Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek arról a gyermektelen párokról, akik a kutyájukat macskájukat "gyerekként" tartják? fórum

Mi a véleményetek arról a gyermektelen párokról, akik a kutyájukat macskájukat "gyerekként" tartják? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
165. M0ncsa (válaszként erre: 164. - 4fbd4b2862)
2012. márc. 24. 10:48

:DDDD


es, hogy jon ki a kutty a cicaval? :p

2012. márc. 24. 10:47
Egyébként meg,akinek gyereke van azt majmolja,még ha a nevét se tudja tisztességesen leírni,akinek nincs az meg a kutyáját...Ebben nincs semmi különös!Nem érzem magam rosszabb embernek,mert a kiskutyámon Helló Kitty-s hajgumi van,és igen van pár ruhája sapija is...Különben is,a mindig azzal foglalkoznánk ki mit szól,akkor f.ngani se lehetne...
163. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 150. - M0ncsa)
2012. márc. 24. 09:44
:-))))
162. 34c48a3825 (válaszként erre: 109. - Sonka)
2012. márc. 24. 09:15

Én egyik gyerekemet sem azért szültem, hogy öregkoromban majd engem pénzeljen, ha kevés lesz a nyugdíjam, sem azért, hogy majd ha gondozásra szorulok, ők tönkretegyék a családi életüket, ne legyen idejük a saját gyerekeikre, nem tudjanak rendesen dolgozni azért, hogy engem gondozzanak.


Soha nem szültem volna azért, hogy legyen, akit kiszipolyozhatok öregkoromban.


De látom, másnál más a szokás.

2012. márc. 24. 08:55
Majdnem annyi idióta szülőt láttam,mint hülye gazdit!(ha nem többet)A kutyát rühellőknek pedig azt üzenem,hogy soha nem tudhatja mikor lesz szüksége egy kutya segítségére,teljesen hétköznapi dolgokban!
160. Suesue (válaszként erre: 157. - Noncsi18)
2012. márc. 24. 07:40

Én is sajnálom, de túl leszek rajta.

Az élet megy tovább, egyedül nem menne.

Szerencsére van mivel foglalkoznom. :)


Az állatok segítenek, hogy ne csak arra gondoljak.

A többi pedig kialakul idővel.

Szerintem mégegyszer megpróbáljuk, előtte genetikai teszteket csinálunk.

2012. márc. 24. 07:29

sonkának : régen rossz,ha azért van gyereked,hogy eltartson.nem szabadna ennek így lennie,sőt sokszor nincs is így,ahogy már többen leírták.

Mindenki eldöntheti,hogy neki mi a fontosabb,és hogy mik a lehetőségei,gyereket akar-e és/ vagy állatot.

(Én csak dobtam 1 lapáttal az előző hsz-szel mérleg ember-serpenyőjébe.)

2012. márc. 24. 07:27

Azoknak írom,akik a hajléktalan embert összemérik a kidobott állattal,és az állat javára döntenek:manapság egyre több ember kerül utcára,sőt gyerek,önhibáján kívül.Nem kell nekik segíteni,ha nem akartok,de vizsgáljátok felül azt a koncepciótokat,hogy az ember tehet arról,hogy hová kerül,és hogy csak rajta múlik,hogy dolgozik-e,és van-e pénze.Lehet,hogy ez Budapesten így van,meg 1-2 nagyvárosban..máshol nem!

Szeressétek az állatokat,és támogassátok,leljétek benne örömötöket..(de tudjatok arról is,hogy sok gyerek is él szeretet,és személyre szóló gondoskodás nélkül..neki is lehet venni ""jutalomfalatot"",és bevinni az oviba,iskolába,családsegítőbe..)

nekem nincs gyerekem,de mindig "kerestem magamnak": elhanyagolt szomszédkislány,tesók barátai,barátok gyerekei,munkahelyemen levő gyerekek..ha ők egy kicsivel is több gondoskodást kapnak,mondjuk pluszban tőlem például,azzal növelem az esélyét,hogy ne legyenek haszontalan,vagy káros tagjai a társadalomnak,ezzel rongálva a sajátjuk és a mások életét is.

Én azt gondolom,fontosabb,hogy aki megteheti,és képes rá,az inkább emberekbe fektesse az energiáját-pénzét.Persze az nem hoz olyan közvetlen hasznot személy szerint a segítónek,mintha állatod,van,aki csak téged csodál.

nem kérek elnézést az offért.azt hiszem ,belefért ide a témába ez a hosszú hsz.

Egyébként én is szeretem az állatokat

157. Noncsi18 (válaszként erre: 105. - Suesue)
2012. márc. 24. 03:13
Sajnalom a babadat :( Sok erot es kitartast, biztos nehez feldolgoznod :S
156. Noncsi18 (válaszként erre: 109. - Sonka)
2012. márc. 24. 03:07
Ez meg milyen gondolkodas, jesszus.... Nem arrol van szo amugy se, hogy soha nem akar gyereket, csak meg nem erett ra, vagy valamiert nem jon ossze, es addig van egy kutyusuk. Sot az is lehet, hogy van gyereke es mellette van egy kutyusa akit gyerekkent szeret. Amugy is ki beszelt itt oregekrol??? Illetve attol, hogy kutyaja van, nem teremtheti meg az anyagi biztonsagot?????????? Jajj..... Nem ertem hogy tudsz ilyeneket irni. En csak annyit irok, remelem visszaszalnak rad a jokivansagaid!!!
155. Kamillka (válaszként erre: 109. - Sonka)
2012. márc. 24. 00:37
chöö! Az új magánnyugdíjpénztár: "csinálj" gyereket... gyönyörű és cseppet sem elmebeteg gondolatmenet :))
154. Kamillka (válaszként erre: 86. - B5ac66019f)
2012. márc. 24. 00:30
Nekünk a dobermann-t is kellett öltöztetni télen öreg korára hiába volt szigetelt háza és sok takarója, pedig jó indulattal sem szobakutyázhatod le, hiszen egy percig sem élt lakásban egészen 8 éves koráig a majd 40kg-jával. És ahogy öregedett be kellett engedni a házba éjjelre a kemény mínuszokban, mert megfagyott volna. Lehetett hallani, hogy kocog a foga úgy remegett. Azt hiszem akkor lettünk volna elvetemültek, ha ezt hagyjuk és legyintünk egyet, mondván majd furcsán néznek ránk a falubeliek, ha kap pulcsit! Teszek rá ki tart "betegnek", de biztos nem hagynám megfázni, vagy meghalni a hideg miatt sem a szoba, sem a nem szoba kutyámat csak azért, hogy elnyerjem a mentálisan kifogástalan jelzőt bárki szemében is:D A kutyáknál is egyed függő, hogy melyik mennyire bírja a hideget. Embereknél is megfigyelhető hasonló tulajdonság. A fűtött laskásban tartott yorkival száraz hiegben simán megyünk télen kabát nélkül akár egy órás sétára is (na nem azért mert nincs neki, vagy mert kínzom!!), mert nem igényli, pedig nála nagyobbak meg fáznak ruhában is ha 0 foka alá csökken a °C.
153. M0ncsa (válaszként erre: 151. - A31cf0fa6a)
2012. márc. 23. 22:46
Most meg ellentmondasz sajat magadnak. Ejnye.
152. Suesue
2012. márc. 23. 22:40

Hozzánk lassan hat éve érkezett egy teknős, soha nem volt tekim, a férjemnek gyerekkorában voltak, de elpusztultak.

Viszont mivel a házunk előtt volt majdnem teljesen kiszáradva magunkhoz vettük, elolvastam egy-két könyvet a tekik tartásáról, és a mai napig megvan.

Igaz tavasszal intenzívebben eszik, de él.


A kutyákról macskákról még annyit írnék, hogy sajnos nem egy olyan idős embert ismerek akinek vannak gyerekei, és nem látogatják, ezért szegények inkább állatot tartanak szeretnek, minthogy az egyedüllétbe belebetegedjenek.


Az ilyen emberek gyerekeit nem értem, mert elég sok kedves idős magára hagyott emberrel találkozni, akiknek igenis van gyerekük.

151. a31cf0fa6a (válaszként erre: 150. - M0ncsa)
2012. márc. 23. 22:39
Hát...nagyobb kihívás az biztos, de a későbbiekben megtérül! :)
150. M0ncsa (válaszként erre: 149. - A31cf0fa6a)
2012. márc. 23. 22:37
Attol fugg, mire :) A macskam 4 hetes koraban jart, onalloan evett es szobatiszta volt; probald meg ezt egy gyerekkel.
149. a31cf0fa6a (válaszként erre: 148. - Andi6020)
2012. márc. 23. 22:33
Könnyebb tanítani! :)
148. andi6020 (válaszként erre: 144. - A31cf0fa6a)
2012. márc. 23. 22:26
Ezmiez?
147. M0ncsa (válaszként erre: 144. - A31cf0fa6a)
2012. márc. 23. 22:21
Esku elolvastam a nyito hsz-t, de meg mindig nem ertem. A gyerek jobb - mitol, es milyen ertelemben?
2012. márc. 23. 22:15

Egy állatot nagyon-nagyon lehet szeretni, mert nincs bennük semmi rosszindulat.

Jobban tisztelem az olyan embert, aki inkább kutyát-macskát tart, ajnározza, mint csupán a társadalmi elvárásoknak megfelelve gyermeket vállal, akit aztán nem képes úgy szeretni, úgy gondozni, ahogy megérdemelné. Nem minden ember való szülőnek.

Sok embernek a kutyája, cicája az egyetlen társa az életben. Nem érzik magukat magányosnak az állatkájuk mellett.

Én gyerek ÉS állatpárti vagyok, és így érzem jól magam.

145. Zorkusz
2012. márc. 23. 21:36

Szerintem mindenkinek a magyanugye,hogy hogy el.Kit szeret,mit szeret,mit csinal,mit nem csinal,mind addig amig az eletmodjaval nem bant masokat,senkinek semmi koze hozza!


Nekem pl nem lehet gyerekem,de a kutyamat nem gyerekpotlo kent tartom,hanem onmaraert.Teljes jogu csaladtag nalunk,ami azzal jar,hogy tanitva van,furdetve,fesulve,rendszeresen visszuk allatorvoshoz,minosegi tappal etetjuk...a mindenapjaink resze,gondoskodunk rola,es szeretjuk.

Mi direkt olyan fajtat valasztottunk,ami a mi eletmodunkhoz passzol.Igy mindenhova visszuk magunkal.Telen-nyaron kimozdit minket.Jarunk vele turazni az erdobe,parkokba,pecazni...

Es igen,en meg gugyogni is szoktam neha neki:)Meg becezgetem,simogatom,jatszok vele...Miert ne?Kit bantok ezzel?


Mondjuk en magasrol teszek ra,ha ezert barki idiotanak tart.Csak nyugodtan!

Ez legyen a vilagon a legnagyobb "baj",hogy valaki tulsagosan is szeretget egy haziallatot!

144. a31cf0fa6a (válaszként erre: 1. - 7144101303)
2012. márc. 23. 21:29
A gyerek jobb.
143. turkkati (válaszként erre: 142. - Mazsinka)
2012. márc. 23. 21:18

Természetesen az ember az első, de az ember gondolkodó lény, aki tud változtatni a sorsán.

A kutya, macska nem öngondoskodó, mi, emberek vagyunk felelősök értük. Ez a felelősség kiterjed a nem kívánt szaporulat megakadályozására is, de akár a menhelyről való örökbefogadásra.

A 4 kutyámból kettő menhelyi, 1 utcáról befogadott....

Mindenkinek tanácsolom, menjen el egyszer életében 1 menhelyre..... nagyon tanulságos.

142. Mazsinka (válaszként erre: 129. - Havran)
2012. márc. 23. 21:09
Nekem is volt kutyám, csak szegény megbetegedett, és el kellett altatni, ami nagyon fájt. Azóta nem engedtem kutyát közel a szívemhez. Szóval tudom mi az, amikor a kutya szalad feléd, és van valami olyan tisztaság a tekintetében, olyan önzetlenség és hála minden simogatásért és falatért, ahogy ember nem tud nézni. Talán a felelőtlen gazdikat kéne megnevelni először is...akik úgy cserélgetik a kutyákat, mint más az alsóneműjét. Ettől függetlenül még mindig tartom, hogy a fontossági sorrend ember, állat és nem fordítva.
141. turkkati (válaszként erre: 140. - Turkkati)
2012. márc. 23. 21:06
Sajnállak......
140. turkkati (válaszként erre: 109. - Sonka)
2012. márc. 23. 21:06

Kedves Sonka!

Az ilyen undok, rosszindulatú emberek, mint te maradnak egyedül, mert nem szeretnek senkit sem, magukon kívül:(

139. mézgapaula (válaszként erre: 109. - Sonka)
2012. márc. 23. 20:45
Te el sem tudod kepzelni, hogy mi mindent jelent egy allat egy egyedul elo idos embernek, akinek a gyerekei, unokai fele se neznek. A gyerekeid beraknak az oregek otthonaba, a kutyad viszont eletben es fitten tart, mert tudod, hogy gondoskodni kell rola.
2012. márc. 23. 20:42

nagyon vicces vagy

felkiáltójel nélkül

nincs mit elnéznem

137. M0ncsa (válaszként erre: 133. - 207434fefd)
2012. márc. 23. 20:38
pl :)))
136. globus (válaszként erre: 134. - Csilla.56)
2012. márc. 23. 20:29

Tényleg nem ismerlek, mert akkor feltételezhettem volna rólad, hogy az egyfolytában felkiáltójelekkel kiabálásod mögött hidegvér van.

Csak gondoltam, esetleg megérted: ha te magad 6 sorban részletezted az állatok gazdi általi kidobását, talán reagálhatok rá, hogy mégsem az állatot nem tartókkal kellene ordibálni.

Tévedtem. Én kérek elnézést.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook