Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról fórum

Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról (beszélgetős fórum)


878. 46f2f563a1 (válaszként erre: 865. - Viknor)
2013. júl. 26. 15:30
Niher hamarosan Hatidze vetélése ùtán jönn össze Ibrahimmal.A lányuk a 2-dik évadban születik.A 3-dik évadban végzi be Ibrahim és Niger is de már nem szereti ekkor Ibrahim Nigert csak Niger őt.
877. Cippora (válaszként erre: 874. - 46f2f563a1)
2013. júl. 26. 15:30
Köszi :)
876. 46f2f563a1 (válaszként erre: 864. - Dorka12345)
2013. júl. 26. 15:27
Hatidze elvetél a janicsárok miatt.Ez a következő részben lesz.Aztán megszületik egy fiù arra Hatidze rádőll és elalszik.Lényegébe a testével agyonnyomja és megfullad hisz levegőt se kap majd ezùtán lesznek az ikrei.
2013. júl. 26. 15:21
Sziasztok,végig olvastam a fórumot,hát nem volt piskóta :-) Nagyon jó,hogy Lipe mesél, nagyon tetszik. Engem csak az érdekelne, hogy Nigar és Ibrahim hogy jönnek össze? Ha jól láttam erről még nem volt szó. Amúgy az nekem is feltűnt az utóbbi részben feltűnően figyelte Ibrahimt. Köszönöm a választ. Jó olvasni titeket!:-)
874. 46f2f563a1 (válaszként erre: 857. - Cippora)
2013. júl. 26. 15:21

Párbeszéd a csònakban:

Viktòria:Matrakcsi nem is vár minket semilyen hajò,ùgye?

Matrakcsi sírva fakad.

Matrakcsi:Viktòria én szívből szeretlek téged de te te sose szeretél engem,igaz?

Viktòria:Nem.

Matrakcsi előveszi a zsákot.

Matrakcsi:Kérlek bùj ebbe bele.

Viktòria magára hùzza a zsákot.Matrakcsi beköti.

Matrakcsi:A szìvem hasad szét hogy ezt kell tennem.(belöki)

Remélem isten mellett megtalálod a nyugalmad.

Ò Allah de az én lelkem,az én lelkem vajon mikor lell nyugalmat? rövid ima-majd sokáig sír

873. Cippora (válaszként erre: 871. - L.luiselotte)
2013. júl. 26. 15:14
Mahidevran és Nigar is szép.Mondjuk nekem Szádika is tetszett,csak még egy pár kilót elbírt volna ;D de lesznek még szép nők,Firuze,Isabella...Hürrem nagyon különleges,sok arca van,általában gyönyörűnek látom,de olykor szinte már csúnyának...
2013. júl. 26. 15:10
Hürrem egyéniség--nélküle nem lenne jó a sorozat. Ibrahimbol kiábrándultam--goromba.Hamar kiabál.Marad a Szulejmán a ff.ak között.
2013. júl. 26. 14:45

Hatidze a legszebb nő a sorozatban.

Nekem az elején a Hürrem is nagyon tetszett.



Ffiak közül a Leo tetszik és az Ibrahim.

870. Cippora (válaszként erre: 865. - Viknor)
2013. júl. 26. 10:38
Nigar már most szerelmes,nem hiába csípte ki magát,amit Hürrem is észrevett.
869. Ardilla (válaszként erre: 866. - Samandra)
2013. júl. 26. 10:37

Volt egy olyan momentum, amikor az Ibrahim megsimogatta a Nigar arcát. Talán az esküvő környékén, amikor a saját palotájukba költöztek. Az nem illett a képbe, mert szerintem fizikai értintkezés még ilyen szinten sem lehetett volna köztük. Bár ki tudja? De lehet, hogy ezzel kívánták jelezni, hogy kettejük közt elindult valami kémia, ami majd idővel kiteljesedik.


A Hatidzse meg szerintem egy tipikus gótikus szépség: szép, szép, de szerintem baromi unalmas. Persze hogy kapart utána az Ibrahim, aztán hogy megkapta, idővel már nem lesz olyan értékes a számára, és elkezd más nőket kajtatni. Hab a tortán, amit Lipe írt a gyerekeikkel kapcsolatban, meg hogy Hatidzse párszor kiborul.


Na mindegy. Sajnálom, hogy Ibrahim ki fog nálam esni a pixisből, mert most kedvelem.

2013. júl. 26. 10:25
Na Ibrahim is...szóval ő is csak egy férfi. Annyit nyávogott Hatice után, aztán mégis megcsalja.
867. zsupszo (válaszként erre: 864. - Dorka12345)
2013. júl. 26. 10:19
következő részben leesik a lépcsőről, és akkor elvetél
866. Samandra (válaszként erre: 865. - Viknor)
2013. júl. 26. 09:34

én az utóbbi 2 részben felfigyeltem rá, hogy Nigar hogy néz Ibrahimra, meg miután beszélgettek mosolyog Nigar... és Hürrem is megkérdezte, kinek öltözött így ki, szóval Nigar már tuti érez valamit egy ideje, csak titkolja, mert nyílván számára tabu Ibrahim


szerintem - és ez csak feltételezés abból, amit Lipe leírt az előzetesekből - megtörik Ibrahimnál valami Hatice irányába, talán a gyermekek halála miatt, vagy agyára megy a hatalom, esetleg mindkettő és lehet Hatice depressziós lesz a gyermekek miatt és nem közeledik felé többé, így Ibrahim kihasználja, hogy Nigar odavan érte :)


de Lipe tuti leírta már ezt is korábban :)

865. viknor
2013. júl. 26. 08:31
Olvastam itt a fórumon, hogy Nigarnak és Ibrahimnak lesz egy közös lányuk. Engem az érdekelne, hogy hogyan és mikor jöttek össze? Vagy egyszer csak egymásra néztek és bummm, jött az a bizonyos szikra? És ez szerelem volt mindkettőjük részéről vagy csak egy rövid kis viszony?
2013. júl. 25. 23:01
Lehet volt mar róla szó,de Hatice el fog vetelni? Vagy mi lesz ezzel a terhességgel?
863. o.andi
2013. júl. 25. 22:47
imádom ezt a sorozatot is...mint mindegyik török sorozatot!!!
862. Fiatal nő (válaszként erre: 854. - 46f2f563a1)
2013. júl. 25. 22:04

Nos igen.


Tulajdonképpen engem a sorozat maga annyira nem is izgat ilyen szempontból, hogy mi fog benne történni. Sokkal inkább a valós történelmi tények, események azok, amiket szeretnék a lehető legpontosabban megismerni. Ennek tudatában a sorozat főbb vonalaival is tisztában vagyok/leszek, mi lesz, mi várható. És külön izgalmas, hogy miben és mennyire térnek el a valóságtól.


Szóval nekem már csak ezért is szórakoztató ez a sorozat. :)

861. Cippora
2013. júl. 25. 22:02
Lipe még légyszi azt a párbeszédet is ami a 38.-ik részben volt,mikor Szulejmán megfojtogatta a teraszon kicsit Hürremet :D majd kibékültek.Köszi :)
860. Fiatal nő (válaszként erre: 850. - Samandra)
2013. júl. 25. 22:00
Nem volt a felesége, ez biztos.
859. Fiatal nő (válaszként erre: 849. - Samandra)
2013. júl. 25. 22:00
Mahidevran nem lett száműzve Mustafával, csak szandzsákba költöztek, hogy Mustafa felkészülhessen az uralkodásra. Minden fiúgyermeket x éves kora után szandzsákba küldtek, felkészülni az uralkodói teendőkre. Az anyjuk is velük szokott menni ebben az esetben. Hogy Mustafa halála után száműzték-e Mahidevrant, azt nem tudom, de reményeim szerint megtudom nemsokára. :D
858. Cippora
2013. júl. 25. 21:42
Szegény Szádika basszus,én sajnálom...
857. Cippora
2013. júl. 25. 21:39
Lipe,megírnád légyszíves a párbeszédet ami Szádika és Matrakcsi között volt mikor a csónakban ültek?
856. 46f2f563a1 (válaszként erre: 855. - Starstar77)
2013. júl. 25. 20:41
Ibrahim jönn rá hogy Leò és Hürrem nem ismeretlenek egymásnak.Elcsip egy levelet amit Leó küld Nigerrel Hürremnek.A levélbe arra kéri hogy még egyszer hadd láthasa ùtoljára Hürremet.Ibrahim azt mondja Nigernek hogy adja át a levelet Hürremnek de ne szòljon ròla hogy ő elolvasta.Hürrem nem megy el a találkára ám Ibrahim annál inkább.Mivel nem sikerült Hürremet rajta kapni Leòt börtönbe záratja és Hürremnek szòl hogy másnap látni akarja.Ezen az estén Hürrem nem tud aludni amikor feláll elájul és kiderül hogy terhes.Másnap Hürrem elmegy Ibrahimhoz aki előhozatja leòt.Egy tál lokumot leönt méregel és Hürrem kezébe nyomja döntsenek ki él ki hal meg.Leò megeszi a mérgezett lokumot,eközbe odakint Szadika kést szorit a szultán torkához.Leò meghal Hürrem kisiet a szultánhoz mire bemenek Ibrahim katonái eltüntetik Leò holtestét. HAMAROSAN LESZ EZ A RÈSZ
2013. júl. 25. 17:50
Tényleg... Mi fog történni Leóval??? Talán a szultán észre veszi hogy szemet vet Hürremre,és lefejezik??? :PP
2013. júl. 25. 16:40

Láttom ismét előkerült Máhidevrán.

A sorozetban nem volt Szulejmán felesége csak az ágyasa.Azért lett szultána mert fiùt szült.Máhidevrán akkor szülte Musztafát amikor Szulejmán még herceg volt.


Most hogy ez a valòságba hogy volt azt nem tudom és nem is szoktam ùtána nézni a wikipédián.Ismétlen a sorozat egy történelmi alapokra épülő szappan opera és nem történelmi dokumentum film.

2013. júl. 25. 16:35
14 kép érkezett a naplòba.
2013. júl. 25. 15:30

3-dik évad 93 török rész:

Bajazid janicsárnak öltözve a szultán ùtán ment a haditáborba.Vele tart egy kisgyerek is egy barát a palotán kivülről Hassan.Bajazid arra kéri Hassant hogy Husseinek szòlitsa ne hercegnek,nem akar lelepleződni.Hürrem nem érti hogyan tünhetett el a palotábòl Bajazid hisz annyi ember veszi körül.Mihrimah segitségért kiált,Afife Esmahant vérző fejel a fürdő padlòján találja.Kivitetti,az orvos is megnézi de továbbra is eszméletlen.Hürrem is értesül Esmahanròl,de Mihrimah megnyugtatja és mondja hogy ő vele lesz.Hürrem nyugodtan kerese tovább Bajazidot.Sah pròbálja Hatidzét lekötni mert az idegeire megy.Ùj ruhákat készitenek de Hatidzét csak az érdekli hogy Sahnak milyen ùj terve van Hürrem ellen.Gabriella megkeresi Lukréciát Musztafa háremébe.Lukrécia nem ismeri fel ezért Gabriella elmagyaráza de Fidan (Musztafa háremének a főfelügyelője) megzavarja őket.Sahhot értesitik lánya balesetéről a fürdőben miszerint elcsùszot.Azzonal a palotába siet lányához.Dzsihangir tudja mit tett Bajazid.Látva anya aggòdását el is akarja mondani de Hürrem elutasitja azzal hogy most nincs ideje vele foglalkozni.Mercan aga ront be és mondja hogy megvan Bajazid ruhája és az osztályábòl Hassan is eltünt.Ekkor Dzsihangir felkiált ő tudja hol van Bajazid de senki nem akarja meghalgatni.Hürrem meglepődik.Hürrem ùtasitja Szümbült hogy hozza visza Bajazidott.Esmahan magához tèr és nem árulja be Mihrimahot.Bajazid látva Szelimet apjuk oldalán nagyon féltékeny és dühös lesz.Kicsit később verekedésbe keveredik önfejüsége miatt és Szelim észre veszi.Bajazid lebukik.A szultán meglepődik hogy Bajazid ott van a hadjáraton.Amikor azt is megtudja hogy egyedül jött csak Hassan tartott vele nagyon dühös lesz és lekiabálja.De meg is dicséri mert aki háborùra készül annak az eszét is tudni kell használni.Báli Béget megbiza hogy biztonságba jutasa visza a két gyereket a palotába.Bajazid a palotába érve anyához megy.Azt mondja Hürremnek hogy nem bánta meg amit tett és ùjra megtenné.Hürrem figyelmezteti hogy a felelőtlensége a tanárai és felügyelői életébe kerülhetett volna.Sah Hürremet hibáztatja Bajazid viselkedéséért.Sah és Hatidze nem hisz Esmahannak hogy elcsùszot.Mihrimah érdeklődik mi lesz Bajazid büntetése.A büntetés két embert miatta fognak kivégezni és ezt végig kell néznie hogy éreze tette sùlyát.

Musztafának is kezd terhére lenni Gabriella és semmi oka a maradásra.Nyiltan megkérdezi mi oka a maradásra,ám a lány helyett Benitto a kereskedő válaszol.Hurrem mecsetét az épitészek megkezdték de ùtba van Kesver asszony háza.Hiába ajánlott több pénzt is mint amennyit a ház ér nem adja el.Ekkor Hürrem személyesen megy el hozzá.Kesver asszony azt mondja hogy az emlékeit nem lehet pénzen megvenni.Ekkor Hürrem elmondja a saját emlékeit,hogy hogyan érkezett a palotába hogy évekig élt a piac szélén lévő házba közel kesver asszony házához........ Ekkor Kesver asszony eladja a házát és elmondja ha tudta volna hogy ezért kell annyira már rég oda adta volna.A háremben elégedetlenkenek a lányok mert nem kapták meg időben a pénzüket.Afife figyelmezteti Hürremet hogy ha hamarosan nem ad nekik pénzt lázadás törhet ki.Mercan aga szalad Sahhoz ùgyanezzel a hírrel.Sah elégedetten várja hogy kitörjön a lázadás.Mercan aga kinyomozta hogy nincs pénz amit a háremhölgyeknek adhatnának.Hürrem figyelmetlen volt mint annak idején Máhidevrán és többet költött a keleténél.Sah csak erre várt elmegy Hürremhez és közli vele hogy tudja hogy nincs pénz.Hürrem csak annyit mond nem kell a segitsége.Hürrem szòl Szümbülnek hogy hivja Rakel asszonyt a zsidò bankárt.(Vele csalta törbe Máhidevránt amikor sokat költött Rakel adott kölcsön majd mikor a kölcsönt nem tudta fizetni Hürrem kapta meg a háremet).

Szulejmánt egy sebes folyò állitja meg.Ekkor Lütfi és Matrakcsi hivatja Sinant.Sinan egy épitész aki Ibrahim tanitványa volt.Elmondja a szultának hogyan tudnának átkelni a folyòn.Tetszik neki az ötlete igy neki is állnak megvalòsitani.Niger látja Rákelt távozni és Sahhoz kiséri.Ìgy Sah is tudomást szerezz a kölcsönről.Gabriella távozni készül de kéri Musztafát hadd vihese a testvérét Lukréciát is,bele egyezik.Àm Lukrécia nem akar menni.Máhidevrán dühös hogy a fia ebbe belement.Mihrimahnak szòl egy szolga hogy a háremben keting az a levél ami Báli Bég irt neki.Mihrimah ùgy gondolja ez Esmahan revansa a fürdőben történtek miatt.Szümbül a kölcsönért megy.Mercan aga azzonal szòl Sahnak.Sah kiraboltatja Szümbült.Szümbül kétségbe esve tér visza és informálja Hürremet de egy háremhölgy is meghalja.A hárembe fel lángolnak az indulatok.Afife pròbál rendett teremteni.Ekkor Sah lép be kezében a pénzel és szétosztja közöttük.Ezt Hürrem is látja Sah cinikusan mosolyog rá.Hürrem azzonal kapcsol hogy ez Sah műve volt.

Megindulnak a keresztesek,velence,franciák..... Szulejmán ellen.Szulejmán azzonal válaszlépést tesz.Ő Bagdadba marad fiaival.Hizir vezér(Barbarossa kapitány) a tengeren harcol,Ayaz és Lütfi Itáliában és nyomuljonak befelé a szárazföld felé mig Husver(Hatidze leendő férje) india felé indul.Igy egyszere több helyen fognak harcolni ha valahol el is buknak másutt győzelemre mennek.

851. Cippora
2013. júl. 25. 15:16
Szerintem is a felesége volt.Nagyon sajnálom szegényt,hogy így eldobták,megalázták...milyen már ez is,hogya saját gyermekét megölette a szultán.És ott ez bevett szokás volt,Szulejmán is úgy került trónra,hogy az összes fiútestvérét megölették.
2013. júl. 25. 15:10

Másik cikk:


"Szulejmán 25 évesen 1520-ban lett szultán. Ekkor már megvolt Musztafa (1515-ben született) nevű gyermeke Mahidevrántól, aki hivatalosan is felesége. Mahidevrán nem volt rabszolganő, ő születésétől fogva iszlám vallású volt és a magasabb török körökből származott. Így nem csoda, hogy nehezen tudta elviselni, hogy egy rabszolganő, aki ráadásul először még a nyelvüket sem ismerte és „hitetlen” is volt az ottani társadalom számára, hódítja el férjét, aki a birodalom legnagyobb ura volt, érthető, hogy megpróbálta védeni saját rangját és gyermeke jövőjét.


Hurrem a korabeli feljegyzések szerint nem volt a legszebb hölgy, Mahidevran Gülbahar pedig magasabb társadalmi rangja mellett szép nő is volt. Hurrem nem szépségével, inkább természetével, okosságával hódította meg a szultánt. Törekvő volt, okos, jó taktikus és akaratát következetesen véghezvitte."


Én azt mondom, a felesége volt Mahidevran :)

2013. júl. 25. 15:07

Találtam egy érekes cikket... Többen azt írtátok itt, Mahidevran nem volt Szulejmán felesége, de egyik helyen azt írják az volt, másikon meg nem említik elvette-e.


"Mahidevranról, I. Szulejmán szultán első feleségéről nem sokat tudunk. A házassága előtti évekről konkrétan semmit. A neve azt jelenti: „aki mindig szép”, „akinek szépsége soha nem halványul” vagy az „időtlen szépség”. Szulejmán nagyon szerette, becenevet is adott neki, Mahidevran Gülbaharnak hívta, melynek a jelentése tavaszi rózsa.


Mahidevran fia akkor született, amikor hitvese, Szulejmán, még csak herceg volt. I. Szelim szultán halála után Isztambulba, az akkori fővárosba költöztek családostól, hogy elfoglalják a trónt. Itt, az isztambuli háremben Mahidevrannak befolyásos riválissal, Hürremmel kellett szembenéznie, akibe a szultán mélyen beleszeretett.



Hürrem is gyermekekkel ajándékozta meg Szulejmánt, 1521-ben megszületett Mehmet, aki korán elhunyt, aztán 1524-ben Szelim, aki viszont apját követte a trónon. Mahidevran státusza nem csak a szerelem, de a gyermekek születése miatt is megrendült. Egy darabig Ajse Hafsa, a szultán anyja igyekezett elnyomni a két nő rivalizálását, de halála (1534) után már teljesen nyíltan gyűlölték egymást, és ott tettek keresztbe a másiknak, ahol tudtak. Durva eszközökkel harcoltak egymás ellen, és ez feldühítette a szultánt is. Mahidevrannak mennie kellett, fiával, Musztafával együtt száműzték a palotából.



Szulejmán uralkodásának a vége felé az is nyilvánvalóvá vált, hogy nem csak a feleségek, de a fiaik is folyton küzdenek egymással, és hogy még véletlenül se Mahidevran fia szerezhesse meg a trónt, Hürrem és Rusztem pasa, árulással vádolták meg Musztafát. 1553-ban Szulejman kivégeztette a saját elsőszülött törvényes gyermekét. Fia halála után Mahidevran teljesen összetört. Bursába költözött, ahol a fia sírja állt, és ott élt szegénységben élete végéig. Szegénységben, mert gyakorlatilag semmiféle jövedelme nem maradt, hiszen az új szultán, Hürrem fia, rátette a kezét minden bevételére. 1581-ben halt meg."


Ez nem a sorozat, hanem ahogy valójában történt... elvileg...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook