Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek a szigorúbb katolikus iskolákról? fórum

Mi a véleményetek a szigorúbb katolikus iskolákról? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
2015. jan. 15. 17:51
Nekem simán csak hányingerem van ezektől az iskoláktól.
2015. jan. 15. 17:51

Nem vagyunk katolikusok, de a közelsége és az óvódai cimborák miatt katolikus általánosba járt a fiam. Ráadásul - ez tevékenységem miatt köztudott volt - nem is azzal a párttal szimpatizálunk, amivel látványosan a fenntartó egyház.

A 2x-es hátrány ellenére egy rossz szót nem szólhatok, mindvégig a legjobb tanulók között volt, szerepeltették, versenyeztették - amit általában meg is nyert -, soha meg nem alázták.

Igaz, miután lekonfirmált, aminek 9 éve, be nem tette a lábát a templomba, állitólag az ált. iskolában lett ateista.

A szigorú nevelésről a fenti ellentétek dacára nagyon jó a véleményem , de ez a normális , szimpatikus tanárok és igazgató érdeme, és tkp a fiam is rendes gyerek volt. Nálunk a ref. hitoktató volt a ffi, a katolikus volt a nő, gyerekekkel való kiabálásokról durvaságról nem hallottam. .

17. unom (válaszként erre: 16. - 4c3a5e5783)
2015. jan. 15. 17:49
Igaz, készítsük fel a gyerekeket az életre, jobb, ha megtanulják, mi vár rájuk.
2015. jan. 15. 17:47

A multi nem büntet néhány perc késés miatt?

Nem aláz, szégyenít meg?

Nem beszél veled úgy, mint a kutyával?


A legjobb akkor is Pannonhalma, Zirc, Szeged, Gyôr, Veszprém, Budapest, Kecskemét egyházi iskolái!

2015. jan. 15. 17:46

az unokám egyházi iskolába jár,de soha nem bántam meg a döntésem.


fegyelmezett,sokat sportolnak,egészség napok,és hetek vannak. sokat kirándulnak. a tanárok a legfelkészültebbek.


imád odajárni!

2015. jan. 15. 17:46

Egyébként elég sok egyházi iskola van, és mindegyik tele van gyerekekkel. Nem hiszem, hogy a szülők egymást taposva igyekeznek olyan iskolába adni a gyereküket, ahol rosszul bánnak velük.


Az itt felsorolt sajnálatos esetek pedig egy állami iskolában is éppúgy előfordulhatnak. Elég körülnézni csak a hoxa-fórumokban. De ha egy tanár minősíthetetlenül viselkedik, akkor nem kell rögtön az egész egyházat lehúzni, és az egész iskolát sem. Ha pofonvág egy lengyel ember, nem írom le rögtön egész Lengyelországot.

13. NomNom (válaszként erre: 5. - Zebracsikó)
2015. jan. 15. 17:46
Az én párom katolikus iskolába járt 6 évig és nagyon sokat kapott attól az iskolától. Nem alázták meg, nem szégyenítették meg és nem tartana ott ahol tart, ha valamelyik gyatra színvonalú állami iskolába megy...
2015. jan. 15. 17:41

Ez a fórum most azért jött létre, hogy a katolikus egyházat lehúzza a sárba?


Én is katolikus iskolába jártam, nagyon jó tapasztalatokkal. Számtalan ismerősöm van ugyanilyen tapasztalattal. Gond meg mindenhol akad, kisebb-nagyobb. Az általatok felsorolt példák megengedhetetlenek - nade csupa ilyen ember tud összegyűlni itt, akik egy fikarcnyi pozitívumot sem tudnak felsorolni?

11. loch ness (válaszként erre: 5. - Zebracsikó)
2015. jan. 15. 17:39
Ez nem igaz! Lehet, hogy találkoztál ilyen esettel, amikor ez sajnálatos módon megtörtént, de légyszíves, ne beszélj így egy kalap alatt az egész katolikus egyházról! Aminek ráadásul a tanításával is homlokegyenest ellenkeznek az általad felsoroltak.
2015. jan. 15. 17:39
Eszembe jutott az Abigél; protestáns oskola :D
2015. jan. 15. 17:34
Néhány évvel ezelőtt, még aktív pedagógus koromban megkért egyik kolléganőm, hogy üljek be a 8.-os osztályának hittanórájára, mert a gyerekek panaszkodnak, hogy az atya igen "keményen" bánik velük. Csendben meghúzódva, a gyerekek között "elvegyülve" kezdődött az óra, imádsággal, majd az ÚR mindenkit szeret,és megbocsájtja bűneinket, gyarlóságainkat, stb... kezdődött volna a beszélgetés, mikor halk suttogás, kuncogás hallatszott a hátsó sorokból. A tisztelt tisztelendő atya, ekkor vörösödő fejjel, fröcsögő-habzó szájjal elkezdett ordítani a gyerekekkel, hogy csend legyen, neveletlen, komisz, romlott kölykei tanulják meg a RENDET, Isten tiszteletét a hittanóra komolyságát vegyék figyelembe!- közben volt lányoknak hajhúzás-cibálás, fiúknak fülrángatás... ordítás, felháborodás!! Ledöbbentem.... soha nem engedném a gyermekem - unokám még hittanra sem, nem hogy katolikus, vagy bár melyik egyházi iskolába! Persze a történteknek lett következménye! ami az egyháznak nem vált dicséretére.
2015. jan. 15. 17:33

Mintha az államiak olyan szuperek lennének;

neveletlen szülôk még neveletlenebb gyerekei;

amúgy meg nem kötelezô.

2015. jan. 15. 17:32
Semmilyen felekezeti iskolába nem íratnám a gyerekemet.
2015. jan. 15. 17:03
Soha nem adnám a gyerekem semmilyen egyházi iskolába. Az, hogy katolikus meg szigorú, csak ront a véleményemen.
2015. jan. 15. 17:02
a katolikusoknál a megalázás , megszégyenítés, pellengérre állítás még mindig nevelési elv...
2015. jan. 15. 17:00
Biztos hogy nem adnám a gyerekem ilyen szenny tanyára, ha lenne..
2015. jan. 15. 17:00
A sima egyházi iskolákról sincs jó tapasztalatom, soha nem adnám a gyerekemet ilyen intézménybe.
2. SF
2015. jan. 15. 16:57
Ha nincs hozzászokva a gyereked, hogy sok dologért megalázzák, akkor inkább ne vidd oda. Láttam elsőst kipellengérezni egyetlen perc késés miatt (a gyerek ráadásul vérvételen volt, emiatt késett).
2015. jan. 15. 16:52
A kérdés adott. Köszönöm a válaszokat :)
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook