Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményed arról, hogy nem kell nyelvvizsga a diplomához? fórum

Mi a véleményed arról, hogy nem kell nyelvvizsga a diplomához? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
789. deadly
2013. márc. 5. 20:19
Elméletileg májustól lesz egynyelű BME nyelvvizsga!
2013. febr. 28. 13:35
A legtöbb szak esetében a tájékoztatóban benne van az idegennyelv ismerete is. Már a KRF tájékoztatóra gondoltam.
2013. febr. 27. 21:13
Akkor is, ha intézményi nyelvvizsgáról van szó, valamilyen tudás kell. Diplomásként pedig elvárható. Egyébként tényleg nagyon baráti árakról beszélnek Gyöngyössel kapcsolatban. Bár itt a költségtérítés díjait is nagyon alacsonyan állapították meg. Most a keresztféléves jelentkezések kapcsán volt szó róla.
786. boltiszarka (válaszként erre: 785. - Kovikike)
2013. febr. 26. 19:58
Igen, erről volt szó legutóbb a Tájékoztató napon. Vagyis nem február 16-án, hanem még előtte, én azon voltam. Nem is értem az ilyen lehetőséget mért nem használják ki.
785. kovikike (válaszként erre: 784. - Boltiszarka)
2013. febr. 26. 17:30
Sokszor tapasztalom, míg máshol egy világra nyitott gondolkodású közösségi szellem tapasztalható, addig nálunk sokszor épp ennek az ellenkezője. Hát igen, minek is beszéljünk nyelveket, mindenhol van legalább egy magyar, aztán az majd lefordítja, meg amúgy is nagyon tudunk mutogatni. Most Gyöngyösön, ahová a fiam jelentkezik a főiskolán nagyon baráti áron indítják a nyelvtanfolyamot. Azt nem értem, ha az ember egyszer már úgy is tanul, a nyelv az mér nem fér bele? Szóval ha még szeptemberben is lesz lehetőség, és sikerül a felvételi, szóval minden összeáll, akkor a gyerek folytatja. Egyébként mielőtt valaki megjegyezné, nem kényszer hatására teszi.
2013. febr. 22. 14:55
Egyébként csak nálunk ilyen probléma, hogy nyelvet kell tanulni. Nézzünk már szét. Máshol tanulják, nem magyarázzák, hogy mért jó, ha nincs nyelvtudás, meg vizsga. Gyöngyösön például a fősulin, különösen nagy hangsúlyt fektetnek a nyelvtanulásra, támogatják, ahogy tudják, szervezik a tanfolyamost, stb.
2013. febr. 20. 15:15
Mesterképzésen már szóba sem állnak az emberrel és valljuk be ez azért jogos.
2013. febr. 20. 15:14
Mondjuk egy turizmus-vendéglátás szakon elég elképzelhetetlen a nyelvtudás. És szerintem ennek egyik igazolása ugye a nyelvvizsga. Amúgy meg, a nyelvvizsga jobb esetben tudást is feltételez, mint ahogy a tanulás is egy folyamat, és ha már valaki rendelkezik egyfajta tudással, talán még az is megéri, hogy letegye a vizsgát nem?
781. évanéne (válaszként erre: 780. - A0c1361e44)
2013. febr. 17. 09:11
Nincs ilyen törvény, illetve a nyelvvizsga amnesztia kritériumait ugyan szabályozza az állam, de nagyrészt a felsőoktatási intézményekre bízták a döntést.
2013. febr. 15. 17:03
Egyébként melyik törvény az amelyik azt írja,hogy nem kell nyelvvizsga?
779. évanéne (válaszként erre: 778. - Kovikike)
2013. febr. 15. 16:03
Nyelvtudással. De nem nyelvvizsgával.
2013. febr. 14. 19:54
Lehet a világban létezni nyelvtudás nélkül is, élni is lehet, de szerintem aki beszél, ért valamilyen nyelvet, az igazat ad abban, hogy jobb az, ha jobban nyitva van a világ.
2013. febr. 14. 13:00

Irulok-pirulok, de a helyzet az, hogy én is diplomás munkakörben dolgozom, immáron 6 éve, és még egyetlen egyszer sem tudtam használni a nyelvtudásom.

Az más kérdés, hogy nyelvvizsgám meg nincs is, akkor nem kellett, amikor én államvizsgáztam, a nyelvtanfolyamra meg amikor bementem szintfelmérőre a tanulást finanszírozó pincérkedésből összeszedett nyelvtudásommal, a pasi azt mondta, kezdjek inkább tanulni egy tök idegen nyelvet, mert ezt "vizsgaképesre" iskolázni keserves lesz. Annyira azért nem izgatott ez a plusz papír, úgyhogy azóta sem tanultam iskolában nyelvet, amit meg tudtam, az idő pora lassan elfedi...


Szóval: Vannak munkaterületek, amihez kell a nyelvtudás, adott nyelv, adott szakszintű ismerete. Aki az iskolák után ilyen területeken akar dolgozni, eleve rákényszerül a nyelvtanulásra.

Hogy a többieket mi a bánatnak gyikálják ezzel, továbbra sem értem, de biztosan bennem van a hiba :-DD

2013. febr. 13. 20:58
Nekem is volt olyan csoporttársam, aki arra volt büszke, hogy a kora miatt már nem kell a diplomához nyelvvizsga. A munkájához azonban a főnöke már mint diplomás embertől elvárta volna. Szerintem joggal. Hát szerinte nem. Nekem van, beszélek is. Folyamatosan fejlesztem a tudásom, ahogy csak lehet. Sokat olvasok. Most mesterképzésre jelentkezem, ja hát épp a KRF-re és szerintem hasznos lesz, hogy van.
775. boltiszarka (válaszként erre: 774. - Boltiszarka)
2013. febr. 12. 20:02
Még csak annyit, hogy a nyelvvizsga és tudás dolgot a saját bőrömön tapasztaltam, amikor már egy angol általános, meg egy angol üzleti vizsga után azt hittem, hogy semmi nem okoz meglepetést. (És közben használtam is). Egyszer azonban elmentem egy szakmai tanácskozásra, amit anno a KRF-en rendeztek és lehetőség volt a külföldi szakemberek előadásait hallgatni, beszélni velük stb. Hát ott éreztem, hogy van még mit tanulnom. Értettem és értettek, csak nagyon tankönyvízű volt a dolog.
774. boltiszarka (válaszként erre: 763. - Fanny44)
2013. febr. 12. 19:57
Tökéletesen igazad van. Jártam én is így. De a legszörnyűbb az volt, hogy volt olyan társaság, ahol a történetemet elmeséltem (nálam holland volt az arab) és a szerencsétlen turista volt a hülye a társaság szerint. A helyzetem annyival még gázabb volt, hogy ugye a holland az alapból beszél vagy három nyelven, annyira nem értette, hogy mi hogyan létezünk a világban, hogy az külön megérne egy misét. Visszatérve az eredeti témához, az lehet hogy van nyelvvizsga, mert mondjuk sikerül sokadszorra, akár elsőre is. És vajon van mögötte tudás is? Mert ez már annyira nem szokott stimmelni.
2012. nov. 24. 08:29
pont ezért érdemes legalább feltételezni a másikról hogy nem csak csukló kisujjból jönnek az eredményei...
2012. nov. 24. 08:28
Mindenkinek nehéz, ... valami miatt.
771. 5e0c262058 (válaszként erre: 769. - C716dc4eab)
2012. nov. 23. 13:59
Én nappali egyetem mellett 4 órában dolgoztam, mellette anyukámmal is foglalkoztam, diákhitelt kellett felvennem, mostam főztem takarítottam. 39 kg voltam, a stressztől hullott a hajam, gyomorgyulladásom lett, közben volt egy tüdőgyulladásom, ami miatt egy félévem kiesett, kivettek belőlem egy daganatot, de amiatt nem hagytam ki félévet. Én is ismerem a kitartás fogalmát. Mindezek mellett önállóan tanultam meg angolul, könyvből, hogy témánál maradjak :)
2012. nov. 23. 12:51

Pár éve a Kupa Mihály nyilatkozott erről a tv-ben, totál egyetértek azzal, amit mondott.


Egy általános nyelvvizsga szép, meg jó, meg általánosan művelt emberre vall, csak éppen szakmai tekintetben nem sokat ér. A magára adó, nemzetközi piacon keresgélő szakember úgyis szaknyelvet tanul, a többieket meg békén kéne hagyni ezzel a dologgal, mert nem attól lesz jó matektanár, vagy könyvelő valaki, hogy összekotor kényszerből egy eszperantó nyelvvizsgát.

769. c716dc4eab (válaszként erre: 768. - 5e0c262058)
2012. nov. 23. 12:08
A kisebbik volt 10 mikor nekiálltam a fősulinak. A vizsga időben csak 4-5 órákat aludtam hetekig.Munkahely, a két gyerek( nagyobb 2 évvel idősebb), a tanulás... Nem részletezem mennyire nehéz, de hidd el azért vinnyog a gyereke mellett tanuló MERT ISZONYAT NEHÉZ CSINÁLNI EGYÜTT, FŐLEG HA DOLGOZIK IS.Amúgy meg mindenhol azt láttam, nem tolerálják hogy van gyerekem ugyan úgy kell teljesítenem mint a gyerekteleneknek. Most a sajátomban dolgozom, a gyerekes anyák nálam diszkriminálva vannak pozitív irányban, tudom milyen elképesztő szervezés és teher van rajtuk.
768. 5e0c262058 (válaszként erre: 767. - C716dc4eab)
2012. nov. 22. 11:47

Nem szép szó, azt hiszem valakin felidegesítettem magam, és nem válogattam meg a szavaimat.


Gratulálok a fiaidhoz. Életet adni mindig értékesebb, ez nem vonható kétségbe.


A diploma csak eszköz, hogy jobb életet biztosíts a családodnak, és széleseb látókört tudj közvetíteni a gyerekeidnek. Szerintem.

767. c716dc4eab (válaszként erre: 766. - 5e0c262058)
2012. nov. 22. 09:08

Értem, de mivel tudom mi micsoda, az anyaság nagyobb dolog mint a diploma.A két egyetemista fiamra sokkal büszkébb vagyok mint bármi másra amit csináltam.Rohadt nehéz volt megfizettem az árát, időben energiában de meg lett az áhított diploma is.

Vinnyogni , micsoda szó(((((((

766. 5e0c262058 (válaszként erre: 765. - C716dc4eab)
2012. nov. 21. 18:54

Azt akartam kifejezni, én áldozatot hoztam, hogy a tanulást választottam, és nem a gyerekvállalást.


Aki nem hozott áldozatot, és "kapott" a sorstól egy gyereket, ne panaszkodjon, hanem vegye tudomásul a korlátait, és örüljön annak, amit kapott.


Hogy valaki a kettőt egyszerre elbírta, az egy másik dolog. Én gyenge voltam hozzá fizikailag.


Nem tudom, értesz-e. Pláne nem gondolom magam magasabb rendűnek.

765. c716dc4eab (válaszként erre: 764. - 5e0c262058)
2012. nov. 21. 16:26
Ezért küldtem a jelet.Van nyelvizsgám, diplomám és két fiam is, igaz hogy a gyermekes anyáknak nehezebb, de én pl nem vinnyogtam , csináltam. Gyereketelen, vagy nem vagy magasabb rendű a gyermekeseknél.
2012. ápr. 18. 12:36
Mindenki hoz áldozatokat. Akinek gyereke van, és nem jut ideje tanulni, ő maga választotta ezt az utat, akkor ne virnyogjon. Nekem diplomám, nyelvvizsgám van, és nincs gyerekem. Pont. Nem biztos, hogy nekem a jobb, de mindenki maga dönt a sorsa, útja felől.
763. Fanny44
2012. ápr. 14. 18:19

Egyébként ezzel az egész "nem fogok más nyelven megtanulni, mert nincs időm és amúgy sem akarok külföldre menni" dologgal csak az a baj, hogy ezzel az emberek Magyarországot minősítik és sejthetitek, hogy nem pozitívan. A múltkor (jó még augusztusban) egy arab diák megállított egy bevásárlóközpontban, és útbaigazítást kért. Mondta, hogy én vagyok az 5. ember akit leállít, mert eddig senki, de senki nem érette mit beszél sem angolul, sem németül. Pedig csak egy teljesen egyszerű ez hol van az hol van dolgot kellett neki elmagyarázni, nemhogy középfokú, de alapfokú tudással el lehetett volna mondani. Szerintetek mit éreztem mikor ezt mondta? Hogy én már az 5. ember vagyok, mert itt senki más nem beszél semmilyen idegen nyelven? És most nem azt fogja gondolni, hogy néhány magyar nem beszél nyelveket, hanem hogy A magyarok nem beszélnek nyelveket. Tudtommal én is magyar vagyok és engem senki ne minősítsen le csak azért, mert más nem hajlandó megtanulni egy rohadt nyelvet középfokon. És itt most nem a 6 gyereket nevelő egyedülálló édesanyákról beszélek, mert legyünk őszinték: az egyetemisták nagy része nem ebbe a kategóriába tartozik, mégis rengetegen csak nyávogni tudnak, hogy milyen igazságtalan, mert középfokú szinten kell tudnia egy nyelvet. Na ne már! És az sem egészen világos, hogy miért fél év meg egy év alatt akarnak egyesek nyelvet tanulni? Eddig nem tudták hogy kéne? Elmegyünk egyetemre 4-5 adott esetben 6 évig ott tengetjük napjainkat és egész 4-5-6 évig nem jutott eszünkbe, hogy ja majd kelleni fog egy nyelvvizsga? Ne haragudjatok, de én azokat marhára nem tudom sajnálni, akik a saját hülyeségeik miatt kerülnek ilyen helyzetbe és nyávognak, hogy minek az a nyelvvizsga. És akkor itt most megint hangsúlyozom: nem azokról az emberekről beszélek, akik mondjuk egyetem és munka mellett még gyereket is nevelnek, mert őket vmennyire meg tudom érteni. De hogy a hisztériázók nagy része nem ebbe a kategóriába tartozik, az is biztos.


Zárójelben megjegyzem, hogy nekem van egy barátnőm, aki most felvételizik orvosira (elmúlt 25), tehát készül biosz és kémia EMELT érettségire, van egy kislánya, akit EGYEDÜL nevel és persze dolgozik, hogy az albérletet és saját magukat fenn tudja tartani. Senki nem segít neki. Mégis decemberben elsőre sikeres felsőfokú nyelvvizsgát tett angol nyelvből. Elgondolkodtató...

762. Derya (válaszként erre: 761. - Derya)
2012. ápr. 14. 13:46

kiegészítés:

annyiban volt elméleti jellgű a válaszom, hogy én magam nem úgy csináltam, de van ismerősöm, aki így szerezte meg a nyelvvizsgáját.

761. Derya (válaszként erre: 754. - B486c9cf7d)
2012. ápr. 14. 13:44

én nem hiszek ebben.

sok anya azt hiszi, hogy csak akkor lehet elfoglat egy nő/ember, ha van legalább 2 gyereke... :-)

ez engem eléggé megmosolyogtat. :-)

én sem vagyok sem fittnesskirálynő, sem pedig szuperanya, és nem fél év alatt tanultam meg azt a nyelvet, amiből a középfokú nyelvviszgát megszereztem, de mgszereztm és amellett még tudok egy másik nyelvet is legalább felsőfokon, amit már szintén felnőtt fejjel tanultam.

A válazom lméleti jllegű volt, hogy igenis, ha van kellő akarat, akkor meg lehet fél év alatt tanulni egy nyelvet a 0-ról középfokra, ha elegendő mértékben foglalkozik valaki vele.

ez a 8 óra is csak egy szám, mert lehet, hogy egy jobb fejű embernek simán elég napi 3-4 is, és az meg simán összejön a napi holtidőkből....

van err gy jó példa is, ha nem ismered ezt a szájtot, akkor lehet, hogy érdekes lesz számodra:

otevotnyelv.com

ahogy én észrevettem, a legtöbb sikertelen nyelvtanuló csak siránkozik, hogy nincs ideje, nincs pénze, stb...

és a saját hibájukat egyáltalán nem veszik észre. :-(

760. michelle.r (válaszként erre: 759. - B486c9cf7d)
2012. ápr. 13. 19:35

Történetesen van egy iskolás és egy ovis gyerekem. Nekem úgy tűnt, hogy a hozzászólásod minden momentuma reflexió arra, hogy karriert építek, itt tökölök a Hoxán, de van időm tanulni és sportolni.

Ha ez merő véletlen, úgy elnézést kérek.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook