Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek a csikungról? fórum

Mi a véleményetek a csikungról? (beszélgetős fórum)


1 2
26. 55Judit (válaszként erre: 25. - Enissa)
febr. 2. 18:16
A helyedben én már leszállnék erről a témáról annak fényében hogy a csikungot új hóbortnak, hókusz-pókusznak tartod. (8. bejegyzés.) A véleményedet elmondtad, tisztelettel elfogadtuk, de szerintem nincs itt olyan aki e témában többre kíváncsi tőled.
25. Enissa (válaszként erre: 24. - 55Judit)
febr. 2. 18:08

Mert te tudod a tutit?

Mindenkinek más, ami, aki szimpatikus neki.

Ami nekem jó, nem biztos, hogy másnak is bejön. Ez ésszerű úgy gondolom.

Egyediek vagyunk. Én nem kötözködni szándékoztam, leírtam, hogy nem jött össze neki.

És tartom a véleményem, hogy tudjuk magunkat gyógyítani és betegíteni.

"Egyszerű" kardió edzésre járok, a program személyemre szabott. Most nem jártam, mert baleset ért, eltört a bordám .

Baj, hogy bemásoltam az ingyenes linkeket? Én nem sajnálom senkitől.

Nem is állítom, hogy nálam a bölcsek köve, nem is kapkodok összevissza, hol ezt egyem, hol azt a csodaolajat, magot stb. Természetesen meg van nekem is amire úgymond esküszöm, de nem traktálok vele senkit, hogy az a tuti. Nekem az, másnak meg más. Leírtam a tapasztalatot, nem gúnyosan, pökhendien, egy vélemény volt, ne képzelj bele többet!!!!

24. 55Judit (válaszként erre: 22. - Enissa)
febr. 2. 17:54
És aki nem tudja eldönteni melyik a jó oktató melyik nem, annak mit ajánlasz? Elmondásod szerint ismerősöd nem tudta alkalmazni a tanultakat. Ő volt ügyetlen, vagy az oktatóval nyúlt mellé?
23. Enissa
febr. 2. 16:51

Kezdőknek. [link]


[link]

22. Enissa (válaszként erre: 21. - Enissa)
febr. 2. 16:43
És még nagyon sok megtalálható a neten.
21. Enissa
febr. 2. 16:43
20. Egnisz (válaszként erre: 15. - 55Judit)
febr. 2. 16:39

Szia Judit.

Engem is érdekel a téma.

Milyen honlapról írsz, ahol a gyakorlatokat találtad?

19. Enissa (válaszként erre: 15. - 55Judit)
febr. 2. 16:38

"Én még olyan embert nem láttam aki tablettától gyógyult volna meg."


Pl. a tüdőgyulladás? Egy elfertőződött seb? Ha nem, hát nem.Én már láttam, pedig ne vagyok az orvosok kedvence, nem szedek be mindent.

Az én orvosom meg egy csodálatos orvos, aki igazi gyógyító, ha kell hozzá gyógyszer, akkor azzal is gyógyít.

18. 55Judit (válaszként erre: 17. - 4e5e2ec92b)
febr. 2. 16:36
Ahogy érzed.
17. 4e5e2ec92b (válaszként erre: 11. - 55Judit)
febr. 2. 16:33
Jobban utána fogok nézni, de lehet inkább angolul 😊
16. 55Judit (válaszként erre: 14. - Enissa)
febr. 2. 16:04

Milyen új módszerről beszélsz? Itt nincs új módszer. Bár ha belegondolok és földtörténeti szempontból vizsgáljuk a csikung korát, akkor valóban új.


A kérdés az volt, kinek mi a véleménye a csikungról. Aki nem ismeri, eleve nem lehet róla véleménye.

Ismerősöd pedig a tanulásban ha eljutott már az öngyógyító módszerekig, kellett annyi komolysággal és tapasztalattal rendelkeznie, hogy eredményesen használja a csikungot. Bár az is lehet hogy ő szívvel-lélekkel, teljes odaadással tanult, és a hiba az oktatásban volt. Nem csak mi nem vagyunk egyformák, de az oktatók se.

15. 55Judit (válaszként erre: 14. - Enissa)
febr. 2. 15:56

Aki nem áldoz az egészségére, az a betegségére fog költeni.


Én még olyan embert nem láttam aki tablettától gyógyult volna meg.

Az irányító hatalomnak elég, ha csak a tüneteket kezelik és nem gyógyítanak. A legtöbb orvos leginkább csak gyógyszerügynök és nem holisztikusan szemléli az embert. Maga a rendszer rossz, nem a prevencióra fordítanak pénzt, hogy ne legyenek betegek az emberek, hanem arra, hogy minél több egészségtelen ember költse a pénzét olyan gyógyszerekre, amik esetleg újabb betegségeket generálnak.


Természetesen felőlem is azt csinál mindenki a saját pénzével amit akar.

14. Enissa (válaszként erre: 9. - 4e5e2ec92b)
febr. 2. 15:32
Nem, hanem újabb és újabb módszerekkel akarnak "operálni" minél több pénzt húzzanak ki, a gyógyulni vágyók, vagy egészségmegőrzésükre törekvőkből. De felőlem azt csinál mindenki a saját pénzével, amit akar.
13. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - 55Judit)
febr. 2. 15:27
Valami linket tudsz feldobni, milyen gyakorlatokat csinálsz? Érdekelne, amennyiben olyan gyakorlatok vannak benne... köszi.
12. 55Judit (válaszként erre: 11. - 55Judit)
febr. 2. 15:04

Ma már harmadszor végeztem el a 2. gyakorlatot. Könnyen elsajátítható, az elsődleges hatása azonnal érezhető. Ez is remek.

Még nagyon az elején tartok, de már a zsigereimben érzem hogy az életem részévé kell tenni a csikungot. Jó lesz.🙂

11. 55Judit (válaszként erre: 9. - 4e5e2ec92b)
febr. 2. 14:28
A honlapon az ingyenes leckék alatt lehetőség van a véleményírásra. Érdeklődéssel olvastam az eddigi bejegyzéseket, és én is leírtam az első lecke gyakorlása utáni tapasztalatomat. Remek!🙂
10. 55Judit (válaszként erre: 9. - 4e5e2ec92b)
febr. 2. 14:23

Ne akard neki megmagyarázni, hagyjad! Leírta a véleményét és ezzel rövidre is zárhatjuk.

Mi más úton járunk, és nekünk a saját utunk számít. Ő is had menjen a sajátján.🙂

9. 4e5e2ec92b (válaszként erre: 8. - Enissa)
febr. 2. 14:09
Egy több ezer éves módszerre mondod, hogy új, csodamódszer.
8. Enissa (válaszként erre: 7. - 55Judit)
febr. 2. 14:05

Ismerősöm tanulta, amikor gondja volt, alkalmazni nem tudta magán.

Ezeket én nagy hókuszpókusznak tartom, abban hiszek, hogy az ember a tudatával gyógyítani is tudja, és beteggé is tudja tenni önmagát, mindenféle újabb és újabb divatos, csodamódszerek nélkül.

febr. 2. 12:05

Folyamatosan hozok be az életembe olyan szokásokat amik előre visznek, és az egészségemet szolgálják. Most a csikung van soron.


A csikungról sokaknak csak felületes információik vannak mint nekem is, de minél többet olvasok róla, annál inkább érzem hogy többet - és többet akarok.

Könyveket lehetne megtölteni azzal, hogy megértsük valójában mi is a csikung, miért működik, mitől olyan hatékony. Úton vagyok!


Találtam egy természetgyógyászt aki 6 ingyenes leckét küld hogy betekintést nyerjek ebbe a különleges világba. Jobban megérezhessem akarom-e elmélyíteni magamban ezt a tudást, kipróbálhassam milyen érzés elsajátítani az egészségmegőrző, és öngyógyító technikákat. Ma a 2. leckét kaptam meg.

A gyakorlatokat végezve, mások véleményét és a csikung oldal információit olvasva úgy érzem, a csikungot be kell építenem az életmódomba.


Örülnék ha rátalálna erre a bejegyzésre olyan fórumtárs aki legalább a kezdeti időszakban megosztaná velem a csikunggal kapcsolatos tapasztalatait, hogy abból is tanulhassak. Később már egy fejlődésben lévő csikung csoportnak is a tagja lehetek amit izgatottan várok.


Tartsatok velem!😀

6. cel
2017. okt. 3. 15:05
Test, szellem, lélek egyensúly állapotának megteremtésében segít.
2017. okt. 3. 10:34

1. Fizikai testet lazító, a mozgást harmonizáló test építés

2. Gondolatokat, érzelmeket rendező, lelkiállapotot egyensúlyba, harmóniába hozó, csendesítő, egységbe rendező tevékenység

3. Szerintem ugyanaz a hatása, mint a hinduknál a jóga: visszavezet önmagunkhoz, közelebb kerülünk az egységhez, a belső harmóniához, a békességhez...

2017. okt. 1. 17:43
Hasznos. Hinni is kell benne.
2017. okt. 1. 16:19
sima keleti energiaizé,nem?ártani nem árthat, nem is teljesen hókuszpókusz,úgyhogy ha szerenél,menj
2017. okt. 1. 16:10
Micsung?
2017. okt. 1. 14:50
Csinált-e már valaki egy csikung tanfolyamot és ha igen, akkor hasznos volt-e, ill. használja-e az ott tanultakat. Gondolkodom, h elmenjek vagy sem
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook