Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek arról a gyermektelen párokról, akik a kutyájukat macskájukat "gyerekként" tartják? fórum

Mi a véleményetek arról a gyermektelen párokról, akik a kutyájukat macskájukat "gyerekként" tartják? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
195. csgybzs (válaszként erre: 193. - Ee1dc9ba06)
2012. márc. 28. 09:29
Igen, a gyereknevelés ezerszer rosszabb!!! :D :D
194. csgybzs (válaszként erre: 1. - 7144101303)
2012. márc. 28. 09:27
Valószínűleg többre tartják az állatot mint az embert. Én ebben nem találok kivetnivalót. Nekünk is csak állataink lesznek. És nem azért, mert hiányzik a gyerekdajkálás (akkor gyerek lenne, nem?).
2012. márc. 27. 13:24

Egy kutyát nem lehet gyerekként tartani, max. túlgondozni lehet, vagy olyan tartásban részesíteni, amire egyébként eb-mivoltából adódóan nem lenne szüksége.

Egy kutyust etetni kell, tisztán kell tartani, gondozni, ha beteg, és sétáltatni mindennap, ahányszor csak lehetséges. Fejtörést okozhat esetleg, hogy melyik állatorvoshoz vigyük, vagy melyik kutyaiskolába írassuk be. (Nem gúnyolódom, nagyon szeretem az állatokat, a kutyákat különösen.)

A gyerek nevelése viszont napi 24 órás szolgálat. Én pl. 8 hónapja nem aludtam ki magam, amióta a kisfiam megszületett. Állandó készenlétben kell lenni, most, hogy már mászik, gyakorlatilag semmit nem lehet tőle csinálni, folyamatosan figyelni kell, nehogy kárt tegyen magában. Közben persze legyen körülötte tisztaság, az életkorának megfelelő táplálék, séta, játék, stb., stb., stb.

Gyakorlatilag k@kálni sem tud az ember akkor, amikor ő akar, mert lehet, hogy a gyerektől éppen nem tud. Sorolhatnám napestig, de egy a lényeg: nem lehet a gyermeknevelést és a kutyatartást semmilyen szinten összehasonlítani.

192. 39694c0c70 (válaszként erre: 1. - 7144101303)
2012. márc. 27. 13:08

Senkit nem ítélek el semmiért.

Ők tudják, mit szeretnek.

(Nálunk is "családtagnak" számítanak a kutyák)

Ja és vannak gyerekeink is.

191. Ennész (válaszként erre: 185. - 4fbd4b2862)
2012. márc. 27. 11:09

Tehát akkor te ezt magadra vetted? Szerinted egy kutya és egy gyerek nevelése egy az egyben ugyanaz? Merthogy én csak azoknak szántam, akik így gondolkodnak:

"Könyörgöm, emberek! Egy kis ember és egy kutya közé nem lehet egyenlőségjelet tenni. Ez nem azt jelenti, hogy az egyik több vagy kevesebb. Egyszerűen csak más!

Míg egy gyermeket nem magának nevel az ember, hanem pont a kis élőlény saját maga számára, addig egy kutyát vagy macskát az ember saját magának nevel. Mert az a kutya, ha komolyan gondolja az illető az egész állatosdit bizony vele együtt fog megöregedni.

Egy gyereket az önállóságra nevelünk, míg egy állatot épp a függőségre. . ."

2012. márc. 27. 07:24
nekem az,hogy jobb emberek azok,akik igazi családtagként tekintik az állataikat,és ez így helyes.arról,hogy gyerekpótló:hát ha vki nem akar gyereket,az nem bűn,és az,hogy jól bánik ezért az állataival az csak jó.nem értem miért lehet ez egyáltalán rossz?
2012. márc. 26. 12:42

gyerekkoromtól kezdve állatok között nőttem fel. Így aztán volt részem bőven állatgondozásban. Aki azt mondja, h egy kutyát le lehet passzolni x időre, mert elvan..... Sztem nem feltétlenül. Ha olyanja van, akkor unalmában szétszed mindent. Hogy kiszámíthatóbb, mint a gyerek? Sztem ez sem igaz. Ha így lenne, akkor nem lenne annyi kutyatámadás, amin a saját gazdik is megrökönyödnek, h nem ilyennek ismerték a kutyust. Illetve uazokban a helyzetekben, ahogy a gyerekek se egyformák, és bizony a gyerek is tud uúgy viselkedni minden alkalommal, a kutya is tud más-más arcot mutatni.

Én úgy tapasztaltam, h mint az embernek, úgy az állatnak is önálló személyisége van. És a dolgai ennek a személyiségnek a függvényei.

188. c1e9612cd3 (válaszként erre: 181. - Ee1dc9ba06)
2012. márc. 26. 12:36

így van. Viszont, aki egy állatot nem képes rendesen ellátni, annak te gyereket adnál a kezébe, h "neveld!" ? Én nem! Illetve, akin azt látod, h a gyerekét sem látja el úgy, ahogy a társadalom elvárja, annak adnál kutyát nevelni?

Én egyiknek sem! Se állatot, se gyereket....

187. c1e9612cd3 (válaszként erre: 183. - Beléndek)
2012. márc. 26. 12:34
félreértettél. Nem azzal van a baj, ha kutyát tart vki, gyerekre viszont nem vágyik! Számomra azzal van a baj, ha jobban, v legalább úgy ügyürü-bügyürizi, meintha csak a gyereke lenne. Vagyis, ha többre értékeli egy emberi kapcsolatnál az állatot!
186. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 180. - C1e9612cd3)
2012. márc. 26. 09:23
Szokták mondani,hogy először vegyél egy növényt,ha az életben marad,akkor egy állatot és ha azzal is rendben van minden utána legyen gyereked!Hááát,én sok embernek félnék még egy növényt is adni!Azok,akik többre tartanak egy kutyát vagy macskát(bármilyen állatot)embertársainál,annak oka van..tudod,ő soha nem ver át....
185. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 179. - Ennész)
2012. márc. 26. 09:13
Én a véleményemet írtam le semmi mást!Ez "Könyörgöm emberek"nekem nem tetszett!Engem,nem kell észhez téríteni....felőlem,azt dicsérgetsz akit csak akarsz...
184. turkkati (válaszként erre: 183. - Beléndek)
2012. márc. 26. 06:38

Szia!

Nekem 3 gyerekem, és 4 kutyám van, az én életem így kerek.

De ki vagyok én, hogy megítéljek másokat, akiknek máshogy kerek.

Ha nem akarsz gyereket, az a te döntésed, beleszólási joga csak a párodnak van és senki másnak.

Minden más csak rosszindulat, és a saját keserűségről való elterelés, meg se hallgasd!

183. Beléndek (válaszként erre: 180. - C1e9612cd3)
2012. márc. 25. 21:49

Szia! Én is ilyen vagyok, kutya van, gyerek nincs, nem is lesz. S hogy mitől vagyok jobb gazda, mint amilyen szülő lennék, egyszerű: a kutyák "egyformák", kiszámíthatóak, ha következetes az ember, akkor egy megbízhatóan jól idomított eb boldog tulajdonosa lesz. Ezzel szemben a gyerekek sosem reagálnak ugyanarra a helyzetre ugyanúgy, meg egyáltalán.. nincs mindenkinek égig érő türelme, s egy babát nem lehet félretenni úgy 4-5 órára, hogy majd ellesz magában...


És még valami, de előrebocsátom, hogy nem vitázni szeretnék: roppan ellenszenves dolog, mikor valaki kategorikusan kijelenti, hogy baj van azokkal, akik állatot tartanak ugyan, de utódra nem vágynak.

182. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 173. - 4fbd4b2862)
2012. márc. 25. 21:42
Nekem se. Én is mindig állatmenhelynek adom az 1%-ot, és ha tudok, segítek is kajával, takaróval.
181. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 180. - C1e9612cd3)
2012. márc. 25. 21:41
Egy kutya és egy gyerek gondozása picikét eltér egymástól.
2012. márc. 25. 20:24

a fórumindító kérdésre alapból azt mondom, h az ilyeneknél van baj..... nem is kicsi.....

Az ok, h családtag a kutya is, macska is, v bmilyen állat, ha már vki állattatrásra adja a fejét, de.... És ez egy nagy DE!

Ha vki alkalmatlannak tartja magát a gyereknevelésre, akkor mitől lesz alkalmas egy állat maximális ellátására, és megfelelő nevelésére?

Ugyan, gyakran mondom bizonyos típusú szülőkre s, h inkább vett volna kutyát, azzal nem okoz akkora kárt a társadalmban se, meg egy emberbe se... Ettől függetlenül nem tudom jó szemmel nézni, amikor vki a kuytát/ macskát többre értékeli/ tartja egy emberi kapcsolatnál (akár gyerekről, akár felnőttről legyen szó, akit állattal pótol)

179. Ennész (válaszként erre: 173. - 4fbd4b2862)
2012. márc. 25. 12:30

Bocsáss meg, de erősítsd meg kérlek, hogy nem nekem szántad ezt a pár sort! Merthogy nekem sem tetszik, hogy valaki kidobja a kutyáját stb., sőt! Ezt kikérem magamnak! Azt meg engedd meg, hogy megdicsérjem így ismeretlenül is azt az embert, aki próbál gyermekeken segíteni "sok ponttal". Azt hiszem ettől nem lettem állatellenes én, aki rosszul van már attól a tudattól is, hogy van olyan, hogy állatkert (merthogy a legtöbb ilyen helyen néhány négyzetméteren tartják az állatokat, bármennyire is "jól".), és nekem is van egy kis kurtafarkú cicám, aki a kis testi hibája miatt tuti nem kellene sok embernek...

Szóval biztosra veszem, hogy ez csak egy elírás vagy félreolvasás a részedről! Köszönöm!

178. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 177. - 3cde375c32)
2012. márc. 25. 11:17
Ez a kutyára ugyanúgy igaz!
2012. márc. 25. 08:35

Azoknak,akik jobban szeretik az állatokat ,mint az embereket:Tegyék meg a különbséget a felnőttek és a gyerekek között. Gondolkodjanak el azon,hogy a gyerek még nem ember,most,gyerekkorában alakítja ki a környezete ,hogy milyen ember válik belőle.és nemcsak a szülein múlik,több más felnőtt is tehet azért,hogy jobb ember legyen.


Közben rájöttem,hogy lementem a témáról,mert ez a topik arról szól,hogy az állatban soha nem csalódunk,és mindig mellettünk marad(,szemben a gyerekkel)tehát az ember sAJÁT igényének kielégítéséről,hogy legyen mellette valaki/ valami tartósan,amitől ő jobbnak érzi az életét.

2012. márc. 24. 18:52

Szerintem igenis kell, hogy néhányan igazán fanatikusak legyünk, mivel különben ki védené ezeket az állatokat? Senki. Márpedig sok rosszindulatú, rossz EMBERTŐL kell óvni őket.


Én is sokkal többre tartok egy-egy állatot, mint sok sok embert, ez nyilván a tapasztalatból jön, és nem hasraütésszerűen. Akik nem szeretik az állatokat, pláne betegesnek tartják az állattartókat, annak úgy kell, valakit mindig kell utálni:) Természetesen ez nem jelenti azt, hogy igaza is van. Pláne, hogy nincs:)


Amúgy meg, mindenki azt tesz, amit csak szeretne. Az olyan IQ fighterek, mint sonka is, pedig főjön a saját levében, és durrogja tovább az értelmetlenségeit:)


Inkább szeretem az állatomat, mint hogy "betegnek", "idiótának", "szánalmasnak" tartsam azt, aki nem így gondolkodik.

Oszt pont.


Jah és egy ui:

Míg a gyerekek felnőnek, a kutya ugyanolyan értelmi és érzelmi színvonalon marad, és egész életében szüksége lesz a gazdira, a gyerekekről jó esetben ez nem mondható el.

175. irgum-burgum (válaszként erre: 172. - Simple)
2012. márc. 24. 15:42
Mindenki annak rendelkezik,akinek akar.Én mindig is a leukémiás gyerekeknek ajánlottam fel,szerintem nekik jobban kell.
174. irgum-burgum (válaszként erre: 1. - 7144101303)
2012. márc. 24. 15:38

Az a beteges,ha valaki azért nem vállal gyereket(pedig tudna),mert ott a kutyája vagy a macskája,és tőle mindent megkap,mint egy gyerektől."Minek nekem gyerek,ha ők vannak?"címmel.

Na ez beteges,de szerencsére nincs sok ilyen ember.

Számomra a kutya,macska csak egy állat,semmi több.

Mondjuk a macskát utálom,kutyát talán tartanék,de nem tudnám úgy kezelni mint a gyerekemet.

173. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 169. - Ennész)
2012. márc. 24. 15:02
Mindenkinek más a "normális"és a fura felfogás...Én alapból nem barátkozom olyan emberrel aki rühelli az állatokat....számomra az a "fura" amikor egy fullos kocsiból kivágja a kiskutyát egy "kedves"családfő,mert rájöttek,hogy egy kutyával,macskával törődni kell!Nekem,ne haragudj,de furcsa és elfogadhatatlan!Én mindent megadok az állataimnak (a sok százezres műtétéket,a legjobb minőségű kaját stb)És nincs lelkiismeret furdalásom,mert mások az utcán élnek és a pénzt nem nekik adom!
172. simple
2012. márc. 24. 14:52
Engem még azért is megszidott az irodavezető, hogy mikor rendelkezni kellett az adó egy százalékáról, azt csak és kizárólag állatos szervezetnek ajánlottam fel. Egyébként nem értem miért fáj ez egyeseknek, segítsen mindenki akin akar. Én az állatokat többre tartom a legtöbb embernél.
171. Ennész (válaszként erre: 158. - 3cde375c32)
2012. márc. 24. 14:36
Sok pont oda!
170. a14deb9047 (válaszként erre: 166. - 7144101303)
2012. márc. 24. 14:31
Valószínűleg nem látott még belülről szociális otthont, nem érezte az illatot, nem hallotta az idősek "beszélgetni"... nem látta másik elfüggönyözött ágyát... :(
169. Ennész
2012. márc. 24. 14:26

Beleolvastam itt-ott és annyi fura felfogású ember hozzászólását olvastam... Elgondolkodtató!

Könyörgöm, emberek! Egy kis ember és egy kutya közé nem lehet egyenlőségjelet tenni. Ez nem azt jelenti, hogy az egyik több vagy kevesebb. Egyszerűen csak más!

Míg egy gyermeket nem magának nevel az ember, hanem pont a kis élőlény saját maga számára, addig egy kutyát vagy macskát az ember saját magának nevel. Mert az a kutya, ha komolyan gondolja az illető az egész állatosdit bizony vele együtt fog megöregedni.

Egy gyereket az önállóságra nevelünk, míg egy állatot épp a függőségre...

168. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 166. - 7144101303)
2012. márc. 24. 14:07
Szia dzsina!Már párszor írtam,hogy én itthon vagyok anyukámmal,szóval tudnék regélni!A szülőktől megkérdezném,hogy tényleg ezt az életet szeretné a gyerekének?
167. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 165. - M0ncsa)
2012. márc. 24. 14:05
Szióka MOncsa:)Imádják egymást..igazi jó barátok:))most újabb tesó érkezik egy nagy papagáj személyében:))
166. 7144101303 (válaszként erre: 162. - 34c48a3825)
2012. márc. 24. 12:13
Ez igaz.Van aki azt mondta inkább magától megy be az otthonba mert nem kívánja el a gyerekétől, hogy gondozza mikor annak is megvan már a maga gondja baja meg a családja.Persze azért a többség próbál segíteni a szülőnek ami az erejéböl telik.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook