Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi egy asszony dolga szerintetek, mi is az ő kötelesége? fórum

Mi egy asszony dolga szerintetek, mi is az ő kötelesége? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2011. szept. 13. 23:15

Azta, jó kis összetett kérdés jutott eszedbe, de ma már ez a dolog szerintem úgy kéne működjön, hogy közösen kéne az "asszony dolgát" vállalni a férjnek meg a feleségnek. De ha egyik utál porszívózni, másik meg mosogatni, meg lehet egyezni pl. :D

Más a szituáció, ha a férj sosincs otthon annyira hajt, hogy a családjának meg legyen mindene, akkor a feleség többet kénytelen vállalni otthon...

Megint más, ha elvált feleség, mert akkor minden a nyakába szakad magára maradva (ki kevesebb, ki több ideig).

Biztos van több szemszög is, ez jutott eszembe hirtelen meg Müller Pétertől olvastam egy tökjó cikket nemrég, idézek belőle:


A női sors legnehezebb része, hogy sokféle szerepet kell eljátszani benne. Szerető, feleség, anya, munkatárs, melós, barátnő, családfenntartó, mosónő, takarítónő, szakács, néha pincér, ráadásul pszichológus, ideggyógyász és háziorvos (egy férjnek kell!), nem beszélve az olyan szerepekről, mint a kislány, a nagymama és az öregasszony.

4. invisible (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2011. szept. 13. 23:12
Értem de mennyit vállalsz magadra ami csak téged illet?? Át vesszed a más gondját dolgát is vagy végezze mindenki a sajátját és igy jut idő saját magadra is???
2011. szept. 13. 23:04
Összetartani a családot,biztosítani az otthon melegét,ÉDESANYÁNAK lenni,a szó legszebb értelmében.
2011. szept. 13. 23:02
Ez változó! Vidéken még most is vannak csak női és férfi munkák.
2011. szept. 13. 23:00
Véleményekre vagyok kiváncsi hogy szerintetek egy asszonynak, anyának,feleségnek mi a dolga mennyi???és mi a kötelessége ????Menyi terhet és felelősséget kell vállalni????
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook