Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról fórum

Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról (beszélgetős fórum)


2013. aug. 9. 15:16

jajj de imádom!!! :)

de én nem szeretem megnézni előre vagy csak elolvasni sem, hogy mi lesz a következő részben. Az sztem úgy izgalmas ha csak akkor tudja meg az ember ha nézi.

967. 46f2f563a1 (válaszként erre: 966. - L.luiselotte)
2013. aug. 9. 14:14
Azt is irták hogy vagy egy ùjabb török vagy indiai sorozatott tesznek be helyette.
966. l.luiselotte (válaszként erre: 962. - 46f2f563a1)
2013. aug. 9. 13:45

Pedig nem is rossz nézettsége ahhoz képesat, hogy mikor sugározzák.. Én a Fb-n a kedvenceim közé is felvettem ...

El tudom képzelni, milyen műsor lesz helyette.

2013. aug. 8. 21:24
10 kép van.
2013. aug. 8. 19:44

3-dik évad 101-dik török rész:

A szultán Barbarossát Maniszába küldi Musztafáért.Tudomására jutott hogy Musztafa találkozott a magyar nagykövetel,számon akarja kérni.A szultán attòl is tart hogy a hamarosan kezdődő háborù miatt el kell mennie a palotábòl és távolétében Musztafa megindùl a trònért.

A szultán viszaemlékszik arra amikor Musztafa még kicsi volt nem veszi észre hogy Dzsihangir érkezik hozzá.Dzsihángir azt mondja nagyon örül hogy Musztafa meglátogatja.

Mahidevran, Sah és Hatice aggódnak a Szultán parancsa a miatt, hogy beszélni akar Musztafával.

Musztafa megérkezik a palotába a szultán leszidja és figyelmezteti nem ez az első alkalom hogy nem követi a parancsát.

Később Dzsihangir azt kérdezi az apjátòl hogy amikor a testvérei is elmenek majd tartományokba uralkodni meglátogathatja e őket? A szultán annyira el van gondolkodva hogy nem válaszol.Ekkor Dzsihangir dührohamot kap majd bepánikol.

Mahidevran megtudja, hogy Sah és Lütfü elválnak. Úgy gondolja, hogy ebből Hürrem előnyt tud kovácsolni magának. Sah viszont azt mondja, hogy ehhez semmi köze Hürremnek, és már sokkal korábban el kellett volna válnia.

Mivel ismét háborúba készülnek a szultán megparancsolja maradjon a palotába és tartson rendett de hozzá teszi ez az ùtolsò esélye a helyes cselekvésre.Majd kijelenti hogy amikor viszatér Musztafa nem Maniszába megy visza hanem Ameysába kerül.Maniszába Mehmetet fogja kinevezni.Musztafa és a pasák ledöbbenek.

Musztafa rákérdez hogy apja ezzel büntetni akarja e? A szultán azt feleli hogy Ameysa határos a Szafavid dinasztiával és ott nagyobb szükség van a tapasztalatára.

Ezek után Mustafa visszaemlékezik arra, amit az apja korábban mondott, és visszamondja az apjának: ahogy öregszük, úgy veszítjük el ártatlanságunkat. Csak most értette meg apja mit akart ezzel mondani.

Musztafa a folyósón anyával találkozik és mondja hogy át kell költözniük Ameysába. Mahidevran azonnal Hürrem szobája felé veszi útját, azonban nem jut be, mert Hürrem bezárta ajtaját. Dühében az ajtót veri, és szitkozódik, hogy minden bűnéért fizessen meg. 

Ahogy Mustafa Haticéhez tart, eszébe jutnak Ibrahim szavai: vigyázzon viselkedésére, mert különben a trón Hürrem Szultána kezébe kerülhet. Mustafa azt mondja magának, hogy ezt nem engedheti meg. 

A Szultán hívatja fiait. Bejelenti, hogy Mehmet elkíséri őt a háborúba, miközben Selim és Beyazit Szandzsákba mennek. Beyazit nagyon örül ennek.

Hürrem örül újabb sikerének, fánkot készíttet a Hárem tagjainak. Mehmet nem örül ennek az egésznek, szomorúan beszél a húgával. Szerinte, ez nem fer Mustafával, aki a trón megérdemelt várományosa. Mihrimah más véleményen van. Szerinte ugyanis Mehmet az, aki megérdemli a trónt. Úgy véli, ha Mustafa kerülne trónra, kivégeztetné testvéreit. Mehmet ettől begurul, azt mondja, húga épp úgy beszél, mint az anyjuk és ez neki nem tetszik.

Musztafa mondja Máhidevrának hogy szerinte apja ellene fordùlt és ùgy érzi elvesztette apját.Máhidevran szerint, most már egyedül vannak. Egyedül kell felvenniük a harcot a kígyó Hürrem ellen. 

Hatice kétségbeesetten kiabál, hogy valamit tenniük kell, hogy megállítsák Hürremet, mert folyamatosan sikert sikerre halmoz, és végül eléri célját. Husrev szerint viszont most vissza kellene vonulniuk egy időre. Mehmet sajnálatát fejezi ki Mustafának, hogy Manishába kell mennie. Mustafa meglepődik ezen, azonban azt mondja, ez az apjuk döntése és hogy egyáltalán ne sajnálja.

*Mustafa meglátogatja Mihrimaht, kérdi hogy megy a sora, majd elárulja, sokat gondol rá. A lány azt mondja, nagyon sokminden megváltozott, és az a Mihrimah, akit eddig ismert, már nem létezik többé. Ezek után átölelik egymást. Épp ekkor érkezik Rüstem, és nem tetszik neki a jelenet. *

*Mahidevran beszélni akar a Szultánnal. Előtte állva azt kérdi, hogy tehetett ilyet a gyermekükkel? Emlékezteti saját hibáira, melyeket még hercegsége alatt követett el Manishában, és megvádolja, hogy döntéseit Hürrem befolyása alatt teszi, és nem veszi észre, hogy cselt sző, és ármánykodik ellene.Szulejmán megkéri, hagyja el a szobáját. Mahidevran a Szultánák segítségét és támogatását kéri, de Sah azt mondja, nem tehetnek semmilyen lépést, ami a Szultán akaratával ellentétes lenne. Mikor Mahidevran elmegy, Sah húgához fordul, és azt mondja, nem szabad tenniük semmit! 

A szultán a pasákkal háborúba indùl. A férfiak elhagyják a palotát, Mahidevran meg Afifét keresi, hogy elkészült-e a szobája. Mihrimah döbbenten mondja neki, hogy azt hitte Sah palotájában marad. Mahidevran azt feleli, hogy oda megy, ahová a fiának kell mennie. 

Egy levél érkezik a palotába miszerint Szelim megbetegedett Konyába.Hürrem ùgy dönt oda utazik fiához.

Mustafa megtudja, Hürrem az ő engedélye nélkül ment el. Megkéri Yahiát, fordítsa vissza és hozza vissza a biztonságba. Mihrimah viszont megkéri, ne tegye, mert Szelim beteg és ő kérte hogy anya mennyen el hozzá.

*Mihrimah riadtan rohan bátyjához, hogy Selimtől kapott levelet, melyben azt írja, hogy soha nem volt beteg, és anyjuk nem érkezett meg Konyába. Halálrarémülten kérdi Mustafától, hol az anyja. Mercan informálja úrnőjét, hogy Hürrem nem érkezett meg Konyába. Sah azt mondja, sürgősen meg kell tudniuk, mi történt, és meg kell találniuk. Mahidevran is meglepődik, és nem érti, ki csaphatta be mindannyiukat. Sah Haticétől kérdi, hol van Hürrem. Hatice azt feleli, Konyában. Afife nagyon aggódik, Mihrimah nyugtatgatja, hogy anyja életben van. Afife reméli, a Szultán hamarosan visszatér és megtalálja a Szultánát. Mustafa megkérdi Mahidevrant, hogy van-e köze Hürrem eltűnéséhez? A nő tagad. *

*Mihrimah Sah palotájába megy, és kérdi, mit tett az anyjával? Sah figyelmezteti, vigyázzon a szájára! Mihrimah szerint, pont Sahnak kellene vigyáznia, hiszen a Szultán lánya áll előtte. Hatice is megérkezik, és ő is figyelmezteti a lányt a szavaira, mert mint mondja, még megbánhatja. Mihrimah visszavág, hogy ők ketten bánhatják meg viselkedésüket, mikor az apja visszatér és megtudja, mi történt. *

A szultán viszaérkezik és megtudja hogy Hürrem eltünt.Nagyon megdöbbent,dühös de fél is.

963. Trixyke (válaszként erre: 962. - 46f2f563a1)
2013. aug. 8. 19:19
Micsoda???Ekkora barom csatornát!!!Csak maguknak köszönhetik,h a sorozat nem hozza az álta/luk elvárt nézettséget!!!Tiltakozzunk!!
2013. aug. 8. 18:18
Van egy rossz hír,bár nem tudom igaz e.Ùjságbòl olvastam azt a hírt mi szerint szemptember elején lesz az ùtolsò rész amit az rtl-en leadnak.Nem fogják tovább adni a nézetség miatt.
961. 46f2f563a1 (válaszként erre: 960. - Ardilla)
2013. aug. 8. 18:16
Hürrem nem egyszobásba lesz.Kap majd helyette egy másik lakosztályt.
960. Ardilla (válaszként erre: 959. - Samandra)
2013. aug. 8. 16:37
Lehet, hogy azért lenne fair, mert ő kérte előbb, de a Hürrem már nagycsaládos. Most akkor ő fog nyomorogni valami isten háta mögötti egyszobás lakrészben? Hú, lesz ebből nagy arcvágás meg piszkálkodás! :-)
959. Samandra (válaszként erre: 958. - 46f2f563a1)
2013. aug. 8. 13:18
akkor jó :) így lenne fair :)
958. 46f2f563a1 (válaszként erre: 954. - Samandra)
2013. aug. 8. 13:00

nyugi oda fogja adni a szultán,türelem

Csak irtóra ösze van cseszve az rtl-en és nagyon lassan adják le.

957. 46f2f563a1 (válaszként erre: 956. - Ardilla)
2013. aug. 8. 12:57
Sajnos igazad van.Ùjbòl van mind családi mint egészségügyi gondjaink és kicsit lemaradtam.
956. Ardilla (válaszként erre: 953. - L.luiselotte)
2013. aug. 8. 07:57
Szerintem Lipe lemaradt egy kicsit, és most így sikeredett, hogy utolsó percben nyomta be a friss infot. :-)
955. Ardilla (válaszként erre: 954. - Samandra)
2013. aug. 8. 07:55
Na ezen a reklám dolgon én is kiakadtam. Amikor hallottam, hogy megy a filmzene, a konyhában voltam. Mire bementem, már naptejet reklámoztak. Szegény gyerekemet meg leugattam, hogy miért kapcsolta el a csatornát, amikor tudja, hogy ha szerda, akkor Szulejmán, ami nálunk szent és sérthetetlen. :-) Erre visszatekert egy kicsit, és lám-lám...
2013. aug. 8. 06:38

este néztem a Szulejmánt és lehet csak bekélpzeltem magamnak, de a 2 rész között volt reklám, mint mindig, majd leadták a 2. rész főcímét és reklám volt!!!!!!!!!!!! tuti nem álmodtam... ehhez már pofa kell...


ami feltűnt: még mindig nem kapta vissza Mahidevran a lakosztályt, LIPE biztos úgy van ahogy írtad??

mert te írtad, hogy mikor Szulejmán megtudja, hogy már Mahidevrannak odaigérte a Valide, visszaveszi Hürremtől és mégis Mahidevrané lesz, de ilyen nem volt és a lakosztályos részt 3 hete adták le

953. l.luiselotte (válaszként erre: 952. - 46f2f563a1)
2013. aug. 8. 01:10
Nem ez volt az este ?
2013. aug. 7. 19:40

következő magyar rész 21:35-00:00 38-39magyar rész,török 20vége és a 21-dik elejéből egy pici.

A mùltkoribòl lecsipett 15perc lesz a 38-dik.

Tehát a szultán rendett tesz a janicsároknál.Hatidze elvetél.Hatidze és mindenki az ő palotájábòl átmegy a főpalotába.Máhidevrán megnyugszik hogy Hürrem vigyázott az ő fiára Musztafára is.Megérkezik Ibrahim is.Hürrem smaragd gyűrűjét Máhidevrán elopja.

Nigerrel viszajutatja Máhidevrán a gyűrűt.A janicsárok vezetőit lefejezik a piaci károkat renbe teszik.

Hatidze viszatér a saját palotájába és meghivja a szultánt vacsorára.Hürrem is várja a szultánt de az nem megy el.Hatidze vacsorája közben megtetszik neki Szadika.Èjjelre ott marad lefekszik Szadikával.


Ezt egy tévéùjságból néztem ki mert az rtl annyira ösze szabdta hogy nem tudtam elmeni rajta.

951. 46f2f563a1 (válaszként erre: 947. - Trixyke)
2013. aug. 7. 19:30
Igen mikor Rüsztem kidobja időugrásvan és eltűnik évekre.Nem vagyok biztos benne hogy meghalt e mert a teste nem lett meg.
2013. aug. 7. 06:35
Jó a sorozat :) alig bírok a végéig fent maradni,mert későn van vége,de mindig megnézem azért. :)
2013. aug. 7. 06:28
tegnap volt Szulejmán halálának 447ik évfordulója
948. Trixyke
2013. aug. 6. 22:23
Bocsánat, tűrtem=Hürrem.
947. Trixyke
2013. aug. 6. 22:21
Akkor Niger meg is fog halni? Meg h_h nem állt Tűrtem védelme alatt,h évekre eltűnt előtte?
946. whitelily (válaszként erre: 934. - L.luiselotte)
2013. aug. 6. 19:49
Az egy másik fajta ábrázolás, a mi szemszögünkből. Én is elgondolkodtam azon, hogy Gárdonyi egy kisöregként mutatja be Szulejmánt, míg a sorozatban nekem kissé Don Juan-nak tűnik :)
2013. aug. 6. 17:16

10 kép érkezett.


A magyar részt holnap ìrom.

2013. aug. 6. 16:17

3-dik évad 100-dik török rész:

Gülbahar felébreszti Rüsztemet, mert találtak egy meggyilkolt agát. Rögtön elmegy megnézni, mi történt, és a bölcsőt üresen találja.A szultánt is értesitik és azzonal Mihrimahoz siett.Gülbahar(Olivia) a bölcső allatt Niger fülbevalòját találja.Biztos benne hogy Nigeré mert amikor Rüsztem kimenekitete a kocsmábòl és velük élt Niger mutata hogy ezt a fülbevalòt oda akarja majd adni a lányának.

Hürrem azon csodálkozik hogy lehet ez hiszen Nigert évek òta nem látták.A szultán azzonal parancsba adja Báli Bégnek hogy kerese meg Nigert hozza visza a babát és hozza elé Niger fejét.Niger a kikötőbe tart és a kicsit Esmanurnak nevezi.Megkér egy halászt vigye át az öböl tùlpartjára.

Báli Bég Rüsztemmel találkozik a piacon aki már keresi a kicsit.Elmondja hogy Niger vitte el.Matrakcsi elmondja hogy pár napja Niger megkérte segitsen találkozni a lányával.Így már értik miért tér visza anyi év ùtán.

Hürrem beront Sah palotájába, és meggyanúsítja a Szultánákat, hogy elrabolták az unokáját. Persze, mindketten tagadják, hogy közük lenne a dologhoz, mire Hürrem beszél nekik Nigarról. Mikor távozik, Lütfü megkéri nejét és sógornőjét, ne avatkozzanak bele ebbe az ügybe. Sah azt feleli, hogy ő arra kérte Nigart, ölje meg Rüstemet!

A halász elmondja Rüstemnek, hogy ő átvitt a túlpartra egy asszonyt a lányával, akit Esmanurnak nevezett. Matrakcit sokkolja ez a hír. Mihrimah saját magát okolja a történtekért, és azon csodálkozik, hogy lehet Sah és Hatice az elrablás mögött? Addig hergeli magát, míg elájul.

Amikor Hürrem Mercan Agától kérdi, hol van Nigar, az megtagadja a választ. Sümbül megfenyegeti, hogy vér fog folyni az ügy miatt! Lütfü nem érti, hogy tehetett Nigar ilyen dolgot. Sah szerint, ez az egész a saját ötlete lehetett, hiszen ismeri a palotát. Emine azt mondja Sahnak, nem tudja ki vitte el a babát, mert ütést kapott a fejére, és elvesztette az eszméletét. Mercan szerint, Sahnak nem lett volna szabad megbíznia Nigarban. És most, hogy tartsa a száját, meg kell ölniük.Niger közben a tùlparton bùjkák és pròbálja nyugtatni a babát.Matrakcsi arra kéri Báli Béget hogy ha ők találják előbb meg Nigert ölje meg ezzel is mentve Rüsztem haragjátòl.Mikor megtalálják a szikla szélén áll nem merik megközeliteni.Hatidze azon agódik Szulejmán milyen büntetést fog rájuk szabni, ha megtudja az igazságot. Sah megnyugtatja, hogy Mercan elintézi, hogy a janicsárok végezzenek Nigarral. Nigar azt mondja, hogy Matrakci elvette tőle a kislányát, aki most már biztosan meghalt. Megígérik neki, hogy meg fogják keresni a lányát, és hogy nem büntetik meg, hogy elrabolta a babát. Nigar azonban nem hisz nekik. Matrakci megígéri, hogy meg fogja keresni Esmanurt, és együtt fogják felnevelni. Ezek után Nigar hajlandó átadni Rüstemnek a babát, majd leugrik a szirtről. Zuhanás közben Ibrahimra és a közös perceikre gondol.

Mihrimah nagy megkönyebülésel öleli magához a babát.Hürrem azt mondja a szultának hogy Niger őt és Rüsztemet akarta megölni és most hogy leugrott és biztos halott nem tudják ki állt emögött.

Lütfü azt mondja a Szultánáknak, hogy most már, hogy Nigar is meghalt, neki sincs sírhelye, csakúgy, mint Ibrahimnak. Miután Hatice távozik, Sah elkezd veszekedni Lütfüvel, mert olyan dolgot említett a húga előtt, amit nem kellett volna.

Báli Bég is megerősiti hogy Nigernek az a parancs volt adva hogy Hürremet és Rüsztemet ölje meg és a baba miatt megzavarodott. Hürrem és Rüstem azt tervezgetik, hogy „segítenek”, hogy Lütfü és Sah elváljon, így könnyebb lesz mindkettőjüktől megszabadulni.

Musztafa arròl beszél hogy apja nem bizik bene megkönyebül mikor megtudja hogy Mehmet Ameysába lesz kihelyezve.Dzsihangir arra panaszkodik hogy nem engedik hogy meglátogasa Musztafát.

--" Lütfü megtagadja a magyar követnek, hogy a Szultánnal találkozzon. Rüstem ezt meghallja, majd azt mondja a követnek, hogy az egyedüli ember, aki ebben segíteni tud, az Mustafa Herceg. Rüstem azt mondja Mihrimahnak, hogy Lütfü ellenségként kezeli őt, mire neje megnyugtatja, és arra kéri, ne foglalkozzon vele. Rüstem azt feleli, hogy nem félti az életét, amíg ő mellette van, amíg a gyönyörű szemeit csodálhatja.

Ebu Suud Efendi fiát letartóztatták. Lütfü értesíti a bírót, aki saját maga dönt a fiú büntetéséről: talpára botozást kap. Yahia értesíti Mustafát, hogy a magyar követ beszélni szeretne vele, Mustafa csodálkozik, hogy vajon miért? Mustafa közli a követtel, hogy nagy arcátlanságnak tartja, hogy beszélni akar vele. Rüstem értesíti a Szultánt, hogy a követ és Mustafa találkoztak. Süleyman erre nagyon feldühödik. Amikor Lütfü és Rüstem találkoznak, Lütfü képtelen kontrollálni érzelmeit, és pofonra indítja karját, azonban Barbarossának sikerül megakadályoznia, hogy megüsse Rüstemet."--

Szultán az erdőben sétál a fiaival, mikor hitelen egy dervis a nevét kiáltja. A dervis elé kerül, és közli, hogy meg kell védenie azokat az embereket, akiket szeret, hogy semmi rossz ne történjen velük, amíg elmegy háborúzni. Figyelmezteti, hogy mind veszélyben vannak, ráadásul a saját vére a fenyegető veszély. Leveszi turbánját, és ledobja elé. Ez azt jelenti, hogy valami rossz fog történni. Ez Rüstem ötlete volt, amit egy általa megfizetett ember játszott el.

Hürremnek Dzsihangir mondja el mi volt az erdőben Hürrem nagyon elégedett.

Lütfü egy nőt bíróság elé küld, akit prostitúcióval vádolnak. Amikor a nő bocsánatért könyörög, Lütfü megtagadja, a nő rákiált, hogy mindenki tudja, hogy ő szexuálisan impotens. Lütfü annyira feldühödik, hogy maga dönt büntetéséről: a nemi szervét égetik meg…

Rüstem értesíti a Szultánt Lütfü brutális büntetéséről, aki tajtékzik a dühtől. Sah is hasonlóképp reagál. Amikor Sah megkérdezi férjét, miért kellett ilyen brutális módon megbüntetni azt a nőt, Lütfü azt feleli, hogy ő a Nagy Vezír, így joga van azt tenni, amit akar. Hürrem is értesül a dologról és nagyon örül hogy Lütfi végre hibázott.

Sah nagyon mérges férjére, és azt kiáltja, hogy el fognak válni. Mire a férfi megüti. A kertben már ott a Szultán, aki Mercan Aga beszámolójából értesül a bántalmazásról. 

A szultán azzonal kirùgja a palotábòl megfosztja poziciòjátòl és le akarja fejezni.Esmahan könyörög Sahnak hogy ne engedje apját lefejezni.Szulejmán gondterhelten kérdi Báli Bégtől mi történ a környezetében élő emberekel?Báli Bég

azt feleli: hogy lehet, hogy ő nem gőgös, de az emberek még lehetnek azok. A következő éjszaka rémálma van: Ahogy a háborúból hazatér, összes gyerekét, és feleségét holtan találja. Rémülten rohan a kardjáért, amit Musztafánál talál.Musztafa a trònon ül véres kardal a kezében.

Felriad arcán óriási rémület látszik.

Esmahanra tekintetel Lütfit csak száműzik nem végzik ki.A szultán Rüsztemet kérdi Musztafáròl.Rüsztem elmondja hogy Manisza tùl közel van és ha Musztafa megindul a trònért amig ők háborùba lesznek nem lesz ki megállitsa.

A szultán Szulejmán pasát teszi meg Nagy Veziré ez sokolja Rüsztemet.

2013. aug. 5. 17:07
11 kép érkezett,erre a 99-dik részre picit várni kelett mivel a blogban semm volt még kész.
2013. aug. 5. 15:29

3-dik évad 99-dik török rész:

Rüsztemnek Sah parancsára Mercan aga csapdát állit.Rüsztem és Olivia számítottak erre.A palotába vezető ùtra egy üres kocsit küldtek,ők meg egy másik kocsival egy mellékùton mentek.Az ürres kocsit leterelik az ùtròl és felrobbantják.Rüsztem az egyik elkövetőt elkapja kiszedi belőle hogy ez Sah parancsa volt majd megöli.A palotába is eljutt a hír miszerint Rüsztemet az oda vezető ùton megölték.Hürrem biztos benne hogy Rüsztem él.

A szultán hivatja Lütfi pasát hogy deritse ki mi történt.Közben Rüsztem is a palotába érkezik és azzonal a szultánhoz megy.Hürremnek Szümbül szòl igy ő is odasiet.Rüsztem elmondja mi történt.A szultán alig hisz a fülének.Hürrem megdicséri hogy egy ilyen okos és ügyes pasa méltò hogy a veje legyen.Oliviát Hürrem a hárembe helyezi el addig még meglesz Mihrimah eskűvője.Olivia később majd Mihrimah és Rüsztem szolgálòja lesz.Olivia a Gülbahar nevet kapja.

Mindenkit meghivnak az eskűvőre amit egyben tartanak Bajazid és Dzsihangir körülmetélési ceremònijájával.

Mihrimah nagyon nyugtalan,Hürrem azt mondja neki hogy a ceremónia hamar lezajlik azùtán visza vonulhat és pihenhet.Mihrimah azt mondja ez nem az eskűvője ez a temetése.Ezùtán Afife próbálja vigasztalni.

Szelim piszkálja Bajazidot hogy nevetséges a köntösbe és hogy mennyire fog fájni a beavatkozás.Bajazid persze azzonal felkapja a vìzet és összekap Szelimmel.

Mindenki megérkezik az esküvőre és a hercegeknél találkoznak.A szultán is oda megy.Dzsihangir azt mondja ő nem fél mert itt van vele Musztafa és Bajazid.A szultán Dzsihangirnak és Bajazidnak kardot ad ajándékba.

A Szultán kinevezi Rüstemet Kubbe Vezírré. Mindenki dühös emiatt, de főleg Mustafa. Amikor Rüstem megy, hogy megcsókolja a Szultán ruháját, az a kezét nyújtja helyette. Ez egy gesztus volt, hogy jelezze, befogadta őt a családba.

Sah, Hatice és Mahidevran még mindig azon gondolkodnak, hogy ez hogy történhetett meg? És most mindent egy kígyó kontrollál, aki azt tetteti, hogy ő a Valide. Hatice szerint, Sahnak hálásnak kellene lennie, hogy sikerült őt kiraknia a palotájából és Lütfüt megtenni Nagy Vezírré. Azt tanácsolja, ne hagyja férjét elaludni, nehogy a kivégzői még kivágják a nyelvét.Hatidze ezùtán mosolyog.

A szultán Mihrimahnak egy maga álltal készitett ékszert ad ajándékba.A szultán egy égkövekkel díszített kardot ad Rüstemnek nászajándékul, majd figyelmezteti: ha gőg és dölyf nélkül szolgálja a dinasztiát, akkor ez a kard megfogja védeni. De ha ennek ellenkezője fog történni, akkor a tőr a végét fogja elhozni.

Ahogy Hatice a Henna ceremónián vesz rész, azon gondolkodik, hogyan képes Hürrem ezt tenni a saját gyerekével? Sah azt mondja, ők is ugyanebben a helyzetben voltak, mikor apjuk olyas valakihez kényszerítette őket, akibe nem voltak szerelmesek.

Megtörténik az esküvői ceremónia a tanúkkal és az Imámmal. Mihrimah az anyja szobájába megy, aki egy tiarát tesz a fejére. Mihrimah szótlanul nézi, és arra gondol, hogy most van vége. A hálószobában, Mihrimah készen áll a nászéjszakára. Rüstem is megérkezik. Leveszi róla a fátylat, majd azt mondja, hogy már olyan hosszú ideje vár erre a pillanatra. Habár, azt mondta neki, ne legyenek nagy álmai… Azt mondja, nem érdekli őt a hatalom és a pozíció. Egy üvegcsét vesz elő, amiben méreg van. Letérdel a lány elé, és azt mondja, hogy ha akarja, akkor most rögtön végez életével, majd a szájához emeli az üvegcsét. Mihrimah nem engedi, hogy megigya a folyadékot. Majd fogja a kezét és megcsókolja azt. (időugrás következik)

1541-et írunk, és Mihrimah egy kislánynak adott életet. Süleyman elnevezte őt Aise Humasahnak. Mihrimahnak nincs elég teje ezért felvesznek egy dadát Eminét.Emine azonban Sah besúgòja is egyben.

A szultán Hürrem,Rüsztem és Mihrimah együtt vacsoráznak.Rüsztem megemliti hogy Musztafa Mihrimah lányának születése alkalmábòl pénzt osztogat a janicsároknak.Hürrem azzonal kiemeli hogy ez a lépés nem megengedett egy hercegnek.A szultán szòtlanul távozik.Hürrem és Rüsztem elégedett hogy ismét sikerült Musztafát rossz szinben feltüntetni.

Niger megkeresi Sahot hogy segitsen mert amiòta Rüsztem kidobta az utcán él.Niger Matrakcsival találkozik Ibrahim sirjánál és arra kéri a férfit segitsen találkozni a lányával.

Lütfü és Sah Mehmetről beszélgetnek, hogy miért nem mehetett még el egy tartományt irányítani. Sah azt javasolja Lütfünek, hogy beszéljen a Szultánnal, így legalább Hürremtől meg tudnának szabadulni, mivel a fiával kéne tartania. Lütfü mondja Süleymannak, hogy Mehmet 20 éves lett, és szomorúnak tűnik, hogy még mindig nem küldte Sancackba, ezért úgy érzi, az apja nem bízik benne. Süleyman viszont azt mondja, hogy Mehmet az ő vére és teljes mértékben megbízik benne. Rüstem, amint meghallja ezt a beszélgetést, bosszús lesz.

Rüstem közli, hogy Lütfü Pasa tanácsára a hercegeknek „iskolába+ kell menniük. Hürremet ez kellemetlenül érinti.

Hürrem arra kéri Rüstemet, tegyen valamit, hogy a hercegeknek ne kelljen elmenniük, mert így ő sem maradhatna a palotában. A beszélgetést megzavarja a dada, Emine. Sah és Hatice boldogan hallja Lütfütől, hogy a Szultán beleegyezett, hogy a hercegeket iskolába küldjék. Remélik, hogy most már végre megszabadulnak Hürremtől, akinek Mehmettel kell tartania. Emine, aki Sah kémje tájékoztatja úrnőjét, hogy Hürremnek nem tetszik az ötlet, hogy Mehmetet el akarják küldeni.

Szulejmán A Szultán a magyar követnek azt mondja, hogy ő az egyetlen, aki megmondhatja, ki üljön Magyarország trónjára, de ha Ferdinánd is dönteni akar ez ügyben, akkor hadd tegye. Süleyman egyet ért Lütfü javaslatával, hogy Mehmetet Amasyába küldjék tanulni. Mehmet izgatottan hallgatja őket. Arról is döntenek, hogy Selimet Konyába, Beyazitot meg Kütahyába küldik. Sah előre örül, hogy megszabadul Hürremtől, és arra is van már terve, hogy Rüstemtől hogy szabadulnak meg! Sah és Hatice meglátogatják Mihrimaht és a babát. Kíséretükben a lefátyolozott hölgyek között van Nigar is.

Hürrem azt mondja Rüstemnek, hogy ha már nem tudják megakadályozni, hogy Mehmet elmenjen, legalább abban legyen biztosak, hogy Manishába menjen. Rüstem szerint, mivel Mustafa már évek óta ott él, nehéz lesz őt onnan kitenni. Hürrem azt válaszolja, hogy ő megtette, amit kért, elvehette Mihrimaht. Így most rajta a sor, hogy Mustafát kirakja Manishából.

Hatice azt mondja Mihrimahnak, hogy szomorúnak látszik, de Mihrimah szerint, ez csak fáradtság. Közben Nigarnak sikerül eltűnnie a hölgyek köréből, és elrejtőzik Mihrimah palotájában. Mihrimah arra kéri anyját, maradjon vele éjjel, ne hagyja őt egyedül, így együtt mehetnek az apja elé, akit már annyira hiányol. Sahnak nyugtalan az estéje. Mercan azon csodálkozik, hogy bízhat meg Nigarban. Azon aggódik, hogy Rüstem helyett a babában tesz kárt. Miután mindenki elaludt, Nigar előjön. Gyertyatartóval fegyverkezik fel. Megérkezik a baba szobájába … rámered a babára …

Mihrimah a teraszon állva mondja:

Mihrimah vagyok ... a világ urának, a Szultánnak ... és Hürrem Szultána lánya. Apámtól ... királyi származásomat és erőmet ... míg anyámtól ... eszemet és éleslátásomat örököltem. Mihrimah Szultána vagyok a Nap és Hold hercegnője. Mihrimah vagyok. 1522 esztendejében születtem. Ezen a napon nem hoztam boldogságot a palotára. Épp ellenkezőleg! Csak bajt hoztam mindenkire ... legfőképp Hürrem Szultánára ... nem fiúnak születtem ... hercegnek! A törvények és a hagyományok olyan kemények a Háremben! Ha nem fiút szülsz ... nem te uralkodsz. Senki sem vesz komolyan. De ha fiút szülsz ... főleg, ha több herceget is ... akkor a visszatérésed soha sem lesz kétséges. ERŐ és HATALOM ... lesznek a szövetségeseid!!! Éppen ezért ... nem haragszom az anyámra ... megértem őt ... mint MOST IS !!! MIHRIMAH vagyok! Aki mindig megkapja, amit akar! Parancsai mindig azt tükrözik, amit Ő AKAR !!! A leghatalmasabb Szultána a térségben! Mihrimah vagyok!!! Az a csodálatos esemény, amiről annyit álmodoztam ... valami más lett ... a temetésem. A ruhám, melyet gyémántok és gyöngyök díszítenek, szemfedőm lett. 17 évesen hozzáadtak Rüstem Pasához. Anyám azt mondta, muszály elfogadnom ... mert a fivéreim sorsa függ tőlem. Milyen ... különös! Szomorú volt, mikor kiderült, hogy nem fiút szült, hanem ENGEM! És most? Most meg az ÉN SEGÍTSÉGEMRE van szüksége, hogy megvédjem őket!!!

Mihrimah vagyok. Süleyman Szultán lánya. Elvesztettem szerelmemet és fiatalságomat, amikor olyan fiatal voltam. Mintha egy pillanat alatt megöregedtem volna. Mihrimah vagyok. Soha nem érezhetem ... a szerelem tüzét ... mert én magam leszek a tűz !!!

Ezt Rüsztem mondja a nászéjszakán:

Rüstem: Szultánám! Olyan rég várok erre a percre … már rég álmodom erről. Soha másról nem álmodoztam, csak erről. Allahnak hála, hogy teljesítetted álmomat! Emlékszel még mit mondtál, mikor utoljára találkoztunk? (Mihrimah: Bocsáss meg Pasa. Ne álmodozz. Nem megyek hozzád feleségül. SOHA nem leszek a feleséged.) Ennek ellenére, soha nem hagytam abba az álmodozást. Soha nem kételkedtem, mert te nem tudod, hogy én mit érzek… De most megtudod. Ebben az üvegcsében méreg van, Szultána. Egy nagyon erős méreg. Egy csepp is elég, hogy megölje a szívet, az ajkakat elárassz vérrel és így a saját vérünkbe fulladhatunk bele. ÉRTED, készen állok ilyen kínok között meghalni, Szultána. Nem törődöm sem pozícióval, sem vagyonnal. SEMMIVEL sem törődöm! Csak … VELED!!! Megölöm magam, ha te is úgy akarod!!!

-----Mihrimah nem engete hogy megigya a mérget,megtörtént helyette a nászéjszaka.-------

941. Trixyke (válaszként erre: 940. - 46f2f563a1)
2013. aug. 4. 23:02
Köszönöm a választ!Már kezdtem megijedni,h az a vénlány fogja végig játszani Hürremet.
940. 46f2f563a1 (válaszként erre: 939. - Trixyke)
2013. aug. 4. 22:47
Egy rövid ideig a másik szinésznő fogja játszani Hatidze trükjeként.De aztán ismét a mostani Hürrem lesz a 4-dik évadba.
939. Trixyke
2013. aug. 4. 22:42
De akkor most már tuti h nem Meryem fogja tovább játszani Hürremet a 4.évadban???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook