűnt a munkahelyem), és a folyamatosságom is ugrik. Anyukám anyósom is dolgoznak, nem tudom kire bízni Balázst, hogy munkát kereshessek és dolgozhassak. Úgy sz@r az egész ahogy van, és ez csak rosszabb lesz....

22. 07016ed7ac (válaszként erre: 19. - Tótágas)
2011. júl. 19. 12:01

Speciel most te vagy az,aki nekem esett,elég kitartóan,pedig ez nem csak az én véleményem volt,hanem másoké is,csak ők más szavakat használtak.

De nem szeretném,ha a kettőnk vitájával menne tönkre ez a fórum,szóval elnézést mindenkitől,értem én,hogy itt nem lehet véleményt nyilvánítani...

2011. júl. 19. 12:00

kicsit részletesebben, mert most ráérek:))

"Miért őrülnek meg tőle emberek ezrei? " - ez statisztikailag, orvosilag igazolt?

"A fiatal párok nem mernek gyereket vállalni...mert nem lenne miből fedezni egy baba költségeit"- ezt te gondolod így, vagy reprezentatív mintavétellel készült felmérést idézel?

az eu-ban a születések száma 20 éve alatta van a reprodukciós szintnek...gondolom az olasz fiatalok nem azért nem szülnek 2,1 gyereket 20 éve, mert olyan szegények...:)))))

"Már az óvodában is lassan kinézik azt a gyereket a társaik, akin látszik, hogy egy egyszerű, szegényes családból származik. "- ez általánosítás, a saját véleményed, hoszen nem ismerheted az ország összes óvodását, azok szüleinek jövedelmi helyzetét, hogy meg tudd állapítani, hogy a szegényeket nézik ki, vagy más ok alapján döntenek. (van ahol a szemüvegeseket nézik ki, van ahol a pufikat, lehetne sorolni,de ne korlátozódjunk csak a pénzre.

"Aztán pedig jön az iskola, ahol már nem a gyermekded dolgokkal foglalkoznak, lassan belépnek a tinédzserkorba, és lám-lám...."- én 41 vagyok, de már az én tinikoromban is ugyanígy volt, csak nem mobillal....(akkor pl mindenki a itt meg casucci farmerért volt oda, azt nézték ki, aki trapperben járt:)

"A szegényebb családból valók kirekesztettnek érzik magukat, gyengébbnek, és másabbnak."- hány szegényebb családból valót kérdeztél meg, és mit is jelent PONTOSAN, hogy szegényebb?:)

"Pedig a szegényebb családból kerülnek ki a legszeretetteljesebb emberek"- ez nem bizonyított, csak te látod így.. viszont a bűnözés kialakulása és a szegénység között statisztikailag kimutatható összefüggés van, ez tény:)

"mi lesz a szeretettel? Egy közös családi sétával? Az egészséggel? "- sétálni gazdagon is lehet, egészségesen élni, táplálkozni, meg még inkább..azért a pénztelenség a szeretetet is gyengíti.Bár gondolom te egyetlen családot sem ismersz, akik azért veszekedtek, váltak el, mert nem tudtak megélni?:)))))

"Pénz nélkül a mai világban már nem tudnánk élni, de pár napra mindenkinek meg kellene érezni a pénztelenség ízét. "- én évekig éreztem, úgyhogy tudom, hogy ez badarság...

na ennyi elég lesz:))))))

20. Tótágas (válaszként erre: 18. - 07016ed7ac)
2011. júl. 19. 12:00
Én ilyen sarkos megfogalmazásokat nem olvastam a cikkben, de többször is írja,hogy"abban a pillanatban".Akkor és ott ő így gondolta.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook