Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek vasárnapi boltzárról? fórum

Mi a véleményetek vasárnapi boltzárról? (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
719. andi6020 (válaszként erre: 715. - Aredhel)
2016. máj. 8. 13:18

Én nem eszek kenyeret. Sütit főleg nem.

A gyerekeim felnőttek. Az embereknek meg hadd vegyek mindennap frisset, ha megengeded.

2016. máj. 8. 12:17

nem szsretnék senkit sokkolni, de ezeket vettem ma a spárban :

tegnap elfogyott a kenyerünk, így vettem egy kenyeret.

2 akciós péksütit

akciós a banán, vettem 60 dkg-t 200,- ft-ért.

annyian voltak kb, mint másik napon.

717. Aredhel (válaszként erre: 716. - Gyöngy:))
2016. máj. 8. 11:36
Na de érted, én személy szerint ekkor sem mennék el mindennap azért boltba, hogy ilyen sz*rokat vegyek :) Ha a felnőtt gyerekem mindennap mérgezni akarj magát, el tud sétálni a boltig :) De nem, nem vagyok édesség-ellenes, csak rossz kifogásnak tartom azzal indokolni a "vásárlás-kényszert", hogy péksüti kell. Mert nem kell, nem létszükséglet, valójában ő akar mindennap menni a boltba, csak ráfogja valamire. Ezesetben viszont nehéz azt mondani, hogy a gonosz,csúnya bolt kényszeríti, hogy vásároljon :)
716. gyöngy:) (válaszként erre: 715. - Aredhel)
2016. máj. 8. 11:33
Mondjuk az ő gyereke már felnőtt ember, ha akarná nem enné meg.
715. Aredhel (válaszként erre: 714. - Andi6020)
2016. máj. 8. 11:21
Na de mindennap péksüteményt enni? Nem kell folyton salátát enni csirkemellel, de tuti, hogy a saját gyerekem nem tömném minden nap cukorral és műdolgokkal.... :/ Persze, ez mindenkinek a saját döntése, csak arra célzok, hogy az emberek épp ilyen dolgokkal hagyják magukat befolyásolni a boltok által.
714. andi6020 (válaszként erre: 704. - L.luiselotte)
2016. máj. 8. 10:26
Péksüteményt én is mindig frisset veszek. Nem enném meg az egy naposat sem.
2016. máj. 8. 10:05

Vasárnapi boltzár?

Rémálom.

Kamu keresztény párt baromsága,álszent sötét banda,papolnak az erkölcsről,közben...erről kb ennyit.

Mindenki dönthesse el,otthon marad,vasárnapi misére megy,vagy vásárolni,vagy akárhova.

Ez a normális,szerintem.

712. Aredhel (válaszként erre: 710. - Syria)
2016. máj. 8. 10:05

Ha visszaolvasol, láthatod, hogy én magam is azt mondtam, hogy az embereknek itt most már a kormányból lett elegük. A hozzászólás, amire utalsz, ettől tök független ;)


Mondjuk, én sosem járok vasárnap vásárolni, akár van boltzár, akár nincs, szóval nekem mindegy.

711. Aredhel (válaszként erre: 709. - Túrógombócka)
2016. máj. 8. 10:00

Persze, 1-2 ilyen hosszan raktározható dolog rendben van, jobban megéri, de sokszor láttam már más otthonokban, hogy halmozzák pl. az élelmiszert, mert éppen akciós, aztán kidobják, mert mégsem kell. Nálunk is előfordult néha, hogy elcsábultunk, aztán kuka lett a vége. Vagy biztos ismered azt, hogy "éppen olcsó a csipesz, nem kell, de vegyük meg, később hátha szükségünk lesz rá" ;) Aztán persze sosem lesz rá szükség, az ember meg csak gyűjti ezt a rengeteg olcsó, de felesleges kacatot :)


Most már tudatosan nem járunk gyakran vásárolni, hatmillió másik program van. Ma pl. tuti nem jutna eszembe Sparba vagy Tesco-ba elmenni, ha lennének gyerekeim, felpakolnám őket az ilyen szép vasárnapokon és irány piknikezni :)

710. syria (válaszként erre: 701. - Aredhel)
2016. máj. 8. 09:57

Gyerekek! Tényleg nem értitek, miről van szó? Konkrétan arról, hogy ez diktatórikus kormány erővel belepofázott százezrek életébe.

Egy évbe telt, mire visszakozott. Szerintem sokunknak nincs 20 éve, amíg a legalább 20 szaros témában a többség nyomására változtatnak.


Amúgy: bevásárló listával megyek vásárolni, csak azt veszem meg, ami tényleg kell. De ha vasárnapra virradóra álmodok valami pluszt, nehogy már ne vehessem meg!

709. túrógombócka (válaszként erre: 708. - Aredhel)
2016. máj. 8. 09:52
mondjuk én figyelem az akciókat, így előfordul, h felhalmozom otthon a mosószert, de akkor utána hónapokig nem veszek ilyesmit, míg el nem fogy :)
708. Aredhel (válaszként erre: 707. - Túrógombócka)
2016. máj. 8. 09:49

Ez a fogyasztói társadalom :/ Nem vagyok nagy összeesküvés-elméletes, de tény, hogy manapság sok helyen belebeszélik az emberekbe, hogy mindennap venni kell valamit, mert az ad boldogságot, pedig egyáltalán nem. Sőt, a mindennapi vásárlás kifejezetten káros, pont azért, mert ha már ott van az ember, akkor jönnek a "oh, ez olcsó, vegyük meg" és a "most jut eszembe, csak 2 öblítő van otthon, hát vegyünk egy harmadikat" típusú gondolatok. Ezért nem is kell elmenni.


Mi két hétre előre összeírjuk a menüt és ehhez kéthetente csinálunk egy nagybevásárlást listával. A két hét között szinte egyáltalán nem járunk boltba, max. egy kis friss zöldségért, de hogy napi szinten járjunk.... időrabló, pénzrabló, felesleges. De nem is hiányzik.


Viszont egyértelműen több pénzünk marad meg, mint amikor gyakran vásároltunk.

707. túrógombócka (válaszként erre: 705. - Aredhel)
2016. máj. 8. 09:42

amúgy ebben igazat adok. minek kell minden nap friss péksüti?

(én nem is szeretem a frisset amúgy, nem elég puha)

706. Aredhel (válaszként erre: 703. - Túrógombócka)
2016. máj. 8. 09:41
De ez nem csak a vasárnap dolgozókra vonatkozik :) Hanem úgy általában arra, aki kevés pénzért dolgozik, rossz körülmények között.
705. Aredhel (válaszként erre: 704. - L.luiselotte)
2016. máj. 8. 09:40

De a péksütemények tele vannak tömve cukorral és adalékanyaggal, amivel csak ártasz a fiadnak. Miért nem sütöttök inkább közösen egy finom házi kenyeret és csináltok hozzá egy kis zöldségkrémet? Az lehet közös program, egészséges is, és olcsóbb, mint péksütiket venni.


Az emberek azért vannak "így vele", mert nem is próbálják meg másképp. De ez már egyéni felelősség és döntés.

704. l.luiselotte (válaszként erre: 701. - Aredhel)
2016. máj. 8. 09:37
Szerintem más is van igy vele, nemcsak én. A fiamnak minden nap veszek friss péksüteményeket a spárban, de vasárnap a boltzár miatt nem vettem. Ma a nyitott spár előtt megyek el, majd meglátom.
703. túrógombócka (válaszként erre: 699. - Aredhel)
2016. máj. 8. 09:34
nézd, én nem dolgozom vasárnap :)
702. túrógombócka (válaszként erre: 700. - L.luiselotte)
2016. máj. 8. 09:34
hát nekem tök más programom van vasárnapra, mint a vásárlás :)
701. Aredhel (válaszként erre: 700. - L.luiselotte)
2016. máj. 8. 09:29
De miért nehéz megállni? Én ezt komolyan nem értem . Ha minden van otthon, akkor eszembe sem jut menni, akármilyen nap van.
700. l.luiselotte (válaszként erre: 698. - Túrógombócka)
2016. máj. 8. 09:26

tavaly rendesen ki voltam akadva, de kevesebbet vásároltam és még örülök is neki.

Azért a vasárnap nyitott boltoknál nehéz megállni, hogy ne nézzen be az ember.



Most h kinyitott a tesco, kacérkodunk a gondolattal hogy kimegyünk, de onnan azért nehéz vásárlás nélkül távozni.

699. Aredhel (válaszként erre: 698. - Túrógombócka)
2016. máj. 8. 09:25
Nézd, erre csak azt lehet mondani, hogy legyél te az első, akinek éhezik a gyereke és akkor majd esetleg mások is követik a példád. Nem a túlélésnek lett a következménye a helyzet, hanem a rossz gazdaságnak lett a következménye, hogy minden sz*rt el kell vállalni a túlélésért...
698. túrógombócka (válaszként erre: 696. - Aredhel)
2016. máj. 8. 09:22
igen, mindenki túlélni akar és ez lett a vége.
697. túrógombócka (válaszként erre: 695. - L.luiselotte)
2016. máj. 8. 09:21

nekem az a furcsa, h tegnap mifelénk szinte alig voltak szombat délután a boltokban, pedig előtte szombaton mindig rengetegen voltak.

amúgy nekem nem hiányzott a vasárnap, ma se fogok menni boltba.

696. Aredhel (válaszként erre: 693. - Túrógombócka)
2016. máj. 8. 09:20
Nem gondolom, hogy a magyar munka szempontjából birka nép lenne. Egyszerűen sz*r a gazdaság, több az ember, mint a munka és mindenki túlélni akar. Főleg, ha gyerek van otthon, mert neki nem lehet azt mondani, hogy ma nincs vacsi, mert szabadságharcosok vagyunk.
2016. máj. 8. 09:19

tavaly márciusban furcsa volt megszokni, de mára már teljesen mindegy.

Pld ma sem vásárolok, eddig még ugy tudom, hogy nem felejtettem el venni semmit.



Úgy tudom, hogy a cooposok 10.000 ft pluszt kaptam a vasárnapért.

694. Aredhel (válaszként erre: 690. - Dodi44)
2016. máj. 8. 09:18

De ez csak egy kamu-kifogás, nem érted? Itt sosem arról volt szó, hogy megérdemlik-e a bolti dolgozók a vasárnapi szabadnapot vagy sem, hanem arról, hogy a Fidesz a sleppjéhez tartozó CBA kisboltoknak szerette volna megadni a lehetőséget, hogy csak ők tarthassanak nyitva és minden vasárnapi forgalom hozzájuk folyjon be. Ezt nevezik korrupciónak.


De a kormány nyilván nem fogja azt mondani, hogy ezért legyenek zárva a boltok, ehelyett jött egy ilyen álszent szöveggel, hogy "jaj, szegény eladók megérdemlik, hogy otthon legyenek a családjukkal" - de ezzel az a gond, hogy ezesetben tényleg felmerül, hogy akkor a többi emberrel mi van, aki vasárnap dolgozik? És nem az orvosokra gondolok, akiken életek múlnak, mert gyári munkások és mások ezrei is dolgoznak vasárnap. Egy ilyen hülye kifogás után felmerül, hogy nekik nem jár a vasárnap? A kormány az eladókat lényegében a többi ember fölé helyezte, ez volt a gond, ezért érveltek sokan azzal, hogy mások is dolgoznak, mert ilyen szempontból a boltzár abszolút igazságtalan dolog volt.


Volt idő, mikor én is dolgoztam vasárnap. Ha most is ott dolgoznék, akkor nekem nem esne vajon jól? De. És itt nem arról van szó, hogy bárki sajnálja a boltosoktól a vasáranapot, hanem arról, hogy mindenki tudja, hogy az egész mögött csak korrupció áll és az embereknek elege van már a kormány korrupciójából.

693. túrógombócka (válaszként erre: 692. - Évanéne)
2016. máj. 8. 09:12
azért tudják ezt csinálni a munkáltatók, mert a magyar egy birka nép, és mindent elvállal minimálfizetésért is. mert hát enni muszáj :(
692. évanéne (válaszként erre: 689. - Érdekes73)
2016. máj. 8. 08:51

Dehogynem. A munkaszerződésükben nekik is az van, amit a törvény szabályoz. Az más kérdés, hogy ott sem tartják be, kijátsszák.

Én viszont pont azt firtatom, hogy mi az a hétvégi munkánál, ami jár, és mi az, ami csupán adható.

Folyamatos munkarend, kötött munkarend, kötetlen munkaidő... Szerintem a munkáltatók pont azért tesznek, amit akarnak, mert az alapfogalmakkal sem vagyunk tisztában. Megjegyzem, sokszor a munkáltatók se tudjáj, mi merre, törvényileg.

691. Dodi44
2016. máj. 8. 01:59
Vasarnapuk=vasarnapjuk
690. Dodi44
2016. máj. 8. 01:58

Vasarnapon kivul van meg hat nap es vasarolhatunk ...annyi penzt kolthetunk, amennyit akarhatunk...

A bolti dolgozoknak miert ne lehetne nekik is Vasarnapuk?

Nekunk is jol esik, a vasarnapi pihenonap, nem?

A bolt tulajdonosok meg ne legyenek annyira profit ehesek!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook