Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról fórum

Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... ❯❯
2013. dec. 14. 21:04

Kivánság műsor! December 15-től 25-ig kérhetek képeket akiről szeretnétek vagy rövid videót a youtube-ról.

Ez az én karácsonyi ajándékom! :-)

2013. dec. 14. 21:02

4-dik évad 115-dik török rész:


Dzsihangir a szabónál érdeklődik Musztafa kaftánja iránt.Szeretné megnézni mielőtt elküldik.A szabó meglepődik majd azt mondja egy aga járt nála előző éjjel és azt mondta ő küldte,majd elvitte a kaftán a szultán levelével.Dzsihangir felháborodva mondja ő nem küldött senkit.

Az aga a kaftán nyakára mérget önt.Elviszi Musztafának.Musztafa elolvasa apja levelét melyben kifejezi elégedetségét,büszkeségét.Majd Mührinisza épp rá adná amikor Máhidevrának rossz érzése támad és beront fiához.Ragaszkodik hozzá hogy a küldönc vegye fel először.Senki nem érti mi lelte.A küldönc felveszi és meghall.Ekkor Máhidevrán elmeséli fiának hogy amikor a szultán még csak herceg volt ő is kapot apjátòl egy mérgezett kaftánt de Válhidemnek sikerült megmentenie.

Musztafa a történtekről ùgy vélekedik hogy apja el akarta tenni lábbalól,ezért lázadást tervezz.Senki nem tudja lebeszélni.Máhidevrán mindenre felkészül.

A szultán a divánon levelett kap Perzsiából.A levélben az áll hogy az uralkodó elhunyt és fiai össze vesztek a trónon.

A vesztes herceg csatlakozni kiván Szulejmán seregéhez,pasáihoz.Szulejmán elfogadja és üzen neki jöjön a topkapi palotába.

Hürrem egy ládányi szerelmes és bocsánatkérő levelet ìr Szulejmának amit Lokman aga becsempész a szultánhoz.

Hürrem abban reménykedik hogy a szultán ìgy megbocsájt és nem kell elmenie.A szultán megtalálja a leveleket,néhányba beleolvas de nem bocsájt meg.Hürrem ùtra kell.

Fayhre kalfa próbálja vigasztali hogy az idő mindent megold és ùgyis vissza fog térni.

Kutanyában Bajazid megkéri Huridzsihan kezét.Huridzsihan elmondja hogy kislány kora òta arról álmodozik hogy olyan esküvője lesz mint anyának.40 napon át tartó ünnep.De tudja hogy ez csak álom marad.Bajazid titokban feleségül veszi Huridzsihant ami Rana ágyasnak aki két fiùt is szült Bajazidnak nagyon nem tetszik.Majd Bajazid mindenkit figyelmeztett hogy ez egyenlőre titokban kell maradjon.

Bajazid hírt kap hogy anya oda tart ezért Huridzsihant elrejtik.

Hürremet azzal fogadja Bajazid mi ez a hirtelen látogatás? Hürrem kisé felbőszülve azt feleli már meg semm látogathatom a fiamat,az unokáimat?

Ezùtán beszélgetnek,majd Hürrem lepihen.

Musztafa a mérgezett kaftánt nézi miközben harci öltözetett ölt.Ha harc hát legyen harc.Miùtán felkészült megindùl több ezer fős seregével a főváros felé.

Rüsztem beront a szultánhoz és elmondja Musztafa a fővárosba tart,trónfosztásra készül.

Szulejmán hivatja Ferhát agát és parancsot ad induljon el egy ötezer fős seregel és állitsa meg Musztafát bármi áron.

Rüsztemnek parancsot ad hogy szòljon sokolunak áljon készen az öbölben a hajó flotta.Rüsztem megjegyzi hogy a Reis-szek valószinű Musztafa oldalára állnak.

Ezùtán a szultán a teraszra megy és imádkozik:

"Ó,Allah! Ne ad hogy saját véremet keljen ontanom.

Saját fiam ne az én kezem által haljon.

Ha mégis ezt a sorsot szánod nekem,könyörületes leszek.

Ó,Allah hallod amit mondok? Segits helyes döntést hozni!"

Mihrimah is értesül és a palotába rohan.Dzsihangir Fatmával beszékl hogy vajon mi lelte Musztafát majd egy levelet ìrnak amit Atmacával akarnak elküldeni Musztafának remélve hogy nem késő még.Atmacát elrabolja Rüsztem embere Zall.Börtönbe vettik és Zall kinoza hogy árulja el ki Musztafa támogatòja.Mihrimah és Dzsihangir bebocsájtást kér a szultántòl de nem fogadja őket.Mihrimah Gülfemhez megy és elpanaszolja attòl tart hogy Musztafa megöli őt és a fivéreit.

Misztafa közeleg a város kapuhoz ahol szemben találja magát Ferhát agával és a szultán seregével.Ferhát elmondja hogy azt a parancsot kapta hogy állitsa meg minden áron!

Musztafa azt feleli itt az alkalom fejeze le nyugodtan.

Ferhát ekkor letérdel és azt mondja egyetlen ottomán katona semm merne rá kardott emelni,inkább megadja magát.

Immár Musztafa 10 000 fős seregel masirozik a fővárosba.

Piri Reis is értesül és a hajó flotta is Musztafa felé fordùl.

Mihrimah,Gülfem,Fatma,Afife és Dzsihangir a toronyból nézik ahogy megérkezik.Mihrimah nagyon fél.

A szultán leküldi Rüsztemet hogy állitsa meg Musztafát.Musztafa azt mondja ha akarná már a trónon lenne hisz a palotát alig pár száz katona őrzi.Bebocsájtást kér a szultánhoz,átadja sisakját és szabjáját.

Rüsztem visza tér a válaszal.A szultán fogadja Musztafát.

Szulejmán: Mit jelentsen ez fiam? Hogy gondoltad ezt? Megölöd apád,fivéreid,húgod és trónra törsz?

Hogy gondoltad hogy 10 000 katonával csak ùgy bemasirozol ide? Musztafa!

Musztafa: Te kezdted apám.Megakartál ölni a mérgezett kaftánnal.Ha meg akarsz ölni ted meg most a saját kezedel de ne egy kabátal!

Szulejmán:Miről beszélsz Musztafa?

Musztafa:A kaftán amit küldtél mérgezett volt.Ha anyám nem erőlteti hogy a küldönc vegye fel most halott lennék!

A szultánhoz és Musztafához Dzsihangir csatlakozik és megerősiti azt amit Musztafa mond.Majd a szultán és Musztafa kettesben maradnak és megbeszélik a dolgokat.

Miùtán minden tisztázódik,Musztafa még egy kis idejig a palotában marad.A kaftánal kapcsolatban nyomozás indùl.

Hürrem Bajazidnál a kertben szembe találja magát Huridzsihannal.Heves vitta alakùl ki.Hürrem nem érti mit keres itt.Huridzsihan elmondja hogy össze házasodott Bajaziddal.Hürrem ordit vele.Huridzsihan ekkor azzal jönn hogy ő egy született szultána,apja Ibrahim a Nagy Vezér,anya Hatidzse szultánna.Ekkor Hürrem felpofozza.

A palotába megérkezik a Perzsa herceg,Elkas Mirza.Szivélyesen fogadják és a divánon Musztafa is részt vesz,Rüsztem persze nem örül.

A hírekről csak ùtòlag értesül Szelim és Bajazid is.Szelimnek ezen éjszaka rémálma van.Azt álmodja hogy Musztafa emberei bemenek hozzá éjjel és megfojtják kötélel.

Nurbanu nagyon feszült,nem tudja elfelejteni Váléria halálát.

1506. 46f2f563a1 (válaszként erre: 1505. - 46f2f563a1)
2013. dec. 14. 19:57
További 14 kép a naplóba,leírás 30percen belül fent lesz!
2013. dec. 13. 23:03

4-dik évad 115-dik rész,Musztafa fellázad és megindùl a fővárosba,a naplóba 20kép érkezett holnap hozok még és holnap hozom a leírást is.


[link]


[link]

1504. megi04 (válaszként erre: 1503. - Grizus)
2013. dec. 13. 11:44
1489.-es hsz.
1503. grizus (válaszként erre: 1502. - Cippora)
2013. dec. 13. 11:14

Nagyon erőszakos nő.

Mi lesz Bali béggel és álmai nőjével? Jó lenne, ha összejönnének, de erre nem sok esélyt látok...

1502. Cippora
2013. dec. 12. 14:16
A tegnapi részben kicsit szemét volt Hatice nem??? Majd nem fog ennyire mosolyogni ha őt csalják meg...nekem egyre ellenszenvesebb...
2013. dec. 10. 23:09

Hoztam nektek a magyar részekhez néhány videót,Izabella,Ármin,Hürrem....


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2013. dec. 10. 18:03

2013.december.11. 60-dik magyar,31-dik török rész,21:45-23:05-ig:


Ibrahim leveri a lázadást.Izabella miùtán a szultán elùtasítja magára gyújtja a vadász villát.Kimenekitik és közben a szultán is oda ér.Elrendeli hogy Izabella átmenetileg Hatidzéhez kerüljön.Hatidze nem örül a vendégnek de kénytelen vele foglalkozni.Ùj ruhát varatatt neki persze nem európait.Hürrem végre kiszedi Szümbülből ki ez a nő és mit keres itt.Szulejmán kihasználva a tűzet elhireszteli Izabella halálhirét.Ezt Grittinek kell közölnie a küldöncökel.

2013. dec. 7. 17:50

4-dik évad 114-es török rész:

Nurbanu elájult szüléskor.Amikor magához tér Szelim az ágya végén ül.Kérdi fiú vagy lány? Szelim mosolyog és mondja fiút szült neki.Mostantól ő Nurbanu szultána.

Nurbani kérdezi hogy mi lesz a neve a hercegnek.Szelim azt mondja már üzent a palotába hamarosan jönn a szultán és ő ad majd neki nevet.

Fatma beárulja Hürrem titkos szobáját a szultának.Eközben Hürremet kilesi Melek kalfa (Fatma szolgája) hogy épp a titkos szobába tart.Fatma oda hivja a szultánt.Hürrem mikor kilép Szulejmánal találja szembe magát.

A szultán nem szól semit megnézi a titkos szobát és sokolja amit ott látt.Majd elviharzik és senkit nem hajlandó fogadni.

Fatma kioktatja Hürremet és kijelenti most végre vége.Ő győzött Hürrem vesztett.Hürrem erre ne légy ebben olyan biztos Fatma.Fatma megküldi a hírt Musztafának,Máhidevrának.Fatma ezùtán titokban találkozik Rüsztemel és tele beszéli hogy az a szultána akit ennyi éven át szolgált annyira nem bizik benne hogy kihalgatta a divánon.Rüsztem dühösen távozik Mihrimahoz siet.

Rüsztem számon kéri Mihrimahot a titkos szoba miatt.Mihrimah elmondja ő erről semmit sem tud de akkor ezért volt hogy töbször mikor kereste az anyát nem lehetet megtalálni a palotában.

Fatma Dzsihangirhoz megy és őt is telebeszéli.Dzsihangir nem érti anya tetét de Mihrimah felvilágositja hogy anya csak a biztonságukért tette.Hürrem is viszatér a lakosztályába.Ordìt Fayhre és Szümbülel hogy melyikük árulta el.Csak ők ketten tudtak róla.

Szümbülnek ekkor beugrik hogy Cevhernél részegen kifecseghete.Hürrem ekkor ketesbe marad Szümbülel és egy üvegcsét vesz elő amiben méreg van.Szümbül azt mondja hogy ha a szultánája ezt kivánja megteszi.Hürrem rászól nem neki szánja hanem Cevhernek és szedje ki belőle kinek a kémje.Szümbül elviharzik elmegy Cevherhez egy tál édeséggel mérgezet.Cevher megeszi meghal de előtte megad egy nevet Yavuz.Szulejmán befalaztasa a titkos járatot.Majd Hürremet lecseszi.Hürrem te voltál az egyetlen akiben megbiztam hogy teheted?.... Hürrem hiába mondja hogy most is megbizhat bene a szultánt nem érdekli.

Rüsztem titokban találkozik Hürremel és kifejezi dühét amiért kihalgatta a divánt és nem bizik bene.De azt is mondja továbra is hű kiván maradni és van egy terve Musztafa ellen hogy elvonják a szultán figyelmét.

Megérkezik a hír Szelim fiáról.Hürrem abban reménykedik hogy ez megenyhiti a szultánt de nem ìgy van.Másnap arra ébred hogy a szultán végig simitja az arcát.Hát megbocsájtottál Szulejmán? Feláll és elkomorodik.Hogy bocsájthatam volna meg Hürrem.Nem.Nem maradhatsz a palotába Bajazidhoz fogsz költözni.Hürrem a szultánhoz siet de Fatma megállitja elmondja hogy a szultán már elment Nazeninel Szelimhez.Hürrem gyorsan parancsot küld Nurbanunak hogy ölje meg Válériát.

A szultán váratlanul és tùl gyorsan érkezik.Szelim fia születését ünnepli teljesen lerészegedve és lányok táncolnak neki.A szultán dühösen neki ront a részegség miatt és amiatt hogy nem Nurbanuval van.Majd kicsit később megkereszteli a kicsit,a Murád nevet kapja.

Nazenin(Váléria) beleköt Nurbanuba a lépcső tetején.Nurbanuval veszekszenek és letépi a nyakláncát majd ledobja.Váléria ùtána kap de a korlát rosz eltörik és lezuhan.Váléria meghal.A szultán nem érti hogy történt ez és azzonal viszatér a fővárosba.Fatmát is sokolja Nazenin halála.Musztafa titokban meglátogatja Bajazidott.Bajazidott sokolja hogy Mührinisza is vele van.

Rüsztem kideriti hogy Atmaca és Yavuz Piri Reis-nek dolgoznak és Musztafa oldalán állnak.

Rüsztem hamis leveleket ad átt a szultának amiben a kereskedők Musztafára panaszkodnak.

A szultán sétál az erdőben és eszébe jut amikor fiatal volt az apja küldött neki egy Kaftánt (kabát féle).Ez mérgezett volt.Apja el akarta tenni lábalól.Ezt a kaftánt elküldi Musztafának egy levél kiséretében.

Bajazid fejében állandóan Huridzsihán jár és ùgy dönt megkéri költözön hozzá.Huridzsihán meg is érkezik és Bajazidhoz költözik.

Fatma meg akarja kaparintani a hárem vezetését de a szultán ismét Mihrimahra bizza.Mihrimah kijelenti aki anya ellensége az az ő ellensége is.

Hürrem Szümbül felől érdeklődik.Elmondják hogy egész nap csak az ágyban fekszik és sír.Hürrem meglátogatja Szümbült.Szümbül:Ösze tört a szívem,már arra sem emlékszem honan jöttem,hogyan hivtak......

Hürrem:Hosszú éveken át hű szolgám voltál.Mostantól szabad vagy.Választhatsz nevet magadnak,vehetsz házat....

Hürrem készül az indùlásra.

1498. 46f2f563a1 (válaszként erre: 1488. - Mazsinka)
2013. dec. 7. 14:48

Virágom,minden ùgyan olyan,mint tavaly,de héé


Ismerem a dalt,egyébként ez a dal Boszniai és horvát nyelven van nem szerbül de nem gond lefordítani. :-)

1497. 46f2f563a1 (válaszként erre: 1490. - Cippora)
2013. dec. 7. 14:36

Hürrem kontra Izabella:

Nilufer Hürrem szolgálója meglazitja Izabella lovának nyergét amikor lovagolni indul.Leesik a lóról de nem hal meg viszont csùnyán felsérti a lábát.A háremben is dùl a himlő.Niger azzal áll elő hogy Izabella sebét kenyék be egy himlős lány kötésével.Ez nem valósul meg de megpróbálják.Végül mérgezett étel küldenek de a szolgálója eszik csak és hal meg.Ekkor Nigar és Gül aga elkapják Izabellát és a mosodába hurcolják a halot szolgálóval együtt.Ott Hürrem kiosztja majd kicsempészik a szenyesel és élve a tengerbe dobják.

1496. Cippora (válaszként erre: 1493. - Mazsinka)
2013. dec. 7. 13:04
Igen,néha tényleg olyan teltnek tűnik,de majd később mikor már idősebb szerepet alakít,meg tiszta sovány lesz,még az arca is olyan beesettebb.Mondjuk én szépnek látom,mert imádom a vörös hajat,most hogy barna viszont,meg amikor magán emberként készül róla fotó,szinte már csúnyának látom...
1495. Mazsinka
2013. dec. 7. 12:45
Akarom mondani: Hürremet alakító... :)
1494. Mazsinka
2013. dec. 7. 12:39
Most nézem, a Hürremet alakító színésznő még csak 30 éves. Sokkal többnek néz ki.
1493. Mazsinka
2013. dec. 7. 12:36
A sárga ruhában tényleg az volt, de előtte, amikor fürdött, akkor olyan közönséges és pufi hatást keltett. Izabella szép, de színésznőnek nulla.
1492. Cippora (válaszként erre: 1491. - Mazsinka)
2013. dec. 7. 12:33

Pedig a sárga ruhában most szerintem gyönyörű volt.


Izabella arca (is) szét van plasztikázva.Állítólag valami nagy fejes lánya,csak ezért került be a sorozatba.

1491. Mazsinka
2013. dec. 7. 12:20
Ez a Hürrem egyre csúnyább... Izabella viszont gyönyörű. Igaz, kicsit gekkóképű, de azért...
1490. Cippora (válaszként erre: 1489. - 46f2f563a1)
2013. dec. 7. 11:49

Szinte tudtam,hogy Ármin meghal :(


Hogy öli meg Hürrem Izabellát?

2013. dec. 7. 11:05

Láttom hiányoztam! :-D A 4-dik évad 114-es török részhez fent vannak már a képek,a leírást délùtán hozom!


Kérdéseitekre a válaszok: Ármin zsidó ezért apja nem engedi Báli Béghez.Báli Bég megszökteti de kitudódik.Àrmin elkapja a himlőt ekkor apja belemegy hogy Báli Bég elvegye.Ármin a nászéjszakán meghal.


Izabella most még nem de kicsit később a szultán ágyasa lesz.Izabellára a szultán visza teszi a köntöst majd otthagya.Izabella végső elkeseredetségében magára gyùjtja a villát de kimentik.Ekkor a szultán áthelyezi Hatidze palotájába.Izabella itt jól érzi magát és bele szeret a szultánba már nem is akar elmeni.Ekkor a szultán átviszi a háremébe.Párszor együtt lesznek aztán Hürrem elteszi lábalól.

1488. Mazsinka
2013. dec. 7. 10:58

Lipeeeeeeeee... cvatu, sve je isto, ko i lani, hej samo... ne znam, šta će se desiti u sledećoj epizodi. :D


Na, egy kis átköltött Bijelo Dugme számért cserébe csupán e röpke információ érdekelne még szerda előtt, plíz! :)

1487. Mazsinka
2013. dec. 6. 21:32
Valaki írja már meg, hogy Szulejmán megdöngeti-e Izabellát, mert nem bírok majd aludni az éjszaka.
1486. megi04
2013. dec. 6. 20:21
Arról nem is beszélve,hogy ott,ahol férfi uralom van,majd egy férfi hagyja,hogy egy nő pofozgassa...!Na,ja!
1485. megi04 (válaszként erre: 1480. - CsillagTM)
2013. dec. 6. 20:20
Hát oké...de miért pofozza azt a szerencsétlent?Kűggye' arréb' de lassan buci lesz a képe a szerencsétlennek!
1484. Ardilla (válaszként erre: 1483. - Cippora)
2013. dec. 6. 10:42

Minden lehet. És annak az ellenkezője is.


Lipe betol egy kis pénzt a mobiljára, és eloszlatja a kételyeinket. Vagy más fórumozó, aki már előrehaladottabb a történetben.


Szerintem egyébként korábban volt már róluk szó, csak ugye akkor még mi, kedves magyar nézők nem tudtuk, hogy kik ők, és most meg lusták vagyunk több ezer hozzászólást átvizslatni.

1483. Cippora (válaszként erre: 1482. - Ardilla)
2013. dec. 6. 10:31
Jaj te :D Lehet nem is Ármin,csak így kell ejteni :) maradjunk abban,hogy biztos leszbikus ;)
1482. Ardilla (válaszként erre: 1481. - Cippora)
2013. dec. 6. 10:24

Kiderül róla, hogy valójában férfi. Különben miért hívnák Árminnak?

És akkor már világos, hogy miért taszigálja el magától az űberguszta Balibéget. :-)

1481. Cippora (válaszként erre: 1480. - CsillagTM)
2013. dec. 6. 06:38

Az tuti,pláne egy nőcsábász.De valamiért azt gondolom,mégsem fog beteljesülni ez a szerelem.


Lipe!Mi lesz Árminnal?

1480. CsillagTM (válaszként erre: 1479. - Cippora)
2013. dec. 5. 22:54
de ő csinálja jól...a pasik azt csípik, ha valakit nehezen kapnak meg! ;)
1479. Cippora (válaszként erre: 1478. - Megi04)
2013. dec. 5. 18:36

:D

Mi már tuti a karjaiba omoltunk volna... ;)

❮❮ ... 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook