Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményed a gyermekvállalásról a mai bizonytalan, válságos helyzetben? fórum

Mi a véleményed a gyermekvállalásról a mai bizonytalan, válságos helyzetben? (beszélgetős fórum)


1 2
20. e28c748947 (válaszként erre: 1. - NataliaWeiss)
2013. máj. 31. 13:23

Nagyon meg kell gondolni.Persze sokan nem teszik.

Azért is,meg sok minden más miatt is, van az, hogy nélkülözik egyre több kisgyermek:(

19. c6973617d3 (válaszként erre: 18. - Csgybzs)
2013. máj. 31. 13:14
:)))
18. csgybzs (válaszként erre: 1. - NataliaWeiss)
2013. máj. 31. 13:13

Nem csak a mai bizonytalan helyzet, hanem a gyerek majdani jövője miatt, a túlnépesedés miatt, az emberi faj mindent felemésztő bolygóra gyakorolt hatása, az elkorcsosult társadalom miatt nagyon meggondolandónak tartom.


Túl sok ember van, tök fölöslegesen.

17. NataliaWeiss (válaszként erre: 16. - Mafalda)
2013. máj. 31. 12:46
Na igen, van az a mondás, hogy "ahol elfér egy, ott elfér kettő is" és a többi:))
16. mafalda (válaszként erre: 11. - NataliaWeiss)
2013. máj. 31. 12:43

Valószínű,hogy egyáltalán nem gondolkoznak.(kivétel persze van).

Nem védekeznek,vagy nem biztonságosan,aztán majd csak valami lesz alapon megszülik.Mennek segélyért,várják,hogy az állam és mindenki segítsen,mert ők nagy családosak és nekik jár.

15. NataliaWeiss (válaszként erre: 14. - Nikletty)
2013. máj. 31. 12:43
11 éves lesz és próbálunk neki mindent megteremteni.
14. nikletty (válaszként erre: 12. - NataliaWeiss)
2013. máj. 31. 12:40

hát én megvárnám míg valamiféle munka akad a páromnak

mennyi idős az első?

13. nikletty (válaszként erre: 11. - NataliaWeiss)
2013. máj. 31. 12:40

nem szerintem nem

én is ismerek ilyen családod, s tán ott már a 8. gyerek jön, már számolni sem tudjuk... de tény megoldják, de én nem szeretnék úgy élni ahogy ők...ha csak abból indulok ki: szerinted oda tud figyelni mindegyikre? beszélgetni mindegyikkel, a kis lelkével, stb... hát biztos nem...


szóval szerintem van egy pont ha vágyunk rá, már nem agyalunk az anyagiakon annyit, de valamilyen munkabér kell, ha kevés is de legyen, mert a semmiből, segélyekből még annyira sem lehet megélni, inkább a munkabérből spórolok

2013. máj. 31. 12:39
Nekem több éves munkaviszonyom van, a párom most valóban munka nélkül lett, egy gyermekünk van, de félek belevágni a másodikba, pedig a körülmények mind adottak, mindenünk megvan. De félek attól, hogy nincs a folyamatos bevételi forrás és ha még én is gyed-re megyek akkor még ennyi sem lesz. A kiadásokat meg fedezni kell valamiből.
2013. máj. 31. 12:37

Tulajdonképpen általánosságban kérdeztem, de magamra is gondoltam, mert az általánosságba magamat is értettem.

Ma az utcán láttam egy anyukát akinek 3 tipegő gyermeke és egy babakocsiban ülő picije volt, látszott rajtuk, hogy nagyon szegények és a gyerekeknek sincs rendes ruhájuk, valószínű ennivalójuk sem. Ezek a szülők ezen nem gondolkoznak el?

10. nikletty (válaszként erre: 4. - NataliaWeiss)
2013. máj. 31. 12:36
szerintem ők nem gondolkoznak, nem feleéősségteljesek, csak jó egyet az ágyban és pozitív lesz a teszt, ennyi...
9. nikletty (válaszként erre: 2. - NataliaWeiss)
2013. máj. 31. 12:35

Jah azt hittem a cím alapján hogy általánásságban szól a kérdés: arra azt írtam volna, hogy amikor egy nő, pár nagyon vágyik egy kisbabára már, akkor van egy pont, hogy nem agyalnak annyit az anyagiakon, és vállalnak babát, lehet nem 2-3-t, csak egyet, de család lesznek. Nálunk szerencsére volt munkahely, meg bér, de így is először osztottam szoroztam, hogy ha gyed-en leszek és kevesebb a pénz, ki tudjuk-e hozni a fontos kiadásokat...


A konkrét kérdésedre: igen, meg kell gondolni, én szerintem úgy érdemes ha lehet, hogy azért legyen melója a két szülőnek, az anyának amire kaphat gyed-et (1-2év munkaviszony), s az apának is még ha keveset is keres, de több mint a semmi, a munkanélkülis csak max 3hóig jár (már mint a pénz). Hisz különben miből akarnak megélni... Szóval én addig várnék...

2013. máj. 31. 12:34
Bevallom én is szeretnék egy testvért a gyermekemnek, de nem merek belevágni, mert nem látom az anyagiak maximális megteremtésének a lehetőségét. Viszont az idő eltelik felettem is és eljön hamarosan az az idő is amikor már nem vállalhatok gyereket koromból kifolyólag.
7. c6973617d3 (válaszként erre: 4. - NataliaWeiss)
2013. máj. 31. 12:33
Azt hittem saját tapasztalat, vagyis kérdés lenne. Nem tudom, mi motiválja azokat, akik több gyereket is be mernek vállalni.
6. mafalda (válaszként erre: 2. - NataliaWeiss)
2013. máj. 31. 12:33
Így nem.
2013. máj. 31. 12:32
Én biztosan vállalnék ha van munkánk és ketten meg tudunk élni.Gyerek nélkül nem tudnám elképzelni az életem!
2013. máj. 31. 12:29
Elnézem az embereket akik meggondolatlanul szülik sorra a gyerekeket és közben anyagi helyzetük nem a legfényesebb. Ők nem gondolnak arra, hogy a gyermeküknek nem tudják megadni azt amire szükségük van?
3. c6973617d3 (válaszként erre: 2. - NataliaWeiss)
2013. máj. 31. 12:28
Igen, meggondolandó, sőt!
2013. máj. 31. 12:27
Tegyük fel, hogy van egy háromtagú család (anya-apa-első gyermek). Az egyik szülő munka nélkül van és a másik szülő is csak nagyon kevés bérért dolgozik. Meggondolandó a második gyermek vállalása ilyen körülmények között?
2013. máj. 31. 12:25
Mi a véleményed a gyermekvállalásról a mai bizonytalan, válságos helyzetben?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook