Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményed azokról a vegetáriánusokról, akik leállatkínzózzák a húst evőket? fórum

Mi a véleményed azokról a vegetáriánusokról, akik leállatkínzózzák a húst evőket? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. júl. 12. 17:04
agyukra ment a sok zöldség.
46. eb85e22a13 (válaszként erre: 44. - Kotyesz)
2014. júl. 12. 16:41

Igen, odaadnam, ha lenne gyerekem. De sosem tudnam megenni azt az allatot, amit en neveltem. En ilyen vagyok.

Az utolso mondatodat nem ertem. Gondolod, hogy allatot csak azt tart aki valamilyen csaladtagot, ember hianyat akarja potolni? Ugyan most nincs allatom, de mikor volt, akkor is volt parom, szuleim, testvereim, barataim.

45. kotyesz (válaszként erre: 37. - M0ncsa)
2014. júl. 12. 15:38

A nagyüzemi állattartásról el kell mondanunk hogy 1990 előtt vidéken általános volt a sertés és baromfi háztáji tartás az ország tejének több mint a felét háztáji természetes körülmények között termelték, 2004-től lett versenyképtelen a háztáji tartás mert a takarmányozásban a nagyüzemekben az 50%-ot is eléri az olcsó és egészségtelen ipari hulladék etetése (crautzfeld-jakob kór!) ha szójafeldolgozás és egyéb ipari melléktermékek felhasználását beszüntetnék újra megérné a háztáji állattartás de akkor nem lenne szupiolcsó gigamellehusi hanem drágábban kisebb melle de ízletesebb és egészségesebb, de nálunk csak kevesen tudnák megfizetni, most is vannak exkluzív biohusi boltok 45ezerért arizonai márványos marhahusi pl. tudod nem karámban hanem a prérin nevelt!

A mi állattartásunk is legeltető volt mindig, de akinél a pénz az mondja meg h melyik legelőről kári a hamit.

44. kotyesz (válaszként erre: 41. - Eb85e22a13)
2014. júl. 12. 15:11

Bennünk él őseink világképe, csak nem értjük meg magunkat.

A gyerekednek odaadnád a veséd a májlebenyed, bármidet? Ugye igen?

Őseink értették hogy el kell venniük a körülöttük élők termését, húsát vérét szőrét bőrét, és bocsánatot kértek tőlük és megköszönték nekik a lehetőséget. Beszéltek a lelkükkel, istennel, mert hálát éreztek, pedig sokkal jobban megszenvedtek egy falat húsért mint mi.

Ha az állatot nem a húsáért tojásáért tartod hanem hogy a párod gyermeked szülőd szeretteid hiányát pótold akkor megértem ha kimúlásuk után nem fogod megenni a húsát, talán még papot is hívsz és meggyászolod.

43. eb85e22a13 (válaszként erre: 36. - 9b10f3d7ff)
2014. júl. 12. 15:02

Orulok, ha még hallok olyanrol, hogy valakinek van szíve..

Husra szuksege van a szervezetnek igen/bar en nem eszem/, de nem kinzassal kell tartani az allatokat, legalabb addig amig elnek,-egyetertek.

42. Budai60 (válaszként erre: 37. - M0ncsa)
2014. júl. 12. 14:56
egyetértek veled.
41. eb85e22a13 (válaszként erre: 33. - Amby)
2014. júl. 12. 14:47

Miben nyilvanul meg, hogy imadod az allatokat?

Abban, hogy adsz nekik megfelelo etelt, hogy attol " szepek" legyenek,izletes a husuk?

En nem itelem el a hus evest egyaltalan. De aki az olyan allatot meg tudja enni, amit kezbol etetett, ragaszkodott hozza, az ne mondja magara, hogy imadja az allatokat.

Vagy lehet mas a fogalmunk az "imadatrol".

2014. júl. 12. 14:40
Semmi, kiállnak valami mellett, amiben hisznek. Ha minősíteném őket semmivel se lennék jobb tőlük.
2014. júl. 12. 14:38
Felesleges veszekedés tárgya.
38. M0ncsa (válaszként erre: 37. - M0ncsa)
2014. júl. 12. 11:26
Ja, forum cimere valasz: eleg extrem hozzaallas, de felolem azt mondanak, amit akarnak. En nem (vagy csak nagyon ritkan, kenyszerbol) eszem ipari szarmazasu hust, de nem a vegak rossz velemenye miatt, hanem azert, mert a ketfele hus minosege eg es fold. Ennyit meg nekem meger a felar.
37. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Amby)
2014. júl. 12. 11:24

No, vegigolvastam.

Nagyjabol egyetertek a leirtakkal, az ember mindenevo (bar volt egy idoszak, amikor nem ettem hust, de az nem "meggyozodesbol" volt, hanem mert rosszul voltam az akkoriban kaphato rossz minosegu husoktol).

Abban viszont igaza van a vegetarianusoknak, hogy helytelen dolog nagyuzemi tartasu allat husat vasarolni. Csakhogy erre nem feltetlenul az lenne a megoldas, hogy nem eszunk hust egyaltalan, hanem csak az ipari hust bojkottaljuk.


" nem a fogyasztók tehetnek arról, hogy hogyan tartják nagyüzemben az állatokat, és hogyan vágják le" - irod.

Ezzel nem ertek egyet, mert IGENIS a fogyaszto tehet rola nagyreszt. Ne toljuk a felelosseget masokra. Azert tartjak igy azokat a szerencsetlen allatokat, mert megtehetik. Soooot, ezt kivanja toluk a fogyasztoi tarsadalom. Legyen nagy es olcso. Ki a fene venne meg a nyeszlett haztaji csirket duplaaron, ha kaphat feleannyiert giga-mellehusat? (Valasz: az, aki nem akar vegyszerekkel es hormonokkal teli, iztelen hust enni).


Tehat, nagyuzemi allattartas azert van, mert eladhato. Ha senki nem venne meg, nem erne meg nekik.

36. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Amby)
2014. júl. 12. 11:21

Az, hogy nekik akkor, éppen ez a véleményük. Nagymamámnak voltak állatai, amelyiket ismertem, sosem tudtam enni belőle, mert a szemem előtt volt a tekintetük. Lássuk be, hogy bizony tényleg galád módon tartanak állatokat egy-egy nagyüzemben.

Álságos vagyok, mert igaz, én még sosem tudtam megölni állatot, de jó ízűen megtudom enni időnként, és van amikor hónapokig nem, mert éppen olyan a lelkivilágom.

Mindkét félnek muszáj elfogadni, muszáj lenne helyesebben, mert mi emberek ilyenek vagyunk többségben, hogy csőlátásunk van, csak azt látjuk, ami éppen nekünk jó.

Lehet erről fórumokat, cikkeket írni, változni nem fog semmi, mert megnőtt a húsfogyasztás, nem lehet minden állatot, úgy tartani, ahogy az elvárható lenne, majd jön a"műhús", azt is bírálni fogják

35. ina87
2014. júl. 12. 11:19
én meg azt mondom h ez is csak egy fajta más országbol jött divat a vegetáriánus dolog kinek mi a jo vagy ki mit szeret enni nem volna itt gond ha a vegetáriánusok nem igy fognák ezt fel,itt jut eszembe egy eset volt egy lány aki vegetáriusnak valja magát ez még el is megy de a nagy zöldség evéstöl egyszer anyir éhes lett h amit adig vallot az szét hulot 1perc alatt mert be falt elötünk egy nagy hamburgert mindenki csak nézte h neki eset mintha valami véle adig ismeretlen ételt enne,pedig aztán kiderült h töbször is meg meg kostolt olyan dolgot ami husbol volt,azt mondom mindkét dolog kell a szervezetnek akk belátják hanem ez igy van!
34. Lara1984 (válaszként erre: 1. - Amby)
2014. júl. 12. 10:57
Én más kifejezést használok a húsevökre. :)
33. Amby (válaszként erre: 13. - Unom)
2014. júl. 12. 09:35
Gyerekként is imádtam az állatokat, de nyugodtan megettem azt a tyúkot is, amit kézből etettem addig. Tudtam hogy azért tartják, hogy levágják.
32. Amby (válaszként erre: 8. - Cucicsillag)
2014. júl. 12. 09:27
Sokuk azt sem hiszi el, hogy valakinek nem bírja a teste. Csak mondogatják, hogy mi márpedig növényevők vagyunk ,és valamit rosszul csinálunk, ha nem csattanunk ki az erőtől vegaként. Meg hogy nem szeretjük eléggé az állatokat.
31. unom (válaszként erre: 20. - D7ba7bf7ff)
2014. júl. 12. 09:23
Legalább annyira, mint a hús és növényevők. Bármit linkelgetsz, a főemlősök mindenevők. De az ember is megél csak növényi táplálékon is.
30. 25800e2d09 (válaszként erre: 19. - Unom)
2014. júl. 12. 07:37
De szerepel, ember oszlop :-D csak Helytelen pár dolog :-)
29. 25800e2d09 (válaszként erre: 17. - D7ba7bf7ff)
2014. júl. 12. 07:35
Ez Hülyeség.. Még a főemlősök közül is van amelyik fogyaszt húst. Elődeink is ettek. Az ember mindenevő nem növényevő. A cellulóz emésztetlenül távozik az emberi szervezetből a nyál meg közel semleges de inkább savas... Alapvetően a táplálkozás legfeljebb 10%-át kellene kitegye fehérje amiből is az állati hasznosul jól de növényből is össze lehet szedni. Alapvetően azért tartom hülyeségnek mert a növényevők egész napját gyakorlatilag az evés teszi ki, az emberét nem (jó esetben) az ember alkalmazkodóbb táplálkozás terén mint a növényevők.
2014. júl. 12. 07:33
semmi
27. 6b006fc769 (válaszként erre: 11. - Muraja)
2014. júl. 12. 07:20
Nem okoz problémát levágni egy tyúkot, vagy lecsapni egy nyulat, bár már rég csináltam. Igyekeztem a lehető leggyorsabban végrehajtani, mert nem a szenvedés okozása a cél, hanem az, hogy feldolgozhatóvá, majd ehetővé váljon az alapanyag. És róluk legalább tudtam, hogy magokat és zöld növényeket ettek, semmi plusz hormont, tápot a gyorsabb növekedés érdekében. Nem házikedvencek voltak, hanem haszonállatok, amiket a húsukért tartottuk.
26. Luijza
2014. júl. 12. 06:32
Nincs igazuk, nem állatkínzó senki sem.
2014. júl. 12. 06:07
Troll szagot érzek.
24. ec7efbffe4 (válaszként erre: 11. - Muraja)
2014. júl. 12. 04:46
A tápláléknak szánt baromfit általában nem szoktuk kiscsibe korában levágni,sőt agyon ajnározni sem.Pontosan azért tartjuk jó körülmények között,hogy minél nagyobbra nőjenek!A táplálékláncban az ő helyük a mi asztalunkon van.Egy dédelgetett állatból nálam sohasem lesz pörkölt,ezért,ha egy mód van rá nem kötődöm ,bár 30 csirkéhez nehéz is lenne.
23. 549be03e80 (válaszként erre: 10. - Kubiak)
2014. júl. 12. 01:58
Akik kijottek Ausztraliaba, eloszor nem tetszett nekik,dehat ok a "vendegek",nem tiltakozhattak ellene.Kesobb,pontosan tudom,tobb indiai kollegam is volt,eloszor megkostoltak a csirkehust,kesobb a marhat es disznot,ma mar ok is mindenveok,"alkalmazkodtak" az itteni etekszokasokhoz.Ennek ellenere,en nagyon szeretem es izlik,a curry-s eteleik,nemely meg csiposebb es erosebb is mint a mi magyar csipospaprikank, kulonosen a "Patak" (indiai marka,nem magyar)csipos etelei,volt amelyiket abba kellett hagynom feluton,annyira egybefolyt "taknyom-nyalam"!:)))
22. grizus (válaszként erre: 17. - D7ba7bf7ff)
2014. júl. 12. 00:39
És mit kezdjünk azzal, hogy sokunknak hegyesebb a szemfoga? Pl. az enyém is.
21. Cucicsillag (válaszként erre: 19. - Unom)
2014. júl. 12. 00:17
Hat, igen... Vacsoracsatazni szoktam ill.nezem. Es pont Vago Istvan mta Nagy haverjanak:Ungar Anikonak,aki koztudottan vega, hgy ezert vannak a zapfogak,mivel az ember mindenev:). Ennek en csak zoldet, de a szervezetem egyszer mar azt mta stop! Ugyhgy innentol, mindenki azt eszik,amit akar es tud... Mert valaki ehezik is sajnos :(
20. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 19. - Unom)
2014. júl. 12. 00:17
Mert nem az a téma.
19. unom (válaszként erre: 17. - D7ba7bf7ff)
2014. júl. 12. 00:06
A mindenevők miért nem szerepelnek?
2014. júl. 12. 00:04
Csak akkor jössz rá mit eszel, ha alaposan kitisztítottad magad, testileg-lelkileg. Addig nem érzékeled.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook