Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek a dohányzásról?.. fórum

Mi a véleményetek a dohányzásról?.. (beszélgetős fórum)


1 2 3
60. pemete (válaszként erre: 57. - Sanya197*)
2008. okt. 30. 19:32
Látod ezt is tudom:) De úgy vagyok vele, hogy csak még egy kicsit, csak még eddig, csak még addig... Bár már megígértem magamnak, és a gyerekemnek is, hogy ha ő leszokik a cumiról, akkor én is a cigiről. Legalább lesz min alkudozni:)
2008. okt. 30. 19:05
Ha valaki bagózik nem zavar, de ne a képembe fújja a füstöt!
58. Sanya197* (válaszként erre: 55. - 6c5f346e46)
2008. okt. 30. 18:57
nekem mindegy, hogy minek nevezel, én csak arra hívtam fel a figyelmedet, hogy amikor egy témáról mindenki kifejti a saját véleményét, akkor aVÉLEMÉNNYEL kellene vitatkozni, nem a személyre megjegyzéseket tenni.
57. Sanya197* (válaszként erre: 53. - Pemete)
2008. okt. 30. 18:56

Ez azért van, mert a nikotin valódi függőséget okoz. A függőség pedig az érzelmeken keresztül hat és elnyomja az értelmet.

(pedig kár, hogy egy ilyen csini lány cigizik :-)

56. Változó (válaszként erre: 55. - 6c5f346e46)
2008. okt. 30. 18:55

Az ugyan az :DDD !

Tudja ő... :))) És mellesleg igaz :DDD

55. 6c5f346e46 (válaszként erre: 49. - Sanya197*)
2008. okt. 30. 18:54
most mi rosszat mondtam?azt,hogy lökött vagy?mondhattam volna azt is,hogy vicces vagy...
54. Változó (válaszként erre: 53. - Pemete)
2008. okt. 30. 18:51

Nem segítene a következő baba sem :) csak átmenetileg...

Nekem három van...

Mind a hárommal abba hagytam, aztán addig amíg tejcsim volt kibírtam...

így nekik köszönhetően háromszor majdnem két évig nem bagóztam...

magam kedvéért nincs motiváció :(((

kell, azt kész.

53. pemete (válaszként erre: 52. - Sanya197*)
2008. okt. 30. 18:48

Mindegy ,de itt most te prezentáltad, úgyhogy tiéd az érdem:)

Csak az a baj, hogy az ember tudja ezt ,de mégis szívja azt a k***a bagót! Bár amikor terhes lettem rögtön le tudtam tenni, az elég nagy motiváció volt, asszem ennél nagyobb nincs is. Lehet megint teherbe kéne esnem? Na jó ez vicc volt, most nem lenne túl nyerő:(

52. Sanya197* (válaszként erre: 50. - Pemete)
2008. okt. 30. 18:46
Köszönöm, de ezt nem én találtam ki. Az hiszem, hogy a Philip Morris tanulmánya szivárgott ki a Cseh társadalombiztosítóból néhány éve.
51. Változó (válaszként erre: 47. - Sanya197*)
2008. okt. 30. 18:44
Igazad van! :)
50. pemete (válaszként erre: 47. - Sanya197*)
2008. okt. 30. 18:43
Mennyire igazad van!!! Ezek után elgondolkodom a leszokáson, mert nehogymár nyerjen rajtam egy forintot is az állam! Meggondolom kétszer is, hogy hány szál cigit szívok el egy nap! Ez a hatásos, nem pedig a hülye szövegek a cigisdobozon! Téged kéne alkalmazniuk a dohányzásról leszoktató reklámokhoz, de komolyan!!! Ezt most tényleg komolyan mondom, hogy ez hatásosabb, mint a dohányzás halálhoz vezethet, meg a stb.
49. Sanya197* (válaszként erre: 48. - 6c5f346e46)
2008. okt. 30. 18:25
Próbálj elszakadni személyem kritizálásától, és a fórumok témájára összpontosítani.
48. 6c5f346e46 (válaszként erre: 47. - Sanya197*)
2008. okt. 30. 18:24
de lökött vagy,a szavaidból itélve te nem dohányzol,szerintem...és nem szaporitod a tüdőrákosok táborát,jól teszed...
2008. okt. 30. 16:09

A dohányzás társadalmilag hasznos. A dohányosok megőrzik munkaképességüket, adót fizetnek, nem okoznak károkat, mint az alkoholisták, nem kell őket drágán kezelni, mint az alkoholista sérülteket, de kb. mire nyugdíjba mennének, elviszi őket a tüdőrák. A tüdőrák kezelése pedig olcsó, mivel nem gyógyítható és rövid lefolyású. A befizetett TB és nyugdíjjárulékot meg magtartja az állam. :-)))

Ha dohányost látok, mindig hálásan nézek rá :-))

46. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 45. - D879a0c5b4)
2008. okt. 30. 12:56

Nagyon kedves vagy és nagyon jóindulatú. És nagyon igazad van.

Nem vagyok nagyképű és beképzelt, de nekem máris "büdös" a cigaretta! Igaz, nem mondom, nehogy már hülyének nézzenek, hogy 40 évig nem volt büdös?!

De, akkor is büdös volt, de az az én büdösségem volt, ha értitek, hogy mit is akarok ezzel kifejezni. Csak a férjemen csodálkozom - így utólag - hogy csak annyit veszekedett velem, amennyit! Hasonló esetben én letéptem volna a fejét! (Remélem, nem olvas bele ide!)


:-)))

2008. okt. 30. 08:22

Én sem szeretem a füstöt...

A szüleim is dohányoznak és már az öcsém is, most, hogy elmúlt 18... Szerencsére engem és a húgomat megkímélnek tőle, a házban nem gyújtanak rá.

Anno apu kezdte, amikor katona volt, aztán rászokott anyu is, de amikor terhes volt velem és öcsémmel, mindketten abbahagyták - addig.

Bár még kicsi voltam nagyon, de emlékszem, amikor "végleg" abbahagyták :) Talán már 15 éve is van annak.

Aztán 4 éve apunak volt egy rossz időszaka és újra rágyújtott...

És persze anyu sem tudta megállni... Úgyhogy folytatják ott, ahol abbahagyták...

Próbáltam már beszélni velük, hogy úgy mégis: mi a jó ebben (én még soha nem próbáltam), de nem igazán tudják megmondani... Apu szerint úgyis meg kell halni valamiben (hát miért ne lehetne a cigaretta...)

Már rájuk hagyom...


Viszont amit kifejezetten utálok, hogy amikor reggel állok a Keleti előtt és várom a buszt, mindig van olyan, hogy valaki beterít a füsttel... Hozzáteszem: asztmás vagyok, szóval talán nekem még kellemetlenebb, mint másnak...

Félreállnék én messze mindenkitől, de a Keleti előtt mindig megy a harc a buszokért, így se sikerül mindig felszállni az elsőkre...

De ugyanez van a Nemdohányzó-vonatokon is leszálláskor...

Igazán lehetnének tekintettel másokra is...

Egy vonatút nem tart tovább fél-háromnegyed óránál, addig szerintem ki lehet bírni a cigi nélkül...


Nem akartam megsérteni senkit, tudom ám, hogy nem mindenki rosszindulatú :)

44. 3e2c6f27c9 (válaszként erre: 36. - Castellina)
2008. okt. 30. 08:03
Ez igaz!
43. csókica (válaszként erre: 41. - Változó)
2008. okt. 29. 21:10
Csatlakozom a beiráshoz:)))
2008. okt. 29. 21:09
Dohányzás? nem elég h magát teszi tönkre de a környezetét is... Tegyük fel h valaki napi 1 doboz cigit szív az kb 450 ft... akk mennyi az hetente havonta és mennyi lesz év végén a cigire költött pénz... Anyuék nagyon erősen cigiznek és nem fogják fel h tönkretesznek engem, de a nagyobbik baj h tesóm gyerekeit is... De ha mondjuk veszek 1 felsőt akkor ki vannak akadva h értelmetlen dologra költöm a pénzem. szal észre se veszik h ezzel csak maguknak okoznak nagyobb bajt... (egyéni vélemény)
41. Változó (válaszként erre: 40. - Castellina)
2008. okt. 29. 21:07

szo-szó

Szerintem egyáltalán nem szabad általánosítani!

Én napi 14órát dolgozom, persze nem azért, hogy dohányozni tudjak :/ de elő teremtem a pénzt (erre is). De nem járok moziba, nem veszek magamnak márkás holmikat, nem járok manikűröshöz és kozmetikába, nem járok szoliba sem...

megint csak hüm hüm...

A körülöttem élők csak (!) tanulhatnak tőlem, mert mindenben példát mutatok (legfeljebb a dohányzással rossz példát, hogy így nem kell csinálni!:))

40. Castellina (válaszként erre: 39. - Csókica)
2008. okt. 29. 21:03
Lehet, hogy nem ő sír, csak mondjuk a házastársa, aki azt a pénzt szívesebben költené értelmesebb dolgokra. A szenvedélybeteg nem érzékeli, hogy a körülötte élők életét megkeseríti ekkora kiadással. A lényeg, hogy ő megkapja ami jár neki.
39. csókica (válaszként erre: 32. - Castellina)
2008. okt. 29. 20:59
Szerintem előbb sir egy alkoholista,mint egy dohányzó:)))
38. csókica (válaszként erre: 33. - Változó)
2008. okt. 29. 20:56

Ja,majd ha látom,hogy az alkoholt fogyasztó embereket beteszik a dutyiba,majd akkor bevonulunk:)))

Mi legalább nem dőlöngünk,és nem kiabálunk tücsköt-bogarat egymásra.)))

2008. okt. 29. 20:54
szamomra egy szukseges rossz,nincs akaratero
36. Castellina (válaszként erre: 34. - 6c5f346e46)
2008. okt. 29. 20:53
De ezzel maximum magadnak ártassz, ha elhiznál. Nem pedig a környezeted szennyezed, és nem okozol kellemetlenséget másoknak. Amit már a dohányzásról nem lehet elmondani.
35. Pné Veronika (válaszként erre: 4. - Ebelin24)
2008. okt. 29. 20:52

Szia. Teljesen egyetértek veled, DE...

Éveken át (6-8év) én is füstöltem. Soha, egyetlen alkalommal sem éreztem a "szagát", a szórakozó helyeken, vagy bárhol ahol füstöltek nem tűnt fel. Mióta megszülettek a gyerekeim, abbahagytam a dohányzást és mostanra már eljutottam odáig, hogy méterekről megérzem, ha csak elmegy valaki mellettem, vagy ha egy olyan helyre bemegyek, ahol előtte valaki cigizett. Szinte a gyomrom felfordul tőle, pedig ez ugyanaz a "bűz" amit éveken át én is eregettem magamból. Szerintem aki szívja az annyira eltelik a szagával, hogy nem is veszi észre.

Pedig jó lenne már olyan helyre elmenni, ahol végre nem kellene nyelni ezt a kátrányos borzalmat!

34. 6c5f346e46 (válaszként erre: 24. - 3e2c6f27c9)
2008. okt. 29. 20:51
rá tapintottál az én káros szenvedélyemre,a csoki evésre...én csoki függő vagyok,és nagyon tud hiányozni ha nincs...de olyankor beülök a kedvenc autómba ás elmegyek vele csokit venni és mi a jobb annál miközben az autómban a kedvenc elfoglaltságom közepette,vagyis a vezetés közben a kedvencemet vagyis csokit majszolok...hát biztos nem a cigi....:D
33. Változó (válaszként erre: 28. - Csókica)
2008. okt. 29. 20:50

:) lehet így is...

akkor talán mi megússzuk a börtönt?!

2008. okt. 29. 20:50
Én nem dohányzom, és nem is viselem el, ha a környezetemben teszik, megfájdul tőle a fejem és csipi a szemem a füst. A büzről nem is beszélve. Én a dohányosokat áldozatnak nézem, a saját szenvedélyük áldozata. Rabságban élnek, a nikotin irányitja az életüket. Van, aki annyira gyenge, hogy képtelen abbahagyni, még akkor se, ha már rákban szenved. És felháborit, amikor egy nagy dohányos azért sír nekem, mert nincs pénze kajára és milyen szegény, rohan segélyért. Talán nem kellene havi 30 ezer forintot elfüstölni, az évente 360 ezer. Tíz év alatt elfüstöl egy középkategóriás vadiúj autó árát, miközben a családja épp hogy elvegetál. Ez a bosszantó.
2008. okt. 29. 20:49
Én cigizek és pl busz megállóba mindig megkérdezem hogy álljak e odébb ha látom h zavar valakit.amúgy a cigeretta füsttől én is elhányom magam sőt a szagától is ..épp ezért akik cigiznek nem használják az orrukat, Mert cigi közben a száj aktív...Peace
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook