Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek a yadine fogamzásgátlóról? fórum

Mi a véleményetek a yadine fogamzásgátlóról? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
2009. okt. 17. 14:39

Sziasztok!

Talán emlékeztek még rám,szeptember 22.-én írtam legutóbb a fórumra, akkor még a műtétem előtt álltam! Gondoltam, hogy megosztom veletek az azóta történteket és azt, hogy milyen problémám van! Csak hogy még egyszer frissen vázoljam a történetemet, azért elmesélem nagyvonalakban az elejét is..., íme:

Minden évben rendszeresen járok nőgyógyászhoz, általában P2-es citológiám szokott lenni. Kb egy 2 évvel ezelőtt, amikor először abbahagytam a fogamzásgátló tablettát (Yadine)P3-as lett a citológiám, ezt kuppal kezelték, és aztán újra P2 lett. Évekig utána nem volt problémám, a gyógyszert is egy kis szünet után újra elkezdtem szedni, majd most kb 3-4 hónapja ismét abbahagytam, és ezúttal úgy döntöttem, hogy nem is kívánom folytatni, mert előbb utóbb lassan szülni szeretnék, és szeretném, hogy kitisztuljak.

Ezt követően nem sokkal elmentem az orvosomhoz a szokásos rákszűrésre, ahol is P3 lett a citológiám ismét, végigcsináltam újra egy kúp kúrát, és nem múlt el, a citológiai leleten újra kijött, hogy P3, továbbá az, hogy HPV Cin II. . . ami nekem ekkor még sokat nem árult el, mármint a Cin II. . . nem tudtam, hogy ez mennyire súlyos válfaja a vírusnak. Mondanom sem kell, hogy kórház, kimetszés, szövettan. . aminek 2 hétre igérték az eredményét, ezt most csütörtökön kaptam meg, és azóta teljesen padlón vagyok, magam alatt vagyok, és nagyon nagyon félek!!!!!! Azt mondta a doktornő, hogy még az utolsó pillanatban csípte el, és hogy pont jókor műtött meg, mert egy lépésre voltam. . a Cin II az egyik legsúlyosabb. . . ezzel társult még az is, hogy méhnyakgyulladásom is van. . gondolom, hogy ez már a vírus következménye. Azt mondja, úgy néz ki, hogy eltávolították ezzel a kis műtéttel, és hogy fogok kapni vm antibiotikumot és aztán rendben leszek. Hétfőn kell mennem kontrollra, mert a műtét óta, ami 05-én volt, még nem látott, és gondolom, hogy akkor még további információkat is fogok majd kapni! Nagyon elszomorodtam, és tanácstalan vagyok, hogy ez most mennyiben fogja érinteni a jövőmet, a gyerekvállalást stb. . És ami a legnagyobb kérdőjel még bennem, az az, hogy honnan és mikor kaphattam meg?????????

A doktornő elmondása szerint 1-2 éve van bennem, mert hogy ez megállapítható, és hogy kizárólag nemi úton kaphattam meg. Teljesen összezavarodtam, és elkeseredtem, én még csak feltételezni sem szeretnék olyat, hogy a párom félreléphetett, mert annál sokkal őszintébb a kapcsolatunk, hogy ilyet feltételezzek. 4, 5 éve vagyunk együtt és pár hónapja a menyasszonya vagyok. . most nem szeretnék azonnal nekiesni és azt feltételezni, hogy ez miatta van, mert nem tartom fernek. Egy biztos, hogy kikérdezem az orvosomat hétfőn, hogy milyen vizsgálatokra kell mennie, és megbeszéltük, hogy amíg nem megy orvoshoz, addig a házas életünk szünetelni fog, mert nem szeretnék újra bajt. Úgy gondolom, hogy ez normális, nem igaz?

Segítsetek nekem abban, hogy mindannyian úgy gondoljátok, hogy ez valóban csak nemi úton terjed? Az ok hogy én úgy kaphattam el tőle, de szerintetek semmi másra nem gondolhatok, mint arra, hogy ő másfelé járkált. . vagy ezt a ffiak hosszú évekig tudják hordozni és most teljesedhetett ki, vagy az én immunrendszerem most ért el oda, hogy legyengült és elkaptam? Nem tudom. . . Segítsetek kérlek szépen!

Azt hallottam, hogy most erősíteni kell az immunrendszeremet, hogyan tegyem? Elegendő szednem immunerősítőt. . pl Multi Tabs Immuno, vagy Béres csepp. . stb. . vagy valami komolyabb dolognak kell alávetnem magam? Bármit szeretnék megtenni, csak ne essek vissza, meggyógyuljak, és szülhessek majd egy egészséges kisbabát!

Próbálom úgy felfogni a dolgot, hogy a szerencsések közé tartozok, mert észrevették, és mert most próbálhatok meggyógyulni ebből, csak így szabad gondolkodnom és pozitívan állni hozzá, hogy nem lesz semmi baj, meg fogok gyógyulni!

Mondjátok el kérlek, hogy mit tanácsoltok nekem!

Nagyon szépen köszönöm!!!

1773. M-agika (válaszként erre: 1767. - 8164148644)
2009. okt. 16. 11:31

És te meddig szedted előtte? Mert én kb 3 és fél évig, és én is másfél hónapja hagytam abba, de nem jött meg... lassan már a másodiknak is meg kéne jönnie, de semmi..

Aminek alapvetően örülök, mert utálom, de azért tudom, hogy nem egészséges..

1772. M-agika
2009. okt. 16. 11:29
Én pedig úgy tudom, 3 évente kell 3 hónap :) Szóval mindenki másképp tudja, és ezért másképp is csinálja...
1771. cda322cd3b (válaszként erre: 1770. - Varga.nora)
2009. okt. 15. 19:38
én úgy tudom, hogy 5 évente kell 3 hónapos szünetet tartani...
1770. varga.nora (válaszként erre: 1769. - Panini)
2009. okt. 15. 19:17
Ezért kérdezem, mert nekem az egyik azt mondta, hogy tartsak, a másik meg azt, hogy nem kell!!!
1769. panini (válaszként erre: 1768. - Varga.nora)
2009. okt. 15. 12:19
Kérdezd meg a nőgyógyászodat. Én ilyenről még soha nem hallottam, hogy szüneteket tartasz. Azzal többet ártasz szerintem.
2009. okt. 15. 10:30
Hello csajok! Ti szoktatok 1 hónapos szünetet tartani nehogy hozzászokjon a szervezet? Kell tartani?
1767. 8164148644 (válaszként erre: 1761. - D to the I)
2009. okt. 13. 10:05

Én másfél hónapja hagytam abba, szintén baba projekt miatt. Az én orvosom 3 hónapot mondott, hogy rendesen kiürüljön a szervezetemből. Ez idő alatt gyógyteákat iszom és vitaminokkat felturbózom a testemet. Remélem a 3 hónap letelte után hamar összejön a baba.

Nekem semmi rossz tapasztalatom nincs, azért mert abbahagytam. Sőt a hajhullásom is megszünt, a mensim rendben megjött. Tehát minden oké.

Sok sikert Neked a babához!

1766. kisBea
2009. okt. 8. 10:26
Sziasztok! Nekem most olyan panaszom lenne...nem tudom hogy köze van e a yadine-nak...még nyár közepén elmentem házidokihoz mert fájt nyomás hatására a mellem alsó része. A dokim azt mondta hogy biztos a melltartóm merevítője nyomja és kenjem flector gél-lel. Azóta is kenem, akkor el is múlt de visszajött. Ja elküldött gyomor ultrahangra meg röntgenre, mert lehet hogy bordaközi sérv, de nem mutatott ki egyik se semmit. Szerintetek mitől lehet? 1hónap múlva megyek a nőgyógyászomhoz gyógyszert iratni,addig nem akarok,mert vagy 2-3órát várnom kell mire sorrakerülök. Köszi
1765. panini (válaszként erre: 1761. - D to the I)
2009. okt. 5. 19:09
Nekem a dokim azt mondta, hogy nem kell várni semennyit. Sőőt, direkt mondta, hogy ne várjunk, mert akkor nehezebben foga meg a baba. Semmilyen káros hatása nincs a babára.
1764. judyt640
2009. okt. 5. 15:55
Én már szedem vagy 8 éve egyszer tartottam kényszer szünetet.Aztirtam pár hozzászélással elötte hogy nekem nincs mellékhatás,hát ahogy olvaslak benneteket a hajhulláson kivül minden megvolt.0 libido,ideges vagyok nagyon mielött megjön ,izzadás ,csak én a koromnak tudtam be45 éves vagyok hogy ez a banyakór de már évek óta megvannak ezek.Mostmár tudom hogy a yadinetöl van ezért kérek töletek tanácsot melyik az a gyögyszer aminek nincs ennyi rossz hatása .Ja sokszor volt rossz a májfunkciom is akkor azis ettöl lehetett amit irtál ,,minimono.
2009. okt. 5. 14:18

Én egyszer abbahagytam egy fél évre...semmi olyan rossz mellékhatása nem volt....csupán annyi, hogy teljesen felborult a menstruációm...(mondjuk nekem előtte se volt túl rendszeres, azért is kezdtem el szedni)

Szóval ez volt a legrosszabb, de amúgy semmi!

1762. Tipke
2009. okt. 5. 14:15
Sziasztok! Én 1 év 3 hónap után most hagytam abba a gyógyszer szedését. Másikat akarok majd szedni kipróbálás szintjén, mert ugyan a yadinnal nem volt semmi gondom csak annyi h a libidómat totálisan a 0-ra csökkentette. Most külföldön van a párom, kíváncsi vagyok, lesz e vmi változás ha hazajön. December környékén akarok elkezdeni megint szedni vmien gyogót. Vkinek volt vmi rossz élménye mikor abbahagyta a szedést?
2009. okt. 5. 14:15

Kérdésem!

csak úgy érdeklődés szinten!


Akinek van tapasztalata írja már le, hogy mikor kell abbahagyni a gyógyszer szedését, ha az ember gyereket szeretne?

Tehát kb mennyi idő a minimum amíg nem ajánlott gyermeket vállalni a tabletta szedése után?

És milyen mellékhatása lehet, ha a gyermek megfogan, amikor a tabletta még esetleg nem teljesen ürült ki a szervezetből?


Köszönöm a válaszokat!

2009. okt. 5. 14:12

Gombás fertőzésekre nekem a nőgyogyim a következőt ajánlotta (sőt ezt nég akkor is lehet alkalmazni, ha nincs semmio panasz, mert ez a módszer segít, a Ph 5- ös szint megtartásában..ott benn!)


Szóval lehet venni gyógyszertárban ilyen zacskós cickafarkfű teát, abból szépen beleraksz 2-3 teáskanálnyit egy bögrébe, majd leforrázod és állni hagyod 5-10 percig. Veszel egy hüvelymosót..belerakod a teát és szépen mindennap "öblögetsz" vele!

Amikor épp nincs gombás fertőzésed lehet a teába cseppenteni egy lehelletnyi ecetet, ami szintén segít a megfelelő ph beállításában!


Én már alkalmaztam, és a mai napig alkalmazom!

Jó módszer (főleg ha gombás fertőzésed van,mert segít enyhíteni a kellemetlen érzéseket!)

2009. okt. 5. 14:06

Én Yadine-t szedek már vagy 3éve...soha semmi mellékhatása nem volt!már egy barátnőmnek is ajánlottam, ős is azt szedi azóta, és nála sincs semmi mellékhatás!

Mindenkinek csak ajánlani tudom!

1758. 65c2d8f645 (válaszként erre: 1757. - M-agika)
2009. okt. 5. 13:00
Szerintem ez szervezet függő, és szerintem függ attól is hogy mennyi ideg szedtél folyamatosan fogamzásgátlót.
1757. M-agika
2009. okt. 5. 12:51
Engem az érdekelne, mennyi idő után ürülhet ki a szervezetből, miután abbahagyja a fogamzásgátló szedését az ember? Mennyi idő kell, míg minden visszaáll? 1 hónap, 2 hónap? fél év, 1 év? 3 és fél évig szedtem (3 félét), ha ez számít :)
1756. M-agika (válaszként erre: 1752. - Judyt640)
2009. okt. 5. 12:49
Én most kivárom a 3 hónap szünetet (abból 1 már letelt) és Diane35-öt fogok megint, mint régen. Visszaemlékezve semmi bajom nem volt tőle, nagyobbak lettek a melleim, szebb lett a bőröm, stb :) ezek meg engem nem zavarnak :) Najó, picikét ingerültebb voltam, de akkoriban elég zavaros időszakom volt, szóval egyáltalán nem biztos, hogy a gyógyszertől volt.. majd kiderül..
1755. M-agika (válaszként erre: 1749. - Minimono)
2009. okt. 5. 12:46

Ugyanezek voltak velem is, na jó én nem híztam, azt én sose tudtam semmitől. Továbbá én nem ingerült voltam, hanem épp ellenkezőleg, semmi se érdekelt :) Tök idegesítő ez is amúgy :)

1 hónapja nem szedem, és azért van bőven javulás, de az 1 hónap még így is kevés szerintem..

1754. 65c2d8f645 (válaszként erre: 1752. - Judyt640)
2009. okt. 5. 12:22
Én nem szedek semmit mivel most babát várok. Szülés után sem fogok szedni semmit hanem elköttetem a petevezetékemet mert nem szeretnék több babócát.
1753. Jucusss89 (válaszként erre: 1751. - Panini)
2009. okt. 4. 17:42
Koszi szépen,még várok 1 hetet vele h ha akko is lesznek hasonló problémáim akkor mindenképp felkeresem az orvost...
1752. judyt640
2009. okt. 4. 14:53
És akkor Ti mit szedtek már ha megmaradtatok a fogamzgyógyszernél?Érdekelnemelyikazamineknincs mellékhatásalegalábbis ennyire sok
1751. panini (válaszként erre: 1750. - Jucusss89)
2009. okt. 4. 09:51

Sziasztok!


Én 6 évig szedtem, teljesen meg voltam vele elégedve, soha semmi problémám volt. Bár az igaz, hogy 8 hónapja abbahagytam, és még mindig nem jön a baba :(

Nekem azt mondta a dokim, hogy vízhajtó hatása is van, nem lehet, hogy ez a problémád Jucuss?

Szerintem még várj 2 hetet legalább, mert az sem biztos, hogy a gyógyszer okozza, errefelé most pont ilyen hasmenéses vírus van.

1750. Jucusss89
2009. okt. 4. 09:35
Sziasztok... 1olyan kérdésem lenne,h már lassan 1hete elkedztem szedni a yadine tablettát s kb. szerda óta hasmenésem van,s félek,h ez a tabletta okozza?Voltak vkinek hasonló tapasztalatai,mert sztem ez már nem normális s igy nekem se yoo,mert igy a tabletta hatása egyenlo a 0-val... :((
1749. minimono
2009. okt. 3. 18:40
sziasztok, én 1 évig szedtem ,de már teljesen érzéketlenné vált a szex... hullott a hajam, híztam, folyton ingerül voltam.. elmentem az orvoshoz és közölte, hogy szíve szerint nem írná fel senkinek mert 1 tabi felér napi 2 felessel... és rendesen májpusztító...
1748. 9bc5015697 (válaszként erre: 1745. - Mimoza85)
2009. okt. 2. 14:46

Szia! Az első kapcsolatomban én is így voltam. Iszonyú volt. Pedig redesen kezelte magát az akkori barátom. 2 évig jártunk, és volt, h egy hónapig nem voltunk együtt, mégis újra meg újra előjött. Aztán méhszáj sebem is lett tőle, meg fagyasztás. :(

Most a barátommal 2 éve járok lassan, és eddig kétszer volt problémám, a két nyáron egyszer-egyszer, de arról sem ő tehetett, hanem a strand. Pár nap alatt vége is lett, nála is eltűntek a pöttyök. Pedig ő mégcsak nem is kezelte magát rendszeresen... amivel jól fel is idegesített. :) De nem volt probléma belőle, nem fertőzött vissza... Szóval ez lehet partnerfüggő...

1747. 9bc5015697 (válaszként erre: 1743. - Zim2)
2009. okt. 2. 14:38
Erősebb volt mint a pecsételő... és csak "folyt". :S Semmi fájdalom, csak vérzés. 4. napon mentem el a nőgyógyászomhoz. A csepptől múlt csak el, de már aznap, mikor bevettem.
1746. M-agika (válaszként erre: 1745. - Mimoza85)
2009. okt. 1. 12:38

Szia!

Ilyesmi nem volt nekem, mint amiről írsz, de sokkal hamarabb kaptam el fertőzéseket, mint mikor nem szedtem semmit. Az immunrendszert legyengíti a gyógyszer, így könnyebben elkapja az ember. Pl ha nyáron strandra megyek, vagy tóban stb fürdök, tuti, hogy összeszedek vmit :( Pedig azelőtt el sem tudtam volna képzelni ezt. Szóval könnyen lehet, hogyha nem szednél semmit, a párod se tudna folyamatosan megfertőzni.

Viszont van kifejezetten olyan nemi betegség, ami mellett tilos a szex. Nekünk volt ilyenünk még régebben, és az orvos is azt mondta, felejtsük el addig, amíg nem gyógyulunk meg rendesen mindketten, különben oda-vissza adogatnánk egymásnak. Én a helyetekben az óvszert is elfelejteném. Inkább bírjátok ki azt az X időt, minthogy utána hónapokig visszatérjen a betegség :)

1745. mimoza85
2009. okt. 1. 01:12

Sziasztok Fórumozók!


Olvasgattam itt a hozzászólásokat, a sajátomhoz hasonlót nem nagyon találtam, ezért megkérdezem hátha valaki mond valami okosat. Két éve szedem kb a Yadine-t (előtte Novynette volt, orvost váltottam és az új azt mondta az túl erős; fölírt Harmonetet, attól híztam 5 kilót hirtelen és depressziós lettem, így lett végül Yadine.) Kb ugyanennyi ideje küzdök folyamatosan visszatérő gombás fertőzéssel. Minden alkalommal kikúrálom, de 1-2 hónapon belül kiújul. Megelőző kezelésnek az orvosom Gynoflor tablettát adott (tejsavbaci), de ez sem akadályozta meg hogy megint előjöjjön. Erős a gyanúm, hogy a párom fertőz vissza folyton, pedig ő is kapott kenőcsöt minden alkalommal (csak épp nem használja valami gyakran, s abban sem vagyok biztos, hogy ha nekem tablettát írnak föl, kúpot és krémet egyszerre, neki elég a kenőcs.). Az orvos nem mondta, hogy a tablettától van konkrétan, csak annyit, hogy a hüvely ph-ját eltolja lúgos irányba, ami kedvez a gombáknak - azt sem mondta, hogy hagyjam abba, mert a gomba veszélyes az egészségemre és ha abbahagyom a Yadine szedését nagyobb eséllyel gyógyulok ki belőle végleg. Ezért aztán még mindig szedem. Most az utolsó kúra óta duplán védekezünk, kikötöttem a páromnak hogy vagy óvszerrel vagy sehogy, mert nem akarom hogy visszafertőzzön - vagy pedig kezelje magát rendesen. Most egy hónapja ennek, és egyelőre nincsen panaszom.

Tehát a probléma gyökere nem biztos, hogy a Yadine - inkább a hormonális fogamzásgátlók általában; s lehet hogy én emiatt fogom abbahagyni mégis (persze orvossal konzultálva, mert mégis ő ért hozzá legjobban). Van valaki köztetek, aki ilyen hosszantartó gombás fertőzésből kigyógyult teljesen (hosszú ideje tünetmentes)? Hogy csinálta?


Köszi!


Mimóza

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook