Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményed arról, hogy nem kell nyelvvizsga a diplomához? fórum

Mi a véleményed arról, hogy nem kell nyelvvizsga a diplomához? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
549. 3f5c7e70e6 (válaszként erre: 533. - Martin3)
2011. dec. 28. 10:41

ELfogadom mindenki véleményét! Hiszen mindenki más, és mindenki mást gondol.


De szerintem ez kicsit erős! Akinek nincs nyelvismerete legyen ács, kőműves?? Ez hogy??

Mi legyen azokkal,akik szegény családból elkerülnek állami ösztöndíjjal főiskolába és örülnek, ha az ösztöndíjból ki tudják fizetni az albérletet vagy a kolit, örülnek ha minden nap meleg ételt tudnak enni. Az ilyen embereknek hol van pénze arra, hogy nyelviskolába járjon vagy külön órát vegyen?

ÉS!! Ezek az emberek nem kevesebbek, butábbak, mint azok akiknek sikerült nyelvvizsgát szerezni az államvizsgáig, hanem csupán anyagilag szegényebbek. Akkor szerinted nekik nem kell lehetőséget adni arra, hogy diplomát kaphassanak és esetleg több pénzt keressenek, jobb állást szerezzenek?


Nyelvek nélkül nem érünk semmit? Ez azért kicsit erős kijelentés. Egy embernek nehogy már az legyen a mércéje, hogy hány nyelven beszél.

"Csak anyanyelvemen lehetek igazán én." (Kosztolányi Dezső)


Egyébként nem a nyelvvizsga önmagában nem sokat ad, ha olyan szakon végeztél, amelyen túlkereslet van. Mit csinálsz vele, ha nincs hely, ahova felvegyenek?


És egyetértek. Ne rákényszerítésből tanuljunk. Ha kell és TUDOK, van rá LEHETŐSÉGEM, akkor igen. De azért mert más mondja..... szerintem nem.

548. e31f48b5f6 (válaszként erre: 547. - Jahu)
2011. dec. 28. 02:29
Végtelenül ostoba vagy. Az ilyen ne is kapjon diplomát.
547. jahu (válaszként erre: 545. - C4de233d89)
2011. dec. 27. 23:56
Jah, igazad van! pszt Csak csendben, csak halkan:)
546. jahu (válaszként erre: 538. - Kamillka)
2011. dec. 27. 23:55

Jól van te nagy becsületes és a többi nyelvelő, meg lehet nyugodni, nincs amnesztia.


Mejnél vissza a külfödli szakirodalmad már nagyon vár, hogy megtud mikor tör ki a világbéke, és mik a gyógyszerei az összes halálos betegségnek.

545. c4de233d89 (válaszként erre: 544. - Jahu)
2011. dec. 27. 23:53
ne idegeskedj! árt a szépségedenek...neki még édes a remény..mi mát tudjuk hogy szívás van
544. jahu (válaszként erre: 543. - Sercegnő)
2011. dec. 27. 23:52
Ha olvastad volna a fórumot és nem csak a levegőbe beszélnél, akkor tudhatnád mi a helyzet.
2011. dec. 27. 19:57
remelem, hogy NEM fogadjak el!!
2011. dec. 27. 19:57
sajnos a kormany reszerol marek onzes lenne megint. Ha nem lesz kotelezo a nyelvvizsga, akkor nyilvan kevesebb ember fog nyelveket tanulni, es meg kevesebb fog annyira nyelvet beszelni, hogy kulfodlre tudjon menni. Magyarul, ez egy mod arra, hogy a fiatalokat itthon tartsak!! :)
541. Éva-1967 (válaszként erre: 540. - 4c35511f0b)
2011. dec. 27. 19:53
Jár az ember lánya csak fizetni nem nagyon tudja, és erővel sem nagyon bírja....:-)))
540. 4c35511f0b (válaszként erre: 539. - Éva-1967)
2011. dec. 27. 19:30
Aki nem ment el eddig nyelvet tanulni /nem nyelvvizsgázott, ide most miért menne el? Baromság az egész.
2011. dec. 27. 18:32
538. Kamillka (válaszként erre: 519. - Jahu)
2011. dec. 27. 13:13

És hol vannak azok akik nem csaltak és mégis van diplomájuk meg min 1 nyelvvizsgájuk? El vagy te tájolódva rettenetesen és a hozzászólásaidból azt látom, hogy te csalással is képtelen lennél bármit is elérni. Tudod még ahhoz is ész kell (nem is kevés)... Amúgy nyugodj bele, hogy nem olyan egyszerű manapság csak úgy megvenni egy diplomát vagy egy nyelvvizsgát. Nagyobb csalás az, ami egyes intézményekben oktatás és diplomás képzés címszó alatt fut, mert a követelmény sehol nincs.


Szuper, hogy neked bejött az élet tudás nélkül is, akkor hajrá, élj meg a magyarságodból. Hol itt a gond? Mit hőbörögsz, ha szerinted ez így szuper? Csak tán mégis van panaszra okod??

537. Éva-1967 (válaszként erre: 527. - Floro)
2011. dec. 27. 12:32
Egyetértek:-)))
536. Éva-1967 (válaszként erre: 526. - Jahu)
2011. dec. 27. 12:30

Szia!

Igazad van de nem itt ahol dolgozom, magánklinikán esetleg, annyit tudok beszélni ,hogy nem adnak el....65 krónikus osztály tele idősekkel, hajléktalanokkal..örüljenek neki ,hogy nincs nyelvvizsgám és van eggyel több közszolga ebben az országban, ha valamilyen csoda folytán nyelvvizsgázom... nem maradok itt 100-120 ezerért,visszavont délutáni pótlékkal, és az éjszakai 50% helyett 30% lesz, szóval ez a hatalmas összeg havi szinten még mínusz kb 25 ezerrel kevesebb lesz....szóval van minek örülni.....

535. 5e0c262058 (válaszként erre: 534. - Jahu)
2011. dec. 26. 22:08
Van amin nem érdemes mérgelődni.
534. jahu (válaszként erre: 533. - Martin3)
2011. dec. 26. 21:49

Tehát az 1996 előtti diplomákat be kell vonni? Azok nem diplomások, gratulálok, okostojás!


Szerintem, vezessük be a numerus clausust, ne legyen mindenki diplomás, aki nem felel meg bizonyos követelményeknek, amit idióták találnak ki! hajrá

533. martin3 (válaszként erre: 510. - E31f48b5f6)
2011. dec. 26. 20:41
100%-ig egyetértek! a nyelvet a magyarnak nem a rákényszerítés miatt kellene tanulni, hanem maga miatt, nyelvek nélkül nem érünk semmit...akinek meg nem fontos az idegennyelv, az ne legyen diplomás...legyen remek ács, kőműves, pék, stb. Viszont, ha érvényesülni és jó állást akarsz nem árt, ha jól tudsz 1-2 nyelvet...ráadásul ezzel sosem leszel munkanélküli...
532. Éva-1967 (válaszként erre: 508. - 5e0c262058)
2011. dec. 26. 20:35

Nos azt gondolom míg egy Miniszter asszonynak nem kell diploma .....

A fiatalság nem 45 évesen kezdődik:-))de azért köszi:-)))

A segítséget az anyagoz szívesen venném , előre is köszönöm:-)))

531. 2f7db3f503 (válaszként erre: 473. - Jahu)
2011. dec. 26. 20:13
vagy tedd fel ezt a kérdést úgy, hogy ugyan az általad sorolt tárgyakat akkor miért tanuljuk, ha nyelvet nem kell? Na? Melyik tárgy legyen a következöö, amit szelektálhatunk?
530. 2f7db3f503 (válaszként erre: 527. - Floro)
2011. dec. 26. 20:06
hm...a Te nézööpontodra nem is gondoltam. De amúgy hogyne lehetne ápolónak nyelvvizsgára szüksége? Sürgöös esetben csak kerülhet kórházba egy külföldi, akivel aztán kezdeni kell valamit. Nemtom, csak kérdezem.
529. 2f7db3f503 (válaszként erre: 528. - 5e0c262058)
2011. dec. 26. 20:03
nem biztos, hogy túl fiatal, lehet, csak túl levendulás, nem tudom, érted-e.
528. 5e0c262058 (válaszként erre: 509. - Jahu)
2011. dec. 26. 19:46

Túl fiatal vagy, és indulatos. Nem mész vele semmire. Jobb ha azt nézed, mik a lehetőségeid, nem azt, hogy mi lehetne. Az angol amúgy tanulható. Minden nap egy kicsit, és végül menni fog. Én a Kreatív angollal tanultam, egyedül. Minimális érdeklődéssel és szorgalommal elsajátítható. Egyszóval ne dühömgjél, kezdjél el tanulni, akár júniusra be is jelentkezhetsz egy szóbeli középfokú vizsgára.


Én is ilyen voltam, mást hibáztattam, anyáztam, minek a nyelvvizsga... jobb ha beletörődsz és elkezdesz/elkezdetek tanulni.

527. floro
2011. dec. 26. 19:16
Az kevésbé beszéljen akinek csak az a dolga,hogy tanuljon és ráadásul az iskola lehetőséget is nyújt neki arra, hogy nyelvi képzéseken vegyen részt.Ők lázadnak a legtöbben, azért hogy nem kapjanak diplomát azok akiknek nincs nyelvvizsgájuk.És várom is,hogy megkapjam milyen nehéz a dolguk, mert diákmunkát kell felvállalniuk,(persze több pénz kapnak , mint más mert nem vonnak le tőlük és meg kell élniük és ect, ect...)Sokkal nehezebb dolga van annak aki mindezt munka mellett,korlátozott szabadsággal(ahol a munkaadó még nehezíti is,hogy egyáltalán eljusson az iskolába) családdal a háttérrel, saját költségén(iskola,nyelvtanulás, vidékieknek bejárást) próbálja felvállalni.Én tőlük nem sajnálom!!!!Megint más,hogy milyen szakról beszélünk,hiszen egy turisztikai szakágban illik, de egy diplomás ápolónak minek???Szintén kérdés milyen nyelvvizsgáról beszélünk,hiszen ahol elfogadnak egy lovárit vagy eszperantót,-mivel a diplomához kötött-utána az emberek többsége a büdös életbe nem használja,valóban ennyi erővel akkor már lehetne nyelvvizsga nélkül is diplomát kapni.De nem lehet, mert ez mögött mindig is pénz volt,és lesz. Ezzel, hogy belső nyelvvizsgát kell tenni, ill. nyelvismeretről vizsgát kell tenni :))megint csak az iskola fejni akarja az embert.Nem értem,hogy gondolják azt,hogy aki évekkel ezelőtt befejezte, most újra beül tanulni, "minimális"költségen hogy letehessen egy belső nyelvvizsgát, ami legtöbbször szubjektív és nem is a tudáson alapszik.Most lehet szidni azoknak akiknek megvan, hogy én is megcsináltam nagy nehézségek árán, most meg megússza az aki nem.Nem igazság! és stb..Nekem is megvan,nekem se kevés anyagi befektetésbe került!Mégsem irigykedem!!!!Igaz mai napig kérdés ,miért kérték tőlem azt,hogy beszéljek a Venezuelai kőolajtermelésről,talán megakartak vágni, hogy újra menjek vizsgázni,mert hát ebbe mint írtam jó pénz van.:) Munkát legtöbbször pedig az ember ismeretség alapján talál ha van diplomája ha nincs, ha van nyelvvizsgája ha nincs!
526. jahu (válaszként erre: 522. - 2f7db3f503)
2011. dec. 26. 19:11
Nem! Túl híres és szép vagyok:) Nem tudnék válaszolni a sok szuhaéli nyelvű rajongói levélnek:) És ez fájna sok nyelvelő fórumozónak. ennyi
525. jahu (válaszként erre: 523. - 5674644b5d)
2011. dec. 26. 19:09

Nem veszek részt semmi nyereményjátékba, nem nyerek külföldi utakat.


Az nem elvárható, hogy néhány nem bunkó külföldi megtanuljon 3-4 mondatot magyarul, ha már a Budapest-Keletibe nyertek utazást?

524. e31f48b5f6 (válaszként erre: 517. - Jahu)
2011. dec. 26. 19:06
Nehezen tudok elképzelni olyan szakterületet ahol nem jön jól az idegen nyelv. Már többször kérdeztük mi a szakod. Miért nem válaszolsz?
523. 5674644b5d (válaszként erre: 517. - Jahu)
2011. dec. 26. 18:56

Rólad az a történet jutott eszembe, még a nyáron mikor barátnőmet vártam a Keleti pályaudvarnál ott láttam egy jól szituált külföldi házaspárt. Térképpel a kezükben ácsorogtak tanácstalanul. Szólítgattak le embereket, de sokan csak a fejüket ingatva mentek tovább néhányan magyarul(!) oda mondták nekik, hogy nem tudnak segíteni, mert nem beszélnek angolul, sokan még ennyit se tettek, csak elmentek mellettük, mintha nem látták volna őket. Én szégyelltem helyettük magam is és odamentem segíteni és olyan hálásak voltak! Elmondták, hogy már lassan fél órája köröztek a pályaudvar környékén és senki nem állt meg nekik segíteni és biztos vagyok benne, hogy nem azért, mert mi magyarok bunkók vagyunk, hanem mert nem beszélünk még minimális szinten se egy idegen nyelvet sem! Szerintem ez szomorú! Senki nem azt kéri, hogy irodalmi esteket tartsanak idegen nyelven a diplomások csak egy elfogadható szinten beszéljenek egy keveset angolul, németül, franciául bárhogy!

Egyébként nem sértésként, de roppant szűk látókörű vagy. Nekem pl volt olyan szerencsém, hogy egy jó barátom révén kijutottam Bécsbe és jól jött, hogy tudok angolul és még jobban jött, hogy bárkit szólítottunk meg nem volt gond, hogy nem beszélünk németül! Bezzeg itthon egy külföldi... Ha kapsz ajándékként utazást valahova külföldre, akkor kidobod azzal az indokkal, hogy te itthon is tudsz pihenni meg úgy se tudnál egyedül eligazodni egy idegen országban? Szóval furcsa nekem ez a mentalitás, de úgy érzem, hogy a szabályosan rideg és már már kulturálatlan megnyilvánulásaidra nem szolgáltam rá se én se a többiek...

522. 2f7db3f503 (válaszként erre: 519. - Jahu)
2011. dec. 26. 18:54
szabad tudni, milyen szaktudomány képviselööjét tisztelhetjük Benned?
521. 2f7db3f503 (válaszként erre: 515. - 2f7db3f503)
2011. dec. 26. 18:53
a meg vagyok róla gyöözöödve szóközzel szeretett volna megjelenni, csak fáj a kezem és nyomin ütöm a billentyüüzetet
520. 2f7db3f503 (válaszként erre: 519. - Jahu)
2011. dec. 26. 18:50

Nézd, jók az indokaid, de azt érzem, fáj Neked, hogy ez akadályozott a diplomában.



Gondold meg:egy életre bosszankodni a célravezetöö, mintsem a nyelvvizsgát összerittyenteni, ha nem elsööre, hát másodikra, vagy harmadikra?



Tudom, csalnak, hogy többet fizess be. Sööt, úgy tapasztaltam, hogy külföldön simán le lehet tenni elsööre valamit 98%-kal, míg Magyarországon az euro-angolom nem jött össze egy hülye szóbeli félreértés miatt, a Rigóm meg azért sikerült elsööre, mert a nyelvtanban sok a matek és ilyen beállítottságú vagyok. De kilyukadunk ott, hogy nem akarod, hogy külföldhöz közöd legyen, Magyarország mégis korrupt. Ördögi kör, nem teheted, amit szeretsz.

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook