Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek a dohányzásról?.. fórum

Mi a véleményetek a dohányzásról?.. (beszélgetős fórum)


1 2 3
2008. okt. 29. 20:46

a véleményem? hogy iszonyat büdös, így nem tudom megérteni, hogy miért szívják az emberek - természetesen soha nem szívtam, így fogalmam sincs mit lehet érezni olyankor, de mivel a szagától is rosszul vagyok, eszem ágában sincs kipróbálni


viszont, ha valaki szívni akarja, ám tegye, de tegye meg azt a szivességet, hogy tőlem messze, ahol nem érzem, csak mert ő károsítja az egészségét az enyémmel ne tegye, azzal nekem kell együtt élnem

29. pemete
2008. okt. 29. 20:45
Anyósom egyébként azt szokta mondani, hogy ez a hülyék adója. Mi meg a párommal helyeselünk, és szépen kiperkáljuk érte a lóvét:)
28. csókica (válaszként erre: 13. - Változó)
2008. okt. 29. 20:45

Én is dohányzom,de még a saját lakásomban sem gyujtok rá/csak az udvaron,lehet akár -20 fok is/

nem még olyan helyen,ahol nem illik.

27. vikasz
2008. okt. 29. 20:44
Büdös és gusztustalan. Bizonyítottan rengeteg betegség kiváltója, és sokan még fizetnek is azért, hogy tönkretegyék a szervezetüket.
26. pemete (válaszként erre: 23. - 6c5f346e46)
2008. okt. 29. 20:43
Naugye! Kivétel erősíti a szabályt:DDD
25. Változó (válaszként erre: 17. - Sanya197*)
2008. okt. 29. 20:42
Miért? Szerinted az alkoholisták a börtönbe jutnak? Vagy a dohányosok bűnözők? Hüm hüm
2008. okt. 29. 20:42
Teljesen igazad van, egyetértek mindenben, amit leírtál! Valami biztosan van benne, hogy rá lehet szokni, mert nagyon sokan dohányoznak már, sajnos, és tudják hogy káros, de egyszerűen nem tudják abbahagyni! Én ezt úgy tudom elképzelni, hogy: pl.imádom a csokit, és feldobja a napomat, ha ehetem, de ha nem eszek már akár 1 nap után is hiányozni tud! Innen nézve nehéz, de akinek akaratereje van hozzá, és igazán akarja, az le tudja tenni! Persze, utána jellemző, hogy idegesebbek, ingerlékenyebbek lesznek emiatt, ezért ilyenkor mellettük kell állni valakinek mindenképp, hogy átlépje ezt a szakaszt! Persze lehet, hogy én látom rosszul!:S A páromat most sikerült rávennem arra, hogy legalább megpróbálja, mert én hiszek benne, és ő tényleg nem olyan nagy dohányos, hogy ne sikerülne neki. Napi ált. 6-7 szál ciginél tart most, és tudom, hogy sikerülni fog neki!:) Ezt pedig, hogy felnőtt fejjel gyerekek között dohányoznak én felháborítónak tartom! Ha rajtam múlna(de sajnos nem rajtam múlik:() nem lenne akárhol cigizés, nem egyszer nekem kellett arrébb állnom a buszmegállóba, mert mellettem gyújtottak rá, és az sem érdekelte, hogy a füstje engem "takar be"! De szerintem ezzel nem lehet mit kezdeni addig, amíg más (akinek jogában áll bármit is megszabnia) nem hoz rá törvényeket!
23. 6c5f346e46 (válaszként erre: 14. - Pemete)
2008. okt. 29. 20:42
ééééén biztosan....
22. pemete (válaszként erre: 16. - Coline)
2008. okt. 29. 20:41
Hát az úgy nem jó! Én mikor megtudtam, hogy terhes vagyok onnantól kezdve egészen a szoptatás vége után két hónapig egy szálat sem szívtam el. Aztán miután nem szoptattam megint elkezdtem rettenetesen kívánni a cigit, és hogy ne gyújtsak rá, zabáltam helyette! Aztán inkább rágyújtottam, hogy ne legyek már annyi kiló, mint 9 hónapos terhesen:(
2008. okt. 29. 20:40

Nem érdemes kipróbálni,de rászokni bűn! sajnos három évvel ezelőtt szoktam le róla.Könnyen ment a

leszokás,de a szívemet tönkretettem.

20. 6c5f346e46 (válaszként erre: 8. - 7abb7adbf0)
2008. okt. 29. 20:40
ügyes vagy...
19. Változó (válaszként erre: 8. - 7abb7adbf0)
2008. okt. 29. 20:39
Gratulálok, nagyon ritka, hogy valakinek ekkora akaratereje legyen! Ha egyszer így döntök, remélem nekem is sikerül...
2008. okt. 29. 20:39
en nem dohanyzo vagyok...kiprobaltam..de nem jott be...hogy szivjam a fustot..unalmasnak tartottam....kerulom a szivaras helyeket...de nem itelem el azt ki szivja..nekem mind 1....ki hogy teszi tonkre magat...szerencsemre a kozvetlen kornyezetembol senki sem szivarazik...;)
17. Sanya197* (válaszként erre: 10. - E71af41436)
2008. okt. 29. 20:39
igazad van. Be kellene tiltani, mint a drogokat. A börtönben könnyen leszoknának, ahogy az alkoholisták meg a drogosok is leszoknak.
16. coline (válaszként erre: 9. - Pemete)
2008. okt. 29. 20:38
Igazad van, de...áááááááááá! Utálom a szagát, és ez a függés..., egy ismerősöm is rabja! Pedig egy új szív dobog, a szíve alatt!:(
15. 6c5f346e46 (válaszként erre: 5. - 7298d4c68b)
2008. okt. 29. 20:38
én nem dohányzom,nem iszom,nem kávézom...és mind ezen amit megspótolok azt jól el autózom...az sokkal jobb és nem káros az egészségemre...
14. pemete
2008. okt. 29. 20:37
Egyébként akinek dohányoznak a szülei, az általában ki szokta próbálni. Emlékszem, hogy már oviban is játszottunk olyat, hogy cigizünk. Egy bottal helyettesítettük a cigarettát, és úgy csináltunk, ahogy az ősöktől láttuk. Persze, ez nem igaz mindenkire, csak általánosítok, nyilván nagyon sok kivétel van:)
2008. okt. 29. 20:36
Én úgy gondolom, hogy mindenkinek jogában áll eldönteni, akar-e dohányozni vagy sem. Ha dohányzik, akkor valószínűleg tudja, neki mi a jó benne... azzal nem értek egyet, hogy "nemdohányzó" helyeken is pofátlanul füstölögjenek, mint azzal sem, hogy ahol kis gyerek van vagy kismama, ott rágyújtsanak, az utcán lehetőleg nem hajigálni el a csikkeket, és ne nyomjuk el a másik táskáján véletlenul a dekket... igen, szerintem is jobban oda kellene figyelni, de miért ebben legyünk figyelmesebbek, ha közlekedni, és vásárolni sem tudunk kultúráltan?! Én dohányzom. Nem keveset. De igyekszem odafigyelni a környezetemre...
2008. okt. 29. 20:36
sajnos az én férjem is dohányzik, mi sem örülünk neki.16 évesen kezdte ée most 58, 37 éve vagyunk házasok, sajnos nem tudom rávenni, hogy kimenjen a cigivel,de ha az UNOKÁK nálunk vannak,akkor az udvaron pöfélel.Nem vitatkozom, mert tudom, hogy szenvedllybetegség és először az agyban kell eldöntenie hogy le akar e szokni vagy sem, sajnos nem, ez nekik jó olyan, mint nekem egy rreggeli tejeskávé.A csikkek az utcákon viszont megőrjítenek, akonu38
11. 6c5f346e46 (válaszként erre: 3. - Gyerekeim)
2008. okt. 29. 20:35
ez nálunk is igy van,az anyukám,tesóm,párom csak én nem...
2008. okt. 29. 20:34
akkor szerintem is tűzre az összes dohányossal....
9. pemete (válaszként erre: 6. - Coline)
2008. okt. 29. 20:34
Jaj ne légy ennyire drasztikus! Lehet azért az is rendes ember aki dohányzik, vagy nem?
8. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2008. okt. 29. 20:34

Nehéz a véleményezés!

Miért isznak az emberek, miért drogoznak, hiszen ez is egyfajta drog!


Majdnem 40 évig dohányoztam, most 7 hónapja 1 szálat sem!

Nagyon büszke vagyok magamra és remélem, hogy így marad. Időnként megkívánom persze, de akkor megkérdezem magamtól, mit akarsz, büdös és el sem tudnád már szívni! Rosszul lennél tőle!

És tényleg így van.


Tehát a véleményem: nagyon rossz szokás!!!


:-(((((

2008. okt. 29. 20:33

én fél éve tiszta vagyok :-)), de oka van ennek is.Láttam tüdőrákban meghalni vkit aki közel állt hozzám.Kegyetlen és fájdalmas halál.Az emberek többsége azt hiszi,hogy őt elkerüli a hosszú évek dohányzásának eredménye,pedig ha szerencséje van sem ússza meg és akkor csak a legenyhébbet említeném.... krónikus hörghurut nélkül.Amióta abbahagytam el sem köhintem magam,addig meg percekig kínzott a köhögés..

Szóval hagyjátok abba amíg nem késő!!

2008. okt. 29. 20:33
Azt is gyűlölöm, aki kitalálta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Fúj!! Azt már nem is mondom, hogy mit érzek az iránt, aki szívja!:(
5. 7298d4c68b (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2008. okt. 29. 20:31
Én is azt gondoltam én soha Már majdnem 18 voltam amikorrágyujtottam Miért 35 en voltunk az osztályba ebböl 6 lány Szünetekbe mind ment cigizni Hátelöször csak mentem majd kiprobáltam Ez már napi egy doboz tudom hogy árt de az a pár perc az enyém Nyugalom nem teszekveszek közbe nem cigizünk a szobába konyhába Van az elötér vagy az udvar
2008. okt. 29. 20:31

Teljesen osztom a véleményed...ÉN aerobic oktatóként dolgozom és attól megyek a falnak,mikor kimennek a teremből a nők edzés után és az az első mozdulatuk,hogy rágyújtanak...


Én nagyon is szimpatikusnak tartom azt a kezdeményezést,miszerint betiltanák a dohányzást az éttermekben,bárokban,szórakozóhelyeken...stb.De kérdem én...Mikor?Mert én imádok táncolni,szórakozni,de szétmarja szememet a füst,plusz még beveszi a szagot a ruhám, a hajam, a bőröm!!!Undorító!!!

2008. okt. 29. 20:31
Nagyon rossz dologak és sok pénz kidobásnak tartom.Sőt csak tönkre teszik az emberek a saját és mások egészségét.Pedig a férjem nekem is dohányzik,de remélem a gyerekeim soha nem fogják tenni.Azért fura mert az Én családomban csak egyedül én nem dohányzom.
2008. okt. 29. 20:30
Szia! Én IMÁDOK dohányozni! Nem tehetek róla egyszerűen imádok füstölni:) Nyilván nem más emberek orra alá, és legfőképp nem ott ahol a gyerekem, vagy más gyerekek is vannak! De tény, hogy vannak nagyon pofátlan emberek! Nyáron voltunk egy szabadtéri színházi előadáson, és a nézőtér kellős közepén két középkorú nő simán rágyújtott (hozzáteszem a szünetben, amikor ki is mehettek volna!!!), és ott pöfékeltek! Majd megfulladtunk, akkora füstöt csináltak, egyszerűen felháborító volt! Persze hiába szóltunk nekik, és tettünk hangos megjegyzéseket, semmi reakció nem volt!
2008. okt. 29. 20:27
mi a véleményetek korunk egyik legjobban elterjedt szokásáról a dohányzásról?vagányságból vagy miért dohányzik ennyi fiatal?hiszen tudják,hogy ciki,büdös és még drága is...én nem dohányzom,még csak soha meg sem fogtam,számomra ez egy rettenetesen undoritó szokás,és nem is értem meg a dohányosokat,mert amikor pl:anyukámat megkérdem,hogy miért teszi,azt mondja nem tudja, meg,hogy büdös...de én ha nem szeretem a büdös dolgokat,márpedig nem szeretem,akkor azzal nem foglalkozom...a párom is dohányzik,de csak a lakáson kivül,mert megbeszéltük,hogy én utálom és ő ezt tiszteletben tartja...én azon tudom még felhúzni magamat,amikor felnőtt emberek,tudják,hogy káros az egészségre,és mégis ott dohányoznak ahol mondjuk gyerkőcök vagy nemdohányzó emberek vannak...tisztelet a kivételnek,irjatok...meezy
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook