Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi is valójában a pénz? fórum

Mi is valójában a pénz? (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mi is valójában a pénz?

1 2 3 4 5
79. bettike2007 (válaszként erre: 76. - Jucika.mucika)
2011. júl. 19. 14:18
hát a 0ról úgy indulni hogy ne kelljen dolgozni bizony itt nem egyszerű,ahogy nekünk sem.Mi maradtunk,és maradunk ha nem megy megyünk utánatok!Sok sikert kívánok!
78. jucika.mucika (válaszként erre: 76. - Jucika.mucika)
2011. júl. 19. 14:18
MEg ott van az hogy dolgozunk minimálbérért, amiből elmegy minden arra, ha lakbért kifizessük, a kaját álljuk, szórakozni pedig már nem is tudnánk... Ami azért egy fiatal párnak valljuk be fontos. Még egy idősebbnek is..
77. spinneli (válaszként erre: 70. - 8625c5bd9b)
2011. júl. 19. 14:17
Én kicsit többet görcsölök rajta, mint kellene, pedig átlagos színvonalon élünk...de szeretnék nagyobb kényelmet, azt gondolom, ha nem koncentrálok rá annyira, és kicsit elengedem a témát, magától rátalálok a helyes útra.
76. jucika.mucika (válaszként erre: 74. - Bettike2007)
2011. júl. 19. 14:17

Párommal tervezzük majd az összeköltözést de minek?

Nem szeretnénk olyan sorsra jutni, hogy összeköltözünk, és egymást nem is látjuk, mert dolgozunk, hazaérünk eszünk, tusolunk és alszunk... Annak nincs értelme.

Igen, tudjuk, hogy nem kezdhetünk a rózsadombon, és valahol el kell kezdeni, hogy majd visszanézve lássuk, hogy honnan indultunk, és hova jutottunk.

Ezért is tervezzük azt, hogy érettségi után kimegyünk külföldre dolgozni, és talán ott is fogunk letelepedni...

75. jucika.mucika (válaszként erre: 72. - 83e25137af)
2011. júl. 19. 14:14

Köszönöm a véleményt. :)

Tény, hogy fiatal vagyok még, de majd X idővel később annyira jó lesz ezt visszaolvasni, és átgondolni, hogy milyen nézeteim voltak akkor, amikor 18 éves voltam.

74. bettike2007 (válaszként erre: 73. - Jucika.mucika)
2011. júl. 19. 14:14

hát ez igen,felelőtlenség.Mi is a különélést,saját lábunkon állást választottuk,a függetlenséget,lehetett volna nyaralgatni hetekig,de akkor maradhatnánk a szülők nyakán..

Valamit valamiért,jó nem azt mondom könnyű mindig és főként nyáron vágyódunk,de ha küzdünk előbb utóbb megtérül a munkánk.

73. jucika.mucika (válaszként erre: 71. - Bettike2007)
2011. júl. 19. 14:11

Az a baj, hogy ismerőseim közül vannak olyanok, akik konkrétan megvettek egy romos házat, és nem azt építenék, hogy egy egyszobás lyukból végre elköltözzenek a három éves fiukkal... hanem elmentek görögbe egy hétre... :S


Ezt annyira furcsállom...

72. 83e25137af (válaszként erre: 1. - Jucika.mucika)
2011. júl. 19. 14:11

A cikk szépen megírt, bár itt ott azért sántít. Szubjektív, de ez nem is probléma hiszem objektív véleményt nem lehet adni.


Érdekes azért ez a pénz dolog.

Szintén szubjektív, saját tapasztalatok alapján:

Engem (szerencsére) úgy neveltek hogy a pénznek bizony van értéke.

Számtalan esetben találkoztam hajléktalannal, akiből dőlt a piaszag. Volt, hogy adtam, de tudtam mire fogja költeni. Nem erőlködtem kajaosztással, mert az úgyse kell neki.. ha egy kétdekás szilvával kínálom akkor ott helyben felszentel a 80%-a...

Volt, hogy megmondta mire kell neki és meg becsültem az őszinteségét, így adtam. :)


Mindemellett imádom a természetet, képes vagyok megállni és nézni a naplementét, vagy azt, ahogy egy gyík napozik, vagy bármit..

A kettő nem feltétlenül különválasztandó (mármint az anyagi hogylét és az élet- illetve világszemlélet), de persze van esetenként közte párhuzam.


A cikk tényleg érzelmileg megindító, de csupán addig amíg elolvassa az ember. Annak viszont örülök, hogy vannak még ifjak, akik így látják a világot.

71. bettike2007 (válaszként erre: 69. - Jucika.mucika)
2011. júl. 19. 14:02

kérdezik megyünk-e nyaralni?


sosem volt szokás a családban.Anyuékkal is 7-8évente elmentünk valahová.Egyszer párommal voltam a kezdetek kezdetén 2napot valahol,amióta gyerek van sehol,sőt a 2év alatt nélküle(lányom) sehol sem voltam.Kettesben 2szer moziban 2év alatt.

Nem jár,minek járna?Luxus.

70. 8625c5bd9b (válaszként erre: 68. - Spinneli)
2011. júl. 19. 13:51

Más az is siker, ha valaki tudja, hogy ezt tanulni kell.


Számomra a pénz nem cél, hanem eszköz.

Aki célként tekint rá sokkal gyorsabban "megszabadul" tőle.


Fiatalon el kell kezdeni ezt a hozzáállás, mert család mellett már nem egyszerű.

69. jucika.mucika (válaszként erre: 65. - Bettike2007)
2011. júl. 19. 13:48
Nálunk sem lenne ennyi vita, ha kicsivel több jutna szórakozásra, mivel távkapcsolatban élünk, örülünk ha találkozunk 2 hetente... Igen most nyáron se tudjuk az egész nyarat, sőt a nyaralást már el is felejtettük... Nekünk az mintha nem is járna. :)
68. spinneli (válaszként erre: 67. - 8625c5bd9b)
2011. júl. 19. 13:43

Igen ez igaz.

Azt hiszem nagyon kevesen képesek megfelelő, egészséges hozzáállást kialakítani a pénzhez, ha van nekik, ha nincs.

Én is még csak tanulgatom.

:)

67. 8625c5bd9b (válaszként erre: 64. - Spinneli)
2011. júl. 19. 13:42
Hogy a pénz milyen hatalommal bír.
66. ae55128da6 (válaszként erre: 63. - Tótágas)
2011. júl. 19. 13:41
Szerintem is :)
65. bettike2007 (válaszként erre: 59. - 8625c5bd9b)
2011. júl. 19. 13:40
pontosan!Nem lenne ennyi vitánk a párommal,ha azt ehetnénk és akkor amikor megkívánjuk,vagy oda mehetnénk ahová akarunk..
64. spinneli (válaszként erre: 59. - 8625c5bd9b)
2011. júl. 19. 13:40

"A cikk írója legalább észrevette a dolgot"


Mit?

63. Tótágas (válaszként erre: 56. - Jucika.mucika)
2011. júl. 19. 13:39
Kicsilány!Maradj még sokáig ilyen! .-))
62. bettike2007 (válaszként erre: 56. - Jucika.mucika)
2011. júl. 19. 13:39
nálunk is van gazdag a családban.Sírnak rínak nem tudnak ezt azt megvenni,20km-re sem laknak nem látogatnak,pedig autójuk van,nekünk nincs, ,esküvőnkre kínai étkészletet vettek,van szegény rokon busszal eljön,és pénzt adott az esküvőnkre,és nem keveset!
61. ae55128da6 (válaszként erre: 56. - Jucika.mucika)
2011. júl. 19. 13:38

Szia!Szerintem jó lett a cikked sok igazság van benne. :)

Tök jó ha valaki ilyen fiatalon így gondolkodik. :)

60. spinneli (válaszként erre: 56. - Jucika.mucika)
2011. júl. 19. 13:38
A pénztelenség (és itt alapvető pénztelenségről beszélek, mikor kajára nincs, vagy alig) a legritkább esetekben szül elégedettséget és szeretteljes légkört.
2011. júl. 19. 13:37

ÁÁÁÁÁ


Undorító, hogy még egy ilyen cikk is vitát vált ki!


Vannak emberek itt a HOXÁN, akik komplexusosak és vitatkozi járnak ide, mert itt arc nélkül bunkózhatnak bárkivel.


Kíváncsi lettem volna mások véleményére a témában, de csak a hozzászólások feléig jutottam, aztán elment a kedvem..........


....inkább leírom a véleményem:

A cikk írója legalább észrevette a dolgot, még csak 18 éves, valószínűleg még alakulni fog a véleménye a témában, ha pl. külön költözik, de alapvetően nem ír hülyeségeket, csak sok mindenbe még nem lát bele.


Az én véleményem, hogy a pénz nem boldogít, de a hiánya boldogtalanságot okoz.

2011. júl. 19. 13:37

Csak(-ben:az ötvenes évek nem jó példa.akkor"törvény-kényszer" volt szülni Nem tudom milyen idős vagy?Én pl Ratkó gyerek vagyok,pedig az édesanyám beteg volt mégis szülnie kellett.

Akkori szlogen:"asszonynak kötelesség,lánynak dicsőség szülni!"mellékesen most ez a korosztály "terheli"legjobban a nyugdíjalapot :-((

57. jucika.mucika (válaszként erre: 8. - 07016ed7ac)
2011. júl. 19. 13:36
:) Attól mert a turkálóban vásárolt 500 forintos cuccaimban lefényképeznek, nem leszek gazdag. :)
2011. júl. 19. 13:31

Húha emberek!...

Elmegyek egy pár órára itthonról és mi fogad.

Szóval.

Azért írtam meg ezt a cikket, mert én ezt látom. Nem haragszom, és nem vetem meg azokat, akik más nézőponton vannak, inkább örülök annak, ha megosztják velem ezeket, így talán betekintést nyerhetek egy másik "réteg" életébe.


Az életemet nem mindig mondanám könnyűnek. Szegény családból származom, és mai napig van, hogy kirekesztettnek érzem magam amiatt, mert szegény vagyok.

A szüleim mindent megtesznek értem, teljes, és egész családból származom.


Viszont egy dolog nagyon nem tetszik. Az, hogy itt vita alakult ki.

Minden embernek van egy sajátos kis véleménye, ami vagy helyes, vagy nem.

Egyik hozzászólásban olvastam, hogy a történet igaz-e vagy sem.

Minek írnék hazugságot? :)


Személy szerint nem akarok ebbe a vitába belefolyni, én megírtam a cikket, és tudtam hogy lesznke olyanok, akik ellene lesznek.

Viszont azoktól megkérdezném, hogy nekik volt olyan az életükben, hogy nem tudtak mit enni? Hogy csúfolták az iskolában, mert "véletlenül" egy szakadt pólót tudott csak felvenni?... :)


És részemről le is van zárva a dolog.

Nem vitázni szerettem volna, csak megosztani az érzéseimet.

Tény, és ezt látom MINDEN emberen, hogy a pénz motivál, és elfelejtik szeretni az embertársaikat.

Nem a családtagokat, az embertársaikat.


Van gazdag ismerősöm, sőt a családban is van gazdag, de nem felejtették el, hogy honnan indultak, és tudnak az utcán mosolyogni más emberekre, és nem emelt fővel, mint a dámák, és úripicsák sétálgatni. :)

és EZ a nem mindegy, szerintem! :)

55. 8625c5bd9b (válaszként erre: 23. - Agnik1)
2011. júl. 19. 13:18
Minden felfogás kérdése van egy pici fiad férjed, egészségesek vagytok....gondolkodj pozitívabban, mert ha így folytatod tényleg csak rosszabb lesz.
54. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 28. - Tótágas)
2011. júl. 19. 13:14

"Az a baj,sajna,hogy az idézetbe tett dolgok és a következtetéseid IS IGAZAK!"- nem feltétlenül:)

pl hogy a legszeretetteljesebb emberek a szegények közül kerülnek ki...ez alapjában megfoghatatlan, igaznak így semmiképpen sem lehet mondani, esetenként igaz, esetenként nem:)

ismerek olyan nem éppen szegény embert, akinél jobban nem sokan szeretik a családjukat, rokonaikat, sőt embertársaikat sem...és pl ki segít többet? aki ad a koldusnak egy százast, vagy pl az OTP igazgatója, aki szegény sorból származó tehetséges gyerekeknek biztosítja a tanulási lehetőséget? Az viszont nagyon igaz, hogy minden nézőpont kérdése:)

Születésszám: az ötvenes években volt nagyobb jólét, vagy most? akkor született több gyerek, vagy most? szóval mi is az összefüggés? ilyen irányból semmi, viszont megváltoztak a szokások, a prioritások, tehát mi, emberek!

Persze hogy van szegénység, de itt kihúz az állam a kakiból (bizonyos szintig) a világ nagy részén meg egyszerűen belehalsz a szegénységbe...pl Afrikában egy szúnyogcsípésbe, mert nincs gyógyszer...

én igazából nem vitázni akarok itt, nincs is értelme. inkább arra próbálok rávilágítani, hogy mennyire szeretünk egysíkúan gondolkodni, mindent vagy fehérnek, vagy feketének látni, pedig minden szürke:))) ha jobban megértenénk egymás gondolatait, akkor talán egy élhetőbb országban lehetnénk.. erre persze esély nincs sztem (de ez már csak a magánvéleményem:))))

2011. júl. 19. 13:06
Gratulálok a cikkhez szerintem jó lett. :)
52. 07016ed7ac (válaszként erre: 51. - Tótágas)
2011. júl. 19. 13:03
Jól van,lehet szállni rólam,én itt befejeztem.
51. Tótágas (válaszként erre: 46. - 07016ed7ac)
2011. júl. 19. 13:01

Nem a Te nézőpontodat kell változtatni,hanem megpróbálni a másik szemével látni,beleérezni,attól még a tied maradhat olyan amilyen.

Igen naív,de még jóformán gyerek....de egy jóindulatú gyerek

Igaz nem a fülével,rosszaságával jöttél,hanem gúnyolódtál,hogy a képein látod milyen "szegény"meg "hány éhes szájat kell eltartania"meg "anyuci-apuci" stb és ezek nem a személyes tapasztalataid, hisz nem ismered őt.

50. spinneli (válaszként erre: 47. - Pirinyóka66)
2011. júl. 19. 13:00

Nyugodtan, szíved joga, ahogy másnak is, ha nem ért vele egyet.

Pont ez a fórumozás lényege.

:)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook