Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » "A világ legszigorúbb szülői" - vélemények? fórum

"A világ legszigorúbb szülői" - vélemények? (beszélgetős fórum)


2011. máj. 29. 11:23
Nincs.!!. mert nem a Szigorusagtol lesz jo egy Gyermek es Szülö kapcsolat. az En megitelesem szerint.. Az a Gyerek akivel tul Szigoruak a Szülök csak Tart es Fél es meghunyaszkodik. , hanem a Megertes es Tisztelet egymas irant .Megbeszelni a dolgokat.. en ritkan büntetek, mert azt is figyelembe kell venni , hogy ö meg Gyerek es neha egy Felnött se erti meg a dolgokat, Mindenki a hibaibol tanul..3 Gyerekemböl böven eleg hisztiben volt es van reszem. de ahogy lehet ezt iranyitani , terelgetni ..( es nem idomitani mint az allatokat.). Igy több Bizalommal vannak irantam es igy elkerülhetö a sok titkolozas es igy jo a Kapcsolatunk. Ez az en szereny velemenyem. Nalunk igy müködik a Tàrsasjàték egyszerü szabalyok betartàsàval. . :). .
18. cukifalat (válaszként erre: 17. - 5e48d37001)
2010. jún. 22. 07:06

én se várom el h felnőtként viselkedjen, nem erről van szó.

és nem is hiszem h félne tőllem azért mert szigorú vagyok.

én annyit várok el h többnyire viselkedjen "megfelelően", nem kisfelnőtként , én szinte egyedül a hisztit nem viselem el tőlle, amugy nagyon sok választási lehetőséget kap, lehetnek természetesen kívánságai amiket szeretne stb.

egyszerűen én arra törekszem (amikor a hisztit nem tűröm) h másként fejezze ki az akaratát, nagyon sokmindent megbeszélgetünk, megérti és el is fogadja...

szerintem az a szülő a gyerekénet tesz joo akinél a nem, nem.

senkit nem bírálni szeretnék, nem vagyunk egyformák, szerintem itt nem is ez akart konkrétan a téma lenni hanem h megszolják azokat a szülőket akik szigoruan nevelik a csemetét, szerintem csak arra volt kíváncsi a téma nyitó van e más is hasonló cipőben, nem pedig h ki ért vele egyet. ha tévedek elnézés.


Anonima0611: nem vitatkozni szeretnék veled, csak így jött ki a lépés h a te hozzászolásodra válaszolok, kérlek ne vedd személyesnek, nem ez vol a célom. köszi

17. 5e48d37001 (válaszként erre: 16. - Trapiti)
2010. jún. 22. 06:51

Engem megvertek nem egyszer,de most ebbe nem megyek bele.Attól függetlenül szeretem a szüleimet,én csak annak adok hangot,ha a gyerektől elvárják viselkedjen úgy mint egy felnőt,és ezért korlátokat szabnak.Van nálunk is amit lehet és amit nem,de nem várom el,hogy felnőtt módjra viselkedjen.

Minden jót:-)

16. trapiti (válaszként erre: 15. - 5e48d37001)
2010. jún. 21. 20:46

Én nem gondolnám, hogy félelmet keltek a gyerkemben, csakvannak szabályok, amiket be kell tartani. Neki is és nekünk szülőknek is egyébként. Én azt tanultam otthon, hogy az együttélés szabályai a szüleimre is vonatkoztak, így minden alapjuk megvolt rá, hogy elvárásaik legyenek. Szigorúak voltak, következetesek, de sosem féltem tőlük, biztos lehettem abban, bármekkora bajba is kerülök, ők mindig mellettem állnak. És persze négyszemközt elmondták a véleményüket, letoltak de kifelé véd és dac szövetség volt, kihúztak a slamasztikából.

Sosem vertek meg, sosem ordítoztak, mégis elérték szeretettel, megértéssel és magyarázatokkal, hogy tartottuk magunkat a szabályokhoz...

2010. jún. 21. 18:53

Velem meg szigorúak voltak és féltem az anyukámtól,ami azt eredményezte,hogy eltitkoltam előle dolgokat.

Persze kell követketesnek lenni,de ne azt érjük el vele,hogy féljenek elmondani dolgokat,ez pár éves korban még nem tünik ki,akkor persze,hogy bújnak még,mert biztonságot ad az anyai oltalom,még ha szigor is van,inkább majd tizenéves korban jönnek majd a bonyodalmak...

2010. jún. 21. 08:50
bocsi hosszú lettem
2010. jún. 21. 08:49

sziasztok!


joo rollatok olvasni!


én is kaptam már meg játszótéren h azért fogad szót a gyerekem mert fél tőllem!!!!

ahan! akkor nem mondaná h csak anya joo :) + nem bujna belém mindig, nem ébresztene hétvégén símogatással + puszival :)

szerintem is a szigor a következetesség!

nem mondom nálunk is van nyakleves + kezére koppintás + bunti ponton valo gondolkodás ... de a lánykám tudja h hol a határ és látom rajta h kellenek a korlátok. bent a bölcsiben ugy értékelik h kiegyensulyozott nyugodt gyerek...


emléxem én borzasztó hisztis gyerek voltam és emléxem azért mert nem voltak korlátok, borzasztó volt az az állandó bizonytalanság....

ha hisztiző gyereket látok mindig összeszorul a szívem mert eszembe jut mennyire rosszul éreztem magam gyerekként pedig a hisztivel csak szabályokat akartam!


ha hiszitek ha nem nekem vannak bölcsiből is emlékeim! sajnos olyen tipus vagyok aki nem tud felejteni.

megvan a hátránya is keményen, de a gyerekem nevelésénél nagyon jool jön :)

12. trapiti (válaszként erre: 11. - Jpatti)
2010. jún. 20. 19:55
Na nem RÁd gondoltam :))))))
11. jpatti
2010. jún. 20. 19:54
Itt vagyok, csak mostam, teregettem közben. Amíg volt egy ksi "szabadidőm". :-)
2010. jún. 20. 19:53
Látaom nagy az érdeklődés :) Na mindegy... végülis itt is kiderült a "szigor" valójában következetesség, egymásra figyelés és szeretet ami működik :)
2010. jún. 20. 19:29
Hát patti... jó hogy felveszed :) érdemes lesz megnézni!!!
8. trapiti (válaszként erre: 7. - Jpatti)
2010. jún. 20. 19:00
Igen, ebben biztos vagyok :) Látom Lucán is, bár még kicsi, de sokmindenben más már most, mint akiket hosszú pórázon hagynak...
2010. jún. 20. 18:58
Néha nehéz következetes lenni, de hoszzú távon sokkal jobb, mint a hangulatfüggő nevelés.
2010. jún. 20. 18:56

Sokkal kiegyensúlyozottabbak azok a gyerekek, akiket következetesen nevelnek. Ez nem azt jelenti, hogy nem szeretem, hanem, hogy próbálom okosan szeretni. Főleg az ő érdekében.


Luca a legjobb példa erre!!! Okos, kedves, kiegyensúlyozott, kommunikatív. Megérti, hogy mi miért van. És ezért sokkal jobban értékeli a dolgokat. És nagyon ügyes a bilivel!!!!! :-))

5. trapiti (válaszként erre: 4. - Jpatti)
2010. jún. 20. 18:50
Nálunk is hasonló a helyzet, ezért is érdekel... mert sokszor kapom meg, h túl szigorúan fogjuk, pedig szerintem nem :) Mannika sem úgy néz ki mint egy sanyarú sorsú kislány ;)
2010. jún. 20. 18:48
A témához szólva engem sokan szigorúnak tartanak, szerintem csak következetes vagyok. És érdekes módon Mannika nekem szót fogad, elég kicsit szigorúbban megszólalnom. Ezt ő nem veszi "kegyetlenkedésnek", szerintem inkább értékeli, hogy nálam vannak szabályok, így tudja mikor mire számíthat. Ma sem engedtem meg neki mindent amit akart, mégis rengeteg puszit és ölelést kaptam. :-)
3. trapiti (válaszként erre: 2. - Jpatti)
2010. jún. 20. 18:47
Ügyelek, nekem is csak ilyenkor van időm hasonló műsorokat nézni... ezt most látom először
2. jpatti (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2010. jún. 20. 18:46
De jó, hogy szóltál! Fel is veszem, mert kiváncsi vagyok rá. Nézni nem tudom, mert Mannika a megérdemelt Dorat nézi. Megígértem neki, ha jó lesz a boltban, akkor nézheti. Nem lenne igazságos, ha most elkapcsolnám.
2010. jún. 20. 18:39

Kíváncsi vagyok nálunk mennyire fogják szigorúan a szülőka gyerekeiket.

Most megy a Spektrumon a műsor...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook