Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek vasárnapi boltzárról? fórum

Mi a véleményetek vasárnapi boltzárról? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
569. Érdekes73 (válaszként erre: 563. - Mezei Virág)
2016. ápr. 14. 20:55
Ez vhogy szimpibb.
568. Érdekes73 (válaszként erre: 561. - Plavalaguna)
2016. ápr. 14. 20:55
567. Érdekes73 (válaszként erre: 558. - Magdalénia)
2016. ápr. 14. 20:48
Ha mindenki úgy dolgozna hogy H-P 8-16 akkor jogos lenne most ez a vasárnapi cécó de így nem az...
566. Magdalénia (válaszként erre: 560. - Michelle.r)
2016. ápr. 14. 20:01

Nálunk az a legnagyobb baj, hogy kötelezővé válik minden. Szabad kinyitni, magyarul azt jelenti, hogy kötelező. Ahhoz, hogy valaki vasárnap is élelemhez tudjon jutni, bőven elég lett volna az üzletek felének, negyedének a nyitva tartása. Ha ezt lehetővé tette volna a törvény, nem jutottunk volna el idáig.


Csodálom, hogy Te nem látod, mekkora feszültséget generáltak.


Én az elkeseredést látom a dolgozóknál és nem a pótlék feletti örömöt.

565. túrógombócka (válaszként erre: 557. - Unom)
2016. ápr. 14. 14:00
nem mindenki teregeti ki a munkaviszonyát a netre. jó, hogy nem adóbevallást kérsz tőle :)
564. túrógombócka (válaszként erre: 561. - Plavalaguna)
2016. ápr. 14. 13:22

azt én sem értem, h akik fiatalon ezt a szakmát választották, azok már tudták, h vasárnap is nyitvatartás. az idősebbek persze nem ebbe születtek, azoknak nagyobb szívás.

de rengeteg ismerősöm dolgozik gyárban, 3 műszak, folyamatos műszak, hétvége is, azokért miért nem áll ki senki?

2016. ápr. 14. 13:11

Az interneten minden megtalálható, meg az ellenkezője is!

[link]

562. spinneli (válaszként erre: 560. - Michelle.r)
2016. ápr. 14. 12:55
pontosan így van.
561. plavalaguna (válaszként erre: 560. - Michelle.r)
2016. ápr. 14. 12:47

nem, szerintük a vásárló a hibás, mert unatkozó emberek mennek vasárnap boltba...


olyan vicceseket olvastam a témában... bunkó büdösparaszt aki vasárnap vásárol..


nincs jobb dolga...


utálja a gyereke fejét ugye...


béna és nem tudja beosztani az idejét hat napra...


agybaj... csak aki ennyire utálja a vásárlókat, akikből él, az mi a fenéért nem kapál kétkézzel plusz kétlábbal, hogy más területen találjon munkát ne a kereskedelemben??


egyáltalán, miért írta alá annó a munkaszerződést?? amiben volt vasárnapi munka... Miért nem a munkáltatójánál reklamál, miért a vásárlókat szidja??


vannak itt érdekes dolgok...


amúgy csomó kereskedő nem szidja a vásárlókat, a barkácsáruházak stb, pl tuti örülnek. Ők nagyon sok bevételt elveszítettek... sokan vannak akik a horvát példából okulva biza kivártak tavaly felújítással,stb, hogy nyugiban lehessen hétvégén... a kertészetekről, virágboltokról ne is beszéljünk.


de persze szegény kereskedelemben dolgozóknak unatkozó vásárló fejét kell nézni... meg megy a család anyuka vásárol ruhát, apuka meg nézelődik a műszaki osztályon, a ygerekek meg a játékok közt... aztán nem veszik meg a fél boltot mit nézelődnek! jelentem azt nézelődik, hogy mit vegyenek majd meg. Bár lehet a kedves alkalmazottak szerint akik utálják a munkájuk minden hónapban kéne venni tvt, stb... és ne nézelődjünk már a műszaki osztályon, meg a ruhák közt. a ygerekeknek is, ami elsőre tetszik megvenni, válogatni tilos, különben bunkó unatkozó plázázó a család...


agyam eláll a sok hülyeségtől. A kereskedelem szolgáltatás. sajnálom ha valaki kényszerből dolgozik. esetleg tekintsen rá, mint ideiglenes munkára, és kaparjon másért. lehet nem egy két hónap alatt talál lehetőséget, de fog. csak mondjuk ha mindenki hülye csak én vagyok repülő... hát ilyen mentalitásért senki se kapkod munkaadóként, az tény.

560. michelle.r (válaszként erre: 558. - Magdalénia)
2016. ápr. 14. 12:36

Csak az feszül a másiknak, aki tényleg kihordta lábon az agyhalált. MIért nem lehet megérteni, hogy az, hogy SZABAD kinyitni, az nem jelenti azt, hogy kötelező. Nem miattam ül ott éhbérért, hanem azért, mert a munkáltatója nem becsüli a munkáját.


Nem arról szól, hogy mindenki rohanni fog a plázába. Az ország legalább 70-án nincs is lehetőség plázázni, de ekkor tudnak bemenni a szomszéd városba bevásárolni, mert egy falun pl. igen szűk a választék, azt is elég drágán mérik a helybéli boltok.


Elhiszem, hogy ki vannak szolgáltatva, de nem annak, aki szeretné, ha vasárnap is meg tudna oldani olyan dolgokat, amelyeket hétköznap nem.


Tessék ott reklamálni, ahol átírták a munka törvénykönyvét olyanná, hogy nem védi a munkások életét, vagy a töketlen szakszervezeteknél.


Egyébként épp ma jelentették be, hogy a Tesco 100%-os pótlékot fizet vasárnapra. A förmedvénynt író hölgyemény gondolom előzékenyen átadja ezek után is a lehetőséget másnak.

559. andi6020 (válaszként erre: 557. - Unom)
2016. ápr. 14. 11:48

Szerintem úgy értette a nem vállalkozót, hogy nincs cége alkalmazottakkal, vagyis nem főnök melósok fölött.

Egyébként sokan tényleg úgy képzelik el a vállalkozót, hogy az nem dolgozik effektív, csak főnökösködik.

558. Magdalénia (válaszként erre: 554. - Érdekes73)
2016. ápr. 14. 11:45

Nem kell ehhez megmondóember, ha úgy igaz, ahogy írja:

„…a baloldal, - amely elvileg a munkás érdekeit hivatott képviselni. Régen a heti egy pihenő napért igen komoly harcok folytak…”


Én azt látom, hogy az emberek között egymásnak feszül két érdek és ezt a politika fel is használja.

557. unom (válaszként erre: 549. - Túrógombócka)
2016. ápr. 14. 11:41

Nem alkalmazott, nem vállalkozó, otthon dolgozik, rengeteget. Szerinted hogyan? Jótékonyságból? Sőt, azt se tudja, mit jelent az, hogy vállalkozó.

De várom, hogyan lehet még legálisan dolgozni.

556. Gretaa
2016. ápr. 14. 11:40

Jaj a vélemények nagyon megoszlanak a munkahelyemen is volt ez téma.De olyan úgysem lesz,hogy mindenkinek jó legyen vagy mindenkinek rossz.

Nekem végül is ugyan mindegy mert nem érint személy szerint a dolog,de ha választanom kell akkor:legyen minden olyan mint régen,amikor nyitva voltam vasárnap is.

555. simple (válaszként erre: 551. - Michelle.r)
2016. ápr. 14. 11:38
Miért nem keres másik munkát? Üljön be egy irodába például, ott hétvégén biztosan nem kell dolgozni...
554. Érdekes73 (válaszként erre: 552. - Túrógombócka)
2016. ápr. 13. 20:42
Lehet hogy vmelyik párt megmondóembere ?
553. plavalaguna (válaszként erre: 551. - Michelle.r)
2016. ápr. 13. 15:32

Ezt paran mar osztjak... en sajnalom aki ennyire utalja a munkajat.


Egy biztos, lesznek itt meg kirugasok kemenyen. Egy kisebb bolt nem engedheti meg maganak hogy az ilyen vevoutalo mentalitas miatt essen el beveteltol

552. túrógombócka (válaszként erre: 551. - Michelle.r)
2016. ápr. 13. 15:05
ez valami híres nő?
2016. ápr. 13. 14:48

Na, azt már tudjuk, hogy Leinter Olgának mi a véleménye :D Tökélesen érvel, komolyan vehető, és mindenek felett intelligens és szofisztikált ;)


[link]

550. plavalaguna (válaszként erre: 549. - Túrógombócka)
2016. ápr. 13. 11:52
Ez a noi forumok szepsege. Itt egy vesszobol felalitjak a kepzelt eletrajzodat :)) (amugy szerintem szorakoztato. Csak nem szabad komolyan venni. )
549. túrógombócka (válaszként erre: 545. - Unom)
2016. ápr. 13. 11:47
nem menőzött semmiféle fekete melóval, ezt te magyaráztad bele.
548. michelle.r (válaszként erre: 545. - Unom)
2016. ápr. 13. 11:41
Ez már tényleg piszkálódás.... ;) Mit értesz azon, hogy rendesen meg van fizetve valaki? Tényleg nem kötözködés, érdekel, hogy szerinted az kb. mennyi?
547. plavalaguna (válaszként erre: 545. - Unom)
2016. ápr. 13. 09:57

N3m en nem vagyok tisztaban vele hanem a tobbseg ;) megtanultam hogy a vallalkozo szo 5 bol 4 embernek a fonokot alkalmazotalkal jelenti.

Kotozkotsz meg??


A munkam a hobbim is egyben. Ha nyernek a lotton ingyen is csinalnam tovabb.


Meselj meg az eletemrol ;) bar azt hittem ez a topik a boltzarrol szol nem rolam :)


Ejj, neked mi a gondod? Elkepzelhetetlen hogy vki nem krozus csak boldog? Ha neked a nagy bankszamla a celod akkor tedd azt. Nekem az volt mindig hogy olyanbol eljek amit szeretek . Es igen buszke vagyok ra hogy ezt meg is valositottam :)

546. michelle.r (válaszként erre: 511. - Gizella11)
2016. ápr. 13. 09:23
Régen a víz sem a falból jött, és az áram sem egy kattintással :) Örülök, hogy boldogok voltatok régen így is, én ma nem nem lennék az azokkal a lehetőségekkel, amik régen voltak.
545. unom (válaszként erre: 541. - Plavalaguna)
2016. ápr. 13. 08:29

Akkor nem vagy tisztában a vállalkozó fogalmával? Sajnálatos.

Mindenesetre gondold át, mit csinálsz rosszul, ha ennyit kell dolgoznod. Ne sokat dolgozz, hanem jól, és akkor meg fognak fizetni rendesen.

Ja, és a fekete melóval nem kéne menőzni, mert ciki.

2016. ápr. 12. 23:00

Baromság, vissza kellen vezetni a kötelező pótlékokat, és ha valahol mint TESCO elveszik a nyilvántartás maximális 100% pótlékkal fizessen ki minden ledolgozott órát. - magam elen beszélek, TESCO házhoz szállítás hozza az ételem és hétköznap.

Reggel 8-20 óráig alap, a többire 20-08 közt +100%, hétvégén 0-24 +100%.

Most lett egy rakás öt százalékban bolt tulajdonos eladó.

543. Érdekes73 (válaszként erre: 496. - Michelle.r)
2016. ápr. 12. 22:52
Na meg a gyárakban is robotok tolják vasárnap meg stb...
2016. ápr. 12. 21:51

na, húzok aludni szerintem. nagyon sokat mellékalapálok már úgy látom a billentyűzeten


jóéjt

541. plavalaguna (válaszként erre: 540. - Unom)
2016. ápr. 12. 21:50

a vállalkozót sokan úgy értik, hogy saját vég, és alkalmazottak... na nekem nincsenek alkalmazottaim ;) ezt próbáltam megvilágítani...


nem az én akaratom alapján működik az ország. csak rávilágítottam, hogy semmi se fekete fehér.


Én spec vállalom, hogy örülök a vasárnapi nyitvatartásnak, is igenis utáltam a zárvatartást. evvan. Én marhára nem értettem a boltzárat...


értem én, hogy minél kevesebb melóval minél több pénzt... ebbe bezavar a vasárnapi munka.. meg egyáltalán bármilyen munka... Részvétem mindenkinek aki kényszerdolgozó, és semmi öröme nincs a munkájában. ennyi.


a vasárnap vásárnap... még a neve is az. tssék jutatásokért, bérért stb küzdeni. Korrekt beosztásért stb. mind támogatom. a boltzárat nem.

540. unom (válaszként erre: 538. - Plavalaguna)
2016. ápr. 12. 21:30

Akarhatsz, miért ne akarhatnál? Csak épp nem kéne, hogy a te akaratod alapján működjön az ország.

Az asztalos feketén dolgozott? Vagy te? Mert legálisan vállalkozóként adhatod el a tudásodat, vagy alkalmazottként a munkaadódnak. Ha tudsz más módot kíváncsi vagyok.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook