Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményed azokról a vegetáriánusokról, akik leállatkínzózzák a húst evőket? fórum

Mi a véleményed azokról a vegetáriánusokról, akik leállatkínzózzák a húst evőket? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. júl. 12. 00:01
2014. júl. 11. 23:34

En vegetarianus vagyok serdulokorom ota, de sz.rom le, hogy ki, mit eszik..

Az allatokat imadom, az emberek nagy reszet nem.

15. 25800e2d09 (válaszként erre: 11. - Muraja)
2014. júl. 11. 23:20
Mi a gond ezzel?
14. 25800e2d09 (válaszként erre: 1. - Amby)
2014. júl. 11. 23:18
jóízűen falatoznék előttük egy szaftos steaket :)
13. unom (válaszként erre: 11. - Muraja)
2014. júl. 11. 23:17

Ha mindenkinek azt kéne ennie amit ő termelt meg jóval kevesebb elhízott lenne.

Én sem vágtam még le sose állatot, de simán megeszem, akkor is, ha előző nap még simogattam. Talán a paraszt ősök miatt, nincs bennem szentimentalizmus.

2014. júl. 11. 23:17
1 kérdésem lenne amikor ő kicsi volt és az édesanyja tömte bele a húst,és ette mint kacsa a nokedlit akkor önmagát is gyilkosnak tartotta?????
11. Muraja
2014. júl. 11. 23:15

Ha a vagohidak falai uvegböl lennek akkor nagyon kevesen vagy senki sem enne hust.

Megkivantad a hust ? tesek sajat kezedel vegezd ki a szerencsetlen joszagot igen azt a kicsi csibet amit csak most eppen simogatun es jaj de cuki es baratjai . Kicsit fura ugye ? mar psychikailag is .

10. Kubiak (válaszként erre: 7. - Zsuzsa88)
2014. júl. 11. 23:05

Gondolj bele mit gondolhatnak rólunk az Indiaiak?

Mi megesszük a tehenet:)

9. Cucicsillag (válaszként erre: 7. - Zsuzsa88)
2014. júl. 11. 23:04
Kb... :)
8. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Amby)
2014. júl. 11. 23:03

En vtam vega 4-5 evig. Olyankor annyira atall az ember agya, hgy tenYleg megvetessel neztem mindenkire, aki hust eszik. Egyszeruen borzasztott ( nem tom az okat) Volt olyan vega ismerosom, aki a huslevest ugy asszocialta, hgy "dogtea" szval, nem kell az ilyeneket figyelembe venni.

Engem vegul is az tantoritott el a vegetarinaizmustol, hgy a vasam, 2,8 lett, elaludtam a paternoszterben. Hiaba allitottam ossze az etrendemet szuperul, nem arra kodoltattam.

Mindemellett minden allatnak megkoszonom, hgy resztvevojeaz etelunknek. Ne, zavar, ha vki nem eszik hust, de az sem, ha vki szinte csak azt eszik. Ugy gondolom, minden ember, ha magara hangolodik erzi, hgy mit kivan meg eppen a szervezete.

Amby, az elet amugy ilyen... Mindent megmagyaraznak vmivel..

2014. júl. 11. 22:58
Csak a divatvegák ócsárolják a húsevőket, magukra akarják felhivni a figyelmet a hisztériájukkal. Kinek mi köze ahhoz, hogy mások mit esznek? Mondjuk a kinaiakat állatkinzónak tartom, amiért eszik a kutyákat, ami nálunk házikedvencként, családtagként van számontartva, de ez a kultúráink különbsége miatt van. Az, hogy valaki vega, az nem egy külön kultúra vagy vallás, hanem egy döntés. Ezzel az erővel mi is mondhatnánk azt, hogy a növények is bizonyitottan érző lények, ha szép szavakkal is tápláljuk őket, sokkal szebben fejlődnek, mint azok, amelyikeket szidalmazzák. Ha "levágják őket", nem sikitanak, mert nincs szájuk, de attól még ugyanúgy fájhat nekik. Nah, erről ennyit. Aki hisztériázik, annak éppen nincs jobb dolga, és feltűnési viszketegsége van. Megfér egymás mellett a húsevőés a vega, csak nem kell beleszólni a másik étkezési szokásaiba. Ennyi.
2014. júl. 11. 22:57

Alapvetően az ember régen növényeken és hasonló dolgokon élt, majd később fogtak neki a vadászatnak, halászatnak.


Vagyis, a fogazatunk alapján, már mindenevők lennénk, ami nem gond, néha nem kívánom a húst akkor évekig alig eszem, de nem vagyok egyik pártnak sem a hívője.


Mindent, a vélemények különbségét is el lehet mondani szépen és csúnyán is.

Meggyőzni a másikat a magunk igazáról, sosem hangosan kell, hanem nyugodtan.


Ami a nagyüzemi állattartást illeti, ugyanolyan nagyon ellene vagyok én is, mint a vegák.

De nincs jobb lehetőségem, amennyiben lenne, azt választanám.

Sajnálom azokat a szerencsétlen jószágokat és néha kívánom, akok, akik tartják őket, kipróbálhatnák, milyen érzés lehet a helyükben lenni.

2014. júl. 11. 22:55

Hat, ezen lehet vitatkozni, mert alapvetoen, mint husevok nem gondolunk bele, hogy azt az allatot, amelynek a husat esszuk, azt hogyan tartottak az allattenyesztok, ok meg nem toljak a kepunkbe. Az ilyen drasztikus velemennyel rendelkezo vegaknak sem artana ezt atgondolni.


Nekem inkabb az jutott eszembe, hogy tudvan, hogy az alacsonyabb husar ilyen korulmenyeket takar, vajon mi, husfogyasztok hajlandoak vagyunk-e magasabb arat fizetni egy egeszsegesebb korulmenyek kozott tartott allat husaert...

4. Amby
2014. júl. 11. 22:44
Én húsevő létemre a legyet sem csapom agyon,meg a pókot, darazsat sem, a kutya vizéből kiszedem a bogarat ha még él, de sok vega szerint ugyanolyan aljas állatkínzó az ilyen ember is, mert megeszi a húst.
2014. júl. 11. 22:40
Sok az ostoba véresszájú,nagy pofájú kihaénnem okostojás.Csak vagdolkoznak észérveket nem tudnak mondani.Frázisokat könnyű tákolni.Van aki beveszi,van aki meg laszarja őket.
2. Amby
2014. júl. 11. 22:38
Arról itt most nem szeretnék vitázni, hogy kell-e húst ennünk, mert nem vagyunk növényevők, és erre nagyon sok jel utal.
1. Amby
2014. júl. 11. 22:34
Többször is olvastam és hallottam is, hogy az állatok sajnálata miatt lett vegetáriánusok azzal vádolják a húst evőket, hogy ők állatkínzók, mert megveszik a nagyüzemi tartásból származó húst. Én meg úgy érzem, nem a fogyasztók tehetnek arról, hogy hogyan tartják nagyüzemben az állatokat, és hogyan vágják le. Megvennénk a kíméletesen tartott és leölt állatot is, nem követeljük a kínzásukat. Szerintem nem a fogyasztókkal kéne közölni az elborzasztó képeket sem, hanem azoknak ,akik erről törvényt hoznak és állatokat nagyüzemben tartanak.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook